Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy High Unite (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Adware

Oprogramowanie High Unite to kolejny program adware, który dodaliśmy do naszej bazy danych. W tym artykule, będziemy dostarczać informacji na temat tego pasożyta komputera, który jest opisany jako jeden z potencjalnie niechcianych programów (PUP). Jeśli już zauważyłeś okno pop-up lub banerów High Unite podczas przeglądania Internetu, należy rozważyć przeczytanie tego artykułu.

Adware High Unite – jakiego rodzaju oprogramowanie to jest?

Przede wszystkim musimy zacząć od zdefiniowania co jest adware. Adware to rodzaj oprogramowania, które śledzi aktywność przeglądania użytkownika i dostarcza kierowanych reklam w zależności od preferencji użytkownika. Takie oprogramowanie jest uważane za potencjalnie niepożądane, ponieważ w większości przypadków ma tendencję do infiltracji komputera ofiary w sposób pośredni, wraz z innymi darmowymi programami. PUP High Unite działa w ten sam sposób. Raz zainstalowany i aktywowany, śledzi użytkownika i wyświetla reklamy, które są dostosowane do zainteresowań użytkownika. Reklamy te zwykle dostarczają oferty handlowe – kupony, kody rabatowe, porównania cen i tak dalej. Polecamy trzymanie się z dala od reklam pop-up i banerów ‘ads by High Unite,’ ‘High Unite deals’ lub ‘High Unite ads’, ponieważ reklamy te zazwyczaj są zwodnicze.

High Unite scam ads

Jeśli jesteś zdezorientowany, dlaczego te reklamy są tak naganne, to prawdopodobnie nie wiesz, że PUP, który je generuje jest rozwijany przez firmę, która jest powiązana z wieloma firmami stron trzecich oraz dąży do uzyskania dochodu pay-per-click. Taki dochód osiągają, kiedy ofiara kliknie w reklamy HighUnite. To właśnie w tym momencie występuje przekierowanie High Unite; wspomniane reklamy często powiązane są z mylącymi linkami dołączonymi do nich, które mają skierować ofiary na witryny innych firm powiązanych z twórcami tego adware.

To, co chcemy powiedzieć, to że nieprawdopodobne jest, aby te reklamy mogły zapewnić oszczędność pieniędzy lub rzeczywiste rabaty. W rzeczywistości mogą one tylko skierować cię na podejrzane miejsca w internecie, które mogą promować złośliwe oprogramowanie przedstawione jako uzasadnione i przydatne programy. Nigdy nie należy instalować żadnych aplikacji, aktualizacji, lub w ogóle żadnych plików ze stron internetowych, których jesteś zmuszony do odwiedzenia. Chcemy również dodać, że PUP High Unite spowalnia działanie komputera, ponieważ po uruchomieniu procesów w tle wykorzystuje szeroki dostęp do zasobów systemowych, aby załadować swoje reklamy dla ciebie. Krótko mówiąc, ten program adware rzadko przynosi jakiekolwiek korzyści i nie powinien być przechowywany w systemie. Aby go usunąć, zalecamy skorzystanie z profesjonalnego oprogramowania anty-spyware, na przykład, ReimageIntego (Windows) lub Webroot SecureAnywhere AntiVirus (Mac OS).

W jaki sposób High Unite porwał mój komputer?

Adware High Unite jest dystrybuowany poprzez podejrzane techniki zwane sprzedażą wiązaną. Oznacza to, że program ten rozprzestrzenia się razem z innymi darmowymi aplikacjami jako załącznik. Informacje o takich załącznikach są zazwyczaj dostarczane od konfiguracji instalacji oprogramowania, ale wielu użytkowników komputerów nie może znaleźć takiej informacji, ponieważ mają oni tendencję do pośpiechu podczas instalacji nowych aplikacji, przechodząc do dokumentu „Warunki użytkowania” zgadzają się z trybu uprzednio wybranej instalacji. Źle! Należy zapoznać się z odpowiednimi dokumentami, a w tym celu trzeba też dostosować ustawienia instalacji. Zalecamy wybranie trybu zaawansowanej lub niestandardowej instalacji kiedy tylko instalujesz jakieś nowe programy. Takie rozwiązanie rozszerza okno „ustawienia” i pozwala zobaczyć, jakie aplikacje zostały dodane do wybranego programu. Można odmówić zainstalowania ich poprzez usunięcie zgody na zainstalowanie opcjonalnych aplikacji.

Jak już wcześniej wspomniano, można użyć programu anty-spyware; jednak można to adware również usunąć ręcznie. Aby dowiedzieć się, jak pozbyć się tego programu ręcznie, przejdź do części artykułu na następnej stronie.

Jak odinstalować High Unite?

Wirus High Unite jest na pewno irytującym programem i nie powinieneś trzymać takiego oprogramowania w systemie. Aby zabezpieczyć swój system, poprawić jego wydajność, a także, aby zwolnić miejsce na dysku, należy usunąć tego intruza PC bez wahania. Pamiętaj, aby być bardziej ostrożnym następnym razem podczas instalowania darmowych programów na komputerze. Teraz trzeba zająć się tym problemem – postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami i wyeliminuj to zagrożenie komputera na dobre.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam High Unite:

Usuń High Unite z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj High Unite oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj High Unite lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń High Unite z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimHigh Unite czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usun reklamy High Unite z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to High Unite powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń High Unite z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz High Unite oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie High Unite. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń High Unite z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz High Unite oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie High Unite. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń High Unite z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj High Unite i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania High Unite. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się High Unite i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach