Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa KEYPASS (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Paź 2019

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Ransomware

KEYPASS – wirus modyfikujący Rejestr systemu i blokujący ważne dane

Wirus ransomware .Keypass

Ransomware KEYPASS to niebezpieczny kryptowirus należący do tej samej rodziny, co ransomware STOP. Po instalacji, modyfikuje on Rejestr Systemu, by uzyskać dostęp do rozruchu urządzenia. Malware następnie korzysta z szyfru AES, by zaszyfrować pliki, a następnie dodaje rozszerzenie .keypass. W rezultacie, zaatakowane pliki stają się niedostępne do użytku. Ofiara może zaś zapoznać się z żądaniem okupu !!!KEYPASS_DECRYPTION_INFO!!!.txt tłumaczącym sytuację i wyjaśniającym, że musi ona zapłacić 300 dolarów okupu w Bitcoinie w ciągu 72 godzin, aby uzyskać dekrypter do zablokowanych danych (w przeciwnym wypadku ta kwota najpewniej wzrośnie). W tym celu, użytkownicy muszą skontaktować się z przestępcami pod adresem keypass@bitmessage.ch . Zauważ, że ransomware KEYPASS nie ma nic wspólnego ze znanym programem do zarządzania hasłami KeePass.

Nazwa KEYPASS
Typ Ransomware
Poziom Zagrożenia Wysoki. Modyfikuje system, szyfruje dane, domaga się okupu
Rozszerzenie pliku .keypass
Żądanie okupu „!!!KEYPASS_DECRYPTION_INFO!!!.txt”
Adres kontaktowy keypass@bitmessage.ch
Okup 300 dolarów w Bitcoinach w ciągu 72 godzin
Dystrybucja Spam, podejrzane źródła
Eliminacja Skorzystaj z Reimage

Ransomware KeyPass został jako pierwszy zauważony przez ekspertów z laboratoriów Kaspersky'ego, dnia 8 sierpnia 2018 – informacje o infekcji nadchodziły z ponad dwudziestu krajów, z których najwięcej ataków było w Brazylii i Wietnamie. Na chwilę obecną eksperci nie są zgodni odnośnie sposobu rozprzestrzeniania się wirusa. Kilku użytkowników zgłosiło, że pojawił się on po instalacji programu hakerskiego KMSpico – inni zaś mówili, że nie instalowali nic zanim pojawiła się infekcja KeyPass.

Ransomware KeyPass posiada ukrytą funkcję, która może zostać zaktywowana specjalną kombinacją klawiszy. Pozwala ona hakerom na przejęcie kontroli nad wirusem, umożliwiając zmianę ID ofiary, rozszerzenie pliku, klucz deszyfrujący i inne ustawienia związane z procesem szyfrowania. To zaś czyni wirus KeyPass dużo groźniejszym.

Eksperci zauważyli też, że jeśli serwer kontrolny wirusa jest niedostępny bądź jeśli zainfekowane urządzenie nie jest podłączone do sieci, malware korzysta z wpisanego na stałe klucza – czyni to usunięcie KeyPass'a oraz odzyskanie plików dużo prostszymi zadaniami.

Jeśli komputer jest jednak podłączony do sieci, KeyPass szyfruje nie tylko typowe pliki jak obrazki, bazy danych, dokumenty i podobne – zamiast tego pomija przy szyfrowaniu tylko kilka folderów pozwalających na prawidłowy rozruch systemu. Po ukończeniu szyfrowania, większość plików otrzymuje rozszerzenie .keypass, zostawiając urządzenie w bałaganie.

Ransomware .Keypass
Wirus .Keypass - ransomware ujawniający się poprzez dodanie rozszerzenia .keypass do zablokowanych plików oraz wyświetlający żądanie okupu.

Żądanie okupu uzyskiwane z serwera kontroli po zaszyfrowaniu plików prezentuje następującą treść:

Attention! 
All your files, documents, photos, databases and other important files are encrypted and have the extension: .KEYPASS
The only method of recovering files is to purchase an decrypt software and unique private key.
After purchase you will start decrypt software, enter your unique private key and it will decrypt all your data.
Only we can give you this key and only we can recover your files.
You need to contact us by e-mail keypass@bitmessage.ch send us your personal ID and wait for further instructions.
For you to be sure, that we can decrypt your files – you can send us a 1-3 any not very big encrypted files and we will send you back it in a original form FREE.
Price for decryption $300. 
This price avaliable if you contact us first 72 hours.
E-mail address to contact us:
keypass@bitmessage.ch
Reserve e-mail address to contact us:
keypass@india.com
Your personal id: –

Autorzy Keypassa domagają się 300 dolarów okupu – nie informują jednak o sposobie zapłaty okupu. Hakerzy zazwyczaj polegają jednak na walutach cyfrowych (Bitcoin, Monero, Litecoin, itd.) w wypadku każdej transakcji. W taki sposób transfer pieniędzy pozostaje anonimowy i zapobiega namierzeniu i ukaraniu oszustów. 

Bez względu na to, nie zalecamy kontaktować się z cyberprzestępcami – szansa uzyskania klucza deszyfrującego jest bardzo niska. Dodatkowo, może to zachęcić złoczyńców do ulepszenia kodu swojego malware'a i zwiększenia liczby infekcji. Dlatego lepiej zająć się usunięciem KeyPassa z pomocą programu anty-malware, takiego jak Reimage lub Malwarebytes, a następnie odzyskać pliki z kopii zapasowej.

Wirus Keypass

Niestety, ransomware Keypass może być także wykorzystany jako tylne wejście dla innych infekcji, takich jak trojany bankowe i inne wersje malware. Zalecamy nie czekać i pozbyć się wirusa tak szybko, jak to tylko możliwe – szansa infekcji rośnie, im dłużej zwlekasz.

Pamiętaj, bezpieczeństwo twojego komputera i danych spoczywa w Twoich rękach. Lepiej przygotuj się na takie ataki – zabezpiecz najważniejsze pliki na dysku USB bądź na dysku zewnętrznym. Jeśli już jesteś zainfekowany ransomware'm KeyPass i nie masz żadnych kopii zapasowych, możesz spróbować zewnętrznych aplikacji, które pomogą CI odzyskać dane. Spójrz na poniższe instrukcje.

Utrzymaj bezpieczeństwo komputera korzystając z naszych wskazówek

Według specjalistów z UdenVirus.dk, ransomware zazwyczaj posiada jedno główne źródło dystrybucji – spam. Cyberprzestępcy korzystają z sytuacji i rozsyłają liczne wiadomości phishingowe do przypadkowych użytkowników. Takie wiadomości zazwyczaj można znaleźć w sekcji Spamu (maile  te mogę jednak obejść wbudowane skanery i znaleźć się w skrzynce odbiorczej). Jeśli natkniesz się na takie treści – lepiej usunąć je na dobre, by uniknąć zetknięcia z infekcjami komputerowymi.

Zalecamy zwiększenie bezpieczeństwa poprzez posiadanie programu antywirusowego na komputerze. Jeśli jeszcze nie masz takowego, przemyśl zainstalowanie zaufanej aplikacji. Takie oprogramowanie anty-malware uchroni Cię przed różnymi infekcjami, jeśli tylko będzie regularnie aktualizowane.

Żądanie okupu ranomware'a Keypass

Pozbądź się wirusa KEYPASS z pomocą instrukcji usuwania ransomware

Aby usunąć wirusa KEYPASS, musisz uruchomić pełny skan systemu zaufanym programem anty-malware i pozbyć się każdego z komponentów tego ransomware'a. Eksperci zalecają skorzystanie z takich narzędzi, jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner, lub Malwarebytes. Oczywiście, możesz wybrać innego zaufanego anty-wirusa – upewnij się tylko, że jest on zaktualizowany. Eliminacja może trochę potrwać – bądź jednak pewien, że warto usunąć to zagrożenie tak szybko, jak to możliwe, aby uniknąć dodatkowych szkód.

Po tym, jak usuniesz KEYPASS'a, musisz wykonać jeszcze jeden krok. Niestety, oprogramowanie ochronne, które polecamy, nie jest w stanie odzyskać zaszyfrowanych danych. W tym celu, powinieneś skorzystać ze wskazówek, jakie dajemy poniżej. Na koniec, by chronić się przed atakami ransomware w przyszłości, zadbaj o dodatkowe kopie najcenniejszych plików. W tym celu korzystaj z chmur bądź dysków zewnętrznych.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa KEYPASS:

Usuń KEYPASS korzystająć z Safe Mode with Networking

Skorzystaj z Trybu Awaryjnego, by zdezaktywować wirusa i uruchomić pełny skan systemu. Powtórz go też w normalnym trybie pracy komputera:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń KEYPASS

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie KEYPASS.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń KEYPASS korzystająć z System Restore

Zabezpiecz się przed cyberatakami włączając Przywracanie Systemu:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem KEYPASS. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie KEYPASS

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania KEYPASS z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Możesz być w stanie odzyskać dane, jeśli zastosujesz się do poniższych sposobów.

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez KEYPASS mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro może okazać się przydatne:

Program ten może pomóc odzyskać ważne pliki, które zostały usunięte bądź uszkodzone w inny sposób.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu KEYPASS.
 • Przywróć je

Spróbuj skorzystać z Poprzednich Wersji plików Windows:

Jeśli nie miałeś aktywnej funkcji Przywracania Systemu zanim infekcja zdążyła się rozprzestrzenić, metoda ta nie zadziała.

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

Skorzystaj z Shadow Explorera do odzyskania danych:

Metoda ta może zadziałać, jeśli wirus nie tknął Ukrytych kopii woluminu.

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Na chwilę obecną nie istnieje żaden dekrypter ransomware'a Keypass.

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed KEYPASS i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-keypass-ransomware.html

Poradniki w innych językach