Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Tik Tok (Poprawione instrukcje) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Tik Tok prowadzi irytującą kampanię reklamową, która zmieniła w koszmar życia użytkowników YouTube'a, Snapchata, Twittera i innych aplikacji

Reklamy Tik Tok

Reklamy Tik Tok to niezwykle irytująca kampania rozpoczęta przez ByteDance – firmę technologiczną z Chin. Pierwotnie, wielu chwaliło tą aplikację i przedstawiało ją jako alternatywę dla innych mediów społecznościowych. Aplikacja TikTok wystartowała w 2016 roku – od tego momentu stała się niezwykle popularna, zdobywając ponad 500 millionów użytkowników na całym świecie. Firma zakupiła też podobną aplikację Musical.ly, którą później zintegrowała z Tik Tokiem. Aplikacja ta pozwala na nagrywanie krótkich (zwykle 15-sekundowych) filmików za wszystkim. Ponieważ jednak osiągnęła ona spektakularny sukces w Chinach, zaczęła też rozpowszechniać się w USA i Europie. Z powodu rozszerzającej się popularności, jej twórcy ruszyli z różnymi kampaniami (n.p. #ImaDoMe), promującymi TikTok w takich sieciach społecznościowych, jak Snapchat, YouTube, Instagram i Facebook. Problem reklam TikTok jest szczególnie uciążliwy w krajach azjatyckich takich, jak Tajlandia i Japonia. Ostatnio zaczęli na nie też narzekać amerykańscy użytkownicy. 

Nazwa Reklamy Tik Tok
Typ Może być powiązane z adware
Powiązania Musical.ly
Wydawca ByteDance
Problem Irytujące reklamy na wszystkich platformach
Eliminacja Skorzystaj z poniższych instrukcji
Optymalizacja Zainstaluj ReimageIntego, by naprawić szkody wyrządzone przez adware

Według użytkowników, reklamy te są wszędzie: Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, iOS, macOS, Windows… Wielu użytkowników próbowało wyłączyć reklamy zgłaszając je Google – nie pomogło to. Usunięcie reklam Tik Tok może być trudne. Prosimy o zapoznanie się z końcem artykułu w celu poznania kompletnych instrukcji. 

Wielu użytkowników narzeka, że pokazano im nagą dziewczyną w reklamie Tik Tok, gdy inni widzą obleśnych mężczyzn wydających z siebie dziwne odgłosy. Większość użytkowników uznaje te reklamy za niepokojące i wzbudzające podejrzenia, czy aplikacja jest bezpieczna dla osób poniżej 16 roku życia.

Nieodpowiednie reklamy TikTok

Dodatkowo, filmy typu „TikTok cringe compilation” lub 'MORE Cringe TikTok Ads!” zalewają YouTube w formie nabijania się z reklam strasznie niskiej jakości stworzonych przez użytkowników. Na koniec, niektórzy użytkownicy są zaniepokojeni seksistowskimi, a czasem i rasistowskimi reklamami.

Przykładowe wypowiedzi na Reddicie nie mówią zbyt dobrze o reklamach:

I've been getting the same Tik Tok ads.

At first I thought it was because I had watched some or Pyrocynical's videos on TikTok but now I see that everyone getting these ads.

Now nearly every time there's an ad on a video, it's a TikTok ad.

glad i'm not the only one suffering from these, the worst thing is it's not just youtube with this stupid ads, they're all over my instagram and snapchat.

These ads are a cancer on the Internet. They show up everywhere. It's another stupid trend. Call me Grandpa Kyle Broflovski, but that's how I feel.

AND THEY SHOW UP EVERYWHERE. Just like Monday.com ads on the New York City Subway.

Reklamy TikTok mogą być powiązane z aplikacjami adware. Oprogramowanie bazujące na reklamach zazwyczaj ukrywa się jako użyteczna aplikacja, taka jak optymalizator systemu, dodatek lub pasek narzędzi. Tak szybko jednak, jak użytkownik ją zainstaluje, zauważa zwiększoną liczbę wyskakujących okienek, ofert, promocji, kuponów i podobnych, niepożądanych treści.

Jeśli to jest powodem, powinieneś skorzystać z poniższych instrukcji – będziesz w stanie usunąć reklamy TikTok z komputera. Dodatkowo, powinieneś przeskanować komputer z pomocą ReimageIntego lub podobnego oprogramowania by być pewnym, że system działa płynnie.

W większości wypadków za reklamami TikTok nie stoi jednak adware. ByteDance wydaje miliony dolarów na kampanie reklamowe – dlatego też użytkownicy mogą oglądać te reklamy nie posiadając żadnego adware'a na ich komputerach. W takim wypadku najlepszym sposobem na uniknięcie TikToka będzie instalacja programu blokującego reklamy, takiego jak AdBlock lub uBlock. Rozwiązanie to nie jest jednak optymalne.

Reklamy Tik TokReklamy Tik Tok są częścią irytującej spam-kampanii wyświetlającej filmy tworzone przez użytkowników TikTok

Unikaj adware ostrożnie instalując darmowe aplikacje

Bundling oprogramowania jest szeroko stosowaną praktyką, jeśli chodzi o dystrybucję niepożądanych aplikacji. Rynek jest szybki w stosowaniu takiej praktyki – nie ma jednak wielu użytkowników, którzy wiedzą o tej sztuczce. Twórcy aplikacji freeware często współpracują ze sobą, promując sponsorowane aplikacje umieszczając je w instalatorach. Niestety, (celowo) nie informują o pełnej zawartości instalatora, po cichu nakłaniając użytkowników do korzystania z ustawień Zalecanych lub Standardowych.

Tutaj jednak wielu użytkowników popełnia błąd i unika instalacji Zaawansowanej/Własnej. Z tego powodu pełna lista aplikacji zostaje ukryta przed użytkownikiem mimo tego, że może on wyrazić zgodę na ich instalację. Nie daj się zwieść  szkodliwym praktykom – wybierz Instalację Zaawansowaną i odznacz domyślnie zaznaczone pola.

Pozbądź się reklam TikToka

Jak już wspomnieliśmy, jeśli reklamy są powiązane z adware, powinieneś skorzystać z naszych instrukcji, by je usunąć. Możesz też usunąć adware odpowiedzialne za nie z pomocą zaufanego programu ochronnego, który specjalizuje się w eliminacji niepożądanych programów.

Sugerujemy jednak najpierw usunąć reklamy TikTok ręcznie. Wejdź na listę aplikacji w Panelu Sterowania (Windows) lub folderze Aplikacje (Mac) i pozbądź się podejrzanych aplikacji tak, jak wyjaśniliśmy poniżej. Sugerujemy, byś sprawdził wszystkie aplikacje – nawet, jeśli pochodzą od znanych wydawców. Przykładowo, niektórzy użytkownicy przyznają, że pozbyli się tego problemu deinstalując Amazon assistant.

Jeśli to nie pomoże, eksperci zalecają korzystać z adblokera. Nie jest to optymalne rozwiązanie, gdyż może uniemożliwić Tobie wspieranie lubianych twórców na YouTube bądź innych platformach, ale przynajmniej irytujące reklamy TikToka znikną. Niestety, kierowane reklamy będą trwać nadal, a to zaś marnuje czas tysięcy ludzi.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Tik Tok:

Usuń Tik Tok z rodziny systemu Windows

Aby usunąć reklamy Tik Tok z systemu Windows, wykonaj następujące kroki (metoda ta zadziała tylko wtedy, gdy odpowiedzialne za reklamy jest adware):

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Tik Tok oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Tik Tok lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Tik Tok z systemu Mac OS X

By pozbyć się niepożądanych aplikacji z systemu macOS, wykonaj następujące kroki:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimTik Tok czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Tik Tok z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Tik Tok oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Tik Tok. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy Tik Tok z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Tik Tok powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Tik Tok z Mozilla Firefox (FF)

Jeśli adware dokonało zmian w przeglądarce Mozilla Firefox, zresetuj je w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Tik Tok oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Tik Tok. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Tik Tok z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Tik Tok oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Tik Tok. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Tik Tok z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Tik Tok i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Tik Tok. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-tik-tok-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Tik Tok ads