Usuń przekierowania Hi.ru (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, lis 2016

Instrukcja usuwania przekierowań Hi.ru

Czym jest Przekierowania Hi.ru?

Czy mogę zaufać silnikowi wyszukiwania Hi.ru? Pojawiło się znikąd.

Porwanie przeglądarki przez Hi.ru jest zwykle zauważany po zainstalowaniu bezpłatnego oprogramowania z internetu. To ze względu na powiązania z metodami dystrybucji, które były aktywnie wykorzystywane przez twórców tej rosyjskiej wyszukiwarki. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tajnikami tej metody dystrybucji, powinieneś wiedzieć, że można tego uniknąć poprzez monitorowanie instalacji oprogramowania freeware. Poza tym, upewnij się, że jesteś szczególnie ostrożny z oprogramowaniem, które zostało opracowane w Rosji, ponieważ można narazić się na ryzyko infiltracji. Każdy szczegół, który jest wymagany, gdy starasz się uniknąć pojawienia się wirusa Hi.ru opisano w drugiej części niniejszego opisu. Jeśli potrzebujesz szybkiego rozwiązania, które mogłyby pomóc w uwolnieniu przeglądarki internetowej, przeskanuj komputer za pomocą niezawodnego programu anty-spyware i usuń potencjalnie niechciane pliki. Ci, którzy nie mają takiego programu zainstalowanego na swoich komputerach mogą wybrać FortectIntego. Był on używany przez nasz zespół badawczy w celu usunięcia Hi.ru i pokazał wspaniałe rezultaty w trakcie tego procesu.

Według twórców tej przeglądarki, ta wyszukiwarka jest jednym z najczęściej odwiedzanych stron internetowych w Rosji. Na pierwszy rzut oka, wygląda jak zwykły dostawca wyszukiwania, który zawiera pole wyszukiwania i różne linki. Jednakże istnieją setki użytkowników komputerów, którzy najwyraźniej mówią po rosyjsku i twierdzą, że zostali oszukani na odwiedzenie tej strony wbrew ich woli. To dlatego, że ta strona wyszukiwania jest potencjalnie niepożądanym programem (PUP), który dąży do zarabiania pieniędzy poprzez promowanie stron internetowych osób trzecich. Jeśli strona startowa Hi.ru jest uruchamiana przez użytkownika, rozpoczyna śledzenie go przez jakiś czas. Po uzyskaniu wymaganej ilości danych, które są związane z interesami użytkownika, ta strona zacznie pokazywanie wyskakujących reklam i banerów, które są ustawione w celu promowania stron internetowych osób trzecich lub programów. Pamiętaj, że takie oprogramowanie może być również uważane za „potencjalnie niechciane” i może prowadzić do dodatkowych problemów. Na przykład, jeśli wirus Hi.ru nakłoni Cię do kontaktu z działem pomocy technicznej, który jest wyświetlany w banerze poniżej, można stracić pieniądze. W większości przypadków takie usługi są bezużyteczne i są ustawione w celu omówienia problemów komputerowych, które są wymyślone, więc upewnij się, że trzymasz się z dala od nich.

the picture of Hi.ru redirect virus

Zazwyczaj ten porywacz osiada w przeglądarkach internetowych Google Chrome, Mozilla Firefox i Internet Explorer, zastępując stronę startową, domyślnego dostawcy wyszukiwania oraz stronę nowej karty na każdej z tych przeglądarek. Choć może on wyglądać jak zwykły dostawca wyszukiwania w pierwszej kolejności należy wykonać usunięcie Hi.ru jak tylko pojawi się na komputerze, ponieważ jego celem jest przekierowanie do stron internetowych osób trzecich, pokazujących sponsorowane wyniki wyszukiwania. Tak więc, po zsumowaniu wszystkich zalet i wad, które są związane z tym programem, nie należy nawet rozważać jego utrzymanie w systemie. Jeśli uważasz, że zostałeś przez niego porwany, należy uruchomić pełne skanowanie systemu za pomocą FortectIntego lub innego anty-malware i usunąć go bez zwłoki.

the latest version of Hi.ru virus

W jaki sposób mogę zostać zainfekowany?

Hi.ru może przeniknąć do komputera za pomocą innych darmowych programów, ponieważ jest on aktywnie rozprzestrzeniany w pakiecie z różnymi menedżerami pobierania, odtwarzaczami multimedialnymi, kreatorami PDF itp. Według najnowszych badań, ten porywacz przeglądarki rozprzestrzenia się wokół jako opcjonalny składnik Shopping Assistant, Vaudix, Mobogenie i podobnych PUP. Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym podczas pobierania tych programów na komputer, ponieważ infiltracja wirusa Hi.ru może spowodować różne niedogodności (pojawianie się reklam pop-up, spowolnienie czynności w przeglądarce, awarie, itp). Jeśli chcesz chronić komputer przed infiltracją pakietów oprogramowania, trzeba sprawdzić ustawienia zaawansowane/niestandardowe podczas instalowania programu darmowego na komputerze. Mimo, że to zajmie trochę więcej czasu, aby zainstalować program na komputerze, otrzymasz możliwość zapobieżenia niechcianym komponentom. Wreszcie, upewnij się, że znajdziesz i usuniesz zaznaczenie wszystkich „opcjonalnych” dodatków, które zazwyczaj są prezentowane jako przydatne dodatki, wtyczki, paski narzędzi i rozszerzenia.

Jak pozbyć się wirusa Hi.ru?

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników komputerów, którzy zostali dotknięci tym porywaczem przeglądarki, należy zaprzestać korzystania z zanieczyszczonej przeglądarki internetowej, ponieważ tej wyszukiwarce nie można ufać. W takim przypadku należy upewnić się, że uruchomisz pełne skanowanie systemu niezawodnym oprogramowaniem zabezpieczającym, aby wykonać pełne usunięcie Hi.ru na komputerze. Według ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa komputerów, ten porywacz przeglądarki rozprzestrzenia się w pakiecie z podejrzanymi elementami, które trudem jest usunąć ręcznie. Można jednak spróbować usunąć Hi.ru z systemu za pomocą szczegółowego przewodnika, który jest podany poniżej. Jeśli używasz go, upewnij się, że śledzisz każdy krok usuwania z uwagą.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania przekierowań Hi.ru

Odinstaluj z systemu Windows

Aby usunąć wirusa Hi.ru z systemu operacyjnego Windows, zalecamy usunięcie wszystkich programów, które są związane z tym porywaczem przeglądarki. Upewnij się, że znajdziesz Shopping Assistant, Vaudix, Mobogenie, i wszystkie inne podobne wpisy.

Aby usunąć Przekierowania Hi.ru z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Przekierowania Hi.ru (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Hi.ru z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimHi.ru czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Przekierowania Hi.ru i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Przekierowania Hi.ru po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Przekierowania Hi.ru. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Aby rozwiązać problem porwania Hi.ru przeglądarki Google Chrome, powinieneś odinstalowaćl stronę startową Hi.ruShopping Assistant, Vaudix, Mobogenie, oraz wszelkie inne podejrzane dodatki.

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Hi.ru i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach