Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Ntuserlitelist (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Adware Ntuserlitelist ukrywa się w systemie korzystając z nazw rzeczywistych procesów systemowych

Ntuserlitelistirus Ntuserlitelist

Ntuserlitelist to potencjalnie niepożądana aplikacja działająca jak pogram wspierany reklamamy. Badania wykazują, że może być powiązana z adware'm oraz koniem trojańskim Yelloader. Jednakże widać, że ten adware wykorzystuje model pay-per-click, by generować przychód jego twórcom.

Po włamaniu, Ntuserlitelist może utworzyć folder w jednej z tych lokalizacji:

 • C:\Users\-\AppData\Local\llssoft
 • C:\Users\-\AppData\Local\ntuserlitelist

Co więcej, ten adware ukrywa swoje pliki nadając im nazwy procesów systemowych takich, jak:

 • vmxclient.exe;
 • dataup.exe;
 • winscr.exe;
 • svcvmx.exe.

Na szczęście, programy takie jak ReimageIntego mogą szybko odróżnić potencjalnie groźne pliki od tych prawdziwych, przez co możesz z nich śmiało korzystać przy usuwaniu Ntuserlitelist z komputera. Eliminacja tego programu jest konieczna, ponieważ podczas działania nie tylko zalewa twoją przeglądarkę agresywnymi reklamami, ale także może przyczynić się do niebezpiecznych przekierowań.

Takie programy często współpracują z podejrzanymi stronami trzecimi i równie często przyczyniają się do dystrybucji aplikacji potencjalnie niepożądanych, fałszywych narzędzi optymalizacyjnych, stron phishingowych bądź fałszywego wsparcia technicznego. Oczywiście, użytkownicy są zwykle nieświadomi tego, że wirus zagnieździł się w ich komputerach – co oznacza, że mogą kliknąć na każdą z reklam Ntuserlitelist, ufając ich wiarygodności.

Ntuserlitelist nie tylko wpływa na jakość przeglądania internetu. Ma też potencjał na naruszanie prywatności. Pasożyt ten będzie próbował się dowiedzieć o Tobie jak najwięcej, implementując ciasteczka oraz instalując dodatkowe rozszerzenia przeglądarki. Adware ten próbuje się dowiedzieć, jakie są zainteresowania by móc przedstawiać Tobie takie reklamy, które sprowokują Cię do kliknięcia na nie.

By powstrzymać to zachowanie, musisz usunąć Ntuserlitelist z komputera. Jak wspomnieliśmy, możesz to zrobić z pomocą automatycznego programu do eliminacji malware. Jeśli nie podiadasz lub nie możesz takiego posiada, możesz to też zrobić ręcznie, korzystając z poradników na końcu artykułu.

Reklamy naeżące do adware'a NtuserlitelistGdy Ntuserlitelist infekuje komputery, zalewa przeglądarki reklamami.

Aktualizacja oprogramowania i ostrożność przy instalacji programów freeware może zapobiec atakowi adware

Adware ten może dostać się do systemu zwodząc użytkowników tym, że muszą uaktualnić Flash Playera lub pobrać łatkę bezpieczeństwa do systemu. Jednakże powinieneś pamiętać o jednej rzeczy – informacja o aktualizacji oprogramowania NIGDY nie wyskoczy online. Jeśli taka rzecz miała miejsce – stoją za nią scammerzy.

Badacze z Norwegii ostrzegają, że Ntuserlitelist może dostać się do komputera także z pomocą programów freeware czy shareware. Aplikacja ta może być przedstawiana jako użyteczny dodatek do programu lub też może być ukryta w ustawieniach Szybkich/Zalecanych. By uniknąć ataku, nie powinieneś polegać na ustawieniach zalecanych. Nie zapominaj jednak, że musisz być czujny także podczas zaawansowanej instalacji.

Pozbywanie się Ntuserlitelist oraz jego podejrzanych reklam

Nie minie wiele czasu zamin zaczniesz rozglądać się za drogami do usunięcia wirusa Ntuserlitelist ponieważ jego zachowanie jest denerwująe i intryzywne. Na szczęście usuwanie go nie jest trudne – szczególnie, jeśli wykorzystasz do tego celu profesjonalnego antywirusa. Bez względu na to, jest kilka akcji, których ten antywirus nie da rady wykonać. Jedną z nich jest reset przeglądarki. To zaś jest ważną częścią pozbywania się niechcianych reklam.

Możesz też usunąć Ntuserlitelist ręcznie. Możesz mieć jednak problemy przy usuwaniu plików i folderów powiązanych z adware. Katalogi te mogą być chronione przez wirusa i możesz nie mieć możliwości ich usunąć. W takim wypadku pomoże ci program anty-spyware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Ntuserlitelist:

Usuń Ntuserlitelist z rodziny systemu Windows

Poniższy przewodnik poprowadzi Cię przez proces usuwania wirusa Ntuserlitelist:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Ntuserlitelist oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Ntuserlitelist lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Ntuserlitelist z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimNtuserlitelist czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Ntuserlitelist z Internet Explorer (IE)

Te kroki pomogą Ci uwolnić Internet Explorera od tego adware:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Ntuserlitelist oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Ntuserlitelist. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy Ntuserlitelist z Microsoft Edge

Masz dość adware kontrolującego twoje poczynania w sieci? Jeśli twoja odpowiedż brzmi TAK, wykorzystaj poniższy poradnik, by usunąć niechciane reklamy z Microsoft Edge.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Ntuserlitelist powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Ntuserlitelist z Mozilla Firefox (FF)

Poniższy poradnik pomoże Ci usunąć wszystkie rzeczy związane z Ntuserlitelist na Mozilli Firefox:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Ntuserlitelist oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Ntuserlitelist. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Ntuserlitelist z Google Chrome

Usu ta niepożądaną aplikację z przeglądarki Google Chrome poprzez poradnik zamieszczony poniżej:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Ntuserlitelist oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Ntuserlitelist. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Ntuserlitelist z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Ntuserlitelist i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Ntuserlitelist. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ntuserlitelist-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Ntuserlitelist ads