Skala niebezpieczeństwa:  
  (18/100)

Usuń Google Customer Reward Program scam (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Google Customer Reward Program – typowe oszustwo przeeładowujące w celu wyłudzania informacji osobistych

Oszustwo Google Customer Reward Program

Google Customer Reward Program to kolejne oszustwo wykorzystywane do wyłudzania informacji osobistych poprzez wmówienie użytkownikom, że mogą wygrać cenną nagrodę. Zazwyczaj, jest to powodowane przez program typu adware, który może przejąć wszystkie przeglądarki i zacząć wyświetlać w nich złośliwe treści. Po tym, jak oszustwo t dostanie się do systemu poprzez różne bundle oprogramowania, zaczyna produkować fałszywe wiadomości. Według profesjonalnych informatyków, wszystko to jest czynione, by przekierowywać użytkowników na określone strony oraz wyłudzać ich informacje osobiste. Co więcej, wirus Google Customer Reward Program może sprawić, że skontaktujesz się z rzeczywistymi oszustami, którzy mogą zmusić cię do instalacji złośliwego oprogramowania na swoim komputerze.

Nazwa Google Customer Reward Program
Typ Adware/oszustw
Głowny cel Wyłudzanie informacji od użytkowników, infekowanie ich systemów programami malware, zarabianie pieniędzy poprzez pay-per-click
Dystrybucja Fałszywe reklamy powodowane przez adware dostające się do komputerów poprzez bundle oprogramowania
Sposoby na unikanie Korzystaj tylko z oryginalnych instalatorów, nie odwiedzaj podejrzanych stron, zainstaluj antywirus
Eliminacja Możesz się pozbyć adware'ów powiązanych z tym oszustwem, korzystając z ReimageIntego. Uruchom pełny skan, by odnaleźć każdy złośliwy komponent

Jak już wspomnieliśmy, oszustwo Google Customer Reward Program jest blisko związane z adwarem, który może szybko dostać się do systemu poprzez bundling. Następnie, wirus atakuje przeglądarki i wywołuje liczne przekierowania na wyznaczone strony – jednak zamiast wyświetlania typowych reklam, wirus powoduje zwodnicze wiadomości  podszywające się pod Google. Treść wiadomości zazwyczaj zawiera następujące treści:

Congratulations!
You can win the new Samsung Galaxy S9, iPhone X or iPad Pro. the only thing you have to do to receive a gift is to answer the following 8 questions.

Remember: 100 randomly selected users have received this invitation.
The number of gifts is limited. You have 0 minutes and 00 seconds to answer the following questions before ew give your gift to other graceful users! Good luck!
What device do you see now?
PC/Notebook
Smartphone
Tablet
Other

Inne wersje tego oszustwa wyglądają następująco:

Google Customer reward program
Congratulations!
We wish to thank you for the long use of a services from Google!
Every Monday we randomly select several users to take a short survey. In return, we offer them the chance to receive a valuable gift from our sponsors. This survey allows us to better understand users and make our products better. It will not take mew than 30 seconds of your time.
You can win the new Samsung Galaxy S9, Movie Card Streaming or iPad Pro. All you need to do to receive a gift is to answer the following 8 questions.
Remember: 10 randomly selected users have received this invitation. The number of gifts is limited.
You have 4 minutes to answer the following questions before we give your gift to another happy user. Good Luck!

Jak możesz zobaczyć, fałszywe wyskakujące okienka skłaniają ofiary do podejmowania pochopnych akcji „zwiększającyych szansę wygrania” smartfona bądź podobnej nagrody. Możemy jednak zapewnić, że taka nagroda nie istnieje oraz, że ostatnie pytanie oszustwa Google Customer Reward Program będzie dotyczyć informacji osobistych. NE zalecamy ujawniania jakichkolwiek informacji powiązanych z tobą – np. adresu, numeru telefonu, danych bankowych, itd – możesz stać się ofiarą kradzieży tożsamości bądź podobnego przestępstwa.

Co więcej, tak jak wiele innych programów typu adware, aplikacja ta także może kolekcjonować szczegóły związane z aktywnością w sieci. Strony i linki, które wybierasz, zapisane zakładki, adresy IP i inne podobne dane mogą być przekazywane na serwery hakerów, a następnie lądować w dłoniach cyberprzestępców.

Aby uniknąć oszustwa, zalecamy usunąć wirusa Google Customer Reward Program z systemu, możesz użyć programu ReimageIntego jako profesjonalnej pomocy do usuwania właśnie takich problemów. Pamiętaj, że ludzie siedzący za tym oszustwem mogą z łatwością wyłudzić pieniądze zapisując cię do korzystania z bezużytecznych usług bądź po prostu wykradając te dane.

Jeśli zastanawiasz się nad ręcznym usunięciem Google Customer Reward Program, powinniśmy ostrzec – nie jesteśmy w stanie nazwać programu adware odpowiedzialnego za wyświetlanie tych fałszywych wiadomości. Jeśli wciąż chcesz naprawić swoje przeglądarki ręcznie, powinieneś usunąć wszystkie podejrzane dodatki, rozszerzenia i pluginy. Dodatkowo upewnij się, że przywrócisz przeglądarki do ich poprzedniego stanu.

Oszustwo Google Customer Reward ProgramGoogle Customer Reward Program to fałszywe wyskakujące okienko powodowane przez program typu adware

Uważaj, gdyż adware może rozpowszechniać się na różne sposoby

Jeśli chcesz odkryć główne sposoby wykorzystywane przez adware do rozpowszechniania, ważnym jest zrozumienie, że takie aplikacje dostają się do systemu dzięki interakcji użytkowników. Najczęstszymi metodami dystrybucji programów są:

 • Bundle oprogramowania. Unikaj pobierania stron zewnętrznych, by uniknąć komponentów, które mogą zostać dodane. Zazwyczaj informacja o tych komponentach nie jest jasno ujawniana – jedynym sposobem na zapobiegnięcie tego to wybór instalacji Własnej lub Zaawansowanej. Następnie, upewnij się, że odznaczysz komponenty oferowane w bundlu.
 • Zewnętrzne instalatory. Są one zazwyczaj wypełnione dodatkowym oprogramowaniem – jest to główny sposób, w jaki twórcy oprogramowania czerpią zyski. By być bezpiecznym, najlepiej będzie trzymać się z daleka od tych aplikacji. Jeśli jednak wciąż z nich korzystasz, wybieraj instalację Własną bądź Zaawansowaną i ostrożnie przejrzyj wszystkie pobierania. Powinieneś też odznaczyć te aplikacje, których nie znasz.
 • Podejrzane linki i strony. Zwróć uwagę na to, jakie strony odwiedzasz. Takie strony mogą zawierać linki na niebezpieczne strony wypełnione groźnymi komponentami.

By uniknąć oszustw upewnij się też, że posiadasz zaufanego antywirusa oraz anty-spyware'a na komputerze. Ddatkowo, uaktualnij go, by programy mogły odpowiednio zająć się systemem. 

Pozbądź się oszustwa Google Customer Reward Program eliminując powiązane adware

By usunąć wirusa Google Customer Reward Program, musisz pozbyć się adware'a oraz innych szkodliwych komponentów z systemu. Wlicza się w to rozszerzenia przeglądarki, różne niepotrzebne aplikacje i wtyczki, których nie znasz i których instalacji nie pamiętasz. W tym celu możesz przeskanować system zaktualizowanym programem anty-spyware bądź zastosować się do poniższego poradnika, dzięki któremu pozbędziesz się tych wirusów ręcznie. Pamiętaj, że powinieneś zresetować swoje przeglądarki, by w pełni wyeliminować infekcję typu adware.

Jeśli chcesz szybciej naprawić komputer, zalecamy instalację programu anty-malware. Poniższe aplikacje przeprowadzą Cię przez cały proces usuwania Google Customer Reward Program. Upewnij się, że zaktualizujesz te aplikacje, zanim wykonasz pełny skan systemu by pozbyć się złośliwych komponentów na dobre. Po usunięciu oszustwa, przemyśl zmianę haseł.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Google Customer Reward Program scam:

Usuń Google Customer Reward Program scam z rodziny systemu Windows

Jeśli zauważasz to oszustwo podczas przeglądania sieci, skorzystaj z poniższych instrukcji, by pozbyć się okienek Google Customer Reward Program z systemu Windows:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Google Customer Reward Program scam oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Google Customer Reward Program scam lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Google Customer Reward Program scam z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimGoogle Customer Reward Program scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Google Customer Reward Program scam z Internet Explorer (IE)

Aby wyeliminować szkodliwe komponenty z Internet Explorera przejrzyj następujące poradniki:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Google Customer Reward Program scam oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Google Customer Reward Program scam. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Google Customer Reward Program scam z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Google Customer Reward Program scam powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Google Customer Reward Program scam z Mozilla Firefox (FF)

Wyeliminuj szkodliwe treści z Firefoksa korzystając z tego poradnika:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Google Customer Reward Program scam oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Google Customer Reward Program scam. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Google Customer Reward Program scam z Google Chrome

Aby usunąć to oszustwo na dobre z Google Chrome, wykonaj nastepujące instrukcje:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Google Customer Reward Program scam oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Google Customer Reward Program scam. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Google Customer Reward Program scam z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Google Customer Reward Program scam i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Google Customer Reward Program scam. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-google-customer-reward-program-scam.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Google Customer Reward Program scam