Skala niebezpieczeństwa:  
  (96/100)

Usuń wirusa Gamma (Darmowe instrukcje) - Bonus: Kroki Odszyfrowywania

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Ransomware

Gamma ransomware — kolejny wariant Dharmy i Crysisa, który pojawił się w mniej niż tydzień po poprzedniku

Ransomware Gamma

Gamma ransomware to wirus szyfrujący pliki pochodzący ze znanej rodziny ransomware – Dharma i Crysis. Ten kryptowirus zaczął atakować użytkowników już w 2016 roku, a w ciągu mniej niż dwa lata powstało już piętnaście różnych odmian wirusa. Podobne wzorce rozszerzań plików, taka sama nazwa żądania okupu od momentu wydania oraz wykorzystywany algorytm szyfrujący AES to cechy, jakie posiadają wszystkie wersje. Poza podobieństwami, każda z wersji posiada inny adres kontaktowy oraz oznaczenia plikw – rozszerzenia. W tym konkretnym przypadku, zaszyfrowane dane otrzymują rozszerzenie pliku .id-%ID%.[bebenrowan@aol.com].gamma, a adresem kontaktowym między hakerami stojącymi za wirusem, a ofiarami jest bebenrowan@aol.com.

Nazwa Gamma
Type Ransomware
Kategoria  Kryptowirus 
Rodzina  Dharma 
Inne wersje 

Brrr;
Combo;
Arrow;
Zzzz;
Onion;
Bip;

itd. 

Żądanie okupu Info.hta oraz FILES ENCRYPTED.txt 
Rozszerzenie pliku .id-%ID%.[bebenrowan@aol.com].gamma
Dystrybucja Złośliwy spam
Adres kontaktowy bebenrowan@aol.com
Eliminacja Automatyczne usunięcie ransomware'a Gamma może być wykonane z pomocą Reimage 

Wirus Gamma ransomware należy do jednak z najbardziej niebezpiecznych kategorii cyberinfekcji. Ten malware szyfrujący pliki dąży do wyłudzania kryptowalut poprzez szyfrowanie danych wojskowymi algorytmami szyfrującymi. Rozszerzenie .gamma oznacza zaszyfrowane dane – wiesz w taki sposób, jakich plików nie możesz otwierać.

Twórcy ransomware'a Gamma twierdzą, że mogą rozszyfrować te zablokowane pliki. Niestety, istnieje ryzyko, że oszuści mogą zniknąć po zapłacie okupu. Konkretna jego wysokość nie jest znana – prawdopodobnie zależy od ofiary i może wynosić od 20 do 10000 dolarów, a nawet więcej.

Gdy twoje pliki zostaną zaszyfrowane, możesz zauważyć żądanie okupu w każdym folderze zawierającym zakodowane dane. Plik jest nazwany Info.hta lub FILES ENCRYPTED.txt i zawiera prostą wiadomość: twoje pliki zostały zablokowane i musisz za nie zapłacić. Zawiera także instrukcje, jak założyć portfel kryptowalutowy. Treść  pliku może się różnić w zależności od wersji – główna treść jest jednak podobna.

Żądanie okupu może zawierać treść wiadomości tak prosty, jak następująca:

ATTENTION!
At the moment, your system is not protected.
We can fix it and restore files.

Zamiast kontaktowania się z ludźmi stojącymi za wirusem powinieneś usunąć ransomware Gamma. Ponieważ różne programy antywirusowe wykrywają tego ransomware'a, możesz tego dokonać z pomocą zaufanego narzędzia antymalware typu Reimage. Jest to program stworzony specjalnie do wykrywania, blokowania i usuwania róznych malware'ów.

Prosta analiza ransomware'a Gamma wykazała, że 54 spośród 67 progranów antywirusowych oznacza go jako złośliwy. Niektóre z tych programów określają tego wirusa jako:

 • TR/Dropper.Gen
 • Trojan.Mauvaise.SL1
 • Win32:Malware-gen
 • Trojan.Ransom.Crysis.E
 • Trojan-Ransom.Win32.Crusis.to
 • Ransom.Crysis.Generic
 • Mal_Crysis.

Usunięcie ransomware'a Gamma z pomocą zaufanych narzędzi może być dość szybkim procesem. Automatyczne usuwanie wirusa oczyści dokładnie system i usunie wszystkie możliwe zagrożenia, o których mogłeś nawet nie mieć pojęcia. Badacze zalecają eliminację tych zagrożeń zanim przystąpisz do odzyskania danych. Jeśli połączysz nośnik z kopią zapasową do zainfekowanego urządzenia, te dane także zostaną zaszyfrowane. 

Wirus ransomware Gamma
Ransomware Gamma to wirus oferujący testowe rozszyfrowanie jednego pliku. Twórcy sugerują to, by wyglądać na godnych zaufania w oczach ofiary. Nie powinieneś kontaktować się z hakerami jednak pod żadnym pozorem.

Podejrzane załączniki mailowe zawierają złośliwy skrypt

Cyberinfekcje typu Ransomware atakują po cichu, jak każdy inny wirus komputerowy. Inne malware może być jednak stworzone do rozpowszechniania skryptów ransomware bądź do otwierania tylnych drzwi w systemie dla tych zagrożeń. Najczęstszą metodą bezpośredniego rozpowszechniania trojanów, robaków oraz ransomware są załączniki w spamie.

W większości przypadków wiadomości te wyglądają na bezpieczne, ponieważ zawierają faktury, rachunki bądź informacje o nieautoryzowanej transakcji pieniężnej. Niestety, złośliwi twórcy bezprawnie wykorzystują nazwy przedsiębiorstw i umieszczają groźny kod bezpośrednio w załącznikach. Jak tylko ofiara otworzy plik na swoim komputerze, skrypt zostaje uruchomiony i zaczyna się szyfrowanie.

By zauważyć mail phishingowy, szukaj literówek, błędów gramatycznych i lewych adresów nadawcy. Jeśli rozpoznałeś oszustwo, usuń wiadomość natychmiast. Jeśli nie jesteś pewien, przeskanuj załącznik programem anty-malware.

Usunięcie ransomware'a Gamma jest ważne, jeśli chcesz mieć bezpieczne urządzenie

Aby usunąć ransomware'a Gamma z komputera na dobre, powinieneś wykorzystać narzędzia anty-malware typu Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes. Ten sposób terminacji ransomware'ów jest niezwykle ważny, gdyż jest to ciche zagrożenie, które może też instalować inne malware i czynić zmiany w tle.

Ransomware modyfikuje klucze rejestru Windows, przez co złośliwy program jest uruchamiany z każdym uruchomieniem systemu. Dlatego powinieneś usunąć ransomware'a Agmma z pomocą aplikacji anty-malware. Ta automatyczna eliminacja wirusa dokładnie czyści system, dzięki czemu możesz przystąpić do odzyskania zaszyfrowanych danych. Jeśli nie masz żadnego urządzenia z kopią zapasową, skorzystaj z naszych pomysłów poniżej.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Gamma:

Usuń Gamma korzystająć z Safe Mode with Networking

Ransomware może blokować działanie antywirusa, więc uruchom komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci, a następnie dogłębnie przeskanuj system:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Gamma

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Gamma.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Gamma korzystająć z System Restore

Z pomocą poniższych kroków będziesz mógł usunąć ransomware'a Gamma poprzez Przywracanie Systemu:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Gamma. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Gamma

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Gamma z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Gamma mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro przywraca zaszyfrowane pliki

Data Recovery Pro może także przywrócić pliki, które zostały przypadkowo usunięte

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Gamma.
 • Przywróć je

Odzyskaj pliki z pomocą Poprzednich Wersji plików

Możesz przywrócć dane z pomocą tej metody, jeśli wcześniej miałeś włączoną funkcję Przywracania Systemu

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

ShadowExplorer może pomóc z plikami zaszyfrowanymi przez ransomware Gamma

Odzyskaj ukryte kopie woluminu z pomocą ShadowExplorera

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Dekrypter nie jest jeszcze dostępny

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Gamma i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-gamma-ransomware.html

Poradniki w innych językach