Usuń wirusa Badfail@qq.com (Poradnik usuwania) - Bonus: Kroki Odszyfrowywania

Instrukcja usuwania wirusa Badfail@qq.com

Czym jest Ransomware Badfail@qq.com?

Badfail@qq.com to krypto-malware blisko spokrewniony z ransomwarem Arrow

Ransomware Badfail@qq.com czyni pliki osobiste nieczytelnymi

Badfail@qq.com jest klasyfikowany jako wirus krypto-ransomware. Pochodzi on z dość starej i niesławnej rodziny ransomware'ów, znanej jako Dharma. Dzieli też zachowanie oraz design ransomware'a Arrow, przez co eksperci nazywają go bezpośrednią pochodną tego wirusa. Aktywność tego wirusa została zauważona na końcu marca 2018, gdy ofiary zaczęły zgłaszać, że ich pliki zostały zablokowane rozszerzeniem pliku Badfail@qq.com.

Nazwa Badfail@qq.com
Typ Ransomware
Poziom zagrożenia Wysoki. Blokuje pliki osobiste i może je permanentnie uszkodzić
Rodzina Ransomware Dharma, Ransomware Arrow
Rozszerzenia plików Badfail@qq.com, czasem może ustawiać .arrow, Blammo@cock.li lub bitcoin888@cock.li
Objawy Brak dostępu do najpopularniejszych rodzajów plików, tworzenie żądania okupu na pulpicie, blokada antywirusa, losowe awarie
Rozszyfrowywalność Jeszcze nie potwerdzona
Usuwanie Zainstaluj FortectIntego i ustaw program na głęboki skan systemu. Ręczna eliminacja nie jest możliwa

Badacze ransomware'ów twierdzą, że wirus Badfail@qq.com wykorzystuje szyfr AES-256 do czynienia najpopularniejszych rodzajów plików bezużytecznymi. Przykładowy plik zaszyfrowany przez Badfail@qq.com virus wygląda następująco: test1.Badfail@qq.com.

Przed otrzymaniem szansy na uszkodzenie danych, ten wirus ransomware musi najpierw zaatakować system (jest kompatybilny zarówno z 32- jak i z 64-bitowymi systemami). Zazwyczaj dostaje się on poprzez kampanie spamowe – złośliwa zawartość może jednak też rozpowszechniać się w atakach typu drive-by-download oraz z pomocą zestawów exploitów.

Po instalacji, wirus uruchamia Wiersz Poleceń z uprawnieniami administratora, przez co ofiary mogą zobaczyć czarne okno na ekranie przez kilka sekund. Ransomware wtedy uruchamia kilka skryptów, z których jeden usuwa ukryte kopie plików. Poza tym instaluje wiele dodatkowych plików w folderach %APPDATA%, C:\Windows\System32, C:\Windows\System64 i C:\Windows\System Files.

Nieautoryzowane zmiany systemu skutkują następnie szyfrowaniem danych. Ransomware Badfail@qq.com korzysta ze skomplikowanego szyfru AES oraz dodaje rozszerzenie Badfail@qq.com do następujących plików:

.gpx, .kml, .kmz, .asp, .aspx, .cer, .cfm, .csr, .css, .htm, .html, .js, .jsp, .php, .rss, .xhtml, .doc, .docx, .log, .msg, .odt, .pages, .rtf, .tex, .txt, .wpd, .wps, .csv, .dat, .ged, .key, .keychain, .pps, .ppt, .pptx, .ini, .prf, .hqx, .mim, .uue, .7z, .cbr, .deb, .gz, .pkg, .rar, .rpm, .sitx, .tar.gz, .zip, .zipx, .bin, .cue, .dmg, .iso, .mdf, .toast, .vcd, .sdf, .tar, .tax2014, .tax2015, .vcf, .xml, .aif, .iff, .m3u, .m4a, .mid, .mp3, .mpa, .wav, .wma, .3g2, .3gp (lista nie jest zakończona).

Wirus Badfail@qq.com może też zmieniać rozszerzenie i zamiast wspomnianego wcześniej może dodać następujące:

.arrow
.id-{id}.[bitcoin888@cock.li].arrow
.id-{id}.[Blammo@cock.li].arrow
.id-{id}.[marat20@cock.li].arrow
.id-{id}.[vauvau@cock.li].arrow

Najpewniej ofiara zauważy zablokowane pliki. Żądanie okupu jest zaś kolejnym objawem ataku. Żądanie to jest zwykle ukryte w w pliku na pulpicie bądź też każdym folderze z zaszyfrowanymi danymi.
Żądanie okupu domaga się od ofiary zapłaty okupu w Bitcoinach oraz rozpoczęcie transakcji poprzez portfel Bitcoin w przeglądarce Tor. Przed tym jednak, ofiara ma się skontaktować z twórcami poprzez adres Blammo@cock.li lub Badfail@qq.com, by uzyskać osobiste instrukcje.

Wirus Badfail@qq.com jest odmianą ransomware'a ArrowRansomware Badfail@qq.com to złośliwa cyberinfekcja, która blokuje pliki i domaga się okupu. Prosimy o nie płacenie za dekrypter - w taki sposób tylko stracisz pieniądze.

Jeśli Twój komputer został już zaatakowany przez tego kryptowirusa, jest nam źle z tego powodu. Wraz z partnerami z bedynet.ru nie zalecamy Ci płacić okupu. W zamian rozpocznij głęboki skan systemu programem d1] lub SpyHunter 5Combo Cleaner, by usunąć malware Badfail@qq.com wraz ze wszystkimi złośliwymi plikami.

Usunięcie Badfail@qq.com jest jedyną mądrą decyzją, jaką możesz podjąć w takiej sytuacji. Zapłata okupu nie gwarantuje, że przestępcy odblokują twoje pliki. Mogą oni przecież całkowicie zniknąć bądź wysłać fałszywy dekrypter, który nie będzie w stanie rozszyfrować ani jednego pliku.

Z tego powodu, by ochronić się przed stratami finansowymi, usuń Badfail@qq.com tak szybko, jak to możliwe i rozszyfruj dane z pomocą jednego z alternatywnych sposobów wymienionych na końcu posta.

UWAGA: Możesz spróbować uruchomić Dharma Decryptor od razu po usunięciu Badfail@qq.com. Ransomwae ten jest pochodnym Dharmy, przez co ten dekrypter może działać. Zauważ jednak, że ransomware ten ma też ponad 10 różnych wersji – niektóre mogą dać się rozszyfrować, inne nie..

Krypto-malware rozpowszechnia się na wiele sposobów – wystrzegaj się kilku z nich

Ransomware to rodzaj infekcji, który może uszkodzić większość, jeśli nie wszystkie pliki na zaatakowanym komputerze. Jest on w stanie dokonać tego poprzez wykorzystywanie skomplikowanych metod szyfrujących oraz mnogość dokonanych zmian systemowych.
Takie działanie byłoby żadnym zagrożeniem, gdyby eksperci związani z cyberbezpieczeństwem znaleźli definitywny sposób na zablokowanie ransomware'ów. Obecnie, przestępcy zdołali rozpuścić tysiące swoich wirusów na całym świecie, korzystając z następujących metod:

 • Złośliwe załączniki mailowe;
 • Nielegalne strony;
 • Fałszywe aktualizacje;
 • Zainfekowane platformy reklamowe;
 • Zestawy exploitów.

Jednym ze środków zapobiegawczych, które powinny być podjęte, by chronić system przed atakiem ransomware jest odpowiedni wybór anty-malware'a. Przeczytaj warunki użytkowania i przeanalizuj, jakie cechy posiada dany program, by zapewnić najmocniejszą ochronę. Ochrona czasu rzeczywistego to obowiązek.

Poza tym, unikaj odwiedzania stron dla dorosłych, hazardowych i innych potencjalnie niebezpiecznych. Do tego powstrzymaj się przed klikaniem w reklamy i linki udostępnione na stronie, z którą nie jesteś zaznajomiony.

Naucz się pozbywać wirusa ransomware Badfail@qq.com

Nie próbuj usunąć Badfail@qq.com ręcznie. Nie z powodu ryzyka pełnej utraty zaszyfrowanych danych, lecz z powodu porażki w działaniu. Nie możliwym jest odpowiednia ręczna eliminacja wirusa Badfail@qq.com, gdyż rozprzestrzenia złośliwe pliki po całym systemie.

Po pozbyciu się tej cyberinfekcji, będziesz mógł rozszyfrować pliki z pomocą alternatywnych metod. Jak już wykazaliśmy, Badfail@qq.com jest odmianą Arrow'a z rodziny wirusów Dharma, spróbuj więc na początku darmowego dekryptera Dharma. Poniżej znajdziesz link do pobrania.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Badfail@qq.com

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Wirusy ransomware są często zaprogramowane tak, by blokować atywirusa. By ominąć te bariery, uruchom komputer w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci:

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń Badfail@qq.com korzystająć z System Restore

Jeśli poprzednia metoda nie zadziałała i nie możesz uruchomić narzędzia, spróbuj najstępującego sposobu:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Badfail@qq.com. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Badfail@qq.com

Bonus: przywróć swoje dane

Poradnik zaprezentowany powyżej powinien pomóc ci w usunieciu oprogramwania Badfail@qq.com z twojego komputera. Celem przywrócenia zaszyfrowanych danych prosze skorzystaj z dokladnego poradnika przygotowanego przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa usunwirusa.pl

Żadna z poniżej przedstawionych metod nie da stuprocentowej szansy na odblokowanie plików. Każda z nich jednak pomogła odzyskać miliony dokumentów zaszyfrowanych przez różne wirusy ransomware. 

Jezeli twoje pliki zostaly zaszyfrowane przez Badfail@qq.com mozesz skorzystac z podanych metod aby je przywrocic

Data Recovery Pro

Jak tylko pozbędziesz się wirusa Badfail@qq.com, możesz spróbować odzyskać swoje dane. Jednym z rozwiązań jest instalacja i uruchomienie Data Recovery Pro – profesjonalnego narzędzia do odzyskiwania danych po przypadkowym usunięciu plików bądź awarii systemu.

 • Pobierz Data Recovery Pro;
 • Zapoznaj się z nastepującymi krokami Data Recovery a nastepnie zainstaluj program na swoim komputerze.
 • Uruchom go a nastepnie przeskanuj swoj zaszyfrowany komputer w poszukiwaniu Badfail@qq.com.
 • Przywróć je

Poprzednie Wersje w Przywracaniu Systemu Windows

Ci, którzy regularnie tworzą Punkty Przywracania Systemu mogą skorzystać z tej funkcji po ataku ransomware'a. Będą oni mogli z pomocą tego poradnika odzyskać pojedyncze pliki:

 • Znajdź zaszyfrowany plik, który chcesz przywrócić i kliknij na nim prawym przyciskiem myszy
 • Wybierz “Properties” a nastepnie przejdz do zakladki “Previous versions”
 • Tutaj sprawdz dostepne kopie pliku w “Folder versions”. Powinienes wybrac wersje ktora cie interesuje i kliknac przycisk przywracania “Restore”

ShadowExplorer

Jest tylko jeden sposób na sprawdzenie, czy ransomware usuwa ukryte wersje plików. Zainstaluj i uruchom ShadowExplorer'a, by rozpocząć skanowanie:

 • Pobierz Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • W odniesieniu do manadzera instalacji Shadow Explorer po prostu postepuj z pozostalymi krokami instalacji.
 • Uruchom program, przejdz przez menu a nastepnie w górnym lewym roku kliknij dysk z zaszyfronwanymi danymi. Sprawdz jakie wystepuja tam foldery
 • Kliknij prawym przyciskiem na folder ktory chcesz przywrocic i wybierz “Export”. Nastepnie wybierz gdzie chcesz go skladowac.

Darmowy dekrypter Dharma:

Pobierz darmowego dekryptera Dharma tutaj i uruchom narzędzie, które sprawdzi, czy program jest w stanie złamać kod wirusa Badfail@qq.com. 

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Badfail@qq.com i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach