Usuń przekierowania Hi.ru (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Mar 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

Instrukcja usuwania przekierowań Hi.ru

Czym jest Przekierowania Hi.ru?

Czy mogę zaufać silnikowi wyszukiwania Hi.ru? Pojawiło się znikąd.

Porwanie przeglądarki przez Hi.ru jest zwykle zauważany po zainstalowaniu bezpłatnego oprogramowania z internetu. To ze względu na powiązania z metodami dystrybucji, które były aktywnie wykorzystywane przez twórców tej rosyjskiej wyszukiwarki. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z tajnikami tej metody dystrybucji, powinieneś wiedzieć, że można tego uniknąć poprzez monitorowanie instalacji oprogramowania freeware. Poza tym, upewnij się, że jesteś szczególnie ostrożny z oprogramowaniem, które zostało opracowane w Rosji, ponieważ można narazić się na ryzyko infiltracji. Każdy szczegół, który jest wymagany, gdy starasz się uniknąć pojawienia się wirusa Hi.ru opisano w drugiej części niniejszego opisu. Jeśli potrzebujesz szybkiego rozwiązania, które mogłyby pomóc w uwolnieniu przeglądarki internetowej, przeskanuj komputer za pomocą niezawodnego programu anty-spyware i usuń potencjalnie niechciane pliki. Ci, którzy nie mają takiego programu zainstalowanego na swoich komputerach mogą wybrać ReimageIntego. Był on używany przez nasz zespół badawczy w celu usunięcia Hi.ru i pokazał wspaniałe rezultaty w trakcie tego procesu.

Według twórców tej przeglądarki, ta wyszukiwarka jest jednym z najczęściej odwiedzanych stron internetowych w Rosji. Na pierwszy rzut oka, wygląda jak zwykły dostawca wyszukiwania, który zawiera pole wyszukiwania i różne linki. Jednakże istnieją setki użytkowników komputerów, którzy najwyraźniej mówią po rosyjsku i twierdzą, że zostali oszukani na odwiedzenie tej strony wbrew ich woli. To dlatego, że ta strona wyszukiwania jest potencjalnie niepożądanym programem (PUP), który dąży do zarabiania pieniędzy poprzez promowanie stron internetowych osób trzecich. Jeśli strona startowa Hi.ru jest uruchamiana przez użytkownika, rozpoczyna śledzenie go przez jakiś czas. Po uzyskaniu wymaganej ilości danych, które są związane z interesami użytkownika, ta strona zacznie pokazywanie wyskakujących reklam i banerów, które są ustawione w celu promowania stron internetowych osób trzecich lub programów. Pamiętaj, że takie oprogramowanie może być również uważane za „potencjalnie niechciane” i może prowadzić do dodatkowych problemów. Na przykład, jeśli wirus Hi.ru nakłoni Cię do kontaktu z działem pomocy technicznej, który jest wyświetlany w banerze poniżej, można stracić pieniądze. W większości przypadków takie usługi są bezużyteczne i są ustawione w celu omówienia problemów komputerowych, które są wymyślone, więc upewnij się, że trzymasz się z dala od nich.

the picture of Hi.ru redirect virus

Zazwyczaj ten porywacz osiada w przeglądarkach internetowych Google Chrome, Mozilla Firefox i Internet Explorer, zastępując stronę startową, domyślnego dostawcy wyszukiwania oraz stronę nowej karty na każdej z tych przeglądarek. Choć może on wyglądać jak zwykły dostawca wyszukiwania w pierwszej kolejności należy wykonać usunięcie Hi.ru jak tylko pojawi się na komputerze, ponieważ jego celem jest przekierowanie do stron internetowych osób trzecich, pokazujących sponsorowane wyniki wyszukiwania. Tak więc, po zsumowaniu wszystkich zalet i wad, które są związane z tym programem, nie należy nawet rozważać jego utrzymanie w systemie. Jeśli uważasz, że zostałeś przez niego porwany, należy uruchomić pełne skanowanie systemu za pomocą ReimageIntego lub innego anty-malware i usunąć go bez zwłoki.

the latest version of Hi.ru virus

W jaki sposób mogę zostać zainfekowany?

Hi.ru może przeniknąć do komputera za pomocą innych darmowych programów, ponieważ jest on aktywnie rozprzestrzeniany w pakiecie z różnymi menedżerami pobierania, odtwarzaczami multimedialnymi, kreatorami PDF itp. Według najnowszych badań, ten porywacz przeglądarki rozprzestrzenia się wokół jako opcjonalny składnik Shopping Assistant, Vaudix, Mobogenie i podobnych PUP. Dlatego trzeba być bardzo ostrożnym podczas pobierania tych programów na komputer, ponieważ infiltracja wirusa Hi.ru może spowodować różne niedogodności (pojawianie się reklam pop-up, spowolnienie czynności w przeglądarce, awarie, itp). Jeśli chcesz chronić komputer przed infiltracją pakietów oprogramowania, trzeba sprawdzić ustawienia zaawansowane/niestandardowe podczas instalowania programu darmowego na komputerze. Mimo, że to zajmie trochę więcej czasu, aby zainstalować program na komputerze, otrzymasz możliwość zapobieżenia niechcianym komponentom. Wreszcie, upewnij się, że znajdziesz i usuniesz zaznaczenie wszystkich „opcjonalnych” dodatków, które zazwyczaj są prezentowane jako przydatne dodatki, wtyczki, paski narzędzi i rozszerzenia.

Jak pozbyć się wirusa Hi.ru?

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników komputerów, którzy zostali dotknięci tym porywaczem przeglądarki, należy zaprzestać korzystania z zanieczyszczonej przeglądarki internetowej, ponieważ tej wyszukiwarce nie można ufać. W takim przypadku należy upewnić się, że uruchomisz pełne skanowanie systemu niezawodnym oprogramowaniem zabezpieczającym, aby wykonać pełne usunięcie Hi.ru na komputerze. Według ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa komputerów, ten porywacz przeglądarki rozprzestrzenia się w pakiecie z podejrzanymi elementami, które trudem jest usunąć ręcznie. Można jednak spróbować usunąć Hi.ru z systemu za pomocą szczegółowego przewodnika, który jest podany poniżej. Jeśli używasz go, upewnij się, że śledzisz każdy krok usuwania z uwagą.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania przekierowań Hi.ru

Usuń Hi.ru z rodziny systemu Windows

Aby usunąć wirusa Hi.ru z systemu operacyjnego Windows, zalecamy usunięcie wszystkich programów, które są związane z tym porywaczem przeglądarki. Upewnij się, że znajdziesz Shopping Assistant, Vaudix, Mobogenie, i wszystkie inne podobne wpisy.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Hi.ru oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Hi.ru lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Hi.ru z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimHi.ru czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

usun przekierowania Hi.ru z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Hi.ru powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Hi.ru z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Hi.ru oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Hi.ru. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Hi.ru z Google Chrome

Aby rozwiązać problem porwania Hi.ru przeglądarki Google Chrome, powinieneś odinstalowaćl stronę startową Hi.ruShopping Assistant, Vaudix, Mobogenie, oraz wszelkie inne podejrzane dodatki.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Hi.ru oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Hi.ru. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Hi.ru i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach