Usuń Power System Care (Instrukcj usuwania) - Poradnik

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Power System Care – fałszywy optymalizator systemu próbujący przekonać użytkowników do zakupu fałszywego klucza licencyjnego

Fałszywy optymalizator Power System Care

Power System Care to kolejne narzędzie systemowe, które okazuje się fałszywe i pokazuje lewe wyniki skanu po instalacji. Ten potencjalnie niepożądany program przychodzi z innymi aplikacjami w celu wyciągania przychodu z naiwnych użytkowników. Po pierwsze, Power System Care imituje skan komputera i zaczyna bombardować ekran licznymi ostrzeżeniami na temat infekcji i innych luk. Te informacje są jednak fałszywe – twórcy tego programu próbują wrobić użytkowników wykonując właśnie taką aktywność. Co więcej, licencjonowana wersja proponowana jako jedyny sposób naprawy znalezionych błędów także jest fałszywa.

Nazwa Power System Care
Kategoria Narzędzie systemowe
Podkategoria Aplikacja niepożądana
Cel Przekonać użytkowników do zakupu klucza licencyjnego pełnej wersji
Podobna do Mac Clean Pro, Super Clean Pro 2018, Perfect PC Cleanup, itd.
Dystrybucja Zabundlowane freeware lub shareware, fałszywe strony
Zapobieganie Korzystaj tylko z oryginalnych instalatorów i znajdź podejrzane dodatki w instalacji Zaawansowanej, trzymaj się z daleka od podejrzanych witryn
Usuwanie Zainstaluj ReimageIntego, by zająć się wszystkimi problemami spowodowanymi przez tą aplikację niepożądaną

Możesz wykryć Power System Care dzięki następującym objawom:

 • Otrzymujesz reklamy powiązane z Power System Care;
 • Ekran komputera pokazuje ostrzeżenia na temat licznych fałszywych infekcji;
 • Oferowany jest Tobie zakup licencjonowanej wersji fałszywej aplikacji.

Jeśli kiedykolwiek będziesz mieć zainstalowany optymalizator Power System Care, będziesz otrzymywać wiele ostrzeżeń na temat podejrzanych luk komputera oraz infekcji. Możemy jednak zapewnić, że nie będzie problemów z systemem komputera powiązanych z tą aplikację. Możesz to sprawdzić instalując zaufany program antywirusowy i wykonując z nego pomocą pełny skan systemu.

Zasada działania Power System Care jest bardzo podobna do innych programów tego typu:

Nie ma potrzeby płacić za licencjonowaną wersję tej aplikacji – nie przyniesie to żadnych rezultatów. Program będzie tylko imitować proces naprawy nawet, jeśli nic naprawiać nie trzeba. Zalecamy usunąć Power System Care z pomocą silnego, zaufanego narzędzia anty-malware. Innym pomysłem będzie skorzystanie z programu typu ReimageIntego do naprawy szkód wykonanych przez fałszywy optymalizator.

Musisz usunąć wirusa Power System Care – jeśli tego nie zrobisz, ten fałszywy program będzie wyświetlał kolejne ostrzeżenia, a Ty będziesz mieć do czynienia z irytującymi okienkami. Sugerujemy skorzystać z automatycznej metody eliminacji – jest ona bardziej zaufana i efektywniejsza. Jeśli preferujesz jednak pozbycie się wirusa samemu, na końcu artykułu znajdziesz pomocne instrukcje.

Fałszywe narzędzie systemowe Power System CarePower System Care - fałszywe narzędzie systemowe próbujące wmówić użytkownikom, że ich komputery są zainfekowane i wymagają czyszczenia poprzez zakup licencji na podaną aplikację.

Unikaj sekretnej infiltracji programów niepożądanych

Według ekspertów z NoVirus.uk, aplikacje potencjalnie niepożądane, wliczając w to fałszywe optymalizatory, rozpowszechniają się bardzo często poprzez inne oprogramowania. Ta zwodnicza metoda marketingowa jest znana jako „bundling”. Niepożądana aplikacja oraz wszystkie jej komponenty instalują się po cichu w komputerze dzięki innym programom, które użytkownik pobiera z sieci.

Jeśli zastanawiasz się, jak ochronić się przed taką aktywnością, powinieneś wiedzieć, by wybierać instalację Zaawansowaną zamiast Standardowej. Robiąc to, będziesz w stanie śledzić pojawiające się komponenty oraz odznaczać instalację tych wyglądających podejrzanie.

Co więcej, każdy użytkownik powinien uruchomić program antywirusowy na swoim komputerze. Nie wahaj się zainwestować w zaufaną aplikację i aktualizuj ją regularnie już od momentu pobrania. Jest to potrzebne jeśli chcesz, by antywirus odpowiednio chronił komputer.

Pozbądź się fałszywego programu Power System Care

Aby usunąć Power System Care, musisz pobrać i zainstalować zaufane oprogramowania. Narzędzia te pomogą Tobie radzić sobie z cyberzagrożeniami w przeciągu paru minut i zapewnią, że cały proces zostanie wykonany szybko i bezpiecznie. Zalecamy tą metodę – użytkownik sam z siebie może nie być zdolny do wykrycia i usunięcia wszystkich niechcianych komponentów ukrytych w systemie przez potencjalnie niepożądaną aplikację.

Po tym, jak zajmiesz się usunięciem Power System Care, sprawdź wszystkie przeglądarki zaatakowane przez ten program. Upewnij się, że pozbędziesz się wszystkich rozszerzeń przeglądarki, wtyczek, dodatków i innych podejrzanych komponentów, których nie dodawałeś. Co więcej, zapobiegaj sekretnej infiltracji niepożądanych programów za każdym razem, gdy przeglądasz sieć.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Power System Care:

Usuń Power System Care z rodziny systemu Windows

Jeśli program ten zainfekował twój system Windows, ostrożnie usuń go z pomocą następujących kroków:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Power System Care oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Power System Care lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Power System Care z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimPower System Care czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Power System Care z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Power System Care oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Power System Care. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Power System Care z Microsoft Edge

Jeśli Microsoft Edge został zaatakowany przez to narzędzie, pozbądź się natychmiast wszystkich komponentów dodanych przez niepożądaną aplikację:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Power System Care powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Power System Care z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Power System Care oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Power System Care. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Power System Care z Google Chrome

Oczyść przeglądarkę Google Chrome z niechcianych treści rzucając okiem na poniższe instrukcje:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Power System Care oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Power System Care. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Power System Care z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Power System Care i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Power System Care. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Power System Care i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach