Usuń reklamy Liveadexchanger.com (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, gru 2017

Instrukcja usuwania reklam Liveadexchanger.com

Czym jest Reklamy Liveadexchanger.com?

Fakty, które nasz zespół badawczy odkrył na temat reklam od Liveadexchanger:

Liveadexchanger.com ads

Wielu z nas działa z komputerami i przegląda internet codziennie, a programy, takie jak wirusy Liveadexchanger, mogą całkowicie zniszczyć to doświadczenie.

Jak tylko ten szkodnik reklamiarz trafi do systemu, użytkownik wkrótce zauważa nieprzyjemne efekty, które to oprogramowanie typu adware wykonuje, na przykład, spowolnienie systemu i co najgorsze – reklamy Liveadexchanger, które pojawiają się wielokrotnie, obejmując ekran komputera, przeszkadzając użytkownikowi i stanowiąc zagrożenie dla systemu komputerowego.

Łatwo przypuszczać, że to oprogramowanie reklamowe zawiera reklamy z sieci reklamowej Liveadexchanger, ponieważ ten adres URL zawsze pojawia się w pasku adresu reklamy pop-up. Jeśli te reklamy zaczęły cię niepokoić, zapomnij o innych działaniach i uznaj, że usunięcie Liveadexchanger jest rzeczą niezwykle ważną.

Pamiętaj – takie bezużyteczne programy nie tylko denerwują użytkowników, ale także stwarzają zagrożenie skażenia systemu komputerowego innymi infekcjami. Należy unikać klikania te reklamy pop-up lub udziału w ankietach, które prezentują; W przeciwnym razie możesz być zmuszony do odwiedzania poważnych stron internetowych wypełnionych wątpliwymi lub, w najgorszym przypadku, zakażonymi treściami.

Unikaj reklam oferujących nierealistyczne oferty handlowe – te oferty są tylko przynętą, aby przekonać użytkowników do kliknięcia na nie. Zgłoszone jedno kliknięcie w reklamę może powodować przekierowanie do nieznanej domeny, więc uważaj!

Jedynym sposobem blokowania reklam Liveadexchanger jest odinstalowanie tego programu wspieranego reklamą. Niestety użytkownicy Internetu narzekają, że jest to dość trudne zadanie, ponieważ nie można odnaleźć programu odinstalującego.

Liveadexchanger.com ads

Zazwyczaj takie programy chcą pozostać w systemie tak długo, jak jest to praktycznie możliwe, a jeśli jesteś niedoświadczonym użytkownikiem komputera, możesz nie być w stanie zidentyfikować, zlokalizować i usunąć szkodliwego oprogramowania strony Liveadexchanger.

Dlatego właśnie codziennie badacze złośliwego oprogramowania aktualizują bazy danych programów anty-malware i sugerują takie narzędzia dla użytkowników komputerów. Nasz zespół zaleca użycie oprogramowania FortectIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner, aby odinstalować to oprogramowanie reklamowe, ponieważ są one łatwe w obsłudze i wydajnie usuwają złośliwe oprogramowanie. Przygotowaliśmy również ręczne instrukcje usuwania dla tych, którzy chcą samodzielnie odinstalować to oprogramowanie reklamowe.

Czego można się spodziewać po tych reklamach?

Jeśli chodzi o konsekwencje porwania przez Liveadexchanger, możemy podsumować, że może to być bardzo denerwujące, a zwłaszcza niekończące się reklamy, które wyświetla ten adware. Stwierdzono, że treść reklam Liveadexchanger.com może być bardzo zróżnicowana. Wyróżniono trzy rodzaje treści:

 1. Liveadexchanger.com może pojawić się jako platforma reklamowa. W takim przypadku możesz być przekierowany do nowego okna z tablicami zawierającymi różne oferty, rabaty, kody promocyjne, tabele porównania cen i podobne kwestie dotyczące zakupów. Kliknięcie w jedną z takich reklam nie jest zalecane ze względu na duże ryzyko, ponieważ firma Liveadexchanger przekierowuje do podejrzanych stron internetowych lub podobnych stron partnerskich.
 2. Niektóre reklamy mogą wymagać uaktualnienia oprogramowania. Wyskakujące okienko może obejmować bezpośrednie linki do pobierania plików Java, Media Player, Flash Player, przeglądarki internetowej, menedżerów pobierania plików lub innego godnego zaufania oprogramowania. Pobieranie oprogramowania promowanego przez wirusa typu pop-up Liveadexchanger jest ryzykowne, ponieważ ta domena może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców i zaangażowana w dystrybucję złośliwego oprogramowania lub PUP-ów (adware, porywacz przeglądarki itp.).
 3. Liveadexchanger porywa przeglądarki i może wyświetlać reklamy pop-up, które proszą o wypełnienie ankiety online, aby uzyskać nagrodę. Możgą obiecać wygranie iPad, iPhone, MacBook i tak dalej. Niestety, jest to tylko próba ujawnienia informacji umożliwiających identyfikację użytkownika, takich jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres itd. Nie możemy uwierzyć, że ktokolwiek wygrał jakąś z obiecanych nagród.

Dlatego, aby zapobiec wszelkim zagrożeniom, gorąco polecamy unikanie porywacza Liveadexchanger. Jeśli doświadczasz przekierowania do tej domeny, zaleca się, aby to przerwać, korzystając z FortectIntego lub innego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania.

Jak zapobiec instalowaniu takich programów typu adware?

Jak zapewne już wiesz, programy typu adware są promowane za pośrednictwem innego darmowego oprogramowania. Dlatego, jeśli wirus przekierowujący Liveadexchanger nie szwęda się na komputerze, zostałeś oszukany w instalację pakietu oprogramowania.

Jak uchronić się przed instalacją pakietu oprogramowania? To całkiem proste. Musisz poświęcić więcej czasu na instalację programu freeware i uważnie ją monitorować.

Również zalecane jest wybranie opcji zaawansowanej lub niestandardowej instalacji; Te ustawienia ujawniają wszystkie składniki dodatkowe dołączone do wybranego programu, które mogą zostać odrzucone w ciągu kilku sekund. Wystarczy, że znajdziesz te dodatkowe elementy i odznaczysz je.

Jaka jest najlepsza droga do odinstalowania adware Liveadexchanger?

Aby wyłączyć te pop-upy na ekranie, musisz usunąć wirusa Liveadexchanger, który je uruchamia. Niestety, nie wiadomo jeszcze, jaki darmowy program promuje tę platformę reklamową, dlatego powinieneś albo pominąć listę programów w komputerze i usunąć te, które nie są ci znane i przeskanować system za pomocą anty-malware.

Zachowaj ostrożność, jeśli wybierzesz metodę ręcznego usuwania Liveadexchanger, ponieważ grozi to usunięciem niewłaściwych aplikacji lub plików.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Liveadexchanger.com

Odinstaluj z systemu Windows

Aby usunąć Reklamy Liveadexchanger.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Reklamy Liveadexchanger.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Liveadexchanger.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimLiveadexchanger.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Reklamy Liveadexchanger.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Reklamy Liveadexchanger.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Reklamy Liveadexchanger.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Reklamy Liveadexchanger.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Liveadexchanger.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach