Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń PUP.Optional.InstallCore / Poradnik usuwania wirusów - Poprawiony poradnik

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Czy wirus PUP.Optional.InstallCore jest poważnym zagrożeniem?

PUP.Optional.InstallCore

Jeśli zauważyłeś nadmierną ilość pojawiających się reklam na twoim monitorze podczas przeglądania stron internetowych, jest wysoce prawdopodobne że twój komputer został zainfekowany wirusem PUP.Optional.InstallCore. Ten szczególnie niechciany program jest traktowany jako oprogramowanie typu adware ze względu na jego zachowanie,ktore polega na wyświetlaniu irytujących reklam.

Z powodu występowania tego rodzaju pop-upów, twój system operacyjny ma problem z utrzymaniem szybkości wykonywania zadanych mu poleceń. W wyniku tego system działa wolniej. Ponadto, tego typu adware ma tendencję do zmiany wyników wyszukiwania.

W związku z tym, nie widzisz tych samych celów wyszukiwania , ktore wskazuje przeglądarka Google czy Bing. Nie trać czasu i od razu rozpocznij usuwanie wirusa PUP.Optional.InstallCore. Można używać do tego celu oprogramowania ReimageIntego.

Jak sugeruje tytul tego artykulu, rzeczywiscie omawiany program to potencjalnie niechciana aplikacja. Co wiecej jest ona powiazana z oprogramowaniem InstallCore, tak wiec powinienes uwazac jezeli bedzie ona chciala przeniknac do twojego komputera.

Mowiac o przekierowaniach PUP.Optional.InstallCore mozesz miec problem z przeniesiem sie na okreslone strony za pierwszym razem. Zanim ci sie uda mozesz byc przekierowany na roznego rodzaju podejrzane linki. Co wiecej unikanie ich moze byc kluczowe dla bezpieczenstwa twojego systemu.

Mowiac innymi slowy prekierowania moga byc dla ciebie zagrozeniem tylko wtedy kiedy bedziesz zbyt ciekawy tego co sie pod nimi kryje. Jest to jeden z głównych powodów dla ktorych powinienes usunac oprogramowanie PUP.Optional.InstallCore zanim przeniknie dalej do twojego systemu.

PUP.Optional.InstallCore

Odkad ten potencjalnie niechciany program znajduje sie na twoim komputerze twoja cierpliwosc moze zostac wystawiona na probe. PUP.Optional.InstallCore moze pojawic sie na kazdej odwiedzonej przez ciebie stronie. Co wiecej moga takze pojawiac sie calkiem czesto i miec tendencje do zakrywania calego twojego ekranu.

Jezeli spieszysz sie i chcesz znalezc szybko informacje ktorych szukasz to pojawienie sie wyskakujacych reklam pop-up moze znaczaco opoznic poszukiwania. W rezultacie przejscie na kazda kolejna strone moze zajac coraz to wiecej czasu. Powinienes takze uwazac na oprogramowanie ktore moze chciec zainstalowac dodatkowe toolbary, oprogramowanie adware czy tez pluginy.

Mimo tego ze wiekszosc tego typu programow jest bezpieczna to mozesz takze miec pecha i zainstalowac zlosliwe oprogramowanie. Jest to jeden z glownych powodow dla ktorych powinienes zapoznac sie z nastepujacym artykulem dotyczacym ochrona przed oprogramowaniem takim jak PUP.Optional.InstallCore.

Metody rozpowszechniania tego oprogramowania

Oprogramowanie adware dosc czesto rozpowszechnia sie razem z popularnym oprogramowaniem. Dosc czesto moga to byc programy audio, wideo konwertery czy tez aktualizacje Java. Jak tylko pobierzesz je do systemu to z pewnoscia nie bedziesz spodziewal sie bonusa w postaci oprogramowania dodatkowego.

W rezultacie nieostrozna instalacja moze prowadzic do instalacji roznego rodzaju oprogramowania dodatkowego. Wlasnie tym sposobem najczesciej rozpowszechnia sie oprogramowanie PUP.Optional.InstallCore. Jestes zainteresowany walka z nim? Zastosuj sie do nastepujacych rad.

Zamiast instalacji podstawowej lepiej bedzie jezeli skorzystasz z opcji instalacji zaawansowanej. nastepnie upewnij sie ze odhaczyles wszelkie niechciane dodatki. Odznacz je. Na koncu warto dodac ze coraz wiecej uzytkownikow poznaje strategie oszustow i czasami dodatki sa umieszczane takze w opcji instalacji uzytkownika.

Szybkie usuwanie PUP.Optional.InstallCore

Mozesz odinstalowac ten program manualnie. Upewnij sie ze bedziesz podazac za poradnikiem przygotowanym przez naszych ekspertow do spraw bezpieczenstwa. Mozesz znalezc intrukcje usuwania na naszej stronie. Wyswietlamy ja ponizej.

Mowiac o alternatywach, warto dodac ze mozesz usunac PUP.Optional.InstallCore automatycznie. Jezeli chcialbys aby to program wykonal za ciebie prace to mozesz byc pewien ze wykryje on wszystkie zagrozenia bez pozostawiania sladow. Mimo tego ze zabiera to troche czasu to warto to zrobic. Jezeli chcesz przegladac siec bez obaw ze oprogramowanie adware zaatakuje twj komputer to powinienes zaaktualizowac swoj program antywirusowy.

Dodatkowo warto uwazac i nie pobierac oprogramowania z nieznanych zrodel czy tez pobierac nowego oprogramowania aby uciec od wirusa PUP.Optional.InstallCore

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.
PUP.Optional.InstallCore snapshot
PUP.Optional.InstallCore snapshotPUP.Optional.InstallCore snapshotPUP.Optional.InstallCore snapshot
PUP.Optional.InstallCore snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania PUP.Optional.InstallCore:

Usuń PUP.Optional.InstallCore z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj PUP.Optional.InstallCore oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj PUP.Optional.InstallCore lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń PUP.Optional.InstallCore z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPUP.Optional.InstallCore czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń PUP.Optional.InstallCore z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj PUP.Optional.InstallCore oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania PUP.Optional.InstallCore. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń PUP.Optional.InstallCore z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to PUP.Optional.InstallCore powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń PUP.Optional.InstallCore z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz PUP.Optional.InstallCore oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie PUP.Optional.InstallCore. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń PUP.Optional.InstallCore z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz PUP.Optional.InstallCore oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie PUP.Optional.InstallCore. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń PUP.Optional.InstallCore z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj PUP.Optional.InstallCore i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania PUP.Optional.InstallCore. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-pup-optional-installcore.html
Poradniki w innych językach