Usuń reklamy Capricornus (Darmowe instrukcje)

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Adware

W jaki sposób mogę skończyć z malware Capricornus na moim komputerze?

Przede wszystkim, musimy cię ostrzec, że Capricornus nie jest uważany za szkodliwe oprogramowanie. W rzeczywistości jest on potencjalnie niechcianym programem, znanym również jako adware. Jednakże, czasami wydaje się, że ze względu na to w jaki sposób się zachowuje powinien być przyporządkowany również do kategorii „malware”. Pierwszą podejrzaną zdolnością tego adware jest możliwość dostania się do systemu komputera bez zapytania o odpowiednią zgodę użytkownika. Możesz skończyć z porywaczem Capricornus po nieuważnej instalacji darmowego oprogramowania freeware. Wynika z tego, że powinieneś zachować szczególną ostrożność podczas instalowania menedżerów pobierania, kreatorów PDF, oprogramowania do streamingu video i podobnych programów. W jaki sposób powinno się prawidłowo instalować adware w systemie? Po pierwsze, upewnij się, że sprawdzisz je dwukrotnie. Powinieneś przeczytać dokumenty Polityki prywatności oraz Umowy licencyjnej użytkownika za każdym razem, kiedy pobierasz program na komputer. Ponadto, upewnij się, że wybierzesz na początku opcję instalacji niestandardowej lub zaawansowanej i odznaczysz wszelkie zgody na instalację dodatkowego oprogramowania. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę na zdania pozwalające na dodanie Capricornus do każdej twojej przeglądarki internetowej. Na koniec, upewnij się, że posiadasz sprawdzone oprogramowanie typu anty-spyware zainstalowane na swoim komputerze. Zalecamy skorzystanie z ReimageIntego.

The example of ads by Capricornus virus

Adware Capricornus. Co to jest?

Programy typu adware mogą być bardzo irytujące. Dzisiaj mamy zamiar zapoznać się z innym potencjalnie niechcianym programem (PUP) o nazwie Capricornus i wyjaśnić, jak sobie z tym poradzić. Przede wszystkim pozwól nam przedstawić listę objawów, które mogą być wyświetlane na komputerze po tym jak ten PUP go zinfiltruje.

 1. Spowolnienie działania i problemy dotyczące przeglądarek. Komputer może rozpocząć pracować bardzo powoli. A przynajmniej wolniej niż zanim to adware wślizgnęło się do systemu komputerowego. Ten program wykorzystuje dużo zasobów systemowych, które mogłyby być wykorzystane do innych celów;
 2. Pojawienie się irytujących reklam pop-up. Można zauważyć różne reklamy nieustannie pojawiające się na ekranie – mogą być oznaczona jako “ads by Capricornus” lub “Capricornus ads”. Można również zobaczyć reklamy banerowe oraz linki w tekście.
 3. Nieustające przekierowania do sponsorowanych stron. Pamiętaj, że te reklamy mogą wprowadzać w błąd, ponieważ zwykle nie prowadzą do miejsc internetowych, które oczekujesz. Na przykład po kliknięciu w reklamę, która promuje oferty handlowe, można zostać przekierowanym do strony internetowej, która na przykład, oferuje darmowe oprogramowanie. Czemu? Mamy zamiar wyjaśnić to poniżej.

Wirus Capricornus to program, który zbiera pieniądze za każdego użytkownika, który kliknie na jego reklamy. Reklamy te są sponsorowane przez wiele innych firm, które starają się zwiększyć popularność swoich stron internetowych. Niestety, niektóre z tych stron mogą być krytyczne. Chcemy przekazać ważną wskazówkę: nie przeglądaj podejrzanych stron internetowych, których nie jesteś pewien. Mogą być niebezpieczne, a czasem nawet jedno kliknięcie na hiperłącze w takim miejscu miejscu może doprowadzić do uruchomienia szkodliwego programu.

Ostatnie słowa na temat tego adware:

Ostatnią rzeczą, którą nasz zespół badawczy znalazł na temat szkodliwego oprogramowania Capricornus jest to, że może on zbierać dane z przeglądarki internetowej swojej ofiary! Może zebrać takie informacje jak: historię przeglądania, zakładki, wyszukane zapytania, pobrane pliki, lokalizację i adres IP komputera. Bardzo wątpimy w to, że chcesz ujawniać takie informacje. Aby zatrzymać arbitralnych działania Capricornus, trzeba go usunąć. Sugerujemy zainstalowanie niezawodnego programu typu anty-spyware i uruchamienie pełnego skanowania systemu za jego pomocą – może to pomóc wykryć i wyeliminować wiele potencjalnie niechcianych programów.

Proces usuwania Capricornus:

Proces usuwania reklam Capricornus nie jest trudny do zastosowania. Może być łatwo wykonany za pomocą ręcznego przewodnika usuwania, który przygotowaliśmy dla Ciebie – możesz właśnie jego i kilka kompleksowych obrazów wyjaśniających w jaki sposób wyeliminować ten PUP pod tym tekstem znaleźć. Ewentualnie, jak już wspomniałem, można usunąć Capricornus korzystając z programu anty-spyware. Metoda automatycznego usuwania jest znacznie bezpieczniejsza, ponieważ nie tylko usuwa PUP z komputera, ale także utrzymuje dobrą wydajność komputera na dłuższy czas.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Capricornus:

Usuń Capricornus z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Capricornus oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Capricornus lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Capricornus z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimCapricornus czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usun reklamy Capricornus z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Capricornus powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Capricornus z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Capricornus oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Capricornus. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Capricornus z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Capricornus oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Capricornus. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Capricornus z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Capricornus i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Capricornus. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Capricornus i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach