Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Safe Browsing (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Adware

Czy bezpiecznym jest używanie reklam Safe Browsing add on?

Możesz sądzić że wirus Safe Browsing jest wyjątkowo pomocnym dodatkiem, który został stworzony celem pomagania ci w twoich wyszukiwaniach. Jest on podobny do Browsing Secure oraz Browser Utility. Niestety, nasi eksperci do sparw bezpieczenstwa tak nie sądząc, nie ma znaczenai to ze jego nazwa zawiera słowo safe- bezpieczny. Faktem jest ze polecamy ludziom usuniecie tego dodatku z systemu ze wzgledu na to ze jest to potencjalnie niechciana aplikacja, która jest zdolna do sledzenia swoich ofiar i generowania problemow zwiazanych z przekierowaniem na podejrzane witryny i generowania przekierowan na podejrzane strony. Jednakze najbardziej denerwujaca rzecza zwiazana z tym potencjalnie niechcianym programem jest to ze przekierowuje ludzi na podejrzane strony. Nie ma znaczenia to ze program moze wygladac bezpiecznie, czytajac jego warunki uzytkowania mozesz natknac sie na ostrzezenie: „Please be advised that the Offers provided through the Service may contain Third Party Content, therefore, Safe Browsing 1 Ltd. cannot warrant that they are accurate, relevant or that they are the lowest prices available world-wide.”. Oznacza to ze mozesz spodziewac sie obcych tresci przegladajac rzeczy zwiazane z tym programem. Powinienes takze wiedziec ze autor tego oprogramowania w zaden sposob nie gwarantuje bezpieczenstwa twojego komputera.

Reklamy generowane przez ten program adware dosc czesto wystepuja w formie banerow, reklam pop-up, hiperlinkow a takze innych reklam. Podczas gdy moze to wygladac jako denerwujaca cecha tego programow to powinienes wiedziec ze istnieja takze inne problemy zwiazane z ta aplikacja zwiazane z oprogramowaniem adware a takze potencjalnie niechcianym oprogramowaniem. Tego typu sponsorowane reklamy wyswietlane sa tylko wtedy kiedy zostana juz zebrane twoje dane i program bedzie wiedzial jakiego rodzaju reklamy leza w kregu twoich zaitneresowan. Program najczesciej zbiera dane na temat najczesciej odwiedzanych stron, danych logowania i tym podobnych detali, których nigdy nie powinienes ujawniac obcym podmiotom. Jezeli chcesz chronic sam siebie przed strata danych i wyciekiem niepersonalnych informacji powinienes uniknac denerwujacych komunikatow poprzez usuniecie oprogramowania Safe Browsing z twojego komputera tak szybko jak to tylko mozliwe. Celem pozbycia sie tego oprogramowania z twojego komputera powinienes skorzystac z oprogramowania takiego jak ReimageIntego.

The picture showing Safe Bro

Czy ten program moze przeniknac do mojego komputera?

Niestety, smutna odpowiedz brzmi ”tak”. Podobnie jak kazdy inny program adware, Safe Browsing moze zostac zainstalowany na twoim komputerze bez twojego pozwolenia. Podczas prenikniecia do systemu, dystrybutor tego typu oprogramowania moze wykorzystywac podejrzana technike zwana bundling. Dlatego tez sciagajac program, ktory rzeczywiscie chcesz zainstalowac na swoim komputerze powinienes miec swiadomosc ze moze byc powiazany z potencjalnie zlosliwym oprogramowaniem. Zazwyczaj program osiada swoj cel – przenika do komputera jak jezeli nie korzystasz z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika. Wiekszosc uzytkownikow po prostu przelatuje po tych opcjach po lebkach, dzieki temu znaczna czsc wirusow moze przeniknac do komputera. Powinienes unikac wszelkiego rodzaju menadzerow pobierania plikow i instalacji zloslwiego oprogramowania, nalezy pamietac o tym zeby pobierac aplikacje tylko z oficjalnych stron. Prosze uwazac na instalatory pochodzace od Softonic, CNET, InstallRex i innych programow. Jezeli cierpisz na tego typu oprogramowanie adware to upewnij sie ze usuniesz oprogramowanie Safe Browsing z twojego komputera tak szybko jak to tylko mozliwe.

W jaki sposób mogę usunąć oprogramowanie Safe Browsing?

Procedura usuwania tego oprogramowania nie jest zbyt trudna, wysoko polecamy ci sprawdzenie systemu z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego podanego ponizej. Poprzez przeprowadzenie pelnego skanu systemu zamiast skorzystanie z manualnego usuwania oprogramowania mozesz sie upewnic ze kazdy z tych plikow (Safe Browsing-nova.exe, Safe Browsing-bg.exe, Safe Browsing.exe, Safe Browsing-bho64.dll i inne). Oprocz tego nalezy pamietac o tym ze program antyszpiegujacy moze takze usunac zlosliwe aplikacje ktore moga eksponowac twoj komputer na dzialanie zlosliwych aplikacji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Safe Browsing:

Usuń Safe Browsing z rodziny systemu Windows

Celem rozpoczecia usuwania oprogramowania Safe Browsing z twojego systemu powinienes otworzyc manadzer zadan, znalezc wpisy programu i odinstalowac go. Jednakze chcielibysmy cie ostrzec ze tego typu oprogramowanie adware rozpowszechnia sie poprzez roznego rodzaju komponenty ktore powinienes usunac ze swojego komputera celem ochrony przed pojawieniem sie go w przyszlosci. Polecamy ci szukanie pozycji takich jak Browsing Secure, Browser Utility i innych podobnych.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Safe Browsing oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Safe Browsing lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Safe Browsing z systemu Mac OS X

Podczas usuwania oprogramowania Safe Browsing z systemu Mac OS X poszukaj Browsing Secure, Browser Utility i innych podobnych wpisow. Sa one powiazane z oprogramowaniem adware i moga zostac zainstalowane na twoim komputerze zaraz po tym jak go usuniesz.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSafe Browsing czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Safe Browsing z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Safe Browsing oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Safe Browsing. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Safe Browsing z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Safe Browsing oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Safe Browsing. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Safe Browsing z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Safe Browsing oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Safe Browsing. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Safe Browsing z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Safe Browsing i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Safe Browsing. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-safe-browsing-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Safe Browsing ads