Skala niebezpieczeństwa:  
  (93/100)

Usuń wirusa Police (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sie 2018

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Ransomware

Wirus Policja agresywnie rozprzestrzenia się i zakaża komputery od końca zeszłego roku. Jeżeli zostałeś zaatakowany przez tego groźnego szkodnika, zdecydowanie wiesz, jak złośliwy ten wirus jest: nie tylko wyświetla wielkie ostrzeżenie, udające, że pochodzi z prawdziwej instytucji, ale także jak mówią doniesienia, blokuje komputer swojego celu.

W większości przypadków ten wirus twierdzi, że użytkownik był zaangażowany w dystrybucję treści pornograficznych, spamu lub treści chronionych prawami autorskimi. i teraz, by odzyskać dostęp do swojego pulpitu i aplikacji, musi wpierw uiścić grzywnę. Wirus Police, skatalogowany jako ransomware (ang. ransom – okup), ma wiele wersji, z których wszystkie mają jeden cel – skłonić użytkownika do zapłacenia “grzywny”, w formie płatności Ukash, Moneypak lub Paysafecard, by odblokować swój komputer. Nie należy jednak wierzyć, że to nastąpi.

Police virus

Istnieją rozmaite formy wirusa Police, włączając w to takie nazwy jak Police Central e-Crime Unit, PRS For music Metropolitan Police, Canadian Security Intelligence Service, West Yorkshire Police i wiele innych. Ostatnimi wersjami wirusa Police są ransomware’y FBI Moneypak oraz Scotland Yard, które również celują w ludzi, którzy mogliby zapłacić grzywnę za nielegalną działalność. Podczas gdy żadne z tych programów nie jest zdolny do wykradania jakichkolwiek osobistych informacji lub usuwania ważnych danych z komputera swojej ofiary, niemal nie można ich zignorować, z uwagi na straszącą wiadomość oraz zablokowanie komputera.

Police virus

Zauważ, że wirus Police jest rozprzestrzeniany przez shackowane strony internetowe, które zawierają złośliwe skrypty i wykorzystują znalezione w komputerze luki bezpieczeństwa. To dlatego jest zdecydowanie zalecane, by mieć zainstalowanie i aktualne oprogramowanie chroniące komputer. Jeśli jednak zostałeś już przez to zagrożenie dopadnięty, usuń wirusa Police poprzez wykonanie następujących kroków:

* Metoda z napędem Flash:

 1. Znajdź inną maszynę i użyj jej do pobrania programu Reimage lub innego przeciw złośliwym infekcjom.
 2. Zaktualizuj program I umieść go na napędzie USB lub na zwykłej płycie CD.
 3. W międzyczasie uruchom swój zainfekowany komputer w trybie awaryjnym z obsługą wiersza poleceń i podłącz do niego napęd USB.
 4. Ponownie zrestartuj komputer zainfekowany wirusem Ukash i uruchom pełne skanowanie systemu.

* Użytkownicy zainfekowani wirusem Policja mogą mieć dostęp do innych kont w systemie Windows. Jeśli jedno z takich ma uprawnienia administratora to również powinno być możliwe uruchomienie programu antywirusowego.

* Spróbuj zablokować działanie funkcji Flash, aby złośliwa infekcja nie mogła działać jak zamierzono. Aby wyłączyć Flasha przejdź do strony wsparcia technicznego Macromedia i wybierz opcję ”Deny”:
http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/help09.html
Po zrobieniu tego uruchom pełne skanowanie systemu programem przeciw złośliwemu oprogramowaniu.

* Ręczne usuwanie wirusa Ukash (wymagane specjalne umiejętności!):

 • Uruchom ponownie swój zainfekowany komputer w Trybie Awaryjnym z obsługą wiersza poleceń, aby wyłączyć wirusa Ukash (to powinno zadziałać ze wszystkimi wersjami tej infekcji).
 • Uruchom Regedit.
 • Wyszukaj frazy zawierające WinLogon Entries i wypisz sobie nazwy wszystkich pliki, które nie zawierają explorer.exe lub nie są puste. Zamień je na explorer.exe.
 • Wyszukaj w rejestrze wszystkie wypisane pliki i usuń klucze rejestru odnoszące się do nich.
 • Uruchom ponownie maszynę i pełne skanowanie system zaktualizowanym programem Reimage, aby usunąć pozostałe po wirusie pliki.
Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Reimage (usuwanie) Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Do usuwania szkód po wirusie zalecamy Reimage. Darmowy skaner oprogramowania pozwoli ci uzyskac informacje odnosnie tego czy twoj komputer zostal zainfekowany czy tez nie. Jezeli chcialbys usunac oprogramowanie malware lepiej bedzie jezeli zakupisz pelna licencje oprogramowania Reimage ktory jest sprawdznym oprogramowaniem do usuwania plikow malware.
Police virus snapshot
Police virus snapshotPolice virus snapshot

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa Police:

Usuń Police korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Police

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Police.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Police korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Police. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Police

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Police i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-police-virus.html

Poradniki w innych językach