Usuń wirusa PremierOpinion (Darmowe instrukcje) - / Kroki usunięcia wirusa

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Instrukcja usuwania wirusa PremierOpinion

Czym jest PremierOpinion virus?

PremierOpinion – potencjalnie niepożądana aplikacja dostająca się do komputerów z pomocą bundlingu

PremierOpinion virus

PremierOpinion to potencjalnie niepożądany program stworzony przez VoiceFive Inc. W zamyśle jego zadaniem było pomóc przedsiębiorstwom w zrozumieniu wzorów i trendów cyfrowych. Eksperci jednak już dodali tą aplikację do kategorii niepożądanych oraz adware z powodu jej zdolności do niezauważalnej infiltracji komputera oraz zalewania użytkownika niekończącymi się reklamami bądź ankietami.

Nazwa PremierOpinion
Typ Aplikacja potencjalnie niepożądana
Główne objawy Irytujące reklamy, linki w tekście, kwestionariusze
Działania w tle Śledzenie danych. Program zainteresowany nawykami przeglądania, danymi demograficznymi oraz użyciem aplikacji
Atakowane systemy operacyjne Windows OS, Mac OS X

Ludzie stojący za wirusem Premier Opinion próbują motywować swoich członków obiecując możliwość zarobku bądź materialnych dodatków. Wygląda jednak na to, że program ten jest kolejną aplikacją typu adware, która rzadko daje coś użytecznego w zamian.

Po dostaniu się do systemu, PremierOpinion modyfikuje każdą z przeglądarek internetowych (Internet Explorer, Mozilla Firefox, and Google Chrome) bez zgody użytkownika. Uważaj, gdyż program ten może zmienić stronę domową bądź też domyślną wyszukiwarkę oraz rozpocząć inne zmiany na każdej z wyszukiwarek.

W Następstwie, sesje przeglądania sieci przez ofiarę zostają wypełnione reklamami PremierOpinion, które zazwyczaj pełne są ofert uczestnictwa w licznych ankietach. Klikając na każdą z tych reklam, możesz wylądować na podejrzanej stronie wykorzystywanej do rozpowszechniania podejrzanych aplikacji, takich jak inne adware, porywacze przeglądarki, a nawet niebezpieczne wirusy.

Ilustracja polityki prywatności PremierOpinionPremierOpinion jest znany z funkcji adware pozwalających na stałe wyświetlanie reklam.

Jeśli chcesz powstrzymać te przekierowania, uruchom pełny skan systemu programem ReimageIntego, by usunąć Premier Opinion z systemów Mac oraz Windows. Dodatkowo, program ten zapewni Ci regularne aktualizacje na temat innych cyberzagrożeń, które mogą ukrywać się w systemie. Dzięki temu, twój komputer oraz informacje prywatne będą bezpieczne przez cały czas.

Dodatkowo, ludzie chcą odinstalować PremierOpinion nie tylko z powodu reklam, ankiet i podobnych okien wywoływanych przez tą aplikację na każdej odwiedzanej stronie. Wygląda na to, że program ten może też spowodować o wiele więej szkód, a także poprowadzić do niebezpiecznych problemów związanych z prywatnością.

W Polityce Prywatności aplikacji jest napisane, że Premier Opinion jest w stanie informować o ankietach na różne sposoby oraz wymaga odpowiadania zgodnie z prawdą:

Once you agree to participate in this program, we may notify you of survey opportunities through e-mail, pop-ups, toast windows, U.S. mail, and other means. If you elect to participate in a survey, we require that you provide complete and accurate information about yourself and your household.

Zauważ, że nie zalecamy podawania tam rzeczywistych danych pod żadnym pozorem. Ze względu na powody wymienione powyżej, sugerujemy nie instalować tej niezaufanej aplikacji ani nie kontynuować korzystania z niej. W zamian powinieneś usunąć PremierOpinion, by uniknąć kolejnych problemów.

PremierOpinion virus

Adware przybywa w jednej paczce z innymi programami

Jeśli zastanawia cię, jak ten potencjalnie niepożądany program został zainstalowany na komputerze, odpowiedź jest prosta – mogłeś instalować nieuważnie aplikacje z sieci. Programy niepożądane podróżują w tak zwanych bundlach oprogramowania. Jest to dość popularna technika marketingowa wykorzystywana przez wielu deweloperów adware. Bazuje ona na przekonaniu, że użytkownik wybierze ustawienia Szybkie bądź Rekomendowane, a przez to nie będzie w stanie powstrzymać instalacji niechcianego programu.

Innymi słowy, rzeczone parametry pomijają wiele kroków całego procesu, w tym te zawierające domyślnie zaznaczone pola pozwalające na infiltrację przez program adware. Dlatego też nigdy nie powinieneś korzystać z tych opcji – w zamian korzystaj z instalacji Zaawansowanej. Zauważ, że niepożądane aplikacje mogą ukrywać się wśród takich pól, jak „Wyrażam zgodę na instalację PremierOpinion” bądź „Chcę zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę i stronę domową na PremierOpinion.”

By tego uniknąć, powinieneś odznaczyć te pola oraz zainstalować profesjonalne oprogramowanie ochronne. Pomoże Ci przebadać pliki pod kątem złośliwych aplikacji przed pobraniem oraz chronić komputer przed różnymi zagrożeniami. Dodatkowo, sugerujemy nie instalować konwerterów PDF, aplikacji streamującej wideo bądź menedżerów pobierania – To te aplikacje najczęściej zawierają w instalatorze też programy niepotrzebne.

Najprostsza droga do usunięcia wirusa PremierOpinion

Według ekspertów z BedyNet.ru, możesz szybko wyeliminować PremierOpinion, jeśli zdecydujesz się na automatyczne usunięcie problemu. Zalecamy tą metodę – niepożądane aplikacje zawierają wiele rozszerzeń przeglądarki i dodatków, które mogą być trudne w identyfikacji. Jeśli chcesz pozbyć się irytujących ankiet i reklam, musisz się ich wszystkich pozbyć.

PremierOpinion virus

Dlatego najlepszą opcją będzie usunięcie PremierOpinion z pomocą odpowiedniego programu antywirusowego. Wybierz jedną z poniższych aplikacji i pobierz ją. Po skanie systemu zaś skorzystaj z instrukcji, by usunąć elementy adware'a z komputera.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa PremierOpinion

Usuń PremierOpinion z rodziny systemu Windows

By oczyścić system z adware, powinieneś skorzystać z poniższego poradnika oraz usunąć wszystkie podejrzane rozszerzenia i pluginy.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj PremierOpinion oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj PremierOpinion lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń PremierOpinion z systemu Mac OS X

Użytkownicy Mac mogą pozbyć się tych agresywnych reklam z pomocą tej instrukcji.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPremierOpinion czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń wirusa PremierOpinion z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to PremierOpinion powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń PremierOpinion z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz PremierOpinion oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie PremierOpinion. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń PremierOpinion z Google Chrome

Napraw Chrome deinstalując elementy powiązane z wirusem PremierOpinion.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz PremierOpinion oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie PremierOpinion. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń PremierOpinion z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj PremierOpinion i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania PremierOpinion. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się PremierOpinion i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach