Skala niebezpieczeństwa:  
  (7/100)

Usuń Prizemediayou.com (Instrukcj usuwania) - Darmowy poradnik

stworzone przez Linas Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Prizemediayou.com — strona wspierana reklamami, która zakłóca twój czas w sieci

Wirus Prizemediayou.com 

Prizemediayou.com to sieć reklamowa, która może poczynić sporo zamieszania w przeglądarkach Google Chrome, IE, Mozilla Firefox i innych. Klasyfikowany jako adware bądź też aplikacja potencjalnie niepożądana, wirus zaczyna wyświetlać zwodnicze reklamy, linki w tekście, banery i podobne treści komercyjne na każdej z ulubionych stron. Gdy może to wyglądać, jakby twoje ulubione strony zostały zmienione przez swoich twórców, nie jest to prawdą. Adware ukrywający się pod nazwą Prize Media You jest odpowiedzialny w tym wypadku. Uważaj, gdyż reklamy Prizemediayou.com mogą z łatwością przekierować Cię na złośliwe strony wypełnione poważnym malware bądź przeszkadzać Ci reklamami wykorzystywanymi do wyłudzania informacji osobistych. 

Nazwa Prizemediayou.com
Typ Adware
Objawy Wyświetla wyskakujące okna, reklamy w tekście, banery i podobne treści na ulubionych stronach
Główne zagrożenia Może zainfekować system malwarem, wyłudzać informacje osobiste
Dystrybucja bundle oprogramowana
Eliminacja Użyj ReimageIntego, by pozbyć się wirusa Prize Media You z systemu

Najpowszechniejszymi cechami tych niepożądanych aplikacji są te, które irytują ludzi podczas przeglądania sieci. Program ten nie posiada żadnej oficjalnej strony, która mogłaby działać jako fałszywa wyszukiwarka bądź dostawca oprogramowania. Dzieje się tak dlatego, że Prizemediayou.com to sieć reklamowa błędnie wykorzystywana przez twórców adware próbujących uzyskać przychód. Ten jest zaś generowany, gdy reklama przekieruje użytkownika na powiązaną stronę bądź wyłapie kliknięcie od ofiary.

Tymczasem, użytkownicy mający do czynienia z taką aktywnością cierpią z wielu problemów podczas surfowania po sieci. Przekierowania na nieznane strony mogą nie tylko uniemożliwić Ci znalezienie tego, czego potrzebujesz. Stale wyskakujące okienka z reklamami wpływają też na ogólną wydajność komputera. By zapobiec tym problemom, powinieneś usunąć Prizemediayou.com z komputera. W takim wypadku, powinieneś znaleźć wszystkie wirusy typu adware ukrywające się w systemie. Aby wykryć te potencjalnie niechciane aplikacje, powinieneś wykonać pełny skan systemu programem ReimageIntego lub innym programem anty-malware.

Niestety, jest dużo więcej cech tłumaczących, czemu powinieneś usunąć Prizemediayou.com. Badacze ostrzegają też użytkowników komputerów przed kolekcjonowaniem danych. Pamiętaj, że te programy są skupione na generowaniu przychodu dla ich twórców – muszą więc poznać preferencje użytkowników. W rezultacie, po instalacji adware'a, program zbiera następujące dane:

 • Adresy IP;
 • lokalizacja komputera;
 • wyszukiwane hasła;
 • najczęściej klikane reklamy;
 • najczęściej klikane linki;
 • itd.

Przekierowanie Prizemediayou.comPrizemediayou.com to program stworzony do wyświetlania reklam.

Niechciane programy pochodzą z niezabezpieczonych pobierań

Uważaj, jeśli śpieszysz się podczas instalacji freeware'ów, gdyż może to spowodować niepożądaną aktywność na komputerze. Podczas procesu instalacji freeware'ów, ludzie często wybierają instalację Szybką lub Domyślną. Wybierając tą opcję jednak nie możesz zobaczyć, co bundle oprogramowania ukrywają i jakie procesy zaczynają działanie za Twoimi plecami.

By temu zapobiec upewnij się, że wybierasz instalację Zaawansowaną lub Własną i zobacz, jakie dodatkowe programy ukrywają się w środku. Dodatkowo, będziesz musiał odznaczyć niechciane programy z listy i ukończyć cały proces. Jeśli tego nie zrobisz, możesz trafić na programy, jakich nie potrzebujesz.

Skorzystaj z profesjonalnych narzędzi, by usunąć Prize Media You z komputera

Aby usunąć wirusa Prizemediayou.com, potrzebujesz programu anty-malware, by wykonać pełny skan na urządzeniu. Ponieważ program te  pojawia się po cichu, może mieć dodatkowe elementy ukryte głęboko w systemie. Jeśli próbujesz znaleźć i odinstalować je ręcznie, możesz zetknąć się z zadaniem marnującym czas.

Jednakże, jeśli nie chcesz korzystać z programów anty-malware, możesz spróbować odnaleźć wszystkie programy powiązane z tym wirusem. W takim wypadku, skorzystaj z poniższego poradnika. Nie zapominaj jednak, że dodanie anty-spyware'ów do systemu może być świetnym wzmocnieniem zabezpieczenia komputera. Okazjonalne skany systemeu mogą pomóc Ci uniknąć infekcji w przyszłości

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Prizemediayou.com:

Usuń Prizemediayou.com z rodziny systemu Windows

Usuń Prize media you z systemu Windows, korzystając z tego poradnika:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Prizemediayou.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Prizemediayou.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Prizemediayou.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPrizemediayou.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Prizemediayou.com z Internet Explorer (IE)

Oczyść swoją przeglądarkę w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Prizemediayou.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Prizemediayou.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Prizemediayou.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Prizemediayou.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Prizemediayou.com z Mozilla Firefox (FF)

Skorzystaj z tego poradnika, by usunąć adware z twojego Firefoxa:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Prizemediayou.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Prizemediayou.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Prizemediayou.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Prizemediayou.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Prizemediayou.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Prizemediayou.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Prizemediayou.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Prizemediayou.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-prizemediayou-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Prizemediayou.com