Usuń This website has been reported as unsafe browser warning (Instrukcj usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Ostrzezenie “Ta strona została zgłoszona jako niebezpieczna” jest zwodniczym wyskakującym okienkiem promującym wątpliwe oprogramowanie

Wirus "Strona została zgłoszona jako niebezpieczna"

“Ta strona została zgłoszona jako niebezpieczna” jest fałszywym ostrzeżeniem działającym w formie wyskakującego okienka, rozpowszechnianym przez oszustów chcących podnieść sprzedaż malware'a AV Security Suite. Ten rodzaj ostrzeżenia został ostatnio sklasyfikowany jako fałszywe wsparcie techniczne, gdyż imituje on błędy przeglądarki, by nakłonić mniej doświadczonych użytkowników komputerów do oddania pieniędzy.

Czasem strona posiadająca takie ostrzeżenie na przeglądarce Safari może zaproponować, by ofiara skontaktowała się ze wsparciem technicznym, by umożliwić zdalne naprawienie problemu. Następnym razem zaś możesz otrzymywać ostrzeżenia domagające się zakupu fałszywego oprogramowania naprawczego. Takie powiadomienia pojawią się za każdym razem, gdy będziesz chciał przeglądać sieć oraz – nawet, jeśli nie przekonają cię do skorzystania z ich usług – popsują wrażenia z przeglądania sieci.

„Strona została zgłoszona jako niebezpieczna” oraz podobne okienka z fałszywym wsparciem technicznym są obecnie najpopularniejszą techniką stosowaną przez cyberprzestępców – bardzo łatwo je rozpowszechniać wraz z adware.. Powinieneś więc pamiętać, że jeśli planujesz usunąć powiadomienia o stronach zgłoszonych jako niebezpieczne, musisz przeszukać komputer w celu niepożądanej aplikacji bazującej na reklamach. Programy takie, jak ReimageIntego pomogą Ci znaleźć program odpowiedzialny za niebezpieczne powiadomienia na Safari szybko i pewnie.

Jeśli pobrałeś już program AV Security Suite, nie uruchamiaj go więcej i usuń go z komputera. Nie daj się zwieść! Gdy uruchamiasz ów malware, uruchamia ono swoje skanery i udaje, że jest programem anty-spyware. Sama procedura skanowania, ostrzeżenia oraz raporty są sztuczne. Przestępcy stworzyli je tylko w jednym celu – by przekonać łatwowiernych ludzi, że ich komputery zawierają trojany, spyware, ransomware i cokolwiek jeszcze, byleby tylko zakupili kod licencyjny do ich zwodniczej aplikacji. Nie są one jednak w stanie powstrzymać powiadomień o niebezpiecznych stronach bądź innych niechcianych aktywności.

Przed kliknięciem na ós ostrzeżenie pamiętaj o jednym – większość z takich ostrzeżeń jest fałszywa i może zostać wykorzystana w celu promowania adware, porywaczy przeglądarki, trojanów, ransomware'ów i innych malware.

Wirus "Strona została zgłoszona jako niebezpieczna"Powiadomienia informujące, że "Strona została zgłoszona jako niebezpieczna" są fałszywe i sugerują, że komputer został zainfekowany adware'm. Przykłady takich oszustw możesz zobaczyć powyżej.

Fałszywe alarmy dostają się do komputerów wraz z adware

Istnieje kilka metod wykorzystywanych przez oszustów, które wykorzystują oni do rozpowszechniania fałszywych ostrzeżeń. Alarm ten może zostać wyświetlony od razu po zainstalowani aplikacji typu adware w systemie. Po instalacji, adware ten umieszcza specjalne rozszerzenie w przeglądarce oraz zaczyna generację określonych reklam.

Dlatego możesz zauważyć, że nie jesteś w stanie uniknąć stron ze szkodliwymi ostrzeżeniami, dopóki adware znajduje się na komputerze. Niebezpieczne reklamy z Internet Explorera, Mozilli Firefox lub Google Chrome'a zostaną wyeliminowane wraz z niepożądaną aplikację ukrywającą się w systemie. Najprostszym sposobem na zrobienie tego jest instalacja zaufanego anty-spyware'a i uruchomienie pełnego skanu z jego pomocą.

W dodatku, powinieneś też zacząć sprawdzać, jakie aplikacje freeware instalujesz na komputerze – istnieje wiele darmowych aplikacji uwikłanych w rozpowszechnianie adware'ów oraz porywaczy przeglądarki. By dostać się do tych opcjonalnych komponentów, wybierz opcję instalacji Własnej lub Zaawansowanej oraz odznacz wszystkie podejrzane pola wyrażające zgodę na instalację wtyczek, rozszerzeń i pasków narzędzi.

Eksperci zalecają automatyczne usunięcie ostrzeżenia „Strona została zgłoszona jako niebezpieczna”

Po zaatakowaniu systemu przez wirusa „Strona została zgłoszona jako niebezpieczna”, ostrzeżenie to będzie wracać tak długo, aż usuniesz odpowiedzialne za nie adware z komputera. W tym celu zalecamy skorzystać z zaufanego, profesjonalnego narzędzia antywirusowego.

Możesz też oczywiście usunąć te ostrzeżenia ręcznie. W tym celu będziesz musiał samemu znaleźć adware powiązane z ów powiadomieniami na komputerze. Rozejrzyj się za ostatnio zainstalowanymi aplikacjami, których instalacji nie pamiętasz, i usuń je, by ukończyć eliminację ostrzeżenia „Strona została zgłoszona jako niebezpieczna”.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania This website has been reported as unsafe browser warning:

Usuń This website has been reported as unsafe browser warning z rodziny systemu Windows

Usuń adware odpowiedzialne za „Strona została zgłoszona jako niebezpieczna” ręcznie, z pomocą poradnika w tym artykule:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj This website has been reported as unsafe browser warning oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj This website has been reported as unsafe browser warning lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń This website has been reported as unsafe browser warning z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimThis website has been reported as unsafe browser warning czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń This website has been reported as unsafe browser warning z Internet Explorer (IE)

Usuń wszystkie rozszerzenia, dodatki i wtyczki, które wirus mógł doda do przeglądarki w następujący sposób:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj This website has been reported as unsafe browser warning oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania This website has been reported as unsafe browser warning. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń This website has been reported as unsafe browser warning z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to This website has been reported as unsafe browser warning powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń This website has been reported as unsafe browser warning z Mozilla Firefox (FF)

Pozbycie się tej niepożądanej aplikacji jest proste. Musisz tylko wiedzieć, gdzie ją znaleźć i jak zdezaktywować. Nasi eksperci przygotowali szczegółową instrukcję, która pomoże CI tego dokonać.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz This website has been reported as unsafe browser warning oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie This website has been reported as unsafe browser warning. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń This website has been reported as unsafe browser warning z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz This website has been reported as unsafe browser warning oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie This website has been reported as unsafe browser warning. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń This website has been reported as unsafe browser warning z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj This website has been reported as unsafe browser warning i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania This website has been reported as unsafe browser warning. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się This website has been reported as unsafe browser warning i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach