Usuń reklamy Tik Tok (Poprawione instrukcje) - Ostatnia aktualizacja, kw. 2019

Instrukcja usuwania reklam Tik Tok

Czym jest Reklamy Tik Tok?

Tik Tok prowadzi irytującą kampanię reklamową, która zmieniła w koszmar życia użytkowników YouTube'a, Snapchata, Twittera i innych aplikacji

Reklamy Tik Tok

Reklamy Tik Tok to niezwykle irytująca kampania rozpoczęta przez ByteDance – firmę technologiczną z Chin. Pierwotnie, wielu chwaliło tą aplikację i przedstawiało ją jako alternatywę dla innych mediów społecznościowych. Aplikacja TikTok wystartowała w 2016 roku – od tego momentu stała się niezwykle popularna, zdobywając ponad 500 millionów użytkowników na całym świecie. Firma zakupiła też podobną aplikację Musical.ly, którą później zintegrowała z Tik Tokiem. Aplikacja ta pozwala na nagrywanie krótkich (zwykle 15-sekundowych) filmików za wszystkim. Ponieważ jednak osiągnęła ona spektakularny sukces w Chinach, zaczęła też rozpowszechniać się w USA i Europie. Z powodu rozszerzającej się popularności, jej twórcy ruszyli z różnymi kampaniami (n.p. #ImaDoMe), promującymi TikTok w takich sieciach społecznościowych, jak Snapchat, YouTube, Instagram i Facebook. Problem reklam TikTok jest szczególnie uciążliwy w krajach azjatyckich takich, jak Tajlandia i Japonia. Ostatnio zaczęli na nie też narzekać amerykańscy użytkownicy.

Nazwa Reklamy Tik Tok
Typ Może być powiązane z adware
Powiązania Musical.ly
Wydawca ByteDance
Problem Irytujące reklamy na wszystkich platformach
Eliminacja Skorzystaj z poniższych instrukcji
Optymalizacja Zainstaluj FortectIntego, by naprawić szkody wyrządzone przez adware

Według użytkowników, reklamy te są wszędzie: Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, iOS, macOS, Windows… Wielu użytkowników próbowało wyłączyć reklamy zgłaszając je Google – nie pomogło to. Usunięcie reklam Tik Tok może być trudne. Prosimy o zapoznanie się z końcem artykułu w celu poznania kompletnych instrukcji.

Wielu użytkowników narzeka, że pokazano im nagą dziewczyną w reklamie Tik Tok, gdy inni widzą obleśnych mężczyzn wydających z siebie dziwne odgłosy. Większość użytkowników uznaje te reklamy za niepokojące i wzbudzające podejrzenia, czy aplikacja jest bezpieczna dla osób poniżej 16 roku życia.

Nieodpowiednie reklamy TikTok

Dodatkowo, filmy typu „TikTok cringe compilation” lub 'MORE Cringe TikTok Ads!” zalewają YouTube w formie nabijania się z reklam strasznie niskiej jakości stworzonych przez użytkowników. Na koniec, niektórzy użytkownicy są zaniepokojeni seksistowskimi, a czasem i rasistowskimi reklamami.

Przykładowe wypowiedzi na Reddicie nie mówią zbyt dobrze o reklamach:

I've been getting the same Tik Tok ads.

At first I thought it was because I had watched some or Pyrocynical's videos on TikTok but now I see that everyone getting these ads.

Now nearly every time there's an ad on a video, it's a TikTok ad.

glad i'm not the only one suffering from these, the worst thing is it's not just youtube with this stupid ads, they're all over my instagram and snapchat.

These ads are a cancer on the Internet. They show up everywhere. It's another stupid trend. Call me Grandpa Kyle Broflovski, but that's how I feel.

AND THEY SHOW UP EVERYWHERE. Just like Monday.com ads on the New York City Subway.

Reklamy TikTok mogą być powiązane z aplikacjami adware. Oprogramowanie bazujące na reklamach zazwyczaj ukrywa się jako użyteczna aplikacja, taka jak optymalizator systemu, dodatek lub pasek narzędzi. Tak szybko jednak, jak użytkownik ją zainstaluje, zauważa zwiększoną liczbę wyskakujących okienek, ofert, promocji, kuponów i podobnych, niepożądanych treści.

Jeśli to jest powodem, powinieneś skorzystać z poniższych instrukcji – będziesz w stanie usunąć reklamy TikTok z komputera. Dodatkowo, powinieneś przeskanować komputer z pomocą FortectIntego lub podobnego oprogramowania by być pewnym, że system działa płynnie.

W większości wypadków za reklamami TikTok nie stoi jednak adware. ByteDance wydaje miliony dolarów na kampanie reklamowe – dlatego też użytkownicy mogą oglądać te reklamy nie posiadając żadnego adware'a na ich komputerach. W takim wypadku najlepszym sposobem na uniknięcie TikToka będzie instalacja programu blokującego reklamy, takiego jak AdBlock lub uBlock. Rozwiązanie to nie jest jednak optymalne.

Reklamy Tik TokReklamy Tik Tok są częścią irytującej spam-kampanii wyświetlającej filmy tworzone przez użytkowników TikTok

Unikaj adware ostrożnie instalując darmowe aplikacje

Bundling oprogramowania jest szeroko stosowaną praktyką, jeśli chodzi o dystrybucję niepożądanych aplikacji. Rynek jest szybki w stosowaniu takiej praktyki – nie ma jednak wielu użytkowników, którzy wiedzą o tej sztuczce. Twórcy aplikacji freeware często współpracują ze sobą, promując sponsorowane aplikacje umieszczając je w instalatorach. Niestety, (celowo) nie informują o pełnej zawartości instalatora, po cichu nakłaniając użytkowników do korzystania z ustawień Zalecanych lub Standardowych.

Tutaj jednak wielu użytkowników popełnia błąd i unika instalacji Zaawansowanej/Własnej. Z tego powodu pełna lista aplikacji zostaje ukryta przed użytkownikiem mimo tego, że może on wyrazić zgodę na ich instalację. Nie daj się zwieść szkodliwym praktykom – wybierz Instalację Zaawansowaną i odznacz domyślnie zaznaczone pola.

Pozbądź się reklam TikToka

Jak już wspomnieliśmy, jeśli reklamy są powiązane z adware, powinieneś skorzystać z naszych instrukcji, by je usunąć. Możesz też usunąć adware odpowiedzialne za nie z pomocą zaufanego programu ochronnego, który specjalizuje się w eliminacji niepożądanych programów.

Sugerujemy jednak najpierw usunąć reklamy TikTok ręcznie. Wejdź na listę aplikacji w Panelu Sterowania (Windows) lub folderze Aplikacje (Mac) i pozbądź się podejrzanych aplikacji tak, jak wyjaśniliśmy poniżej. Sugerujemy, byś sprawdził wszystkie aplikacje – nawet, jeśli pochodzą od znanych wydawców. Przykładowo, niektórzy użytkownicy przyznają, że pozbyli się tego problemu deinstalując Amazon assistant.

Jeśli to nie pomoże, eksperci zalecają korzystać z adblokera. Nie jest to optymalne rozwiązanie, gdyż może uniemożliwić Tobie wspieranie lubianych twórców na YouTube bądź innych platformach, ale przynajmniej irytujące reklamy TikToka znikną. Niestety, kierowane reklamy będą trwać nadal, a to zaś marnuje czas tysięcy ludzi.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Tik Tok

Odinstaluj z systemu Windows

Aby usunąć reklamy Tik Tok z systemu Windows, wykonaj następujące kroki (metoda ta zadziała tylko wtedy, gdy odpowiedzialne za reklamy jest adware):

Aby usunąć Reklamy Tik Tok z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Reklamy Tik Tok (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Tik Tok z systemu Mac OS X

By pozbyć się niepożądanych aplikacji z systemu macOS, wykonaj następujące kroki:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTik Tok czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeśli adware dokonało zmian w przeglądarce Mozilla Firefox, zresetuj je w następujący sposób:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Reklamy Tik Tok i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Reklamy Tik Tok po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Reklamy Tik Tok. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Reklamy Tik Tok i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Tik Tok i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach