Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa Ransom32 (Poradnik usuwania wirusów)

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

Opis wirusa ransomware Ransom32:

Ransom32 jest bardzo niebezpiecznym wirusem, i należy zrobić wszystko, aby zapobiec jego infekcji. To zagrożenie PC jest napisane w JavaScript i jest to coś nowego w świecie wirusów. To złośliwe zagrożenie komputera może zainfekować nie tylko Windows, ale również systemy operacyjne Linux i Mac OS. Szkodliwy plik waży około 22MB i może się wyodrębnić się bez zgody użytkownika. Po tym, jak złośliwy program zostanie uruchomiony, umieszcza swoje pliki do tego folderu:

C:\Users\User\AppData\Roaming\Chrome Browser

Następnie umieszcza skrót o nazwie ChromeService w menu Start. Kliknięcie tego skrótu, który wygląda jak zwykły przycisk uruchamiania przeglądarki Chrom, pociąga za spust i wykonuje śmiertelny pakiet oprogramowania NW.js, który szyfruje pliki osobiste na zainfekowanym PC.

Zgodnie z naszymi aktualnymi informacjami, wirus ten nie dotyka plików znajdujących się w tych folderach:

\winnt, \windows, \boot, \tmp, \temp, \recycle.bin, \programdata.

Ransom32 może zainfekować i zablokować pliki z tymi rozszerzeniami plików i rozszerzeniami, które są podobne do nich:

.jpg ,.jpeg,.tif ,.gif ,.png ,.bmp ,.3dm, .raw ,.max ,.accdb ,.db ,.dbf ,.mdb ,.pdb ,.sql,.wma ,.ra ,.avi ,.mov, .3g2, .mp4 ,.3gp ,.mpeg, .asf ,.asx,.pdf ,.xls i wiele wiele więcej.

Należy pamiętać, że po tym jak ten wirus zaszyfruje pliki, nie będziesz już w stanie ich otworzyć, używać, lub uzuskać dostępu do nich w żaden sposób. Zagrożenie Ransom32 prosi, by zapłacić okup za pośrednictwem systemu płatności bitcoin, aby uzyskać klucz deszyfrujący do odblokowania zaszyfrowanych plików. Nie polecamy płacenia okupu, ponieważ w większości przypadków nie odzyskasz plików z powrotem. Pomyśl o tym – czy chcesz oprócz utraty plików doświadczyć jeszcze uszczerbek finansowy? Ten wirus już zniszczył wszystkie twoje pliki! Jeśli zauważysz, że nie można otworzyć plików lub jeśli widzisz, że Ransom32 już umieścił w twoim systemie swoją przerażającą wiadomość z wyjaśnieniem, co się stało z twoim komputerem, należy usunąć to zagrożenie NATYCHMIAST. Do tego celu, doradzamy skorzystanie z pomocy SpyHunter lub innego renomowanego programu anty-malware.

Ransom32 infection

Interesujący fakt: Ransom32 pozwala ci zostać partnerem w zbrodni

Istnieje niezwykły fakt o wirusie ransomware Ransom32. Pozwala on podłączyć cię pod swój system partnerski. Ransom32 pozwala ci stać się cyberprzestępcą jeśli posiadasz adres Bitcoin. To złośliwe zagrożenie pozwala ludziom rozprzestrzeniać wirusa i zabiera tylko 25% udziału w okupie, który ofiary płacą. Jest to ohydna technika rozprzestrzeniania się wirusa za pomocą chciwych ludzi.

W jaki sposób można zostać zainfekowanym wirusem Ransom32?

Wirus Ransom32 rozprzestrzenia się tak jak większość wirusów ransomware to robi – za pośrednictwem e-maili zakaźnych. Kluczową kwesitą, aby zapobiec instalacji tego niebezpiecznego wirusa jest trzymać się z dala od listów pochodzących od nieznanych nadawców – nigdy nie powinno się ich otwierać, a zwłaszcza nie należy pobierać ani otwierać plików, które mogą być dołączone do nich. Ten ransomware działa jak Trojan – może udawać, że jest bezpiecznym plikiem, ale w rzeczywistości, zawiera toksyczne składniki, które mogą powodować utratę danych osobowych na dobre. Jednak wirus ten może być promowany za pośrednictwem zainfekowanych stron w Internecie, więc nie należy przeglądać niebezpiecznych stron internetowych.

W przypadku, gdy chcesz usunąć zagrożenie Ransom32 ręcznie, czytaj dalej na stronie 2.

Jak pozbyć się tego wirusa i co zrobić by odzyskać z powrotem moje pliki?

Ransomware można usunąć ręcznie, ale jeśli jesteś niedoświadczonym użytkownikom komputerów, nie zalecamy tego. Możesz nie zauważyć i nie wyeliminować pewnych zakaźnych plików, które mogą być szkodliwe dla systemu. Możesz znaleźć przewodnik ręcznego usuwania poniżej, ale zalecamy skorzystanie z potężnego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania w metodzie automatycznej.

Aby odzyskać wszystkie pliki z powrotem, trzeba posiadać kopię zapasową przechowywaną na dysku zewnętrznym. Jeśli nie masz takiej kopii, to jest prawie niemożliwe, aby odzyskać utracone pliki. Wreszcie, można spróbować jednego z następujących narzędzi do deszyfrowania, by spróbować odzyskać przynajmniej część utraconych danych:

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Ransom32:

Usuń Ransom32 korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Ransom32

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Ransom32.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Ransom32 korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Ransom32. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Ransom32

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Ransom32 i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach