Usuń reklamy Content Protector (Poprawione instrukcje) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania reklam Content Protector

Czym jest Reklamy Content Protector?

Czego można oczekiwać od wirusa Content Protector?

Dla niektórych użytkowników komputerów, Content Protector może być znany jako Content Defender. Jest to denerwujący, program typu adware stworzony przez Artex Management S. A. Deweloperzy przedstawiają ten program jako narzędzie ochrony sieci; Jednak należy szukać bardziej niezawodnego oprogramowania, które może rzeczywiście zapewnić bezpieczniejsze przeglądanie stron w internecie. Program ten ma na celu ochronę przed szkodliwymi witrynami, ale w rzeczywistości jest to pozornie zaprojektowane adware, które może wprowadzić wiele reklam i celowo prowadzić do jeszcze gorszych stron niż można natknąć się podczas regularnego przeglądania stron internetowych. Użytkownicy mogą zainstalować program z jego oficjalnej strony internetowej; Jednak nie jest to jego podstawowa technika dystrybucji. Rozprowadzanie aplikacji następuje w pakiecie z innym oprogramowaniem i dzięki temu dostaje się ona wewnątrz komputerów bez wiedzy użytkowników. Jednak po porwaniu przez Content Protector użytkownicy zauważają zwiększoną ilość reklam ukazujących się na ekranie, ale to nie powinno być zaskoczeniem, jeśli przeczytasz Politykę prywatności. Tutaj deweloperzy pokazują, że jest to program z reklamami, który zawiera treści dostarczane przez osoby trzecie. Musimy ostrzec, że program jest przeznaczony tylko do dostarczania treści komercyjnych i jego autorzy nie dbają o wiarygodność, bezpieczeństwo i ilości dostarczonych reklam. Nadmierna ilość agresywnych reklam zmniejsza wydajność komputerów i sprawia, że ​​przeglądanie Internetu jest nie do zniesienia. Nie ma wątpliwości; należy natychmiast usunąć Content Protector z komputera. Zalecamy skorzystanie z ReimageIntego lub innego renomowanego programu anty-malware do eliminacji adware. Pliki powiązane z adware mogą być trudne do wykrycia i usunięcia, i tak samo inne podejrzane programy, które mogły zostać zainstalowane.

The example of Content Protector virus website

Content Protector ma jedną unikalną cechę, która odróżnia go od innych programów typu adware. Gdy dostanie się wewnątrz systemu, instaluje certyfikat, który jest ważny do 2056 roku. Jednak nie zaleca się utrzymania tego potencjalnie niepożądanego programu (PUP) na tak długo. Wszystkie programy typu adware są przeznaczone do tego samego celu – do reklamowania stron internetowych partnerskich i generowania przychodów pay-per-click. Jest to zasadniczy powód, dla którego reklamy Content Protector bywają uciążliwe i nachalne. Niestety, ale eksperci od bezpieczeństwa również przypominają, że interakcja z tymi reklamami zazwyczaj prowadzi do różnych podejrzanych miejsc, wypełnionych innym złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Dlatego jeśli widzisz reklam oznaczone „Ads by Protector Content”, „Powered by Protector Content” lub wyposażone w inne podobne hasła, należy powstrzymać się od kliknięcia na nie. Takie reklamy są wyraźnym wskaźnikiem adware znajdującego się na komputerze. Należy pamiętać, że problem przekierowań Content Protector stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa, które może prowadzić do innych potencjalnie niechcianych programów przenikających na komputer. Dlatego wskazane jest, aby przeskanować komputer w poszukiwaniu tych zagrożeń, jak tylko zaczniesz zauważać podejrzane reklamy wyświetlane w przeglądarce i od razu wyeliminować wirusa. Jak już wiesz, możesz usunąć tego wirusa automatycznie. Jednak opcja ręcznego usuwania Content Protector jest również możliwa. Znajdziesz szczegółowy przewodnik do usuwania wirusów na końcu tego artykułu.

Jak ochronić komputer przed tym wirusem?

Content Protector może przedostać się do komputera za pośrednictwem pakietu zainfekowanego oprogramowania. Ta zwodnicza strategia marketingowa zwana jest także „dystrybucją pakietową”, opiera się na rozprzestrzenianiu się szkodliwych programów, wraz z innymi, popularnymi freeware albo shareware, zwykle są to kreatory PDF, odtwarzacze audio/odtwarzacze video, rejestratory audio itp. Ponieważ informacje o dodatkowych instalacjach nie są odpowiednio ujawnione dla użytkowników, większość z nich po prostu instaluje pakiet oprogramowania zainfekowanego jako pojedynczy program, który myślą, że pobrali. Dlatego zaskakuje ich znalezienie potencjalnie niechcianego programu uruchomionego na ich systemach komputerowych. Zasadniczo istnieją trzy podstawowe sposoby zapobiegania takim niepożądanym sytuacjom:

 • Wybierz wiarygodne źródła pobierania oprogramowania. Unikaj nieznanych, podejrzanych miejsc i przejdź na korzystanie z uznanych i bardziej popularnych w zamian.
 • Zdecyduj się na „Zaawansowany” lub „Niestandardowy” tryb instalacji podczas instalowania nowego oprogramowania. Tylko te opcje będą w stanie ujawnić zawartość opcjonalnych pakietów oprogramowania i pozwolą Ci zarządzać ich instalacją.
 • Uzyskaj renomowane oprogramowanie antywirusowe. Dodatkowo, gdy pobierasz nowe oprogramowanie nie spiesz się z instalacją. Niech twój antywirus oceni wiarygodność programu

Jak pozbyć się Content Protector?

Programy typu adware, takie jak Content Protector nie są rzeczywistymi wirusami, więc ich usuwanie z komputera nie jest aż tak skomplikowane. Jednak nadal można napotkać pewne problemy, zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na ręczną metodę usuwania Content Protector. Ponieważ potencjalnie niechciane programy mają tendencję do pomoagania dodatkowym programom i ewentualnie wprowadzania ich na komputery, usunięcie tego zagrożenia z systemu może nie wystarczyć, aby upewnić się, że jest całkowicie wolny od wirusów. Automatyczne metody są bardziej korzystne dla całościowego badania systemu. Skanuj komputer niezawodnym narzędziem do walki z wirusami i usuń Content Protector i inne potencjalne zagrożenia z komputera. Jednak jeśli nadal wolisz metodę manualną, sprawdź poniższe instrukcje.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Content Protector

Usuń Content Protector z rodziny systemu Windows

Aby usunąć zawartość wirusa Content Protector z komputera ręcznie może być trudnym zadaniem, ponieważ instaluje on dwie usługi i jeden sterownik. Zdecydowanie zalecamy odinstalowanie programu automatycznie z pomocą ReimageIntego lub innych renomowanych programów usuwania złośliwego oprogramowania. Jednakże, jeśli nadal chcesz wyeliminować wirusa ręcznie, należy postępować zgodnie z naszymi instrukcjami. Jest to niezwykle ważne, aby usunąć adware w raz z jego wszystkimi składnikami. Następnie, nie zapomnij sprawdzić wszystkich przeglądarek internetowych, ponieważ adware może zainstalować podejrzane wtyczki i rozszerzenia. 

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Content Protector oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Content Protector lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Content Protector z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimContent Protector czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usun reklamy Content Protector z Microsoft Edge

Adware może również zainstalować podejrzane rozszerzenia Microsoft Edge. Postępuj zgodnie z instrukcjami by je odinstalować.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Content Protector powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Content Protector z Mozilla Firefox (FF)

Przejrzyj listy ostatnio zainstalowanych rozszerzeń w przeglądarce Mozilla Firefox. Może się okazać, ze znajdziesz tam wątpliwe paski narzędzi lub wtyczki, które mogą być związane z adware Content Protector. Pozbądź się wszystkich wątpliwych zapisów w celu usunięcia wirusa całkowicie.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Content Protector oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Content Protector. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Content Protector z Google Chrome

Upewnij się, że Content Protector nie zainstalował jakichś podejrzanych wpisów w przeglądarce. Sprawdź listę rozszerzeń i usuń wszystkie wątpliwe paski narzędzi, wtyczki i rozszerzenia.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Content Protector oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Content Protector. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Content Protector z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Content Protector i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Content Protector. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Content Protector i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach