Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Kazu Media (Poradnik usuwania)

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Dlaczego reklamy Kazu Media nie są godne zaufania?

Jeśli nie śledzisz uważnie informacji o bezpieczeństwie, być może nie słyszałeś jeszcze o wirusie Kazu Media. Jest to stosunkowo nowy program, który przyczynia się do zwiększania świadomości wśród analityków wirusów i społeczności cybeprzestrzeni. Z powodu niejsanych działań tego programu, użytkownicy uważają go za wirusa. W rzeczywistości to nic więcej niż potencjalnie niechciany program. Dokładniej, jest to aplikacja oparta na reklamach, która generuje reklamy promujące treści firm trzecich i generujew ten sposób przychody z reklam. Oprócz umożliwienia ludziom pobrania aplikacji z oficjalnej strony internetowej, Kazu Media atakuje komputery wbrew woli użytkowników. Program wciąga w wątpliwy marketing wyłącznie w celu zarabiania. Niezależnie od tego, czy uważasz to za rozsądne, czy za nieuczciwy sposób zarabiania pieniędzy, nie można ignorować faktu, że ten program robi to wszystko wbrew woli użytkowników.  Powinno się zawsze mieć wybór, jak chce się przeglądać sieć i jakie programy chce się instalować na komputerze.Oprogramowanie reklamowe Kazu Media nie powinno niepokoić użytkownika denerwującymi reklamami, które sprawiają, że odwiedza on nieznane witryny, kupuje produkty, czy subskrybuje usługi, których sam nie chce. Z tego powodu, radzimy by poradzić sobie z tym programem najszybciej jak to tylko możliwe. Zwłaszcza, powinno się ususuwać Kazu Media razem z innymi śmieciowymi plikami i potencjalnie szkodliwymi składnikami z komputera. ReimageIntego może pomóc Ci zrobić to skuteczniej.

Obraz oficjalnej strony Kazu Media i reklam

‘‘Ads by Kazu Media’’, “Kazu Media Ads” i podobnie oznaczone reklamy są głównymi lampkami ostrzegawczymi w głowie, które sugerują, że komputer został zainfekowany tym szkodliwym oprogramowaniem. Nie ma znaczenia, czy widzisz ten slogan obok reklamy wyskakującej, baneru, reklamy wideo lub jakiejkolwiek innej reklamy internetowej, powinno się zachować ostrożność i na wszelki wypadek unikać klikania w nie. Głównym powodem, z powodu którego nie należy ufać tym reklamom, są niepewne strony trzecie, z którymi współpracuje Kazu Media. Oczywiście niektóre towary, usługi lub witryny promowane w reklamach mogą być całkowicie legalne, ale badania wykazują, że nie zawsze tak jest. Poza tym uczciwi producenci lub usługodawcy zazwyczaj wybierają bardziej przejrzyste środki marketingu i nie muszą korzystać z przekierowań Kazu Media. Wątpimy też w to, czy szanująca się aplikacja zbierałaby dane o swoich użytkownikach. Niestety, eksperci uważają, że Kazu w znacznym stopniu śledzi dane, więc jest to kolejny powód do tego, by usunąć ten program ze swojego komputera. Dla twojej wygody, przygotowaliśmy zalecenia dotyczące usuwania Kazu Media, oraz instrukcje ręcznego usuwania, bezpośrednio pod tym artykułem. Możesz dowolnie używać ich w każdej chwili.

Gdzie można spotkać się z tym oprogramowaniem reklamowym w internecie?

Większość odzwiedzających nasz portal pyta nas, jakich witryn nie powinno się odzwiedzać, by uniknąć zainfekowania swoich komputerów przez wirus reklamowy. Niestety, nie posiadamy listy konkretnych adresów stron internetowych, którą moglibyśmy dostarczyć, ponieważ istnieje zbyt wiele miejsc, gdzie można zostać zainfekowanym przez Kazu Media. Jednakże, tendencje do jego dystrybucji są jasne. Zazwyczaj, jest ona promowana na witrynach udostępniających oprogramowanie i sieciach typu peer-to-peer, aczkolwiek aplikacja może zostać pobrana również za pośrednictwem oficjalnych stron internetowych. Interesującą rzeczą jest to, że aplikacja ta niekoniecznie musi być pobrana bezpośrednio na komputer i może ona wejść z innym dowolnymi programami typu freeware czyt shareware, takimi jak konwertery PDF, odtwarzacze muzyki i video lub oprogramowanie do kompresji danych. Aby sprawdzić, czy do pobranego oprogramowania nie jest dołączony w pakiecie Kazu Media, zawsze należy wybierać ustawienia „Zaawansowane” lub „Niestandarodwe”.

Usuwanie Kazu Media: najczęstsze strategie

Aby usunąć wirusa Kazu Media i jego odpowiedniki z komputera, dostępne są dwie podstawowe strategie. W naszym imieniu, bardzo zalecamy użycie niezawodnego oprogramowania służącego do usuwania złośliwego oprogramowania. Dzięki zastosowaniu autmoatycznego narzędzia do wykrywania wirusów nie będziesz musiał się zamartwiać lokalizowaniem każdego ze składników wirusa lub ryzykować pominięcie niektórych z nich podczas przeprowadzania czynności usuwania wirusa. Jeśli jednak zdecydujesz się na podjęcie próby usunięcia Kazu Media ręcznie, But if you are willing to take the chance and undertake the Kazu Media removal manually,nie powstrzymujemy cię. Poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje, których zalecamy się trzymać, jeśli chcesz wyczyścić komputer z tego oprogramowania reklamowego bez pozostawiania nieprzyjemnych śladów.

 

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Kazu Media:

Usuń Kazu Media z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Kazu Media oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Kazu Media lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Kazu Media z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimKazu Media czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Kazu Media z Internet Explorer (IE)

Postępuj zgodnie z instrukcją, by wyeliminować oprogramowanie reklamowe.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Kazu Media oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Kazu Media. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy Kazu Media z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Kazu Media powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Kazu Media z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Kazu Media oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Kazu Media. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Kazu Media z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Kazu Media oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Kazu Media. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Kazu Media z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Kazu Media i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Kazu Media. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-kazu-media-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Kazu Media ads