Usuń wirusa Restorehelp@qq.com (Bonus: Kroki Odszyfrowywania) - Poprawiony poradnik

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Ransomware

Restorehelp@qq.com to blokujące pliki cyberzagrożenie domagające się okupu

Obrazek ransomware'a Restorehelp@qq.com

Wirus Restorehelp@qq.com to niebezpieczna infekcja typu ransomware będąca nową odmianą wirusów z rodziny malware'ów Dharma/CrySis. Jest on stworzony do blokowania plików rozszerzeniem .[restorehelp@qq.com].java oraz pytania o zapłatę okupu w Bitcoinach. Ofiary otrzymują wiadomość wyjaśniającą, co się stało ich komputerom oraz domagające się kontaktu z przestępcami poprzez podany adres email.

Nazwa Restorehelp@qq.com
Rodzaj Wirus szyfrujący pliki / Ransomware
Rozszerzenia .java lub .[restorehelp@qq.com].java
Podobne odmiany Ranosmware Decrypthelp@qq.com; Ransomware .java;
Objawy Zaczyna szyfrować dane skomplikowanymi algorytmami oraz dodaje rozszerzenie pliku. Później zostawia żądanie okupu oraz domaga się zapłaty tegoż poprzez kontakt z hakerami pod adresem mailowym restorehelp@qq.com
Usuwanie Jedynym sposobem usunięcia Restorehelp@qq.com jest użycie programu anty-malware. ReimageIntego przyspieszy ten proces

Żądanie okupu od ransomware'a Restorehelp@qq.com wygląda następująco:

All your files have been encrypted due to a security problem with your pc. If you want to restore them, write to us to the e-mail Restorehelp@qq.com
Write this ID in the title of your message [xxx]
In case no answer in 24 hours write us to theese e-mails: Restorehelp2@qq.com

You have to pay for decryption in Bitcoins. The price depends on how fast you write to us. After payment we will send you the decryption tool that will decrypt all your files.

Bez względu na to, jak przekonująca jest ta treść, nie ma gwarancji, że otrzymasz dekrypter Restorehelp@qq.com po zapłaceniu okupu. Oszuści mogą obiecać swoim ofiarom wszystko, by tylko uzyskać nielegalny przychód. Eksperci nie zalecają polegania na pustych obietnicach.

Ilustracja ransomware'a Restorehelp@qq.comRansomware Restorehelp@qq.com to skomplikowany wirus szyfrujący pliki mierzący w wyłudzanie pieniędzy od niedoświadczonych użytkowników komputerów.

W zamian, powinieneś usunąć Restorehelp@qq.com oraz spróbować innego sposobu na odzyskanie plików. Do procedury eliminacji zalecamy ReimageIntego bądź inny mocny program tego typu. Zauważ, że infekcje typu ransomware są obecnie najniebezpieczniejsze – nie zwlekaj!

Po usunięciu ransomware'a Restorehelp@qq.com, sprawdź poniższe sposoby na odzyskanie plików. Istnieje ich kilka – dzięki temu każdy użytkownik znajdzie dobre rozwiązanie dla siebie.

Hackers korzystają ze zwodniczych technik do rozpowszechniania cyberinfekcji

Istnieje kilka typowych wektorów ataku wykorzystywanych przez cyberprzestępców na całym świecie. Ludzie zazwyczaj dają się nabrać na pobranie ransomware'a poprzez spam bądź fałszywe aktualizacje oprogramowania. Dlatego też wraz z Semvirus.pt przygotowaliśmy listę kroków, które pomogą Ci ochronić system przed wirusami szyfrującymi pliki:

 1. Posiadaj kopie zapasowe danych;
 2. Nie otwieraj niespodziewanych emaili bądź listów z nieznanych źródeł;
 3. Nigdy nie klikaj na załączniki w wiadomości, co do której masz wątpliwości;
 4. Unikaj odwiedzania podejrzanych stron oraz klikania w reklamy online;
 5. Pobieraj oprogramowanie oraz aktualizacje tylko z oficjanych stron.

Procedura eliminacji ransomware'a Restorehelp@qq.com wyjaśniona

Niestety, istnieje tylko jeden sposób, aby usunąć ransomware Restorehelp@qq.com z zaatakowanego systemu. W tym celu musisz pobrać profesjonalny program anty-malware oraz wykonać z jego pomocą pełny skan systemu. Ze względu na skomplikowanie tego cyberproblemu użytkownicy nie mogą go usunąć z systemu własnoręcznie.

Najlepszymi według nas aplikacjami do usunięcia ransomware'a Restorehelp@qq.com są ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner oraz Malwarebytes. Powinieneś zaopatrzyć się w jedną z nich, korzystając z bezpośredniego linku do pobrania. Jeśli nie możesz takiej zdobyć istnieje ryzyko, że wirus szyfrujący pliki blokuje instalację oprogramowania ochronnego.

W takim wypadku powinieneś sprawdzić poniższe instrukcje, które wyjaśnią, jak rozpocząć i ukończyć usuwanie ransomware'a Restorehelp@qq.com. Dodatkowo, nie zapomnij spróbować alternatywnych metod odzyskiwania danych po eliminacji.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Restorehelp@qq.com:

Usuń Restorehelp@qq.com korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśli nie możesz zdobyć dobrego antywirusa, oznacza to, że ransomware może blokować jego instalację. Dlatego uruchom system w Trybie Awaryjnym tak, jak pokazano poniżej.

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Restorehelp@qq.com

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Restorehelp@qq.com.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Restorehelp@qq.com korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Restorehelp@qq.com. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Restorehelp@qq.com

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Restorehelp@qq.com z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Restorehelp@qq.com mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro jest zalecany przez ekspertów

Profesjonalny informatycy sugerują spróbowanie tego programu po ataku ransomware. Nawet, jeśli jego pierwotnym celem było niesienie pomocy ludziom, którzy utracili pliki po awarii systemu, może on być użyteczny także po ataku cyberinfekcji.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Restorehelp@qq.com.
 • Przywróć je

Skorzystaj z Przywracania Systemu, by cofnąć się w czasie

Ludziom zaleca się też skorzystanie z wbudowanej funkcji Windowsa, jeśli przed atakiem aktywowali Przywracanie Systemu. Ta metoda pozwala na skorzystanie z kopii plików stworzonych przed szyfrowaniem danych.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Spróbuj ShadowExplorer'a po ataku ransomware

Jeśli dałeś radę wyeliminować malware'a zanim ten uszkodził bądź zniszczył ukryte kopie plików, istnieje szansa, że możesz odzyskać pliki z pomocą tego programu.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Eksperci wciąż pracują nad dekrypterem Restorehelp@qq.com.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Restorehelp@qq.com i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach