Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń reklamy HotShoppy (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Dlaczego muszę być ostrożny z reklamami od HotShoppy?

Reklamy HotShoppy są sponsorowanymi informacjami, które osoby, które nie mają doświadczenia w internecie, mogą uznać za interesujące. Jednak nie zaleca się traktowania tych reklam poważnie, ponieważ są one generowane przez adware . Większość takich reklam jest aktywnie wykorzystywana do przekierowywania użytkowników komputerów do stron internetowych osób trzecich, które są wypełnione malware. Trzeba też dodać, że ilość tych ofert specjalnych, przypomnień o sprzedaży i ukierunkowanych reklam, które są zazwyczaj powodowane przez wirusa HotShoppy jest dość duża, więc może być ciężko przeglądać internet posiadając je wszystkie na własnym pulpicie. Wreszcie, podobnie jak tysiące innych programów, może on śledzić twoją aktywność w internecie , a następnie wykorzystywać te informacje pokazując kuszące reklamy. Nieważne, jak niegroźne wydaje się takie działanie, należy pamiętać, że nie można wiedzieć, co ludzie są w stanie osiągnąć posiadając te dane i wykorzystując je do własnych potrzeb! Najbezpieczniejszym sposobem działania jest usunięcie HotShoppy z systemu. Pamiętaj, że może on zarówno zaatakować system operacyjny Windows jak i Mac OS X. To adware jest kompatybilne z przeglądarkami internetowymi Safari i Google Chrome, ale jego twórcy już obiecali Windows oraz wersje mobilne dla swoich użytkowników.

Jeśli jesteś zapalonym zakupoholikiem online, można łatwo nabrać się na tę aplikację. Jednakże, nawet jeśli nie jesteś gotów, aby zainstalować ten adware na komputerze, nadal można zauważyć reklamy HotShoppy podczas swoich poszukiwań. To dlatego, że aktywnie rozprzestrzenia się on za pomocą innego oprogramowania jako opcjonalny składnik pobierania. Internet pełen jest podobnych aplikacji, które są na tyle sprytne, aby dostać się do systemu za pomocą dystrybucji pakietowej, na przykład BestWeb, EasyShopper, LiveShoppers. Niektóre z nich są przydatne, a niektóre – nie. Jednak zamiast być przydatne, wypełniają przeglądarki treściami komercyjnymi, które są umieszczone na stronach docelowych przy użyciu warstwy wirtualnej. W związku z tym, nie można pozbyć się tych sponsorowanych zgłoszeń, a jedynym sposobem na to jest, aby wykonać usuwanie HotShoppy. W tym celu można użyć przewodnika podanego poniżej lub ReimageIntego, który jest zalecany dla tej procedury.

HotShoppy ads offer various discount coupons and special offers

Jeśli reklamy od HotShoppy przeszkadzają Ci już chwilę, trzeba mieć na uwadze, że mają one tendencję do dostarczania zbędnych treści. Ponadto, niektóre z nich nie mają nawet przycisk X, który po kliknięciu przekierowuje do stron internetowych promocyjnych. Łatwo jest wejść do złośliwej witryny w kontakcie z problemem przekierowania przez HotShoppy, ponieważ miejsca te są monitorowane przez deweloperów adware. Tak, wystarczy tylko jedno kliknięcie, aby skończyć na podejrzanej stronie internetowej stworzonej do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania . Nawet Zasady i warunki tego programu, mówią, że twórcy tego programu nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo i wiarygodność domen zewnętrznych. Dlatego należy dbać o siebie i usunąć ten adware z komputera.

Metody dystrybucji

Ten adware ma oficjalną stronę internetową, z której użytkownicy mogą pobrać aplikację. Jednak to nie jest główna technika dystrybucji. Zwykle ten potencjalnie niepożądany program dostaje się do wnętrza komputera za pomocą innych programów, które użytkownicy pobierają z Internetu. Twórcy używają jednej z oszukańczych technik marketingowych zwanych „dystrybucją pakietową” , aby dodać swój program jako opcję do pakietu standardowego oprogramowania. Użytkownicy, którzy chcą uniknąć porwania przez HotShoppy i innych PUP powinni „rozpakować” program, wybierając opcję „Zaawansowanego” „Niestandardowego” trybu instalacji. Taka konfiguracja pozwala widzieć pola wyboru z dodatkowymi programami, które są oferowane do zainstalowania. W celu uniknięcia wielu problemów związanych z komputerem, należy odznaczyć wszystkie wcześniej wybrane aplikacje i kontynuować instalację. Należy pamiętać, że „Szybka” lub „Standardowa” instalacja nie oferuje tej funkcji i instaluje programy opcjonalne domyślnie.

Jak pozbyć się wirusa HotShoppy?

Jeśli reklamy HotShoppy wciąż cię trapią, nie należy tracić czasu i spróbować przyzwyczaić się do natrętnych reklam. Im dłużej opóźniasz eliminację adware, tym większe są szanse, że klikniesz na złośliwe reklamy i napotkasz poważne zagrożenie cybernetyczne. Możesz łatwo pozbyć się tej uciążliwej infekcji komputera przez zatrudnienie renomowanego programu anty-malware. Aby usunąć reklamy HotShoppy z komputera, należy zainstalować lub zaktualizować program do ochrony i uruchomić pełne skanowanie systemu. Po kilku minutach, adware ze wszystkimi jego komponentami zniknie na dobre. Dodatkowo można go usunąć ręcznie. Na końcu artykułu znajdziesz szczegółowe instrukcje ręcznego usuwania HotShoppy.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam HotShoppy:

Usuń HotShoppy z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj HotShoppy oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj HotShoppy lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń HotShoppy z systemu Mac OS X

Wirus Hot Shoppy może być trudny do usunięcia ręcznie bo trzeba wykryć i wyeliminować program adware, który przyniósł do wnętrza komputera jego oraz inne dodatkowe programy, które mogą być zainstalowane bez zgody użytkownika. Upewnij się, że usuniesz wszystkie elementy związane z adware. Jeśli jego reklamy nadal pojawiają się na ekranie, wybierz automatyczne usuwanie.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimHotShoppy czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń HotShoppy z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj HotShoppy oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania HotShoppy. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy HotShoppy z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to HotShoppy powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń HotShoppy z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz HotShoppy oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie HotShoppy. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń HotShoppy z Google Chrome

Sprawdź listę rozszerzeń i wyszukaj zapisów wątpliwych, które mogły zostać zainstalowane na Google Chrome. Sprawdź podejrzane rozszerzenia, dodatki lub paski narzędzi, które mogą być związane z wirusem HotShoppy i odinstaluj je, jak pokazano poniżej.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz HotShoppy oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie HotShoppy. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń HotShoppy z Safari

Aby usunąć reklamy HotShoppy całkowicie, trzeba znaleźć i usunąć wszystkie wątpliwe i podejrzane rozszerzenia lub paski narzędzi przeglądarki. Adware mogło zainstalowć różne pozycje, które należy usunąć bez wahania.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj HotShoppy i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania HotShoppy. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się HotShoppy i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach