Usuń reklamy SushiLeads - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - -   sushileads | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania reklam SushiLeads

Czym jest Reklamy od SushiLeads?

Bądź ostrożny jeśli chodzi o program Sushi Leads – jest on uważany za potencjalnie niechciany program (PUP). Więc jeśli widzisz reklamy zasilane przez ten program, powinieneś wiedzieć, że jest to znak, że ten PUP już przeniknął do twojego systemu operacyjnego. Nie należy przechowywać aplikacji takich jak ta w komputerze, ale czy wiesz dlaczego?

Dlaczego PUP SushiLeads jest takie niebezpieczne?

SushiLeads (stworzone przez SushiLeads PPC) to program, który obiecuje pomóc znaleźć profesjonalne usługi w twojej okolicy po najbardziej atrakcyjnej cenie. To jest to, co jest napisane na oficjalnej stronie tego oprogramowania:

WHAT WE DO:

The Sushi free app helps you find the best service professionals in your area and compare offers.

Niestety, jest to mało realne. Jak widać, nazwa oprogramowania nie jest nawet związane z usługami, które program ten obiecuje, a to już jest podejrzane. Ponadto, aplikacja ta jest znana z promowania aplikacji innych firm i dlatego jest uważana za program typu adware. Sushi Leads jest klonem PastaLeads, DonutQuotes, PastaQuotes, i wielu innych niewiarygodnych aplikacji, które starają się uzyskać przychody z reklam wątpliwych firm trzecich i stron internetowych, które do nich należą. Oznacza to, że SushiLeads dostarcza niezliczoną ilość reklam, które prowadzą do stron internetowych osób trzecich. Bądź świadomy, że „Reklamy SushiLeads”, „Oferty od SushiLeads”, „Dostarczone przez SushiLeads” lub „SushiLeads reklamy,” bo dokładnie te reklamy, które mogą powodować podejrzane przekierowania do niepewnych źródeł internetowych. Te źródła internetowe mogą poprosić o wypełnienie ankiety, pobranie darmowego oprogramowania, zaktualizowanie programów, które już masz, a nawet poprosić o podanie danych osobowych. NIE WOLNO instalować nieznanych aplikacji i NIE WOLNO ujawniać swoich danych osobowych do tych niezaufanych źródeł internetowych, bo można tego później żałować.

SushiLeads hijacks computers in an indirect way and shows SushiLeads ads

Możesz być również wstrząśnięty faktem, że PUP SushiLeads kradnie informacje na temat odwiedzanych witryn www. W tym celu może wykorzystać śledzące pliki cookie, montując je w każdej przeglądarce internetowej (Mozilla Firefox, Google Chrome, Internet Explorer, Safari), które stale gromadzą wyszukiwane hasła, odwiedzane strony internetowe, wprowadzone dane, kliknięcia, adresy IP, lokalizację komputera, adres poczty e-mail i podobne informacje, i przekazuje je do zdalnych serwerów. Aby uniemożliwić występowanie różnorakich problemów na komputerze, które adware SushiLeads może inicjować, zaleca się wyeliminowanie tego narzędzia z systemu tak szybko, jak tylko zauważysz jego natrętne reklamy. W tym celu zaleca się użycie ReimageIntego (Windows OS) lub Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS X). Oba te programy mogą wykryć szpiegujące i złośliwe oprogramowanie i bezpiecznie usunąć takie programy z komputera.

W jaki sposób może SushiLeads porwać mój komputer?

Zazwyczaj programy, które należą do jednej z kategorii „PUP”, w tym SushiLeads, są na ogół rozprzestrzeniane za pośrednictwem pakietów oprogramowania, które można pobrać z różnych stron internetowych do pobierania plików (na przykład download.com, soft32.com i tak dalej). Nawet oficjalna strona SushiLeads zdradza sposoby, w które ta szkodliwa aplikacja może ostać się do twojego komputera:

You can either download the Sushi-Leads widget directly, or it may be installed when you download a third party software or browser extension. Typically, Sushi-Leads comes bundled with free apps and free toolbars. This allows the developer community to provide you with free software.

‚Dystrybucja pakietowa’ jest zwykle stosowana przez deweloperów wszystkich PUP, i to jest główny powód, dlaczego należy sprawdzić każdy freeware przed instalacją, aby dowiedzieć się, czy zawiera załączniki czy nie. Najważniejszym zadaniem jest nie klikać cały czas przycisku ‚Dalej’; również nie zgadzaj się z EULA i polityką prywatności SushiLeads bez przeczytania ich najpierw. Co więcej, powinieneś znaleźć „dodatkowe elementy” i odznaczyć opcje wyboru, które mówią, że zgadzasz się na zainstalowanie tych załączników. Aby uzyskać możliwość zrobienia tego, masz do wyboru albo opcję instalacji zaawansowanej lub niestandardowej. Już zainstalowałeś program i zapomniałeś zwrócić na to uwagę? W takim razie czytaj dalej ten artykuł na następnej stronie.

Jak pozbyć się tego programu typu adware?

Wirus SushiLeads można usunąć ręcznie lub automatycznie. Obie techniki usuwania są dobre, ale należy pamiętać, że technika usuwania ręcznego usuwa tylko tego konkretnego pasożyta PC, podczas gdy automatyczna metoda usuwania zapewnia możliwość skanowania komputera w celu znalezienia wszystkich zagrożeń, które mogą siedzieć na Twoim komputerze. Możesz użyć jednego z naszych rekomendowanych programów do usunięcia reklam SushiLeads całkowicie. Jednakże, jeśli chcesz koniecznie wyeliminować ten program ręcznie, przewiń w dół, aby znaleźć instrukcje usuwania ręcznego.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam SushiLeads

Usuń SushiLeads z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj SushiLeads oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj SushiLeads lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń SushiLeads z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSushiLeads czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usun reklamy SushiLeads z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to SushiLeads powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń SushiLeads z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz SushiLeads oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie SushiLeads. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń SushiLeads z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz SushiLeads oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie SushiLeads. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń SushiLeads z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj SushiLeads i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania SushiLeads. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się SushiLeads i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach