Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Advanced Calendar 2.0 (Poradnik usuwania wirusa)

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Adware

Advanced Calendar 2.0 to sprytne oprogramowanie adware, które może być zainstalowane bez wiedzy użytkownika. Jeśli wpełznie do systemu, to zaczniesz napotykać różne irytujące pzrerywniki podczas przeglądania Internetu. Warto pamiętać, że ten program jest dystrybuowany jako dodatek do niektórych programów freeware albo shareware i że można odmówić zgody na jego instalację. Mamy zamiar przedstawić wszystkie istotne informacje na temat tego oprogramowania w tym artykule.

W jaki sposób Advanced Calendar 2.0 pracuje?

Już prawdopodobnie zauważyłeś, że Advanced Calendar 2.0 jest zaktualizowaną wersją adware Advanced Calendar. Oba te programy są opracowywane z zamiarem zdobycia pieniędzy przez reklamowane firmy partnerskie. W tym celu wstawia śledzące pliki cookie do wszystkich przeglądarek internetowych, które są zainstalowane na komputerze. Te pliki cookie będą śledzić twoją aktywność – jakie strony internetowe odwiedzasz najczęściej, jakie treści oglądasz, jakie hasła wyszukujesz i tak dalej.

Advanced Calendar 2.0 adware sends annoying pop-up ads

Ponadto, program ten może zobaczyć, w jakim kraju mieszkasz, jaki jest twój adres IP, adres e-mail, i tak dalej. Te i podobne dane są mu potrzebne, aby dowiedzieć się, co zwykle szukasz w Internecie. Na podstawie zebranych danych, ta aplikacja wybiera konkretne ogłoszenia z serwera i wysyła je do Ciebie. Jednak, gdy widzisz, “Advanced Calendar 2.0 ads,” “offer by Advanced Calendar 2.0,” “Ads by Advanced Calendar 2.0” oraz podobne reklamy, nie sądź, że te reklamy przynoszą rzeczywiste i realne oferty. W rzeczywistości są one powszechnie stosowane by skusić do kliknięcia na nie. Co dzieje się dalej, to to, że najprawdopodobniej będziesz przekierowany do strony partnerskiej Advanced Calendar 2.0. Bądź bardzo ostrożnym – większość z tych domen internetowych nosi wątpliwe treści. Musisz zawsze upewnić się, że nie zgadzasz się zainstalować wszystkich darmowych programów z takich stron. W niektórych przypadkach, treści z podejrzanych stron internetowych mogą być zakaźne lub złośliwe. Aby utrzymać komputer zabezpieczonym, eksperci zalecają utrzymanie bezpieczeństwa komputerowego za pomocą profesjonalnego programu do ochrony zainstalowanego w systemie. Możesz użyć Reimage Reimage Cleaner lub jakiekolwiek inne godne zaufania programy anty-spyware i anty-malware.

W jaki sposób Advanced Calendar 2.0 porwał mój komputer?

Według badaczy szpiegującego i złośliwego oprogramowania, większość potencjalnie niechcianych programów (PUP) rozprowadzana jest poprzez dystrybucję pakietową. Ta szczególna technika dystrybucji oprogramowania jest po prostu sposobem, dzięki któremu można umieścić kilka programów w jeden pakiet oprogramowania. Na przykład, kiedy pobierasz darmowy program, to najprawdopodobniej będzie on zawierał kilka opcjonalnych aplikacji z nim powiązanych. Niestety, jest tylko jeden sposób, aby ujawnić, czy wybrany program jest uzupełniony o dodatkowe programy freeware czy nie. Musisz spojrzeć na dokument Warunki użytkowania i spojrzeć na zapisy o promocji oprogramowania firm trzecich. Następnie musisz ustawić zaawansowany lub niestandardowy (cokolwiek jest dostępne) tryb instalacji. Jeśli oprogramowanie promuje oprogramowanie innych firm, otrzymasz listę proponowanych aplikacji. Usuń zaznaczenie tych opcji, aby uniknąć instalowania niechcianych freeware.

Jeżeli PUP Advanced Calendar 2.0 już został zainstalowany na twoim komputerze bez twojej wiedzy, powinieneś go jak najszybciej usunąć. Instrukcje jak to zrobić są pokazane na następnej stronie.

Jak odinstalować tą wspomaganą reklamami aplikację z systemu?

Nie jest konieczne stwierdzanie, które programy adware mogą być dla ciebie bezużyteczne. Wszystkie starają się uzyskać przychody pay-per-click w niejasny sposób, i nie należy tracić czasu próbując zamknąć te reklamy. Jedynym sposobem, aby pozbyć się ich raz na zawsze jest odinstalowanie wirusa Advanced Calendar 2.0. Możesz to zrobić ręcznie – podążaj za wskazówkami deinstalacji Advanced Calendar 2.0 pokazanymi poniżej tego tekstu. Alternatywnie, zainstaluj jakikolwiek program anty-spyware, który chcesz, by automatycznie usunąć zagrożenia systemu z komputera.

Możesz usunąć szkody wyrządzone przez wirusa z pomocą jednego z następujących programów: Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Zalecamy te aplikacje, ponieważ wykrywają one wszystkie potencjalnie niepożądane programy wraz z każdym komponentem i wpisem rejestru z nimi powiązanymi.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage Cleaner Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Reimage Cleaner, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage Reimage Cleaner. Free scanner allows you to check your system for damaged and corrupted files. If you need to fix them, you may need to purchase the licensed version of Reimage Reimage Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Advanced Calendar 2.0:

Usuń Advanced Calendar 2.0 z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Advanced Calendar 2.0 oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Advanced Calendar 2.0 lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Advanced Calendar 2.0 z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAdvanced Calendar 2.0 czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Advanced Calendar 2.0 z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Advanced Calendar 2.0 oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Advanced Calendar 2.0. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy Advanced Calendar 2.0 z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Advanced Calendar 2.0 powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Advanced Calendar 2.0 z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Advanced Calendar 2.0 oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Advanced Calendar 2.0. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Advanced Calendar 2.0 z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Advanced Calendar 2.0 oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Advanced Calendar 2.0. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Advanced Calendar 2.0 z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Advanced Calendar 2.0 i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Advanced Calendar 2.0. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-advanced-calendar-2-0-ads.html

Poradniki w innych językach