Usuń WebDiscover Browser (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Mar 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania WebDiscover Browser

Czym jest Przeglądarka WebDiscover?

Wirus WebDiscover kontynuuje rozprzestrzenianie się jako użyteczna przeglądarka

WebDiscover Browser

Wirus-przeglądarka WebDiscover jest niedużym cyberzagrożeniem tworzonym przez kanadyjską firmę Webdiscover Media. Jest jednak klasyfikowany jako potencjalnie niepożądana aplikacja (PUP) ze względu na infekowanie komputerów z WIndowsem 10 oraz innymi systemami bez zgody ich użytkowników. Najnowszą znaną wersją aplikacji jest WebDiscover 2.

Chwilę, po pojawieniu się w systemie, zaczyna agresywne kampanie reklamowe, mające na celu przekierować użytkowników na strony firm trzecich. Ze względu na nadmierną liczbę „Ads by WebDiscover,” „Powered by WebDiscover” or „WebDiscover ads,” i przekierowań na Safestsearches.com, the program is classified as an adware.

Jego deweloper rozprowadza go jako alternatywna przeglądarka internetowa, która podobno poprawia jakość przeglądania internetu przez użytkowników poprzez dodatkowe funkcje. Tymi funkcjami są szybkie odnośniki do mediów społecznościowych i portali z wiadomościami oraz zingtegrowany pasek wyszukiwarki przypięty do pulpitu.

W rzeczywistości, pasek ten staje się uciążliwy już w momencie przyczepienia się na wierzch wszystkich programów, uniemożliwiając poprawne z nich korzystanie. Niestety, nie jest to jedyna cecha uruchamiana przez tą przeglądarkę po instalacji na komputerze. Główny problem powiązany jest z niekończącymi się reklamami wywoływanymi przez wirus WebDiscover podczas przeglądania sieci.

Zawartość tych pop-upów, banerów i innych reklam jest zazwyczaj przeznaczona do uchwycenia uwagi internauty. Niektóre słowa kluczowe mogą zostać podkreślone, albo mogą być również oferowane kupony dla odwiedzanych witryn itp. Reklamy te są tak inwazyjne, że użytkownicy zaczynają szukać sposobu na usunięcie przeglądarki już po paru dniach od instalacji.

Wygląd przeglądarki WebDiscoverprzeglądarka WebDiscover infekuje komputer i automatycznie ustawia się jako przeglądarka domyślna.

Główne informacje związane z tym adware

Na pierwszy rzut oka, WebDiscover wygląda niemal identycznie do Google Chrome. To nie przypadek – przeglądarka ta bazuje na open-source'owym silniku Google Chromium. Różni ją jednak kilka rzeczy.

Po pierwsze, program podczas przeglądania sieci wywołuje przekirowania do podejrzanych wyszukiwarek typu safestsearches.com. W taki sposób spostrzeżesz wspomniany już pasek narzędzi na samej górze pulpitu. Jeśli próbowałeś coś w nim znaleźć, po masie przekierowań wylądujesz na wyszukiwarce Bing. Powinieneś byś jednak niezwykle ostrożny wobec tendencji WebDiscover do przekierowań..

Dodatkowo, z pewością zauważysz reklamy wyskakujące tu i ówdzie, czasem nawet zajmując całą powierzchnię strony. Te reklamy są nie tylko irytujące, ale też spowalniają wydajność i szybkość witryny. Mogą też spoodować dalsze zakażenie komputera, gdyż zwykle promują one niezaufane strony, oprogramowanie, paski narzędzi i inne produkty.

Z pomocą tak agresywnego reklamowania, WebDiscover generuje dochód dla swoich twórców zamiast zapewniania jakichkolwiej użytecznych informacji. Twórcy malware często też uciekają się do zbierania danych o nawykach użytkowników aplikacji. Jest wysoka szansa, że ten program posiada też w sobie także technologię tego typu.

Druga wersja niesławnej aplikacji, WebDiscover 2, bazuje na builderze Chromium i, niestety, także instaluje się wbrew woli użytkowników. Bazująca na reklamach przeglądarka działa nakomputerze, jako program zrobiony przez WebDiscover Media i modyfikuje ustawienia sprzętu, czyniąc siebie domyślną przeglądarką sieci.

Antywirusy mają problem ze znalezieniem i usunięciem problemu związanego z tą dokładnie przeglądarką, więc złośliwa aplikacja będzie dalej uprzykrzać życie użytkownikom poprzez zalew stron reklamami i odnośnikami sponsorowanymi.

Jeśli zauważysz reklamy i banery na swoich odwiedzanych stronach lub jakiś przypadkowy tekst na stronach internetowych jest przekształcony w hiperłącze, lub jeśli dostajesz zalecenia zaktualizowania lub pobrania trochę podejrzanego oprogramowania, może to oznaczać, że zostałeś zakażony tym wirusem.

Tak więc, jeśli chcesz przeglądać internet w sposób bezpieczny i niezakłócony, zalecamy usunięcie WebDiscover z komputera. Aby to zrobić, po prostu można przeskanować system jakimś renomowanym programem anti-malware, takim jak ReimageIntego, i zajmie się on tym problemem za ciebie.

WebDiscover Browser

W jaki sposób ta przeglądarka porywa mój komputer?

Porwanie WebDiscover jest inicjowane przez zastosowanie różnych metod. Najczęstszą jest jednak ta zwana „dystrybucją pakietową”. W tym scenariuszu użytkownik zdecyduje się pobrać jakieś darmowe oprogramowanie, które jest dostarczane z niektórymi potencjalnie niechcianymi programami.

Te PUP są ukryte w „zaawansowanych” i „niestandardowych” opcjach instalacji często pomijanych przez użytkowników, którzy przeskakują większość tych kroków w procesie instalacji. To jednak nie powinno być w ten sposób wykonywane. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów wykrycie i odznaczenie programów ukrytych, gwarantując instalację jedynego programu, którego użytkownik świadomie pobrał.

Kolejną ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że należy unikać wszelkiego rodzaju menedżerów pobierania i instalatorów, które są niesławne za dystrybucję oprogramowania standardowego dla użytkowników, którzy chcą zainstalować kilka konwerterów PDF lub innego wolnego oprogramowania. Dlatego, jeśli to możliwe, należy zawsze pobierać programy z oficjalnych stron internetowych. Jeśli potrzebujesz pomocy przy usuwaniu WebDiscover sprawdź następną stronę tego postu.

Przeglądarka internetowa WebDiscover

Jak pozbyć się wirusa WebDiscover?

Jak już wspomniano powyżej, porywacz WebDiscover powinien zostać odinstalowany przy użyciu niektórych godnych zaufania programów anty-spyware, który staje się bardzo przydatny do kontroli systemu i sprawdzenia, czy został on zainfekowany.

Można również usunąć tego wirusa z komputera ręcznie.Jednak może to wymagać więcej czasu i umiejętności technicznych. Dlatego zalecamy pozostawienie usuwanie WebDiscover i pełne skanowanie systemu narzędziom takim jak ReimageIntego, które mogą sprawdzić i oczyścić system w czterech szybkich i prostych krokach. Jednakże, jeśli zdecydujesz się usunąć tego wirusa na własną rękę, można sprawdzić nasze szczegółowe instrukcje usuwania przedstawione poniżej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania WebDiscover Browser

Usuń WebDiscover Browser z rodziny systemu Windows

Jeśli chcesz usunąć WebDiscover z komputera pamiętaj, że wirus może próbowwać opóźnić swoje usunięcie poprzez ukrywanie się na komputerze. Ważnym jest wiedzieć, gdzie można go znaleźć. Najczęściej możesz znaleźć pliki tego wirusa w następujących lokalizacjach:

C:\Program Files\WebDiscoverBrowser\ 
C:\Documents and Settings\Application DataChromium\.

Jeśli padłeś ofiarą ataku, odinstaluj też wszystkie rzeczy powiązane z WebDiscover Media.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj WebDiscover Browser oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj WebDiscover Browser lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń WebDiscover Browser z systemu Mac OS X

Jeśli ten adware pojawił się na twoim Mac OS X, nie panikuj – zastosuj się do poniższych instrukcji.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimWebDiscover Browser czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń WebDiscover Browser z Microsoft Edge

W wypadku potrzeby usunięcia tego wirusa z przeglądarki Microsoft Edge, przejrzyj listę rozszerzeń i dodatków, a następnie usuń podejrzane komponenty, których instalacji nie pamiętasz lub które wyglądają na powiązane z wirusem.

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to WebDiscover Browser powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń WebDiscover Browser z Mozilla Firefox (FF)

By usunąć WebDiscover i WebDiscover Browser 2 z Firefoxa, znajdź podejrzane dodatli i rozszerzenia, które mogły zostać dodane do twojej przeglądarki. Każda nieznana aplikacja powinna zostać sprawdzona oraz – jeśli potwierdziła podejrzenia – usunięta.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz WebDiscover Browser oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie WebDiscover Browser. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń WebDiscover Browser z Google Chrome

Jeśli chcesz naprawić Chrome'a, znajdź dodatki powiązane z WebDiscover lub WebDiscover 2. Powinieneś też przejrzeć inne przeglądarki i usunąć oprogramowanie, które zainstalowało się w nich bez twojej wiedzy.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz WebDiscover Browser oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie WebDiscover Browser. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń WebDiscover Browser z Safari

Jeśli twoja przeglądarka Safari ma problemy związane z tą przeglądarką, narawisz je korzystając z poniższych instrukcji:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj WebDiscover Browser i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania WebDiscover Browser. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się WebDiscover Browser i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach