Usuń reklamy Royal Raid (Poradnik prostego usuwania)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Adware

Instrukcja usuwania reklam Royal Raid

Czym jest Reklamy Royal Raid?

Ostatnio zauważyłem reklamy Royal Raid w mojej przeglądarce. Czy mógłbyś mi powiedzieć, dlaczego te reklamy pojawiają się na ekranie i co należy zrobić, aby je zablokować?

Dlaczego reklamy Royal Raid wyświetlają się na Chrome i innych przeglądarkach?

Niestety, musimy cię rozczarować mówiąc, że reklamy Royal Raid są objawem infekcji komputera. Takie reklamy są generowane przez programy typu adware, które zostały opracowane i są monitorowane przez Yontoo LLC. Firma ta opracowała już kilka potencjalnie niechcianych programów i jest niepopularna wśród ekspertów bezpieczeństwa i użytkowników komputerów PC. Jeśli chodzi o adware Royal Raid, to ważne, aby podkreślić fakt, że jest to bardzo podejrzana aplikacja. Na pierwszy rzut oka wydaje się być użytecznym narzędziem, które informuje użytkownika o nowościach związanych z archeologią,. Jednak ta aplikacja nie jest wiarygodna i nie powinna być stosowana. Według zespołu badawczego 2-spyware, to adware jest wykorzystywane do:

 • Generowanie przychodów finansowych za pomocą systemu pay-per-click;
 • Kierowanie ruchu zwiedzających do partnerskich stron internetowych;
 • Rozprzestrzenianie innych potencjalnie niepożądanych programów;
 • Zbieranie nieosobowych informacji dotyczących nawyków przeglądania.

Jeśli rozważasz zainstalowanie tego rozszerzenia dla wszystkich przeglądarek (obsługuje przeglądarki internetowe oparte na Trident, WebKit, i silniki Gecko), przemyśl swój wybór i poszukaj bardziej wiarygodnego narzędzia.

Royal Raid virus removal

W jaki sposób Royal Raid może porwać przeglądarki internetowe?

Na początek ważne jest, aby podkreślić fakt, że wirus Royal Raid może znaleźć się na komputerach bez bycia zauważonym. Jego programiści (Yontoo LLC) pragną szerzyć go bez zauważenia w celu zapobiegania odrzuceniom lub szybkiemu usuwaniu. W tym celu, przyjęto techniki marketingu „sprzedaży wiązanej”, co oznacza, że ​​ten mylący dodatek jest zazwyczaj ukryty w innych darmowych programach jako „opcja pobrania”. Powód, dla którego większość użytkowników stwierdza, że sami go nie zainstalowali jest związany z faktem, że takie elementy nie są widoczne podczas szybkiej, ekspresowej lub podstawowej instalacji. Dlatego też, aby zapobiec pojawieniu się adware Royal Raid w systemie, należy wybrać zaawansowaną/niestandardową konfigurację instalacji i upewnić się, że darmowy program, który instalujesz nie niesie dodatkowych komponentów. Jeżeli jednak znajdziesz listę opcjonalnych pobrań, która zawiera rozszerzenie Royal Raid, musisz odznaczyć każdy z tych elementów. W przeciwnym razie, wszystkie będą się osiedlać w Twojej przeglądarce internetowej. Jeśli to już się stało, należy podjąć niezbędne działania i usunąć wszystkie potencjalnie niepożądane programy na dobre. Najprostszym sposobem na to jest użycie SpyHunter lub innego profesjonalnego anty-malware.

Czy ta aplikacja jest szkodliwa?

Zespół badawczy 2-spyware przeprowadził badania związane z malware Royal Raid. Po jego przeprowadzaniue okazało się, że została ona oficjalnie sklasyfikowana jako „adware”, „potencjalnie niechciany program” (PUP) i włączona do bazy danych zagrożeń cybernetycznych. Niemniej jednak, należy do najniższego poziomu zagrożenia, więc nie należy się bać samego wirusa Royal Raid. ALE, nie lekceważ jego możliwości. Ponieważ badania wykazały, że to narzędzie może używać sygnałów nawigacyjnych, ciasteczek HTTP, pikseli i innego oprogramowanie do szpiegowania użytkowników. Aczkolwiek, nie może zbierać danych wrażliwych, takich jak dane karty kredytowej. Jednak korzystanie z plików cookie pozwala stronom trzecim na monitorowanie adresy IP użytkowników, adresy e-mail, zapytania, przeglądane strony, i tak dalej.

To zwodzące narzędzie może również zalać Cię reklamami (pop-up, pop-under, banery reklamowe, linki w tekście, itp). Tak więc, wydajne przeglądanie stron internetowych może stać się wyzwaniem, ponieważ może być trudnym klikanie na oryginalnej treści strony bez dotykania reklam Royal Raid. Niestety, ale kliknięcie na nie nie jest zalecane, ponieważ mogą one być związane z witrynami stron trzecich. Większość „Ads by Royal Raid” przygotowywane są na podstawie informacji odnoszących się do przyzwyczajenia przeglądania stron internetowych, więc mogą wydawać się chwytliwe. Niemniej jednak, miej na uwadze, że możesz zostać przekierowany do stron, które promują potencjalnie niepożądane programy, a nawet szkodliwe. Dlatego, aby uniknąć przekierowań Royal Raid, najlepsze, co możesz zrobić, to uruchomienie ReimageIntego i usunięcie tego adware z systemu, raz na zawsze.

Reasumując, jeśli masz już zainstalowany ten niechciany program, przejdź do następnej strony i postępuj zgodnie z instrukcjami, które z pewnością pomogą Ci usunąć Roayl Raid na dobre.

Jak przeprowadzić usuwanie adware?

By wykonać proces usuwania Royal Raid, podążaj za krokami podanymi poniżej. Upewnij się, że każdy etap przeprowadzasz w odpowiedniej kolejności. Niemniej jednak, można również usunąć to narzędzie, za pomocą renomowanych programów anty-malware. Metoda automatycznego usuwania jest zalecana, ponieważ będziesz informowany o wszystkich błędach i zakażeniach systemu, które muszą być naprawione.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Royal Raid

Usuń Royal Raid z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Royal Raid oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Royal Raid lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Royal Raid z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimRoyal Raid czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usun reklamy Royal Raid z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Royal Raid powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Royal Raid z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Royal Raid oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Royal Raid. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Royal Raid z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Royal Raid oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Royal Raid. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Royal Raid z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Royal Raid i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Royal Raid. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Royal Raid i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach