Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Mypcbackup.com pop-up (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Jakie zagrożenia wiążą się z reklamami pop-up od Mypcbackup.com?

Wirus pop-up Mypcbackup.com to irytująca aplikacja adware , która umieszcza reklamy na zainfekowanych przeglądarkach komputerowych w celu promowania podejrzanej aplikacji o nazwie My PC Backup. Mówiliśmy już o tym wątpliwym narzędziu w jednym z naszych poprzednich artykułów, gdzie mamy omówione wszystkie powody, dla których nie powinno się utrzymać go zainstalowanego na komputerze. Głównym powodem są jego cechy upodabniające go do adware. Aplikacja posiada program partnerski, który umożliwia reklamodawcom zarobić na promowaniu produktu, i wiele z nich (nawet aplikacji złośliwych, takich jak adware) wydaje się mieć taką możliwość. Rozległe partnerstwo reklamowe jest dokładnie tym, co zyskało My PC Backup tytuł wirusa reklam pop-up. Malware Mypcbackup nie jest jedyną aplikacją, która zachowuje się w ten sposób na zainfekowanych komputerach. Istnieje tysiące programów, których programiści używają podobnych strategii by popularyzować swoje produkty i nakłonić więcej ludzi do ich pobrania. Tak więc, jest ci oferowane pobranie jakiegoś programu do tworzenia kopii zapasowej danych on-line, to nie znaczy, że należy to zrobić. W rzeczywistości, zawsze należy przeprowadzić badania przed uzyskaniem jakiegokolwiek oprogramowania i nie ściągać go na ślepo z przypadkowych stron internetowych. Nie daj się nakłaniać do pobrania nieplanowanych programów, należy usunąć wirusa pop-up adware Mypcbackup.com z komputera za pomocą ReimageIntego lub jakiegoś innego potężnego oprogramowania antywirusowego.

Ads by Mypcbackup.com illustrated

Niestety, reklamy od Mypcbackup.com to tylko niewielka część typowej kampanii reklamowej adware. Możesz nauczyć się je ignorować, ale problemem jest to, że zwykle takie programy zawierają umowy partnerskie z licznymi producentami oprogramowania i podejrzanymi przypadkowymi osobami trzecimi i rozpraszają swoje linki na stronach internetowych odwiedzanych przez potencjalne ofiary. Na tych stronach można przypadkowo zainfekować komputer złośliwym oprogramowaniem, włączyć w przeglądarce stronę internetową przekrętu Tech Support , utracić dane, itp, więc przekierowanie do strony Mypcbackup.com jest prawdopodobnie najmniej szkodliwym skutkiem zakażenia adware, którego można się spodziewać. Dlatego zalecamy podjęcie działań zanim wszystko wymknie się spod kontroli i doprowadzi do większych naruszeń bezpieczeństwa i prywatności. Poza tym, usuwanie wirusa pop-up Mypcbackup.com nie powinno być zbyt trudne nawet dla mniej sprawnych użytkowników komputerów. Czytaj dalel ten artykuł, gdzie znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do ukończenia eksterminacji wirusów.

Jaka strategia dystrybucji kryje się za tymi reklamami pop-up?

Większość użytkowników twierdzi, że reklamy pop-up Mypcbackup.com zaczęły pojawiać się znikąd. Prawda jest taka, które zostały one wniesione przez wirus adware, który został nieświadomie włączony do komputera podczas instalowania innych aplikacji, takich jak konwertery PDF, menedżery pobierania lub edytory wideo. Deweloperzy Adware aktywnie wykorzystują tę metodę dystrybucji , i będą prawdopodobnie nadal to robić tak długo, jak ludzie będą nieostrożni podczas instalowania nowych programów na swoich komputerach. Mówiąc „nieostrożnie”, mamy na myśli skłonność użytkowników do pośpiechu przez proces instalacji, pomijając kroki instalacji i gorączkowo klikając na przycisk „Dalej”. Aby utrzymać adware Mypcbackup.com i inne złośliwe oprogramowanie z dala od komputera, ważne jest, aby być ostrożnym na każdym kroku instalacji. Eksperci zalecają wybór „Zaawansowanego” trybu instalacji by mieć możliwość wyboru tego, co wchodzi do komputera i co powinno być na wszelki wypadek odmówione dostępu.

Co trzeba zrobić, aby usunąć wyskakujące reklamy Mypcbackup.com z przeglądarki?

Przede wszystkim, jeśli zacząłeś zauważać reklamy Mypcbackup.com po zainstalowaniu My PC Backup na swoim komputerze, należy wyeliminować ten program i kontynuować monitorowanie systemu. Jeśli reklamy dalej będą cię drażnić, oznacza to, że jesteś zakażony adware, i to jest właściwy czas, aby uruchomić jakąś cięższą artylerię do działania. Przeskanuj urządzenie automatycznym programem antywirusowym – powinien usunąć PUP Mypcbackup.com bez problemu. Jeśli masz problemy z eliminacją wirusa automatycznie lub po prostu chcesz przetestować swoje szanse z ręcznym usuwaniem Mypcbackup.com, sprawdź przewodnik eliminacji adware przedstawiony poniżej i pamiętaj, aby być ostrożnym przy następnym instalowaniu nowych programów na komputerze!

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Mypcbackup.com pop-up:

Usuń Mypcbackup.com pop-up z rodziny systemu Windows

Aby pozbyć się reklam od Mypcbackup.com, należy najpierw wyeliminować wszystkie programy związane z Mypcbackup, w tym sam program lub dodatkowe jego instalacje, które zostały dostarczone wraz z nim.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Mypcbackup.com pop-up oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Mypcbackup.com pop-up lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Mypcbackup.com pop-up z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMypcbackup.com pop-up czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Mypcbackup.com pop-up z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Mypcbackup.com pop-up oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Mypcbackup.com pop-up. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy Mypcbackup.com pop-up z Microsoft Edge

Pop-upy Mypcbackup.com mogą być wywołane przez niektóre rozszerzenia przeglądarki lub dodatki, który potajemnie zyskały dostęp do twojego komputera, a ostatecznie twojej przeglądarki. Zatem jest absolutnie konieczne, aby wyczyścić swoją listę rozszerzeń Microsoft Edge pod kątem nieznanych dodatków lub rozszerzeń, aby móc korzystać dalej z przeglądania bez reklam.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Mypcbackup.com pop-up powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Mypcbackup.com pop-up z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Mypcbackup.com pop-up oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Mypcbackup.com pop-up. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Mypcbackup.com pop-up z Google Chrome

Przeglądarka Google Chrome jest jednym z głównych celów, które twórcy potencjalnie niechcianych programów używają, aby umożliwić wkradnięcie się dodatkowych dodatków, pasków narzędzi i rozszerzeń, które później pomagają adware Mypcbackup.com generować wyskakujące okienka. Musisz być pewien, że nie masz żadnego wątpliwej treści dodatku zainstalowanego na liście rozszerzeń Chrome.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Mypcbackup.com pop-up oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Mypcbackup.com pop-up. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Mypcbackup.com pop-up z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Mypcbackup.com pop-up i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Mypcbackup.com pop-up. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mypcbackup-com-pop-up-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Mypcbackup.com pop-up ads