Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń reklamy Ad.doubleclick.net (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Przekierowania na domenę Ad.doubleclick.net wywołują infekcję adware

Przykładowe reklamy Ad.doubleclick.net

Ad.doubleclick.net to potencjalnie niebezpieczna strona blisko związana z programem typu adware. Jest ona wykorzystywana w celach reklamowych i jest znana z przekierowywania ludzi na trzecie strony wbrew ich woli. Niektóre z reklam Ad.doubleclick.net mogą mieć profesjonalny wygląd oraz zachęcającą treść, lecz po kliknięciu mogą przekierowywać na niezwiązane strony promujące zewnętrzne oprogramowania, aktualizacje, bezużyteczne produkty itd. Według badaczy malware z dieviren.de, program ten jest w stanie wpłynąć na wszystkie systemy oraz przechwycić najpopularniejsze przeglądarki internetowe (Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer, Edge, Safari, itd.). 

W rzeczy samej, z powodu infekcji wirusa Ad.doubleclick.net zaczniesz otrzymywać agresywne reklamy. Korzystamy z pojęcia „wirus”, gdyż wielu użytkowników nazywa program w ten sposób. Jest to jednak zagrożenie niskiego poziomy, które nie jest w stanie uszkodzić systemu. Program jest bardziej irytujący niż niebezpieczny.

W tym artykule spróbujemy wyjaśnić, jak ten potencjalnie niepożądany program się zachowuje, jakie są jego cele oraz jak usunąć ów adware. Poza tym, wyjaśnimy, jak zdołał niezauważony znaleźć się w komputerze.

Po pierwsze, malware Ad.doubleclick.net jest zwodniczy w kwestii dystrybucji oraz zachowania. Po instalacji na komputerze celu, dodaje on rozszerzenie do wszystkich przeglądarek internetowych, które znajdzie. Chwilę później, reklamy Ad.doubleclick.net zaleją każdą stronę, jaką będziesz chciał odwiedzić. Reklamy te są nie tylko irytujące, lecz także niebezpieczne. Większość z nich generuje swoim twórcom przychód typu pay-per-click. Inne pomagają stronom zewnętrznym poszerzyć zasięg, by zwiększyć ruch na niepopularnych lub świeżo stworzonych stronach. Zawsze istnieje także ryzyko kliknięcia na złośliwą reklamę stworzoną przez hakera, która może przekierować na strony phishingowe, lub nakłonić do instalacji fałszywej aktualizacji zawierającej malware.

Nie ważne, co wirus Ad.doubleclick.net przedstawia, celem tej platformy reklamowej jest przekierować Cię na jedną ze stron sponsorujących Ad.doubleclick i nigdy nie wiesz, czy te strony są godne zaufania, czy też nie. Jeśli nie jesteś pewien, po prostu trzymaj się z daleka od podejrzanych linków i nie udostępniaj informacji o karcie kredytowej.

Prezentacja adware Ad.doubleclick.netAd.doubleclick.net - platforma reklamowa przekierowująca ludzi na zewnętrzne strony wbrew ich woli

Lepiej zapobiegać niż leczyć – zalecamy więc usunięcie adware'a Ad.doubleclick.net, by uniemożliwić tym reklamom zirytowanie Ciebie. Najprostszym sposobem na pełną eliminację tego programu jest skorzystanie z zaufanej aplikacji anty-spyware, na przykład ReimageIntego. Ci, którzy preferują usuwanie niepożądanych aplikacji w standardowy sposób znajdą instrukcję usuwania Ad.doubleclick.net na końcu posta.

Programy adware rozpowszechniają się poprzez bundling

Przesadna liczba reklam, banerów, wyskakujących okienek i innych problemów podczas sesji jest oznaką infekcji malware. Jeśli Twoja przeglądarka przekierowuje Cię na specyficzną domenę lub okno nowej karty, także jest tego oznaką.

Eksperci związani z bezpieczeństwem komputerów przyznają, że takie programy są potencjalnie niepożądane oraz, że rozpowszechniają się wraz z innymi, darmowymi programami. Aplikacje te są zwykle dodawane do freeware'ów i przedstawiane jako „zalecane dodatki”. Najlepszym sposobem na zachowanie dobrych wrażeń z przegladania sieci jest odmowa instalacji tych dodatków bez względu na to, jak gorliwie są promowane. 

By uniknąć ich instalacji, sugerujemy zawsze korzystać z instalacji Własnej lub Zaawansowanej, gdy korzystasz z instalatora. Tryby te pozwolą zobaczyć, jakie dodatkowe aplikacje zostały dodane do darmowego programu. Wszystko, co musisz zrobić, to usunąć zgodę przy polach wyrażających ją na instalację programów.

Naucz się szybko zwalczać Ad.doubleclick.net

Nazywanie Ad.doubleclick.net wirusem nie jest dobrym pomysłem – nie jest to program złośliwy i nie zachowuje się jak wirus. Bazując jednak na jego zachowaniu i metodzie infiltracji, jest to adware oraz aplikacja potencjalnie niepożądana. 

Usunięcie Ad.doubleclick.net będzie ważnym zadaniem – im szybciej, tym lepiej. Dzieje się to, gdyż ten program bazujący na reklamach może wyświetlać niechciane reklamy, powodować przekierowania, a czasem nawet śledzić aktywność użytkownika. Jednym ze sposobów na usunięcie Ad.doubleclick.net jest skan systemu profesjonalnym programem anty-malware. Drugi ze sposobów jest dość normalny – usunięcie adware'a poprzez Panel Sterowania, a następnie reset wszystkich powiązanych przeglądarek:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam Ad.doubleclick.net:

Usuń Ad.doubleclick.net z rodziny systemu Windows

Usuń Ad.doubleclick.net z Windowsa w następujący sposób:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Ad.doubleclick.net oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Ad.doubleclick.net lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Ad.doubleclick.net z systemu Mac OS X

Usuwanie Adware z systemu Mac OS X nie wymaga specjalistycznej wiedzy informatycznej. Wszystko, co musisz zrobić, to uważne wykonanie następujących kroków:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimAd.doubleclick.net czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Ad.doubleclick.net z Internet Explorer (IE)

Tak szybko, jak wyeliminujesz adware, nie zapomnij zresetować Internet Explorera.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Ad.doubleclick.net oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Ad.doubleclick.net. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun reklamy Ad.doubleclick.net z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Ad.doubleclick.net powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Ad.doubleclick.net z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Ad.doubleclick.net oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Ad.doubleclick.net. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Ad.doubleclick.net z Google Chrome

Jeśli problemy z przekierowaniami Ad.doubleclick.net nękają twojego Chrome'a od czasu do czasu, usuń niepożądaną aplikację z systemu i zresetuj przeglądarkę:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Ad.doubleclick.net oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Ad.doubleclick.net. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Ad.doubleclick.net z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Ad.doubleclick.net i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Ad.doubleclick.net. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-ad-doubleclick-net-ads.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Ad.doubleclick.net ads