Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Swagbucks toolbar (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Wtyczki Przeglądarkowe

Przekierowania, reklamy oraz modyfikacje, jakich dokonuje Swagbucks, nie powinny być ignorowane

Przykład wirusa Swagbucks

Swagbucks to program adware rozpowszechniający się jako pasek narzędzi w wielu bundlach oprogramowania, gdzie jest promowany jako narzędzie monetyzacyjne. Z tego powodu może on łatwo dostać się do komputera nie pytając o pozwolenie. Tak szybko, jak dostanie się do komputera, program zagnieżdża się we wszystkich przeglądarkach internetowych, wliczając w to Internet Explorera, Mozillę Firefox i Google Chrome.

Po ataku Swagbucks, użytkownicy często znajdują zmienioną stronę główną przeglądarki oraz domyślną wyszukiwarkę. Ta potencjalnie niepożądana aplikacja ustawia http://Search.swagbucks.com lub swagbucks.com jako strona startowa zaatakowanej przeglądarki.

Poza zmianą ustawień przeglądarki, Swagbucks może powodować także inne niepożądane problemy, takie jak:

 • dostarczanie agresywnych lub niebezpiecznych reklam;
 • przekierowania na wysoce ryzykowne strony internetowe;
 • zapobieganie usuwaniu Swagbucks przez użytkowników;
 • instalacja innych aplikacji, dodatków lub rozszerzeń;
 • śledzenie informacji o użytkownikach.

Prosimy, nie zostawiaj paska narzędzi Swagbucks na komputerze, jeśli nie instalowałeś go świadomie! W przeciwny wypadku może on śledzić twoją aktywność i wywoływać inne nieuczciwe działania.

Zalecamy się pozbyć tej aplikacji tak szybko jak tylko pojawi się w przeglądarce. By usunąć ją bezproblemowo, wykorzystaj profesjonalny program anty-malware taki, jak ReimageIntego.

Użytkownicy Mac'a informują o braku możliwości łatwego pozbycia się Swagbucksa

Większość niepożądanych aplikacji atakuje użytkowników systemu Windows. Jednakże, ta aplikacje powoduje też masę problemów użytkownikom Maca. Wielu z nich zgłasza problemy z usunięciem wersji Mac programu. Rzeczywiście, aplikacja ta może być ciężka do ręcznego usunięcia. Jest to jednak wciąż możliwe.

Na końcu artykułu wyjaśniliśmy, jak pozbyć się Swagbucksa z systemu Mac. Chcemy podkreślić, że trzeba sprawdzić zainstalowane aplikacje oraz upewnić się, że wszelkie nieznane programy opuściły system. Z tego powodu, jeśli nie pamiętasz instalacji  odtwarzacza wideo czy innej aplikacji, natychmiastowo przenieś ją do Kosza.

Instrukcje wyjaśnią też, jak usunąć Swagbucksa z Safari. Według badaczy z Los Virus, aplikacja ta atakuje głównie przeglądarkę Safari, w porównaniu do innych przeglądarek dostępnych na Maca.

Jednakże, jeśli usuwanie Swagbucks z Safari zawodzi, powinieneś skorzystać z metody automatycznej. Wymaga ona zdobycia dobrego programu ochronnego oraz skanu systemu programem anty-malware.

Prezentacja adware'a SwagbucksSwagbucks to program adware, który może zmienić ustawienia przeglądarki i powodować problemy z nią związane

Wgląd w dystrybucję porywacza

Jak już wspomnieliśmy, pasek narzędzi Swagbucke może łatwo wniknąć do komputera bez pytania o jakiekolwiek pozwolenie. W tym celu program zwykle polega na freeware'ach i shareware'ach. By zapobiec jego instalacji, powinieneś ostrożnie sprawdzić każde okno instalacyjne programu i pozbyć się nadmiarowych wpisów:

 • Wybierz ustawienia Zaawansowane/Własne zamiast Zalecanych/Standardowych;
 • Nie zostawiaj jakiegokolwiek „opcjonalnego dodatku”;
 • Odznacz wszystkie domyślnie zaznaczone zgody na zmianę wyszukiwarki.

Poza tym, program ten jest aktywnie promowany na stronach biorących udział w jego dystrybucji – może więc tez nakłonić do ręcznej jego instalacji. Jednakże, w jakikolwiek sposób się dostanie on do komputera, wprowadza on zmiany w systemie bez zgody użytkownika.

Instrukcje usuwania paska narzędzi Swagbucks z Chrome'a, Firefoksa oraz innych przeglądarek

Musisz usunąć Swagbucks, jeśli dostał się on po cichu do komputera oraz uruchomił niechciane zmiany w systemie. W tym celu zalecamy skorzystać z poniższych kroków – pomogą one naprawić przeglądarkę.

Instrukcje te zapewnią też informacje na temat usuwania paska narzędzi Swagbucks z Safari. Mowi się jednak, że ręczna eliminacja tego malware'a może być skomplikowana. W rzeczy samej, aplikacja ta może dokonać kilku zmian w systemie bądź też zainstalować aplikacje ją chroniące. Z tego powodu, jeśl nie możesz się ręcznie pozbyć wirusa, spróbuj przeskanować system narzędziem anty-malware.

Dodatkowo, możesz wykonać najpierw automatyczną eliminację Swagbucksa z pomocą programu anty-spyware/anty-malware. Nie powinieneś jednak zapominać, że musisz także zresetować wszelkie przeglądarki zainstalowane na komputerze.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Swagbucks toolbar:

Usuń Swagbucks toolbar z rodziny systemu Windows

Ostrożnie korzystaj z tych instrukcji. Adware Swagbucks mógł zostawić swoje komponenty. Z tego powodu musisz się ich wszystkich pozbyć.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Swagbucks toolbar oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Swagbucks toolbar lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Swagbucks toolbar ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Swagbucks toolbar z systemu Mac OS X

Poniżej znajdziesz poradniki ręcznego usuwania wirusa. Zwracaj uwagę przy ich wykonywanie – nie możesz zostawić żadnego komponentu powiązanego z adware'm.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimSwagbucks toolbar czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Swagbucks toolbar z Internet Explorer (IE)

Reset Internet Explorera może być potrzebny w celu pozbycia się ciasteczek i innych podejrzanych wpisów.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Swagbucks toolbar oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Swagbucks toolbar. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Swagbucks toolbar z Microsoft Edge

Po ataku powinieneś skorzystać z tego poradnika, vy upewnić się, że Edge jest bezpieczny w użyciu:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Swagbucks toolbar powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Swagbucks toolbar z Mozilla Firefox (FF)

Wejdź w rozszerzenia Firefoksa. Powinieneś zobaczyć zainstalowane rozszerzenia Swagbucks. Usuń je i upewnij się, że nie została zainstalowana też inna podejrzana aplikacje. Po usunięciu wszystkich podejrzanych elementów, zresetuj przeglądarkę.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Swagbucks toolbar oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Swagbucks toolbar. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Swagbucks toolbar z Google Chrome

Sprawdź rozszerzenia Chrome'a i usuń nieznane wpisy, w tym Swagbucks. Następnie zresetuj przeglądarkę:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Swagbucks toolbar oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Swagbucks toolbar. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Swagbucks toolbar z Safari

Jeśli zdecydowałeś się na ręczne usuwanie, zachowaj ostrożność. Aplikacja ta może być ciężka do usunięcia z Safari – z tego powodu, jeśli poniższe instrukcje nie pomogą, skorzystaj z automatycznej eliminacji.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Swagbucks toolbar i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Swagbucks toolbar to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Swagbucks toolbar. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-swagbucks-toolbar.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Swagbucks toolbar