Usuń przekierowania Opti-Page.com (Darmowy poradnik) - zaaktualizowano, cze 2018

Instrukcja usuwania przekierowań Opti-Page.com

Czym jest Przekierowania Opti-Page.com?

Opti-Page.com – fałszywa wyszukiwarka próbująca sprawiać wrażenie wiarygodności

Przekierowanie Opti-Page.com

Opti-Page.com to wyszukiwarka stworzona przez Babylon Ltd. Jej twórcy twierdzą, że strona ta oferuje lepsze wyniki wyszukiwania i ulepsza wrażenia z przeglądania sieci. Strona ta jednak nie robi nic z rzeczy podanych przez deweloperów. Ta potencjalnie niepożądana aplikacja modyfikuje ustawienia przeglądarki i powoduje niepożądaną aktywność, gdy z niej korzystasz. Może ona nie tylko zapobiegać usuwaniu domeny z pozycji strony domyślnej, lecz także wyświetlać zmowyfikowane wyniki wyszukiwania. Możesz więc szybko znaleźć się na bezużytecznych, a nawet zarażonych stronach.

Nazwa Opti-Page.com
Twórca Babylon Ltd.
Rodzaj Porywacz przeglądarki
Atakowane przeglądarki Explorer, Safari, Chrome, Firefox.
Objawy Przekierowania, modyfikacja ustawień przeglądarki, zwiększona liczba reklam.
Dystrybucja Niezabezpieczona instalacja programowania
Usuwanie Najlepszym narzędziem do eliminacji Opti-Page jest FortectIntego

Opti Page jest oferowany jako dodatkowy komponent podczas instalacji freeware lub shareware. Użytkownicy, którzy śpieszą się jednak poprzez procedurę instalacyjną, pozostawiają domyślnie zgodę na instalację tej aplikacji. Z tego powodu, jeśli zobaczysz jej aktywność w przeglądarce i komputerze, oznacza to jedno – infekcję porywaczem przeglądarki:

 • Każda próba wyszukiwania informacji kończy się na stronie Opti-Page.com;
 • Widzisz nowe zakładki bądź paski narzędzi dodane do przeglądarki;
 • Jesteś przekierowywany na podejrzane strony wraz z każdym kliknięciem na stronie;
 • Widzisz zwiększoną liczbę reklam w formie wyskakujących okien, banerów i innych form;
 • Przeglądarka spowalnia.

Strona Opti-Page może na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Jeśli jednak spróbujesz zmienić ją na Google lub Yahoo, zmiana ta zostanie cofnięta. To zaś nie jest cechą wiarygodnego narzędzia – porywacz ten jest w stanie zmienić część ustawień systemu i przywraca się po ponownym uruchomieniu.

Porywacz przeglądarki Opti-Page.com

Używanie OptiPage nie jest jednak zalecane – wyświetla wyniki wyszukiwania z nieznanych baz danych. W przeciwieństwie do innych porywaczy, ten nie przekierowuje do wyników w popularnych wyszukiwarkach. W tym wypadku, twórcy porywacza są w stanie modyfikować, jakie linki zobaczysz na stronie wyników.

Niektóre z linków na stronie wyników mogą być bezpieczne i użyteczne. Wśród nich są też jednak groźne strony. Zazwyczaj, ludzie chcący podnieść ruch swoich stron, używają w tym celu fałszywych wyszukiwarek. Ta sama aktywność jest też wykorzystywana przez cyberprzestępców.

Wirus Opti-Page.com może przekierowywać na niebezpieczne strony po kliknięciu na odnośnik w wyszukiwarce bądź reklamę. Możesz przypadkowo odwiedzić stronę wykorzystywaną do rozpowszechniania malware bądź kradzieży informacji osobistych. Dlatego też, powinieneś trzymać się z daleka od klikalnej treści, gdy przeglądarka jest pod wpływem wirusa.

Porywacz przeglądarki Opti-Page.com

Innym powodem do usunięcia Opti-Page.com z przeglądarki jest kolekcjonowanie danych. Wszelkie niechciane aplikacje mogą uzyskać dostęp do twojej historii i preferencji przeglądania. Twoje dane osobiste nie są dla nich dostępne – twój adres IP, geolokalizacja i najczęściej odwiedzane strony mogą być śledzone. Dane te są następnie wykorzystywane przez zewnętrznych reklamodawców.

Reklamy te są następnie umieszczane, tworzone i modyfikowane na podstawie zebranych o Tobie informacji. Tak powstają kierowane oferty, promocje i inne informacje tego typu. Pomaga to zwrócić uwagę na baner i przyczynia się do jego kliknięcia. Virukset.fi zaleca zwracać uwagę i nie zakupywać niczego przedstawianego w takich reklamach. Może to prowadzić do groźnej aktywności oraz możliwej cyberinfekcji. Tymczasem twórcy wirusa Opti Page czerpią przychód z kliknięć.

Ten powód sprawia, że usunięcie Opti-Page.com jest ważne dla systemu. Zaleca się to zrobić tak szybko, jak to tylko możliwe – czas nie jest po twojej stronie. Im dłużej porywacz będzie przebywał w komputerze, tym więcej danych może zebrać. W efekcie, twoja przeglądarka zostanie zalana przez podejrzane treści. Powinieneś pomóc sobie programem anty-malware takim jak FortectIntego, by pozbyć się natychmiastowo porywacza.Opti-Page.com fake search engine

Niezabezpieczone instalatory mogą prowadzić do infekcji ze strony porywaczy przeglądarek

Podczas instalacji programów freeware często pomija się wiele kroków procesu – ludzie często nie zwracają uwagi na to, co się dokładnie instaluje. Mogą myśleć, że prostsze jest wykorzystanie szybkiej instalacji i że nie muszą wiedzieć wszystkiego o procesie instalacyjnym. Przyspieszenie całego procesu nie jest jednak aż tak pomocne – ryzykujesz infekcją ze strony aplikacji niepożądanych.

Programy te pojawiają się z freeware'ami w bundlach jako ich dodatkowe komponenty i rozprzestrzeniają się p systemie bez Twojej wiedzy. Twórcy wirusów wiedzą o tym, że ludzie lubią się spieszyć i że można łatwo wykorzystać to przeciwko nim. Instalacji niechcianych programów można uniknąć – musisz być jednak świadom procesu z każdym kliknięciem. Wirus Opti-Page.com

By uniknąć instalacji porywacza przeglądarki bądź innych podejrzanych aplikacji, powinieneś pamiętać o kilku prostych wskazówkach:

 1. Zawsze korzystaj z zaufanych źródeł pobierania (tak, powinieneś się trzymać z dala od torrentów i stron dzielących się plikami!).
 2. Zapoznaj się z Warunkami Użytkowania, Polityką Prywatności oraz innymi dokumentami dołączonymi do aplikacji (jeśli ich nie ma, nie instaluj!).
 3. Korzystaj z instalacji Zaawansowanej/Własnej, by podejrzeć dodatkowe aplikacje i odznacz je (Instalacja Szybka nie posiada tej funkcji, pozwalając automatycznie wszystkim niechcianym aplikacjom na instalację bez ostrzeżenia).

Odinstaluj Opti Page korzystając z naszego przewodnika

Aby usunąć Opti-Page.com, powinieneś skorzystać z programu anty-malware – niepożądana aplikacja może zawierać różne dodatkowe pliki, które będą wpływać na wydajność komputera i prędkość systemu. Dodatkowo, jest to niebezpieczne, gdyż niechciane programy ściągają inne zagrożenia. Usuwanie każdego pliku samodzielnie jest trudne – by być pewnym, lepiej wykorzystać aplikację stworzoną do tego celu.

Usunięcie Opti-Page.com, wykonane pomyślnie, może być korzystne – programy te mogą znaleźć inne dodatkowe zagrożenia i pozbędą się ich zanim te zrobić coś niemiłego. Do tego nie powinieneś zapominać o możliwym nawrocie ataku. Zawsze posiadaj oprogramowanie od profesjonalistów oraz posiadaj aktualny program anty-spyware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania przekierowań Opti-Page.com

Odinstaluj z systemu Windows

Usuń wszystkie wpisy związane z OptiPage z systemu Windows:

Aby usunąć Przekierowania Opti-Page.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Przekierowania Opti-Page.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Opti-Page.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimOpti-Page.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeśli masz porywacza na przeglądarce Firefox, zastosuj się do tego poradnika:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Przekierowania Opti-Page.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Przekierowania Opti-Page.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Przekierowania Opti-Page.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Możesz usunąć porywacza Opti-Page z przeglądarki Chrome:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Przekierowania Opti-Page.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Opti-Page.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach