Skala niebezpieczeństwa:  
  (99/100)

Usuń wirusa PadCrypt (Poradnik usuwania)

stworzone przez Alice Woods - - | Rodzaj: Programy do Kradzieży

PadCrypt jest nowym wirusem ransomware, którego powinieneś się obawiać

Jeżeli na swoją skrzynkę otrzymasz nową wiadomość od nadawcy ktorego nie znasz to nie spiesz sie z jej otwarciem lub tez sciagnieciem dolaczonej do niej tresci niezaleznie od tego jak pilna wydaje sie wiadomosc. Wirus PadCrypt i inne podobne mu oprogramowanie ransomware rozpowszechnia sie poprzez maile spam, a takze zainfekowane pliki do nich dolaczone. Oprogramowanie PadCrypt rozpowszechnia sie w formie plikow ktore wygladaja jak PDF, jednakze sa to pliki w archiwach zip ktore zawieraja roznego rodzaju pliki wykonywalne, ktore po otwarciu przenikaja do systemu i rozpoczynaja szyfrowanie plikow uzytkownika, w tym zdjecia, pliki wideo, dokumenty oprogramowania word i inne. Oprogramowanie PadCrypt korzysta z algorytmu AES-256 celem zablokowania plików.

Jak tylko szyfrowanie sie zakonczy, wykreowany zostaje nowy plik .txt, ktory informuje uzytkownika o tym ze jego pliki zostaly zainfekowane oraz o tym ze uzytkownik powinien zakupic klucz do odszyfrowania plikow celem odzyskania swoich plikow, dodatkowo pliki zostana stracone na zawsze. Plik txt ktory sie pojawil to grzywna. W wiadomosci podana jest kwota jaka powinien zaplacic uzytkownik za odszyfrowanie plikow – 0.8 BTC co wynosi okolo 340 dolarów, celem odblokowania plikow uzytkownik powinien zaplacic te kwote w bitcoinach, poprzez Ukash, Voucher lub tez Paysafecard. Najczesciej wymagana zaplata rosnie w casie. Ofiara dostaje termin wynoszacy okolo 96godzin na zaplate i odzyskanie swoich plikow. Jezeli ofiara nie przesle pieniedzy w okreslonym czasie to klucz zostanie zniszczony a pliki zostana stracone na zawsze, w tym momencie nie ma innej drogi na odszyfrowanie twoich plikow.

PadCrypt virus files

Ciekawa rzecza na temat tego oprogramowania jest to ze zaszyfrowane dane moga zostac odblokowane po uplywie 6 miesiecy, o ile ofiara skontaktuje sie z firma PadCrypt. Co wiecej, PadCrypt jest pierwsza firma ktora oferuje chat online, ktory pozwoli ci sie skontaktowac z cyber przestepcami. Co prawda nie odpowiadaja oni na tym czacie, wiec zaleta z jego istnienia jest malo zauwazalna.

Autorzy wirusa PadCrypt pozwalaja uzytkownikom zainfekowanych komputerow na usuniecie PadCrypt ze swoich komputerow poprzez skorzystanie z PadCrypt uninstaller, jednakze po usunieciu jego plikow twoje dokumenty nadal pozostaja zainfekowane. DOdatkowo PadCrypt usuwa takze kopie zapasowe twojego oprogramowania, tak wiec nie bedziesz mogl odzyskac zadnych plikow. Jedyna droga na ochrone twoich danych przed tym niebezpiecznym wirusem jest wykonanie kopii zapasowych na dysku ZEWNĘTRZNYM. PadCrypt dziala podobnie do oprogramowania ransomware takiego jak CryptoWall, TeslaCrypt lub tez DMA-Locker (kliknij na linki aby dowiedziec sie wiecej o wirusach). Wlasciwie to niemalze kazdy program ransomware jest do siebie podobny – obiecuja odszyfrowanie twoich plikow jezeli zaplacisz okreslona kwote. Opieraja sie tylko na roznych algorytmach i kwocie grzywny. Nie radzimy ci zaplaty grzywny ze wzgledu na to ze mozesz zostac ograbiony nie tylko ze swoich plikow ale takze pieniedzy. Powinienes pamietac o tym ze usuniecie PadCrypt nie tylko nie przywroci twoich plikow ale takze nie zapewni ich odszyfrowania. Polecamy ci skorzystanie z silnego oprogramowania do usuwania oprogramowania malware takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego celem skutecznego usuniecia PadCrypt z twojego systemu na stale.

W jaki sposob rozpowszechniany jest PadCrypt?

PadCrypt, CryptoWall, i inne programy malware sa dosc powszechnie rozpowszechniane w sieci P2P, podobnie jak torrenty i zlosliwe maile czy tez zlosliwe aktualizacje moga przenikac do twojego komputera podobnie jak trojany. Z tych powodow powinienes uwazac podczas sciagania tego typu oprogramowania z internetu, uwazac na jego pochodzenie a takze uwazac na to jakie zalaczniki otwierasz.

Jak juz powiedzielismy, najwazniejsze to usunac zlosliwe oprogramowanie z komputera tak szybko jak to tylko mozliwe. Jezeli nie chcesz korzystac z automatycnego sposobu usuwania prosze zapoznaj sie z manualnym sposobem przedstawionym przez nas na stronie numer 2.

W jaki sposob usunac PadCrypt z mojego komputera?

Niestety niemozliwym jest usuniceie PadCrypt a zarazem odblokowanie plikow ktore zostaly juz zaszyfrowane. Mozesz usunac tego typu wirusy i ich skladniki ze swojego komputera. Mimo tego wysoko polecamy skorzystanie z automatycznego sposobu usuwania do usuwania tego typu wirusow. Mozesz to zrobic takze manualnie. Jednakze ciagle polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antyszpiegującym celem znalezienia wszystkich zagrozen ktore moga przebywac na twoim komputerze bez twojej wiedzy. Mimo tego najlepsza droga do ochrony twojego komputera jest dokonanie kopii zapasowej swoich plikow w formie dysku zewnętrznego (pamieci USB czy tez dysku CD/DVD)

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa PadCrypt:

Usuń PadCrypt korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń PadCrypt

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz Reimage Reimage Cleaner Intego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie PadCrypt.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń PadCrypt korzystająć z System Restore

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem PadCrypt. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program Reimage Reimage Cleaner Intego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie PadCrypt

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed PadCrypt i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

O autorze

Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-padcrypt-ransomware.html

Poradniki w innych językach


Twoja opinia na temat: PadCrypt ransomware