Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń oprogramowanie adware Vonteera

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Adware

Vonteera jest potencjalnie niechcianym oprogramowaniem. Nasi eksperci do spraw bezpeiczenstwa nieustannie debatuja o tym czy program powinien zostac zakwalifikowany jako oprogramowanei adware czy tez robak przegladarkowy. Program z pewnoscia nalezy do kategorii potencjalnie niechcianego oprgramowania ze wzgledu na to ze przemieszcza sie w jednej paczce z oprogramowaniem freeware czy tez shareware. Dodatkowo warto zauwazyc ze program moze wyswietlac sponsorowane reklamy, a takze modyfikowac ustawienia serwerów DNS na wszystkich przegladarkach bez pytania o pozwolenie. Dodatkowo warto zauwazyc ze wirus Vonteera moze generowac dodatkowe zmiany w systemie a takze generowac inne problemy zwiazane z twoim komputerze.

W jaki sposób mogę zakwalifikować potencjalnie niechciane oprogramowanie jakim jest Vonteera?

Vontera jest darmowym dodatkiem do przeglądarki, który jest rozwijany przez Volaro Technologies. Jest to platforma przegladarkowa co oznacza ze moze ona podczzepic sie pod twoja przegladarce Google Chrome, Safari, Internet Explorer a takze Mozilla Firefox. Jak tylko ja raz zainstalujesz to moze program rozpoczyna generowanei informacji na temat najnowszych ofert, znizek, promocji, kuponow, kodow promocyjnych i tym podobne. Vonteera moze pokazywac sie na losowych stronach ktore czesto uzywasz. Tego typu reklamy moga wystepowac w formie roznego rodzaju reklam na pelna strone. Jezeli widzisz tego typu reklamy wlasnie teraz to unikaj kontaktu z nimi poniewaz mogap prowadzic do podejrzanych jak i zainfekowanych stron. Z tego powodu nalezy unikac podejrzanych programow ktore moga stosowac podejrzane techniki marketingowe, ten addon moze sluzyc takze jako oprogramowanie adware.

Vonteera adware replaces a default homepage and displays tons of ads

W nawiazaniu do naszych ekspertów, oprogramowanie Vonteera jest skierowane do krajów arabskich. Do tego wniosku doszlismy na podstawie powiązania tego oprogramowania z wyszukiwarka arabyonline.com. Faktem jest to ze wirus Vonteera moze zagniezdzic sie na twoim komputerze jako strona startowa czy tez domyslna wyszukiwarka i moze zajac miejsce wirusa arabyonline.com bez proszenia o twoje pozwolenie. Tego typu wyszukiwarka nie jest sprawdzona, moze pokazywac ci zmienione wyniki wyszukiwania i prowadzic cie do zainfekowanych stron. Problem caly czas jest taki sam – klikanie podejrzanych linków moze prowadzic do przekierowan Vonteera. Z tego powodu program moze zostac zakwalifikwoany jako robak przegladarkowy.

Kolejna wada tego oprogramowania (robaka przeglądarkowego) jest to ze moze korzystac z oprogramowanie cookies. Raz zainstalowany wirus Vonteera moze aktywowac oprogramowanie cookies i szpiegowac wpisywane przez ciebi dane. Z tego powodu moze skonczyc sie to wyciekiem danych i informacji na twoj temat. Wysoko wierzymy w to ze uda sie nam ciebie przekonac do usuniecia oprogramowania Vonteera przy pomocy oprogramowania ReimageIntego lub tez innego oprogramowania antymalware.

W jaki sposób mogę zainfekować swój komputer z pomocą oprogramowania Vonteera?

Oprogramowanie Vonteera moze byc promowane korzystajac z tego typu technik:

 • Program moze przemieszczac sie razem z obcym oprogramowaniem. Dlatego tez jezeli zdecydujesz sie na zainstalowanie oprogramowania freeware to niezaleznie od tego jaki to bedzie program to zawsze korzystajac z opcji instalacji szybkiej czy tez podstawowej powinienes korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i powoli sprawdzac dodatkowe komponenty tego oprogramowania. Jezeli znajdziesz miejsce w ktorym mowa o instalacji pluginu Vonteera czy tez innych nieznanych addonow, toolbarow jak i rozszerzen to uewnij sie ze zrezygnujesz z nich wszystkich tak szybko jak to tylko będzie możliwe.
 • Program moze ukrywac sie pod prosba aktualizacji oprogramowania takiego jak Java, Flash Player, Media player a takze przegladarek internetowych. Tego typu oprogramowanie jest najczesciej uzywane do defraudacji, a takze wykorzystywane do rozpowszechniania potencjalnie niechcianego oprogramowania.
 • Na koncu warto dodac ze mozesz zainstalowac ten potencjalnie niechciany program z jego oficjalnej strony. Wyglada na to ze w tym momencie aplikacja nie posiada swojej oficjalnej strony, jednakze moze powstac ona w dowolnym czasie.

Jezeli juz zostales zainfekowany poprzez wirusa Vonteera to zapoznaj sie prosze z poradnikiem umieszczonym na stronie nr 2 ktory skutecznie pomoze ci sie go pozbyc.

W jaki sposób mogę przeprowadzić usuwanie tego narzędzia?

Celem ulatwienia ci usuwania tego oprogramowania Vonteera nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa przygotowali krotki poradnik ktory krok po kroku pozwoli ci usunac to oprogramowanie. Podajemy go na koncu tego postu. Jednakze polecamy ci przeprowadzic pelny skan systemu z pomoca sprawdzonego oprogramowania antyszpiegujacego celem usuniecia wszystkich potencjalnie niechcianych programów.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania adware Vonteera:

Usuń Vonteera z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Vonteera oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Vonteera lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Vonteera z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimVonteera czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Vonteera z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Vonteera oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Vonteera. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun Vonteera adware z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Vonteera powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Vonteera z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Vonteera oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Vonteera. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Vonteera z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Vonteera oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Vonteera. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Vonteera z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Vonteera i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Vonteera. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-vonteera-adware.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Vonteera adware