Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy View.contextualyield.com (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Adware

Używam przeglądarki internetowej Chrome w tej chwili. Jednak zauważyłem, że gdy próbuję otworzyć stronę, którą zwykle odwiedzam (Facebook, Twitter lub po prostu Google), przeglądarka przekierowuje do strony View.contextualyield.com. Faktycznie, przekierowanie to drażni mnie, ale to, co denerwuje mnie bardziej są podejrzane treści, które tam widzę. W większości przypadków, View.contextualyield.com namawia mnie do udziału w ankiecie lub ubieganie się o nagrodę. Czy mógłbyś mi powiedzieć, jak zatrzymać te przekierowania przeglądarki internetowej?

Eksperci od bezpieczeństwa przeprowadzili badania na temat adresu View.contextualyield.com. Co odnaleziono?

Zespol UsunWirusa.pl dotarl do tej domeny kilka tygodni temu poniewz wiele ludzi zostalo przekierowanych na podejrzane strony takie jak iew.contextualyield.com nalezy zaczac od tego ze ta domena jest powiazana z Contextualyield o ktorej juz mowilismy na naszym blogu. Mowiac wiecej, View.contextualyield moze generowac reklay ktore beda zawierac:

 • Prosby o aktualizacje oprogramowania (Java, Flash Player, VLC Player, web browser, etc.);
 • Badania online
 • Rozdawanie nagród
 • Informacje o najnowszych ofertach, promocjach i znizkach
  Nieznane instalki oprogramowania

Niestety, ale żadne z treści zawartych w tym zakresie nie wydaje się być wiarygodne. Stwierdzono, że przekierowania View.contextualyield.com są spowodowane przez adware, które jest ściśle związane z wątpliwymi stronami używanymi dla marketingu powiązanego. Innymi słowy, ta domena może być wykorzystywana do rozprzestrzeniania potencjalnie niepożądanych programów, wyłudzenia danych osobowych (imię, nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu, itp), promowania stron partnerskich oraz innych stron i tak dalej. Dlatego też, jeśli już otrzymałeś wyskakujące reklamy View.contextualyield.com na przeglądarce Chrome, IE lub Mozilla Firefox, omiń je bez względu na to, jak chwytliwe mogą się wydawać. W przeciwnym razie może się okazać, że twoja przeglądarka zostanie porwana lub zaczniesz otrzymywać nadmierną ilość reklam komercyjnych/niekomercyjnych z powodu infekcji innego adware.

View.contextualyield.com pop-up ads

W jaki sposób może View.contextualyield.com porwać mój komputer?

Prawdopodobnie już rozumiesz, że reklamy View.contextualyield.com nie mogą pokazać się na ekranie komputera samodzielnie. Ten adres URL jest wywołany przez program adware, który rozprzestrzenia się zazwyczaj za pośrednictwem pakietów oprogramowania w formie rozszerzenia przeglądarki internetowej. Jest kompatybilny ze wszystkimi przeglądarkami internetowymi (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, itp). Jednak większość użytkowników komputerów, którzy napotkali reklamy udostępnione przez View.contextualyield.com twierdzą, że wcześniej nie instalowali żadnego oprogramowania. Jednak pomimo „sprzedaży wiązanej” (infiltracji przez inne darmowe programy), nie ma innego sposobu by adware View.contextualyield.com dostało się do systemu. Dlatego, jeśli nieustannie wyskakujące mylące alerty stały się źródłem codziennego bólu głowy, należy spróbować sobie przypomnieć, co było ostatnią aplikacją, która została zainstalowana. Może to być plik torrent, menedżer pobierania, plik zip, lub jakiekolwiek inne darmowe oprogramowanie. Jak tylko go odnajdziesz, musisz usunąć go z listy Dodaj/Usuń programy. Jednak to może nie wystarczyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak usunąć wirusa View.contextualyield.com na dobre, uruchom ReimageIntego i wykonaj skanowanie za jego pomocą. Aby uzyskać więcej informacji dotyczących likwidacji View.contextualyield.com, przejdź do Strony 2.

Wreszcie, gdy następnym razem podczas instalacji darmowego oprogramowania na systemie w komputerze, podejmij stosowne środki ostrożności, które pomogą Ci uniknąć instalacji dodatkowych pakietów oprogramowania. Tak więc, przed wykonaniem instalacji freeware, należy:

 1. Starannie wybrać źródło pobierania;
 2. Przeczytać wszystkie dostępne informacje na temat darmowego programu (polityka prywatności, EULA, itp);
 3. Wybierz opcję instalacji niestandardowej/zaawansowanej;
 4. Przeczytaj wszystkie warunki w polach wyboru;
 5. Odznacz znaczniki wyboru, które domyślnie wskazują zgodę na zainstalowanie dodatku do przeglądarki internetowej, pasków narzędzi i wtyczek.

Są to podstawowe wskazówki, które powinny pomóc uniknąć malware View.contextualyield.com przed wywoływaniem dodatkowych kłopotów. Jeśli już zauważyłeś reklamy zasilane tym adresem URL, czytaj dalej ten artykuł.

Jak pozbyć się mylących reklam pop-up?

Pop-upy View.contextualyield.com nie znikną dopóki adware, które je wywołuje będzie ukrywało się w systemie. Zazwyczaj program adware tego typu można wyeliminować zarówno ręcznie jak i automatycznie. Jeśli jesteś zdecydowany, aby usunąć wirusa View.contextualyield.com ręcznie, spróbuj instrukcji podanej na dole. Jednak w tym konkretnym przypadku, naszą rekomendacją byłoby użyć jednego z profesjonalnych anty-malware, ponieważ nie jest jasne, jaki program może powodować te reklamy.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam View.contextualyield.com:

Usuń View.contextualyield.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj View.contextualyield.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj View.contextualyield.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń View.contextualyield.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimView.contextualyield.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń View.contextualyield.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj View.contextualyield.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania View.contextualyield.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy View.contextualyield.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to View.contextualyield.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń View.contextualyield.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz View.contextualyield.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie View.contextualyield.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń View.contextualyield.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz View.contextualyield.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie View.contextualyield.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń View.contextualyield.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj View.contextualyield.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania View.contextualyield.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-view-contextualyield-com-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: View.contextualyield.com ads