Usuń wirusa PadCrypt (Poradnik usuwania)

Instrukcja usuwania wirusa PadCrypt

Czym jest PadCrypt ransomware?

PadCrypt jest nowym wirusem ransomware, którego powinieneś się obawiać

Jeżeli na swoją skrzynkę otrzymasz nową wiadomość od nadawcy ktorego nie znasz to nie spiesz sie z jej otwarciem lub tez sciagnieciem dolaczonej do niej tresci niezaleznie od tego jak pilna wydaje sie wiadomosc. Wirus PadCrypt i inne podobne mu oprogramowanie ransomware rozpowszechnia sie poprzez maile spam, a takze zainfekowane pliki do nich dolaczone. Oprogramowanie PadCrypt rozpowszechnia sie w formie plikow ktore wygladaja jak PDF, jednakze sa to pliki w archiwach zip ktore zawieraja roznego rodzaju pliki wykonywalne, ktore po otwarciu przenikaja do systemu i rozpoczynaja szyfrowanie plikow uzytkownika, w tym zdjecia, pliki wideo, dokumenty oprogramowania word i inne. Oprogramowanie PadCrypt korzysta z algorytmu AES-256 celem zablokowania plików.

Jak tylko szyfrowanie sie zakonczy, wykreowany zostaje nowy plik .txt, ktory informuje uzytkownika o tym ze jego pliki zostaly zainfekowane oraz o tym ze uzytkownik powinien zakupic klucz do odszyfrowania plikow celem odzyskania swoich plikow, dodatkowo pliki zostana stracone na zawsze. Plik txt ktory sie pojawil to grzywna. W wiadomosci podana jest kwota jaka powinien zaplacic uzytkownik za odszyfrowanie plikow – 0.8 BTC co wynosi okolo 340 dolarów, celem odblokowania plikow uzytkownik powinien zaplacic te kwote w bitcoinach, poprzez Ukash, Voucher lub tez Paysafecard. Najczesciej wymagana zaplata rosnie w casie. Ofiara dostaje termin wynoszacy okolo 96godzin na zaplate i odzyskanie swoich plikow. Jezeli ofiara nie przesle pieniedzy w okreslonym czasie to klucz zostanie zniszczony a pliki zostana stracone na zawsze, w tym momencie nie ma innej drogi na odszyfrowanie twoich plikow.

Ciekawa rzecza na temat tego oprogramowania jest to ze zaszyfrowane dane moga zostac odblokowane po uplywie 6 miesiecy, o ile ofiara skontaktuje sie z firma PadCrypt. Co wiecej, PadCrypt jest pierwsza firma ktora oferuje chat online, ktory pozwoli ci sie skontaktowac z cyber przestepcami. Co prawda nie odpowiadaja oni na tym czacie, wiec zaleta z jego istnienia jest malo zauwazalna.

Autorzy wirusa PadCrypt pozwalaja uzytkownikom zainfekowanych komputerow na usuniecie PadCrypt ze swoich komputerow poprzez skorzystanie z PadCrypt uninstaller, jednakze po usunieciu jego plikow twoje dokumenty nadal pozostaja zainfekowane. DOdatkowo PadCrypt usuwa takze kopie zapasowe twojego oprogramowania, tak wiec nie bedziesz mogl odzyskac zadnych plikow. Jedyna droga na ochrone twoich danych przed tym niebezpiecznym wirusem jest wykonanie kopii zapasowych na dysku ZEWNĘTRZNYM. PadCrypt dziala podobnie do oprogramowania ransomware takiego jak CryptoWall, TeslaCrypt lub tez DMA-Locker (kliknij na linki aby dowiedziec sie wiecej o wirusach). Wlasciwie to niemalze kazdy program ransomware jest do siebie podobny – obiecuja odszyfrowanie twoich plikow jezeli zaplacisz okreslona kwote. Opieraja sie tylko na roznych algorytmach i kwocie grzywny. Nie radzimy ci zaplaty grzywny ze wzgledu na to ze mozesz zostac ograbiony nie tylko ze swoich plikow ale takze pieniedzy. Powinienes pamietac o tym ze usuniecie PadCrypt nie tylko nie przywroci twoich plikow ale takze nie zapewni ich odszyfrowania. Polecamy ci skorzystanie z silnego oprogramowania do usuwania oprogramowania malware takiego jak FortectIntego celem skutecznego usuniecia PadCrypt z twojego systemu na stale.

W jaki sposob rozpowszechniany jest PadCrypt?

PadCrypt, CryptoWall, i inne programy malware sa dosc powszechnie rozpowszechniane w sieci P2P, podobnie jak torrenty i zlosliwe maile czy tez zlosliwe aktualizacje moga przenikac do twojego komputera podobnie jak trojany. Z tych powodow powinienes uwazac podczas sciagania tego typu oprogramowania z internetu, uwazac na jego pochodzenie a takze uwazac na to jakie zalaczniki otwierasz.

Jak juz powiedzielismy, najwazniejsze to usunac zlosliwe oprogramowanie z komputera tak szybko jak to tylko mozliwe. Jezeli nie chcesz korzystac z automatycnego sposobu usuwania prosze zapoznaj sie z manualnym sposobem przedstawionym przez nas na stronie numer 2.

W jaki sposob usunac PadCrypt z mojego komputera?

Niestety niemozliwym jest usuniceie PadCrypt a zarazem odblokowanie plikow ktore zostaly juz zaszyfrowane. Mozesz usunac tego typu wirusy i ich skladniki ze swojego komputera. Mimo tego wysoko polecamy skorzystanie z automatycznego sposobu usuwania do usuwania tego typu wirusow. Mozesz to zrobic takze manualnie. Jednakze ciagle polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegującym celem znalezienia wszystkich zagrozen ktore moga przebywac na twoim komputerze bez twojej wiedzy. Mimo tego najlepsza droga do ochrony twojego komputera jest dokonanie kopii zapasowej swoich plikow w formie dysku zewnętrznego (pamieci USB czy tez dysku CD/DVD)

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa PadCrypt

Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Ważne! →
Przewodnik ręcznego usuwania może być zbyt skomplikowany dla zwykłych użytkowników komputerów. Przeprowadzenie go w sposób prawidłowy wymaga zaawansowanej wiedzy z zakresu informatyki (jeśli ważne pliki systemowe zostaną usunięte lub uszkodzone, może to skutkować uszkodzeniem całego systemu Windows) i może zająć wiele godzin. Dlatego też zdecydowanie zalecamy skorzystanie z automatycznej metody przedstawionej wyżej. 

Krok 1. Przejdź do trybu awaryjnego z obsługą sieci 

Ręczne usuwanie malware powinno być wykonywane w Trybie awaryjnym. 

Windows 7 / Vista / XP

 1. Kliknij Start > Zamknij > Uruchom ponownie > OK.
 2. Kiedy twój komputer stanie się aktywny, zacznij naciskać przycisk F8 (jeśli to nie zadziała, spróbuj F2, F12, Del, itp. – wszystko zależy od modelu płyty głównej) wiele razy, aż zobaczysz okno Zaawansowane opcje rozruchu.
 3. Wybierz z listy opcję Tryb awaryjny z obsługą sieci Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Windows 10 / Windows 8

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i wybierz Ustawienia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Przewiń w dół i wybierz Aktualizacja i zabezpieczenia.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Wybierz Odzyskiwanie po lewej stronie okna. 
 4. Teraz przewiń w dół i znajdź sekcję Zaawansowane uruchamianie.
 5. Kliknij Uruchom ponownie teraz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Wybierz Rozwiązywanie problemów. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 7. Idź do Zaawansowanych opcji. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 8. Wybierz Ustawienia uruchamiania. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 9. Naciśnij Uruchom ponownie.
 10. teraz wciśnij 5 lub kliknij 5) Włącz tryb awaryjny z obsługą sieci. Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 2. Zamknij podejrzane procesy

Menedżer zadań systemu Windows to przydatne narzędzie, które wyświetla wszystkie procesy działające w tle. Jeśli malware uruchomiło proces, to musisz go zamknąć: 

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań. 
 2. Kliknij Więcej szczegółów.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 3. Przewiń w dół do sekcji Procesy w tle i wyszukaj wszystko, co wygląda podejrzanie. 
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Otwórz lokalizację pliku.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Wróć do procesu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ proces.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 6. Usuń zawartość złośliwego folderu.

Krok 3. Sprawdź Uruchamianie

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc na klawiaturze, by otworzyć Menedżera zadań systemu Windows. 
 2. Idź do karty Uruchamianie
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy na podejrzany program i wybierz Wyłącz.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym

Krok 4. Usuń pliki wirusów

Pliki powiązane z malware można znaleźć w różnych miejscach na komputerze. Oto instrukcje, które pomogą ci je znaleźć: 

 1. Wpisz Czyszczenie dysku w wyszukiwarce Windows i naciśnij Enter.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 2. Wybierz dysk, który chcesz wyczyścić (C: to domyślny dysk główny i prawdopodobnie jest on tym, który zawiera złośliwe pliki).
 3. Przewiń w dół przez listę Pliki do usunięcia i wybierz następujące:

  Tymczasowe pliki internetowe
  Pliki do pobrania
  Kosz
  Pliki tymczasowe 

 4. Wybierz Wyczyść pliki systemowe.
  Ransomware: ręczne usuwanie ransomware w Trybie awaryjnym
 5. Możesz także poszukać innych złośliwych plików ukrytych w następujących folderach (wpisz te wpisy w wyszukiwaniu Windows i wciśnij Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

Po zakończeniu, uruchom ponownie komputer w normalnym trybie. 

Usuń PadCrypt korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem PadCrypt. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program FortectIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie PadCrypt

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed PadCrypt i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach