Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Liveadexchanger.com (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Fakty, które nasz zespół badawczy odkrył na temat reklam od Liveadexchanger:

Liveadexchanger.com ads

Wielu z nas działa z komputerami i przegląda internet codziennie, a programy, takie jak wirusy Liveadexchanger, mogą całkowicie zniszczyć to doświadczenie.

Jak tylko ten szkodnik reklamiarz trafi do systemu, użytkownik wkrótce zauważa nieprzyjemne efekty, które to oprogramowanie typu adware wykonuje, na przykład, spowolnienie systemu i co najgorsze – reklamy Liveadexchanger, które pojawiają się wielokrotnie, obejmując ekran komputera, przeszkadzając użytkownikowi i stanowiąc zagrożenie dla systemu komputerowego.

Łatwo przypuszczać, że to oprogramowanie reklamowe zawiera reklamy z sieci reklamowej Liveadexchanger, ponieważ ten adres URL zawsze pojawia się w pasku adresu reklamy pop-up. Jeśli te reklamy zaczęły cię niepokoić, zapomnij o innych działaniach i uznaj, że usunięcie Liveadexchanger jest rzeczą niezwykle ważną.

Pamiętaj – takie bezużyteczne programy nie tylko denerwują użytkowników, ale także stwarzają zagrożenie skażenia systemu komputerowego innymi infekcjami. Należy unikać klikania te reklamy pop-up lub udziału w ankietach, które prezentują; W przeciwnym razie możesz być zmuszony do odwiedzania poważnych stron internetowych wypełnionych wątpliwymi lub, w najgorszym przypadku, zakażonymi treściami.

Unikaj reklam oferujących nierealistyczne oferty handlowe – te oferty są tylko przynętą, aby przekonać użytkowników do kliknięcia na nie. Zgłoszone jedno kliknięcie w reklamę może powodować przekierowanie do nieznanej domeny, więc uważaj!

Jedynym sposobem blokowania reklam Liveadexchanger jest odinstalowanie tego programu wspieranego reklamą. Niestety użytkownicy Internetu narzekają, że jest to dość trudne zadanie, ponieważ nie można odnaleźć programu odinstalującego.

Liveadexchanger.com ads

Zazwyczaj takie programy chcą pozostać w systemie tak długo, jak jest to praktycznie możliwe, a jeśli jesteś niedoświadczonym użytkownikiem komputera, możesz nie być w stanie zidentyfikować, zlokalizować i usunąć szkodliwego oprogramowania strony Liveadexchanger.

Dlatego właśnie codziennie badacze złośliwego oprogramowania aktualizują bazy danych programów anty-malware i sugerują takie narzędzia dla użytkowników komputerów. Nasz zespół zaleca użycie oprogramowania ReimageIntego lub SpyHunter 5Combo Cleaner, aby odinstalować to oprogramowanie reklamowe, ponieważ są one łatwe w obsłudze i wydajnie usuwają złośliwe oprogramowanie. Przygotowaliśmy również ręczne instrukcje usuwania dla tych, którzy chcą samodzielnie odinstalować to oprogramowanie reklamowe.

Czego można się spodziewać po tych reklamach?

Jeśli chodzi o konsekwencje porwania przez Liveadexchanger, możemy podsumować, że może to być bardzo denerwujące, a zwłaszcza niekończące się reklamy, które wyświetla ten adware. Stwierdzono, że treść reklam Liveadexchanger.com może być bardzo zróżnicowana. Wyróżniono trzy rodzaje treści:

 1. Liveadexchanger.com może pojawić się jako platforma reklamowa. W takim przypadku możesz być przekierowany do nowego okna z tablicami zawierającymi różne oferty, rabaty, kody promocyjne, tabele porównania cen i podobne kwestie dotyczące zakupów. Kliknięcie w jedną z takich reklam nie jest zalecane ze względu na duże ryzyko, ponieważ firma Liveadexchanger przekierowuje do podejrzanych stron internetowych lub podobnych stron partnerskich.
 2. Niektóre reklamy mogą wymagać uaktualnienia oprogramowania. Wyskakujące okienko może obejmować bezpośrednie linki do pobierania plików Java, Media Player, Flash Player, przeglądarki internetowej, menedżerów pobierania plików lub innego godnego zaufania oprogramowania. Pobieranie oprogramowania promowanego przez wirusa typu pop-up Liveadexchanger jest ryzykowne, ponieważ ta domena może zostać wykorzystana przez cyberprzestępców i zaangażowana w dystrybucję złośliwego oprogramowania lub PUP-ów (adware, porywacz przeglądarki itp.).
 3. Liveadexchanger porywa przeglądarki i może wyświetlać reklamy pop-up, które proszą o wypełnienie ankiety online, aby uzyskać nagrodę. Możgą obiecać wygranie iPad, iPhone, MacBook i tak dalej. Niestety, jest to tylko próba ujawnienia informacji umożliwiających identyfikację użytkownika, takich jak imię i nazwisko, numer telefonu, adres itd. Nie możemy uwierzyć, że ktokolwiek wygrał jakąś z obiecanych nagród.

Dlatego, aby zapobiec wszelkim zagrożeniom, gorąco polecamy unikanie porywacza Liveadexchanger. Jeśli doświadczasz przekierowania do tej domeny, zaleca się, aby to przerwać, korzystając z ReimageIntego lub innego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania.

Jak zapobiec instalowaniu takich programów typu adware?

Jak zapewne już wiesz, programy typu adware są promowane za pośrednictwem innego darmowego oprogramowania. Dlatego, jeśli wirus przekierowujący Liveadexchanger nie szwęda się na komputerze, zostałeś oszukany w instalację pakietu oprogramowania.

Jak uchronić się przed instalacją pakietu oprogramowania? To całkiem proste. Musisz poświęcić więcej czasu na instalację programu freeware i uważnie ją monitorować.

Również zalecane jest wybranie opcji zaawansowanej lub niestandardowej instalacji; Te ustawienia ujawniają wszystkie składniki dodatkowe dołączone do wybranego programu, które mogą zostać odrzucone w ciągu kilku sekund. Wystarczy, że znajdziesz te dodatkowe elementy i odznaczysz je.

Jaka jest najlepsza droga do odinstalowania adware Liveadexchanger?

Aby wyłączyć te pop-upy na ekranie, musisz usunąć wirusa Liveadexchanger, który je uruchamia. Niestety, nie wiadomo jeszcze, jaki darmowy program promuje tę platformę reklamową, dlatego powinieneś albo pominąć listę programów w komputerze i usunąć te, które nie są ci znane i przeskanować system za pomocą anty-malware.

Zachowaj ostrożność, jeśli wybierzesz metodę ręcznego usuwania Liveadexchanger, ponieważ grozi to usunięciem niewłaściwych aplikacji lub plików.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Liveadexchanger.com:

Usuń Liveadexchanger.com z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Liveadexchanger.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Liveadexchanger.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Liveadexchanger.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimLiveadexchanger.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usun reklamy Liveadexchanger.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Liveadexchanger.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Liveadexchanger.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Liveadexchanger.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Liveadexchanger.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Liveadexchanger.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Liveadexchanger.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Liveadexchanger.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Liveadexchanger.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Liveadexchanger.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Liveadexchanger.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Liveadexchanger.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach