Usuń OpenSea email scam

Instrukcja usuwania OpenSea email scam

Czym jest OpenSea email scam?

Oszustwo e-mailowe OpenSea to kampania phishingowa, która zawiera fałszywe twierdzenia dotyczące rynku NFT

Oszustwo mailowe ''na OpenSea''E-mail twierdzi, że został wysłany przez oficjalne wsparcie OpenSea

Oszustwo e-mailowe ''na OpenSea'' to złośliwa kampania, która polega na fałszywych listach próbujących nakłonić ludzi do ujawnienia szczegółów konta i danych uwierzytelniających. To kampania phishingowa, której celem jest konto na rynku NFT. Maile te zawierają twierdzenia, według których ludzie muszą przenieść swoje aukcje, by uniknąć opłat za ich wygaśnięcie. W ten sposób ludzie są nabierani i ujawniają swoje dane logowania.

Konkretny temat w przypadku tego spamu opartego o phishing wyłudził już szczegóły różnych kont i zdołał spowodować milionowe straty konkretnych użytkowników OpenSea. E-maile z oszustwami ''na OpenSea'' mają takie tytuły jak ''Przenieś swoje aukcje Ethereum już dziś'' i inne linijki z fałszywymi twierdzeniami, więc użytkownicy ujawniają różne szczegóły, które są później wykorzystywane do zbierania środków z prawdziwych kont ludzi i przenoszenia ich do portfeli cyberprzestępców.

Te problemy rozpoczęły się w lutym, a kampanie w dalszym ciągu mogą pojawić się w skrzynkach odbiorczych. Tematy są szczególni mylące i zwodnicze, więc wiele osób daje się nabrać i ujawnia przestępcom potrzebne dane. Próbuj unikać wszelkich interakcji z mailami z podejrzanych źródeł, a nawet z tymi, które mają wyglądające na wiarygodne i ważne tematy lub wspominają o prawdziwych firmach i platformach.

Wiadomość brzmi:

Temat: Przenieś swoje aukcje Ethereum już dziś

OpenSea | Aktualizacja społeczności

Witaj,

Możesz teraz przenieść swoje aukcje Ethereum w ramach nowej, inteligentnej umowy (bez gazu).

[Rozpocznij]

Na przeniesienie swoich aukcji masz czas do 14:00 czasu ET w piątek, 25 lutego. Po tym czasie wszystkie aukcje, których nie przeniesiesz, wygasną. Wszystkie istniejące oferty również wygasną w tym czasie.

Jeśli nie przeniesiesz swoich aukcji do 25 lutego, w dalszym ciągu będziesz mógł ponownie wystawić swoje wygasłe oferty po tym okresie bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów (w tym opłat za gaz).

Aby dowiedzieć się więcej na temat tego, dlaczego przechodzimy na umowę i w jaki sposób uzyskać pomoc przy przenoszeniu swoich aukcji, odwiedź nasze centrum pomocy.

Dziękujemy,
Zespół OpenSea

Więcej informacji na temat tego oszustwa phishingowego

Oszustwo mailowe ''na OpenSea'' ma na celu wyłudzenie danych logowania konta użytkownika i kradzież NFT oraz środków przechowywanych na kontach rynku. Ofiara może zrozumieć, co się wydarzyło, dopiero po stracie środków. Wszystkim domniemanym ofiarom zaleca się zmianę hasła do wszystkich potencjalnie narażonych kont. Eksperci zauważają, że takie oszustwa są częste.

Nazwa Oszustwo mailowe ''na OpenSea''
Typ Kampania phishingowa, oszustwo
Twierdzenia Użytkownicy muszą przenieść swoje aukcje, by uniknąć dodatkowych opłat z tytułu wygaśnięcia. E-mail mówi, że jest to oficjalne powiadomienie od OpenSea
Problemy E-mail prowadzi do nieautoryzowanych zakupów i transakcji finansowych, nielegalnego dostępu do komputera i strat finansowych
Dystrybucja E-mail pojawia się w skrzynkach odbiorczych użytkowników za pomocą zwodniczych wyskakujących okienek i innych metod phishingowych. Naruszenia mogą ujawnić szczegóły, które zostaną później wykorzystane w kampaniach oszustw.
Zagrożenia Udana kampania kończy się stratami finansowymi i włamaniami na konta
Usuwanie Zagrożenia należy usunąć za pomocą aplikacji anty-malware, a tego typu maile należy zignorować, by uniknąć problemów z bezpieczeństwem
Możliwa naprawa systemu Spróbuj uruchomić FortectIntego, by naprawić błędy w systemie

Maile z oszustwami ''na OpenSea'' mogą zawierać różne szczegóły dotyczące platformy i podobnych usług, by wyglądać na wiarygodne. Te listy zachęcają ludzi do przeniesienia swoich aukcji Ethereum do nowej inteligentnej umowy, bo aukcje mogą wygasnąć, a ludzie mogą je stracić lub zostać obciążeni ogromnymi opłatami za wygaśnięcie.

Takie platformy oraz kryptowaluta są popularne i ten fakt zachęcił oszustów do zmiany swoich metod na metody popularne, które mogą zwabić ludzi. Maile OpenSea w tym oszustwie w żaden sposób nie są powiązane z rynkiem ani żadnymi legalnymi usługami obejmującymi NFT i kryptowalutę.

Te kampanie mają na celu zebranie danych logowania do kont użytkowników i kradzież funduszy oraz NFT przechowywanych na tych kontach. Są to więc przestępcy finansowi. Ujawnienie danych logowania do konta może prowadzić do dodatkowych włamań i strat, więc powinieneś ignorować wszelkie podejrzane e-maile i upewnić się, że nie klikasz na nic podejrzanego.

Jeśli otworzysz fałszywą wiadomość e-mail ''od OpenSea'' lub inną podejrzaną wiadomość e-mail, zadbaj o to, by uruchomić na komputerze SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes, aby upewnić się, że wszelkie zagrożenia, którym udało się dostać do systemu, zostaną wykryte i usunięte. Te kampanie stają się coraz bardziej zaawansowane i niebezpieczne.

Typy popularnych kampanii oszustw e-mailowych

Oszustwo mailowe ''na OpenSea'' to phishingowa kampania mailowa oparta na zwodniczych wiadomościach e-mail, które mogą nakłonić użytkowników do podawania swoich wrażliwych lub prywatnych danych. Te ataki wysyłają e-maile z fałszywymi logo lub informacjami, które imitują legalną firmę lub usługi. Te maile dają wrażenie konieczności wejścia z nimi w pilną interakcję i narażają ofiary na potencjalne ryzyko.

Takie wiadomości prowadzą do kliknięcia łącza lub wprowadzenia danych w ankietach albo formularzach logowania, wyświetlając identyczne lub wiarygodnie wyglądające treści, więc ludzie wierzą, że transakcja jest legalna. Te maile mogą mieć też różne załączniki ze złośliwymi plikami i nie tylko narazić ludzi na phishing, ale także wprowadzić malware na komputer. Są to złośliwe e-maile.

Potencjalne ofiary mogą również zostać nakłonione do interakcji z podobnymi kampaniami. Odbywa się to najczęściej za pomocą wątpliwych materiałów czy nawet przy pomocy e-maili, treści clickbaitowych, tematów związanych z celebrytami, konkursami, nagrodami i loteriami. To różne metody, za pomocą których przestępcy dążą do osiągnięcia zysku.

Fałszywy e-mail od OpenSeaFałszywe maile wymieniają różne identyfikatory, by wyglądać jeszcze bardziej wiarygodnie

Czy na komputerze może znajdować się malware?

Oszustwo mailowe ''na OpenSea'' to nie wirus powiązany z konkretnymi potencjalnie niechcianymi programami czy malware. Jednak te maile mogą zawierać złośliwe pliki, które prowadzą do problemów z bezpieczeństwem komputera. Twoje urządzenie może zostać zainfekowane, jeśli klikniesz na link lub pobierzesz plik ze spamu.

Takie infekcje mogą odbywać się po cichu lub wpływać jedynie na przeglądanie. Istnieją różne zagrożenia wykorzystujące do rozprzestrzeniania się e-maile, więc powinieneś w pełni przeskanować komputer za pomocą narzędzi anty-malware, by sprawdzić stan bezpieczeństwa komputera. Pomoże to również usunąć zagrożenia i potencjalnie niechciane lub niebezpieczne pliki.

Taktyki socjotechniczne i problemy z oszustwami to część tych fałszywych maili, ale istnieją złośliwe programy, które potrafią znaleźć drogę na twój komputer i zmienić ustawienia, uszkadzając procesy lub programy. System powinien być sprawdzany częściej. W ten sposób można uniknąć infiltracji. Poniżej znajdziesz przewodnik, który pokazuje, jak wyczyścić przeglądarki i komputer.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania OpenSea email scam

Odinstaluj z systemu Windows

Aby usunąć OpenSea email scam z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z OpenSea email scam (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń OpenSea email scam z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimOpenSea email scam czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z OpenSea email scam i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto OpenSea email scam po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie OpenSea email scam. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z OpenSea email scam i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się OpenSea email scam i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Alice Woods
Alice Woods

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach