Skala niebezpieczeństwa:  
  (98/100)

Usuń wirusa Peekabooo@qq.com (Poradnik usuwania wirusów) - Darmowe instrukcje

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Ransomware

Peekabooo@qq.com to ransomware atakujący komputer poprzez szyfrowanie plików

Obraz wirusa ransomware Peekabooo@qq.com

Peekabooo@qq.com to infekcja typu ransomware i jeden z najnowszych kryptowirusów. Zainfekowane maszyny nie mogą być odpowiednio wykorzystane – wszystkie pliki są szyfrowane i przez to niedostępne. Od razu po ataku, wirus analizuje dane i umieszcza rozszerzenie .id-AA81E681.[peekabooo@qq.com] na najczęściej używanych plikach, zostawiając żądania okupu nazwane ecrypt.txt lub readme.txt.

Nazwa Wirus Peekabooo@qq.com
Rodzaj Ransomware
Rozszerzenie .id-AA81E681.[peekabooo@qq.com]
Powiązane adresy mailowe Peekaboo@qq.com; Peekabooo@qq.com
Wysokość okupu Nieznana
Żądanie okupu ecrypt.txt; readme.txt
Dystrybucja Dostaje się do systemu poprzez spam bądź zainfekowane linki na niezaufanych stronach
Usuwanie Reimage to najlepsza opcja, by pozbyć się ransomware'a Peekabooo@qq.com

Główne cechy wirusów Peekaboo@qq.com:

 1. Wirusy te są szkodliwe na dłuższy czas;
 2. Nie powinny jednak spowodować znacznych uszkodzeń w systemie;
 3. Jest to rodzina wirusów, z którą eksperci związani z cyberbezpieczeństwem mają problem;
 4. Nie ma zbyt wielu sposobów na pozbycie się tych złośliwych wirusów;
 5. Po zaszyfrowaniu pliki można przywrócić tylko z kopii zewnętrznej bądź poprzez alternatywne metody odzyskiwania.

Wirusy te są niemożliwe do wykrycia i dostają się do systemu niezauważenie do momentu zaszyfrowania plików i ujawnienia żądania okupu. Usunięcie Peekabooo@qq.com jest ważne – musisz usunąć tego wirusa tak szybko, jak tylko zauważysz szkodliwą działalność tego wirusa na komputerze.

Ilustacja ransomware'a Peekabooo@qq.com
Peekabooo@qq.com to niebezpieczny ransomware korzystający z rozszerzenia .id-AA81E681.[peekabooo@qq.com] dołączanego po zaszyfrowaniu plików.

Żądanie okupu które wirus umieszcza na ekranie, zawiera różne informacje: adres kontaktowy Peekaboo@qq.com, wysokość okupu i groźbę usunięcia wszystkich plików, jeśli nie zapłacisz. Nigdy jednak nie powinieneś kontaktować się z cyberprzestępcami – ci ludzie mogą sprawić, że zapłacisz więcej i odmówią wysłania dekryptera.

Załączmy fragment żądania okupu od Peekaboo@qq.com:

You have to pay for decryption in Bitcoins. The price depends on how fast you write to us. After payment, we will send you the decryption tool that will decrypt all your files

Mimo tego, jak bardzo przekonująca wydaje się wiadomość, nie zalecamy płacić okupu. Istnieją inne sposoby na odzyskanie dostępu do plików – znajdziesz je poniżej. Do usunięcia Peekabooo@qq.com rzalecamy skorzystać z Reimage – możesz jednak wybrać każdy inny program anty-malware. 

Podejrzane załączniki mogą zawierać złośliwe wirusy

Wirusy ransomware infekują tylko niezabezpieczone systemy. Jest więc ważne, byś był świadomy możliwych ataków. Wiedz, że spam oraz załączniki z wiadomości od nieznanych nadawców mogą zawierać trojany. Te zaś otwierają tylne furtki dla bardziej szkodliwych malware'rów, takich jak np. ransomware.

Dodatkowo, jeśli na twoim komputerze znajdują się mniej groźne cyberzagrożenia takie, jak adware lub porywacze przeglądarek, komputer już nie jest bezpieczny i łatwiej może złapać ransomware. Musisz posiadać zaktualizowanego antywirusa i programy antyspyware. To zaś może zagwarantować, że twj komputer jest czysty i bezpieczny. Pobieranie oprogramowania – szczególnie tego od bezpieczeństwa – z zaufanych źródeł jest obowiązkiem.

Już teraz wyeliminuj wirusa Peekaboo@qq.com z komputera

Wirus Peekabooo@qq.com należy do najgroźniejszej rodziny ransomware'ów. Musisz być świadomy tego oraz możliwych rezultatów, jeśli wciąż zastanawiasz się, co robić. Nie płać okupu, który może prowadzić do większych kłopotów.

Eksperci z Novirus.uk polecają usunąć Peekabooo@qq.com zaufany programem anty-malware oraz upewnić się, że przywróciłeś pliki z kopii zapasowej bądź z alternatywnych sposobów po oczyszczeniu systemu. W tym celu zaopatrz się w Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, lub Malwarebytes.

Bądź pewien, że do usunięcia Peekaboo@qq.com użyjesz odpowiednich narzędzi. Uważaj też przeglądając Internet. Zawsze usuwaj spam nawet go nie otwierając. Pomyśl też zanim klikniesz na reklamę

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Peekabooo@qq.com:

Usuń Peekabooo@qq.com korzystająć z Safe Mode with Networking

Jeśli cyberzagrżenie wciąż działa, może blokować instalację antywirusa. Stąd też powinieneś zacząć deinstalację uruchamiając komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Peekabooo@qq.com

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Peekabooo@qq.com.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Peekabooo@qq.com korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Peekabooo@qq.com. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Peekabooo@qq.com

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Peekabooo@qq.com z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Peekabooo@qq.com mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Sugerujemy program Data Recovery Pro

Jest to świetna alternatywa która może pomóc Ci odzyskać pliki po ich zaszyfrowaniu. Dodatkowo, program ten może odzyskać przypadkowo usunięte lub uszkodzone dane.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Peekabooo@qq.com.
 • Przywróć je

ShadowExplorer to dobre narzędzie

Niektóre infekcje ransomware nie uszkadzają ukrytych kopii plików, które mogą pomóc w ich odzyskaniu. Jeśli są one bezpieczne, możesz skorzystać z programu ShadowExplorer, by odzyskać pliki.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Eksperci obecnie pracują nad dekrypterem Peekabooo@qq.com.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Peekabooo@qq.com i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-peekaboooqq-com.html

Poradniki w innych językach