Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń PUP.Optional.Yontoo (Poradnik usuwania)

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Adware

W jaki sposób wirus PUP.Optional.Yontoo może ci zaszkodzić?

Jeśli na ekranie twojego komputera pojawiły się podejrzane reklamy, może stanowić to dla ciebie znak, że twój komputer został zainfekowany wirusem PUP.Optional.Yontoo. Program ten należy do oprogramowania typu adware. Tak więc, do jego głównych zadań należy doprowadzane cię do szaleństwa z powodu pojawiających się różnorakich reklam typu pop-up zintegrowanych z siecią online. Ten wątpliwy program może również zmienić ustawienia przeglądarki, powodując w konsekwencji przekierowywanie cie do podejrzanych domen. Jeśli nie chcesz zainfekować swojego komputera tym wirusem, rozważ jak najszybsze usunięcie programu PUP.Optional.Yontoo. Jeśli szukasz niezawodnego i skutecznego narzędzia do usuwania złośliwego oprogramowania, program ReimageIntego jest właściwym wyborem.

Eksperci IT wykryli, że ten adware jest związany z Yontoo Layers Client a Yontoo Pagerage, więc zachowaj czujność, ponieważ te programy typu adware mogą również przekierowywać komputer. Mówiąc o obecnym PUP, ma on dość obrzydliwą funkcję wprowadzającą zamęt w twojej przeglądarce. Wynikiem tego przoblemu są przekierowania wykonywane przez wirusa PUP.Optional.Yontoo. Tak więc, możesz zacząć widzieć pojawiające się reklamy Yontoo, lub możesz otrzymać poiwadomienie o błędzie zwiazanym z wyszukiwaniem. Ponaddto możesz zauważyć przekierwanie cię do różnych stron internetowych zawierających reklamy lub przekierowanie do wątpliwych stron zagranicznych. Na tego typu stronach bardzo często można spotać wirusty typu trojan czy inne oprogramowanie typu malware. Wirus trojan ma możliwoaść do podawania się jako legalny/bezpieczny plik. Co więcej bardzo często zawierają w sobie zagrożenia – ransomware. Gdy tego typu pliki dostaną się do twojego komputera otoczą zgromadzone na nim dane.Konsekwencje takiej infiltracji są bardzo dotkliwe. Dlatego należy być bardzo ostrożnym, aby nie klikać żadnych podejrzanych hiperłączy na tego typu stronach.

The picture showing a detected PUP.Optional.Yonto virus

Ponadto, jeśli odczujesz, iż na stronie pojawia się zbyt duża ilość różnych banerów i reklam, powstrzymaj się od kliknięć na nie. Reklamy typu PUP.Optional.Yontoo ads są całkowicie bezużyteczne. Co więcej nie zawierają żadnych istotnych informacji. Reklamy pay-per-clicks są stworzone po to, by przyciągać jak największa liczbe osób oglądających i nabierających się na nie. W zależności od liczby wyświetleń i kliknięć, twórcy tych adware zbierają całkiem przyzwoity dochód. Taka aktywność jest bardzo korzystna tylko dla twórców, podczas gdy użytkownicy otrzymują tylko drażniące ich relkamy. Dodatkowo, jest prawdopodobne, że to adware może generować oferty sugerujące instalowanie nowych aplikacji na komputerze. Nie daj się nabrać na tą pułapkę i unikaj konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania, gdy na twoim komputerze znajduje się PUP.Optional.Yontoo. Takie programy mogą być zupełnie bezużyteczne czy też „wzmocnione” o złośliwe elementy. Podsumowywując, zachowaj czujność i postaraj się usunąć program PUP.Optional.Yontoo najszybciej jak tylko to możliwe.

W jakim momencie program adware wkrada się do twojego komputera?

Oszuści opracowali skuteczną strategię do rozprzestrzeniania niechcianych aplikacji. Istota tej metody polega na podpinaniu się oprogramowania PUPs do pobieranych programów. Bardzo często po pobraniu jakiegoś programu zapominamy o możliwości otrzymania ” bonusu” w formie niechcianego oprogramowania. Tak więc, gdy proces instalacji zostanie zakończony, dodatki, które zostały automatycznie wstępnie zaznaczone zostaną również zainstalowane. Alternatywnie proponujemy inny sposób instalacji nowego programu bez konieczności instalowania adware lub innego niechcianego oprogramowania. Wybierz „Zaawansowany” zamiast „Recommended”tryb instalacji oprogramowania. Następnie odznacz wstępnie zaznaczonego oprogramowania. Select “Advanced” installation mode rather than “Recommended”. Następnie odznacz wstępnie zaznaczone oprogramowanie. Jeśli prześledzisz te czynności, będziesz w stanie zapobiec w przyszłości wkradnięcia się oprogramowania PUP.Optional.Yontoo do twojego komputera.

W jaki sposób usunąć oprogramowanie PUP.Optional.Yontoo?

Nie ma nic trudnego w pozbyciu się tego potencjalnie niechcianego oprogramowania. Najprostszym i najszybszym sposobem, aby usunąć wirusa PUP.Optional.Yontoo jest zainstalowanieprogramu antywirusowego. Szybko wykrywa oprogramowanie PUP i usuwa je w mgnieniu oka. Pamiętaj, aby regularnie aktualizować programy antywirusowe, aby mogły one chronić twój system operacyjny przed niechcianymi „gościami”. Istnieje również możliwość ręcznego usuwania oprogramowania PUP.Optional.Yontoo. Zaleca się, aby dokładnie wypełnić każdy krok wytycznych. Wyeliminowanie wszystkich powiązanych plików jest bardzo ważne.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania PUP.Optional.Yontoo:

Usuń PUP.Optional.Yontoo z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj PUP.Optional.Yontoo oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj PUP.Optional.Yontoo lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń PUP.Optional.Yontoo z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPUP.Optional.Yontoo czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń PUP.Optional.Yontoo z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj PUP.Optional.Yontoo oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania PUP.Optional.Yontoo. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń PUP.Optional.Yontoo z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to PUP.Optional.Yontoo powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń PUP.Optional.Yontoo z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz PUP.Optional.Yontoo oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie PUP.Optional.Yontoo. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń PUP.Optional.Yontoo z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz PUP.Optional.Yontoo oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie PUP.Optional.Yontoo. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń PUP.Optional.Yontoo z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj PUP.Optional.Yontoo i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania PUP.Optional.Yontoo. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-pup-optional-yontoo.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: PUP.Optional.Yontoo