Usuń reklamy Content Protector (Poprawione instrukcje) - Ostatnia aktualizacja, lis 2016

Instrukcja usuwania reklam Content Protector

Czym jest Reklamy Content Protector?

Czego można oczekiwać od wirusa Content Protector?

Dla niektórych użytkowników komputerów, Content Protector może być znany jako Content Defender. Jest to denerwujący, program typu adware stworzony przez Artex Management S. A. Deweloperzy przedstawiają ten program jako narzędzie ochrony sieci; Jednak należy szukać bardziej niezawodnego oprogramowania, które może rzeczywiście zapewnić bezpieczniejsze przeglądanie stron w internecie. Program ten ma na celu ochronę przed szkodliwymi witrynami, ale w rzeczywistości jest to pozornie zaprojektowane adware, które może wprowadzić wiele reklam i celowo prowadzić do jeszcze gorszych stron niż można natknąć się podczas regularnego przeglądania stron internetowych. Użytkownicy mogą zainstalować program z jego oficjalnej strony internetowej; Jednak nie jest to jego podstawowa technika dystrybucji. Rozprowadzanie aplikacji następuje w pakiecie z innym oprogramowaniem i dzięki temu dostaje się ona wewnątrz komputerów bez wiedzy użytkowników. Jednak po porwaniu przez Content Protector użytkownicy zauważają zwiększoną ilość reklam ukazujących się na ekranie, ale to nie powinno być zaskoczeniem, jeśli przeczytasz Politykę prywatności. Tutaj deweloperzy pokazują, że jest to program z reklamami, który zawiera treści dostarczane przez osoby trzecie. Musimy ostrzec, że program jest przeznaczony tylko do dostarczania treści komercyjnych i jego autorzy nie dbają o wiarygodność, bezpieczeństwo i ilości dostarczonych reklam. Nadmierna ilość agresywnych reklam zmniejsza wydajność komputerów i sprawia, że ​​przeglądanie Internetu jest nie do zniesienia. Nie ma wątpliwości; należy natychmiast usunąć Content Protector z komputera. Zalecamy skorzystanie z FortectIntego lub innego renomowanego programu anty-malware do eliminacji adware. Pliki powiązane z adware mogą być trudne do wykrycia i usunięcia, i tak samo inne podejrzane programy, które mogły zostać zainstalowane.

Content Protector ma jedną unikalną cechę, która odróżnia go od innych programów typu adware. Gdy dostanie się wewnątrz systemu, instaluje certyfikat, który jest ważny do 2056 roku. Jednak nie zaleca się utrzymania tego potencjalnie niepożądanego programu (PUP) na tak długo. Wszystkie programy typu adware są przeznaczone do tego samego celu – do reklamowania stron internetowych partnerskich i generowania przychodów pay-per-click. Jest to zasadniczy powód, dla którego reklamy Content Protector bywają uciążliwe i nachalne. Niestety, ale eksperci od bezpieczeństwa również przypominają, że interakcja z tymi reklamami zazwyczaj prowadzi do różnych podejrzanych miejsc, wypełnionych innym złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Dlatego jeśli widzisz reklam oznaczone „Ads by Protector Content”, „Powered by Protector Content” lub wyposażone w inne podobne hasła, należy powstrzymać się od kliknięcia na nie. Takie reklamy są wyraźnym wskaźnikiem adware znajdującego się na komputerze. Należy pamiętać, że problem przekierowań Content Protector stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, które może prowadzić do innych potencjalnie niechcianych programów przenikających na komputer. Dlatego wskazane jest, aby przeskanować komputer w poszukiwaniu tych zagrożeń, jak tylko zaczniesz zauważać podejrzane reklamy wyświetlane w przeglądarce i od razu wyeliminować wirusa. Jak już wiesz, możesz usunąć tego wirusa automatycznie. Jednak opcja ręcznego usuwania Content Protector jest również możliwa. Znajdziesz szczegółowy przewodnik do usuwania wirusów na końcu tego artykułu.

Jak ochronić komputer przed tym wirusem?

Content Protector może przedostać się do komputera za pośrednictwem pakietu zainfekowanego oprogramowania. Ta zwodnicza strategia marketingowa zwana jest także „dystrybucją pakietową”, opiera się na rozprzestrzenianiu się szkodliwych programów, wraz z innymi, popularnymi freeware albo shareware, zwykle są to kreatory PDF, odtwarzacze audio/odtwarzacze video, rejestratory audio itp. Ponieważ informacje o dodatkowych instalacjach nie są odpowiednio ujawnione dla użytkowników, większość z nich po prostu instaluje pakiet oprogramowania zainfekowanego jako pojedynczy program, który myślą, że pobrali. Dlatego zaskakuje ich znalezienie potencjalnie niechcianego programu uruchomionego na ich systemach komputerowych. Zasadniczo istnieją trzy podstawowe sposoby zapobiegania takim niepożądanym sytuacjom:

 • Wybierz wiarygodne źródła pobierania oprogramowania. Unikaj nieznanych, podejrzanych miejsc i przejdź na korzystanie z uznanych i bardziej popularnych w zamian.
 • Zdecyduj się na „Zaawansowany” lub „Niestandardowy” tryb instalacji podczas instalowania nowego oprogramowania. Tylko te opcje będą w stanie ujawnić zawartość opcjonalnych pakietów oprogramowania i pozwolą Ci zarządzać ich instalacją.
 • Uzyskaj renomowane oprogramowanie antywirusowe. Dodatkowo, gdy pobierasz nowe oprogramowanie nie spiesz się z instalacją. Niech twój antywirus oceni wiarygodność programu

Jak pozbyć się Content Protector?

Programy typu adware, takie jak Content Protector nie są rzeczywistymi wirusami, więc ich usuwanie z komputera nie jest aż tak skomplikowane. Jednak nadal można napotkać pewne problemy, zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na ręczną metodę usuwania Content Protector. Ponieważ potencjalnie niechciane programy mają tendencję do pomoagania dodatkowym programom i ewentualnie wprowadzania ich na komputery, usunięcie tego zagrożenia z systemu może nie wystarczyć, aby upewnić się, że jest całkowicie wolny od wirusów. Automatyczne metody są bardziej korzystne dla całościowego badania systemu. Skanuj komputer niezawodnym narzędziem do walki z wirusami i usuń Content Protector i inne potencjalne zagrożenia z komputera. Jednak jeśli nadal wolisz metodę manualną, sprawdź poniższe instrukcje.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Content Protector

Odinstaluj z systemu Windows

Aby usunąć zawartość wirusa Content Protector z komputera ręcznie może być trudnym zadaniem, ponieważ instaluje on dwie usługi i jeden sterownik. Zdecydowanie zalecamy odinstalowanie programu automatycznie z pomocą FortectIntego lub innych renomowanych programów usuwania złośliwego oprogramowania. Jednakże, jeśli nadal chcesz wyeliminować wirusa ręcznie, należy postępować zgodnie z naszymi instrukcjami. Jest to niezwykle ważne, aby usunąć adware w raz z jego wszystkimi składnikami. Następnie, nie zapomnij sprawdzić wszystkich przeglądarek internetowych, ponieważ adware może zainstalować podejrzane wtyczki i rozszerzenia. 

Aby usunąć Reklamy Content Protector z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Reklamy Content Protector (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Content Protector z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimContent Protector czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Adware może również zainstalować podejrzane rozszerzenia Microsoft Edge. Postępuj zgodnie z instrukcjami by je odinstalować.

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Przejrzyj listy ostatnio zainstalowanych rozszerzeń w przeglądarce Mozilla Firefox. Może się okazać, ze znajdziesz tam wątpliwe paski narzędzi lub wtyczki, które mogą być związane z adware Content Protector. Pozbądź się wszystkich wątpliwych zapisów w celu usunięcia wirusa całkowicie.

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Reklamy Content Protector i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Reklamy Content Protector po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Reklamy Content Protector. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Upewnij się, że Content Protector nie zainstalował jakichś podejrzanych wpisów w przeglądarce. Sprawdź listę rozszerzeń i usuń wszystkie wątpliwe paski narzędzi, wtyczki i rozszerzenia.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Reklamy Content Protector i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Content Protector i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach