Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń przekierowania Opti-Page.com (Darmowy poradnik) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Opti-Page.com – fałszywa wyszukiwarka próbująca sprawiać wrażenie wiarygodności

Przekierowanie Opti-Page.com

Opti-Page.com to wyszukiwarka stworzona przez Babylon Ltd. Jej twórcy twierdzą, że strona ta oferuje lepsze wyniki wyszukiwania i ulepsza wrażenia z przeglądania sieci. Strona ta jednak nie robi nic z rzeczy podanych przez deweloperów. Ta potencjalnie niepożądana aplikacja modyfikuje ustawienia przeglądarki i powoduje niepożądaną aktywność, gdy z niej korzystasz. Może ona nie tylko zapobiegać usuwaniu domeny z pozycji strony domyślnej, lecz także wyświetlać zmowyfikowane wyniki wyszukiwania. Możesz więc szybko znaleźć się na bezużytecznych, a nawet zarażonych stronach.

Nazwa Opti-Page.com
Twórca Babylon Ltd.
Rodzaj Porywacz przeglądarki
Atakowane przeglądarki Explorer, Safari, Chrome, Firefox.
Objawy Przekierowania, modyfikacja ustawień przeglądarki, zwiększona liczba reklam.
Dystrybucja Niezabezpieczona instalacja programowania
Usuwanie Najlepszym narzędziem do eliminacji Opti-Page jest ReimageIntego

Opti Page jest oferowany jako dodatkowy komponent podczas instalacji freeware lub shareware. Użytkownicy, którzy śpieszą się jednak poprzez procedurę instalacyjną, pozostawiają domyślnie zgodę na instalację tej aplikacji. Z tego powodu, jeśli zobaczysz jej aktywność w przeglądarce i komputerze, oznacza to jedno – infekcję porywaczem przeglądarki:

 • Każda próba wyszukiwania informacji kończy się na stronie Opti-Page.com;
 • Widzisz nowe zakładki bądź paski narzędzi dodane do przeglądarki;
 • Jesteś przekierowywany na podejrzane strony wraz z każdym kliknięciem na stronie;
 • Widzisz zwiększoną liczbę reklam w formie wyskakujących okien, banerów i innych form;
 • Przeglądarka spowalnia.

Strona Opti-Page może na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Jeśli jednak spróbujesz zmienić ją na Google lub Yahoo, zmiana ta zostanie cofnięta. To zaś nie jest cechą wiarygodnego narzędzia – porywacz ten jest w stanie zmienić część ustawień systemu i przywraca się po ponownym uruchomieniu.

Porywacz przeglądarki Opti-Page.com

Używanie OptiPage nie jest jednak zalecane – wyświetla wyniki wyszukiwania z nieznanych baz danych. W przeciwieństwie do innych porywaczy, ten nie przekierowuje do wyników w popularnych wyszukiwarkach. W tym wypadku, twórcy porywacza są w stanie modyfikować, jakie linki zobaczysz na stronie wyników.

Niektóre z linków na stronie wyników mogą być bezpieczne i użyteczne. Wśród nich są też jednak groźne strony. Zazwyczaj, ludzie chcący podnieść ruch swoich stron, używają w tym celu fałszywych wyszukiwarek. Ta sama aktywność jest też wykorzystywana przez cyberprzestępców.

Wirus Opti-Page.com może przekierowywać na niebezpieczne strony po kliknięciu na odnośnik w wyszukiwarce bądź reklamę. Możesz przypadkowo odwiedzić stronę wykorzystywaną do rozpowszechniania malware bądź kradzieży informacji osobistych. Dlatego też, powinieneś trzymać się z daleka od klikalnej treści, gdy przeglądarka jest pod wpływem wirusa.

Porywacz przeglądarki Opti-Page.com

Innym powodem do usunięcia Opti-Page.com z przeglądarki jest kolekcjonowanie danych. Wszelkie niechciane aplikacje mogą uzyskać dostęp do twojej historii i preferencji przeglądania. Twoje dane osobiste nie są dla nich dostępne – twój adres IP, geolokalizacja i najczęściej odwiedzane strony mogą być śledzone. Dane te są następnie wykorzystywane przez zewnętrznych reklamodawców.

Reklamy te są następnie umieszczane, tworzone i modyfikowane na podstawie zebranych o Tobie informacji. Tak powstają kierowane oferty, promocje i inne informacje tego typu. Pomaga to zwrócić uwagę na baner i przyczynia się do jego kliknięcia. Virukset.fi zaleca zwracać uwagę i nie zakupywać niczego przedstawianego w takich reklamach. Może to prowadzić do groźnej aktywności oraz możliwej cyberinfekcji. Tymczasem twórcy wirusa Opti Page czerpią przychód z kliknięć.

Ten powód sprawia, że usunięcie Opti-Page.com jest ważne dla systemu. Zaleca się to zrobić tak szybko, jak to tylko możliwe – czas nie jest po twojej stronie. Im dłużej porywacz będzie przebywał w komputerze, tym więcej danych może zebrać. W efekcie, twoja przeglądarka zostanie zalana przez podejrzane treści. Powinieneś pomóc sobie programem anty-malware takim jak ReimageIntego, by pozbyć się natychmiastowo porywacza.Opti-Page.com fake search engine

Niezabezpieczone instalatory mogą prowadzić do infekcji ze strony porywaczy przeglądarek

Podczas instalacji programów freeware często pomija się wiele kroków procesu – ludzie często nie zwracają uwagi na to, co się dokładnie instaluje. Mogą myśleć, że prostsze jest wykorzystanie szybkiej instalacji i że nie muszą wiedzieć wszystkiego o procesie instalacyjnym. Przyspieszenie całego procesu nie jest jednak aż tak pomocne – ryzykujesz infekcją ze strony aplikacji niepożądanych.

Programy te pojawiają się z freeware'ami w bundlach jako ich dodatkowe komponenty i rozprzestrzeniają się p systemie bez Twojej wiedzy. Twórcy wirusów wiedzą o tym, że ludzie lubią się spieszyć i że można łatwo wykorzystać to przeciwko nim. Instalacji niechcianych programów można uniknąć – musisz być jednak świadom procesu z każdym kliknięciem. Wirus Opti-Page.com

By uniknąć instalacji porywacza przeglądarki bądź innych podejrzanych aplikacji, powinieneś pamiętać o kilku prostych wskazówkach:

 1. Zawsze korzystaj z zaufanych źródeł pobierania (tak, powinieneś się trzymać z dala od torrentów i stron dzielących się plikami!).
 2. Zapoznaj się z Warunkami Użytkowania, Polityką Prywatności oraz innymi dokumentami dołączonymi do aplikacji (jeśli ich nie ma, nie instaluj!).
 3. Korzystaj z instalacji Zaawansowanej/Własnej, by podejrzeć dodatkowe aplikacje i odznacz je (Instalacja Szybka nie posiada tej funkcji, pozwalając automatycznie wszystkim niechcianym aplikacjom na instalację bez ostrzeżenia).

Odinstaluj Opti Page korzystając z naszego przewodnika

Aby usunąć Opti-Page.com, powinieneś skorzystać z programu anty-malware – niepożądana aplikacja może zawierać różne dodatkowe pliki, które będą wpływać na wydajność komputera i prędkość systemu. Dodatkowo, jest to niebezpieczne, gdyż niechciane programy ściągają inne zagrożenia. Usuwanie każdego pliku samodzielnie jest trudne – by być pewnym, lepiej wykorzystać aplikację stworzoną do tego celu.

Usunięcie Opti-Page.com, wykonane pomyślnie, może być korzystne – programy te mogą znaleźć inne dodatkowe zagrożenia i pozbędą się ich zanim te zrobić coś niemiłego. Do tego nie powinieneś zapominać o możliwym nawrocie ataku. Zawsze posiadaj oprogramowanie od profesjonalistów oraz posiadaj aktualny program anty-spyware.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania przekierowań Opti-Page.com:

Usuń Opti-Page.com z rodziny systemu Windows

Usuń wszystkie wpisy związane z OptiPage z systemu Windows:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Opti-Page.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Opti-Page.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Opti-Page.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimOpti-Page.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Opti-Page.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Opti-Page.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Opti-Page.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

usun przekierowania Opti-Page.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Opti-Page.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Opti-Page.com z Mozilla Firefox (FF)

Jeśli masz porywacza na przeglądarce Firefox, zastosuj się do tego poradnika:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Opti-Page.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Opti-Page.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Opti-Page.com z Google Chrome

Możesz usunąć porywacza Opti-Page z przeglądarki Chrome:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Opti-Page.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Opti-Page.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Opti-Page.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Opti-Page.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Opti-Page.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Opti-Page.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach