Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Traffic Exchange (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Wirus Traffic Exchange może sprawić, że przeglądanie sieci stanie się nie do zniesienia z powodu przesadnej liczby reklam

Prezentacja reklam Traffic Exchange

Traffic Exchange to platforma reklamowa online dostarczająca reklamy użytkownikom na całym świecie oraz przekierowująca ruch na różne strony internetowe. Eksperci ostrzegają, że jest to program adware blisko związany z innymy aplikacjami manipulującymi ruchem – traffic.io czy online.io. Ta potencjalnie niepożądana aplikacja może zalewać Google Chrome'aa, Internet Explorera, Mozillę Firefox i inne przeglądarki irytującymi reklamami.

Program ten rozpowszechnia się zabundlowany z róznymi darmowymi aplikacjami, jakie użytkownik może pobrać z torrentów, sieci P2P i innych źródeł pobierania freeware. Po udenaj infiltracji, Traffic Exchange ustawia rozszerzenie przeglądarki oraz śledzące ciasteczka, by śledzić aktywność online użytkowników.

Zwykle, wpływa na każdą przeglądarkę i zbiera wyniki wyszukiwania użytkownika, kliknięcia i takie informacje, jak strony przez niego odwiedzone, geolokalizację komputera oraz adresy IP. Informacje te są niezwykle przydatne siecim reklamowym takim, jak Traffic Exchange. Bazując na nich, adware generuje nakierowane reklamy wyświetlające chwytliwe oferty i nakłaniające użytkowników na kliknięcie na nie.

Reklamy Traffic Exchange zakłócają spokój użytkownika pojawiając się w nowych kartach lub jako banery ulokowane na stronach odwiedzanych przez użytkownika. Ważnym jest wiedzieć, że te reklamy nie pochodzą orginalnie z tych stron i pojawiają się tylko z powodu programu adware. Bardzo NIEZALECANYM jest klikanie w te reklamy, gdyż mogą one ukrywać linki prowadzące do zewnętrznych stron, które mogą być groźne.

Niektóre z niezaufanych stron dostarczają zepsute linki lub wyładowane malwarem reklamy mogące uszkodzić komputer od razu po kliknięciu ich przez użytkownika. Nie powinieneś tolerować przekierowań Traffic Exchange, które mogą się zakończyć atakiem ransomware, infiltracją bankowego trojana lub kradzieżą danych

Chociaż reklamy Traffic Exchange mogą nie być oznaczone typowymi sloganami “powered by” lub “brought to you by”, możesz wykryć program odpowiedzialny za wysyłanie takich reklam uruchamiając skan systemu dobrym programem anty-spyware takim, jak ReimageIntego. Powinieneś wykonać pełny skan systemu tym antymalware tak szybko, jak zobaczysz zwiększoną liczbę reklam online wyskakującą na ekranie lub na twoich ulubionych stronach.

Moższe też pozbyć się irytujących reklam z pomocą poradnika przedstawionego na dole artykułu. Jeśli masz jakieś pytania związane z usunięciem Traffic Exchange, nie wahaj się ich zadać naszemu zespołowi.

Ilustracja adware'a Traffic ExchangeWirus Traffic Exchange może zalać przeglądarki uiązliwymi i potencjalnie niebezpiecznymi reklamami.

Adware może dostać się do komuptera z pomocą freeware

Adware ten rozpowszechnia się drogą legalną i może zostać zainstalowany tylko za zgodą użytkownika. Ludzie, którym program infekuje komputery są zwykle zszokowani to odkrywając, gdyż nie mają żadnego pojęcia, jak taki program może dostaś się do komputera. By zapobiec atakowi Traffic Exchange oraz powstrzymać inne aplikacje przed wpływem na komputer, zwróć nieco uwagi na informacje o instalacji programów dostrczonych przez instalator.

Zwykle instalatory pozwalają na wybór preferowanych ustawień instalacji. Zalecamy korzystanie z instalacji Zaawansowanej lub Własnej. Każda z tych opcji ujawnia, jakie dodatkowe aplikacje zostały dołączone do głównego programu i pozwala użytkownikom na odmowę. Nie zostaniesz zaznajomiony z takimi informacjami, gdy zdecydujesz się na usawienia Standardowe lub Domyślne – pamiętaj o tym!

Poradnik usuwania Traffic Exchange

Jeśli szukasz poradnika ręcznego usuwania Traffic Exchange, znajdziesz go na końcu artykułu. Jednakże, zanim ruszysz, chcemy byś zwrócił uwagę na trzy główne kroki ręcznej eliminacji:

 1. Odinstaluj podejrzane programy, pliki i inne  komponenty z systemu.
 2. Sprawdź rozszerzenia przeglądarek i usuń nieznane dodatki i pluginy.
 3. Zresetuj każdą z przeglądarek będących na komputerze.

Jeśli reklamy wracają bądź też chcesz przyspieszyć proces usuwania wirusa, powinieneś skorzystać z narzędzia do usuwania malware i usunąć Traffic Exchange z jego pomocą. Eksperci z Węgier przypominają, że posiadanie takiego programu na komputerze pomaga zmniejszyć ryzyko ataku adware w przyszłości.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Traffic Exchange:

Usuń Traffic Exchange z rodziny systemu Windows

Korzystając z poniższego poradnika, usuń wszystko związane z Traffic Exchangetraffic.io lub online.io.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Traffic Exchange oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Traffic Exchange lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Traffic Exchange z systemu Mac OS X

Usuń podejrzane aplikacje z Maca. Rozejrzyj się za wszystkim związanym z  traffic.io, online.io lub Traffic Exchange.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTraffic Exchange czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Traffic Exchange z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Traffic Exchange oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Traffic Exchange. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy Traffic Exchange z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Traffic Exchange powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Traffic Exchange z Mozilla Firefox (FF)

Poszukaj podejrzanych rozszerzeń Firefoksa i odinstaluj je.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Traffic Exchange oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Traffic Exchange. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Traffic Exchange z Google Chrome

Odinstaluj podejrzane dodatki i zresetuj Google Chrome by pozbyć się reklam Traffic Exchange.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Traffic Exchange oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Traffic Exchange. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Traffic Exchange z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Traffic Exchange i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Traffic Exchange. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-traffic-exchange-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Traffic Exchange ads