Usuń reklamy „$1000 Walmart Gift Card Winner” (Poradnik usuwania) - Aktualizacja 2017

Instrukcja usuwania reklam „$1000 Walmart Gift Card Winner”

Czym jest Reklamy "$1000 Walmart Gift Card Winner"?

“$1000 Walmart Gift Card Winner” ads continue to lure people into scam

Przykład reklam "$1000 Walmart Gift Card Winner"

Wirus „$1000 Walmart Gift Card Winner” jest kolejnym programem próbującym wyłudzić pieniądze od łatwowiernych ludzi. Eksperci zauważyli, że ten potencjalnie niepożądany program może być też skategoryzowany jako adware, ponieważ dostarcza on w reklamach wiele fałszywych ofert wygranej online. Żadna z nich jednak nie jest prawdziwa.

Od razu po zainfekowaniu komputera wirusem zaczynają się pojawiać reklamy mówiące o bonach do sklepów sieci Walmart. Powiadomienia ta zawierają wszelkie oznaki powiązania z siecią – takie, jak kolorystyka czy logo. Ciężko będzie je więc odróżnić od rzeczywistych ofert

W rzeczywistości oszuści korzystają ze znanych marek (takich, jak amerykański Walmart czy polska Biedronka) by sprawić, że niczego nie spodziewający się użytkownicy wezmą udział w ich niezbyt legalnych działaniach. Oszustwo to informuje ludzi o potencjalnej wygranej w loterii i przekonuje ich do udziału w obskurnych grach internetowych lub wypełnienia ankiety, by „wygrać” nagrodę.

Jest to typowe zachowanie adware'a stworzone do wyświetlania reklam bez względu na to, czy użytkownik chce je zobaczyć.. Całe oszustwo jest skupione na promocji określonych programów, a nawet ich cichej instalacji na komputerze ofiary.

Jeśli podobne reklamy i okienka zaczęły się pojawiać na Twojej przeglądarce, sugeruje to sprawdzenie systemu. Jeśli nie jesteś pewien, co zrobić najpierw, zalecamy usunąć wirusa „$1000 Walmart Gift Card Winner” zaufanemu programowi typu FortectIntego.

Bez względu na to, całe kłamstwo wychodzi na jaw, gdy użytkownik kliknie na reklamę „$1000 Walmart Gift Card Winner” i zostaje natychmiastowo przekierowany na złośliwą domenę. Mniej doinformowani użytkownicy mogą kontynuować instalację aplikacji lub zakupić oferowaną usługę nawet, jeśli takie zachowanie może spowodować naruszenie bezpieczeństwa, problemy z prywatnością, a nawet straty pieniężne.

Z tego powodu powinieneś usunąć wirusa „$1000 Walmart Gift Card Winner” bez zastanawiania się jak tylko zobaczysz do w przeglądarce. Pamiętaj, że nic nie jest za darmo, a oferty zbyt-dobre-by-były-prawdziwe są najczęściej oszustwem.

Osobom, które nigdy nie natrafiły na taki adware wcześniej i nie mają pojęcia, jak pozbyć się tego wirusa, zalecamy poniższe sposoby eliminacji. Są to szczegółowe poradniki łatwe w użyciu nawet dla osoby nie posiadającej informatycznej wiedzy.

Przedsstawienie oszustwa "$1000 Walmart Gift Card Winner"Reklamy "$1000 Walmart Gift Card Winner" są stworzone w celu wyłudzania pieniędzy od łatwowiernych ludzi

Smartfony także mogą paść ofiarą adware

Podczas, gdy najczęściej użytkownicy natykają się na takie oferty podczas przeglądania sieci na komputerze, otrzymaliśmy sporo raportów o takich reklamach na iPhone. Użytkownicy ostrzegają też, że możliwości ich telefonów spadły, gdy takie wiadomości zaczęły się pojawiać.

Co więcej, inne systemy mobilne także są narażone na programy tego typu — istnieje wersja wirusa karty podarunkowej Walmart na Androida. Niestety, jest to konsekwencja nierozważnego zachowania przy pobieraniu zewnętrznych aplikacji.

Wirusy smartfonowe dostają się do systemu podszywając się pod niewinne aplikacje. Zwykle, są one oferowane w nieautoryzowanych sklepach aplikacji jak Flashlighty i inne programy. Zauważ, że aby przejąć urządzenie potrzebują zgody administratora – ty zaś im taką nadajesz.

Nie pobieraj ani nie instaluj podejrzanych aplikacji z innych źródeł. Zawsze czytaj recenzje online i upewnij się, że aplikacje są stworzone przez zweryfikowanych autorów. Dodatkowo pamiętaj, że takie aplikacje jak Zegar nie potrzebują uprawnień administratorskich – jest to pierwszy alarm informujący o złośliwości programu.

Programy adware potrafią niezauważone wniknąć do systemu

Podczas, gdy dystrybucja wirusa facebook.com-walmart.com jest dozwolona w świetle prawa, jest ona bardzo nieuczciwe względem użytkowników. Twórcy takich aplikacji bundlują je z darmowymi programami i nie informują o nich podczas standardowej procedury instalacji/pobierania.

W przypadku instalacji Zalecanej lub Szybkiej, adware ten instaluje się jednocześnie z pobranym wcześniej (przykładowo) odtwarzaczem wideo. Może to być jednak powstrzymane, jeśli wybierzesz w instalatorze opcję instalazji Zaawansowanej.

Carrying out the installation in Custom/Advanced mode would have allowed you to cancel the suspicious software from installing on your computer. You must search and de-select all previously ticked checkmarks which enable the installation of additional software with the regular program.

Sposób na pozbycie się takich reklam na dobre

Jest kilka sposobów na usunięcie reklam „$1000 Walmart Gift Card Winner” – część z nich jest prostsza niż inne. Wymagają one jednak pobrania narzędzia antywirusowego i przeprowadzenia pełnego skanu systemu.

W tym celu możesz użyć jednej z aplikacji przedstawionych poniżej – jesteśmy pewni, że zrobią one zadanie za Ciebie. Po skasowaniu wirusa „$1000 Walmart Gift Card Winner” zaś będziesz mógł cieszyć się pełną ochroną systemu w przyszłości. Nie czekaj więc i zainwestuj w bezpieczeństwo.

Eksperci z BedyNet.ru zauważają, że ręczna eliminacja jest bardziej skomplikowanym procesem. Z tego powodu sugerujemy skorzystać z poniższych instrukcji wyjaśniających, jak to zrobić krok po kroku. Warto ich trzymać się uważnie, by nie uszkodzić systemu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania reklam „$1000 Walmart Gift Card Winner”

Odinstaluj z systemu Windows

Reklamy „$1000 Walmart Gift Card Winner” można usunąć deinstalując wszystkie podejrzane rozszerzenia z systemu Windows.

Aby usunąć Reklamy "$1000 Walmart Gift Card Winner" z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Reklamy "$1000 Walmart Gift Card Winner" (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń „$1000 Walmart Gift Card Winner” z systemu Mac OS X

Użytkownicy Mac OS X mający problem z tym adware'm powinni znaleźć i usunąć wszystkie powiązane z nim komponenty.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nim„$1000 Walmart Gift Card Winner” czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Reklamy "$1000 Walmart Gift Card Winner" i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Reklamy "$1000 Walmart Gift Card Winner" po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Reklamy "$1000 Walmart Gift Card Winner". Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Możesz naprawić Chrome'a usuwając wszelkie nieznane wpisy i resetując przeglądarkę.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Reklamy "$1000 Walmart Gift Card Winner" i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się „$1000 Walmart Gift Card Winner” i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach