Usuń Openload.co (Darmowe instrukcje) - Poradnik usuwania

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Wirusy

Instrukcja usuwania Openload.co

Czym jest Openload.co?

Openload.co – strona zainfekowana kodem wydobywającym kryptowalutę

Krypto-jacker Openload.co

Openload.co to strona streamująca wykorzystująca złośliwy kod Javascript, by wydobywać kryptowalutę z pomocą kopacza Coinhive w przeglądarkach Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari i innych. Gdy wielu wydawców może wykorzystać kryptokopanie jako świetna alternatywa dla irytujących, wyskakujących okienek i innych agresywnych reklam, osoby nie informujące o takiej aktywności stają się przestępcami. Wykorzystywanie zasobów procesora i karty graficznej do rozwiązywania problemów matematycznych sprawia, że komputer działa niemal na pełnych obrotach – skutkuje to spowolnieniami bądź awarią systemu. Dodatkowo, odwiedzający Openload.co mogą otrzymać wysokie rachunki za prąd – intensywne używanie komputera zabiera sporo energii. Dlatego też użytkownicy powinni być ostrzeżeni na temat tej aktywności, dając możliwość na rezygnację z możliwości.

Podsumowanie
Nazwa Openload.co
Typ Crypto-kopacz
Wpływa na CPU i/lub GPU
Objawy Zwiększone zużycie procesora, konsumpcja baterii w laptopach, itd.
Przeglądarki
Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari, Opera itd.
Unikanie Korzystaj z oprogramowania z funkcją ochrony czasu rzeczywistego
Optymalizacja systemu
Korzystaj z ReimageIntego, by sprawić, że kryptokopanie nie spowoduje żadnych szkód na komputer.

Openload.co nie ejst jedyną stroną korzystającą z nieuczciwych technik do wydobywania kryptowaluty. Według raportów, Streamango, Rapidvideo i Online Video Converter także wykorzystują schematy wydobywania kryptowaluty, co wpływa na ponad miliard odwiedzających każdego miesiąca.

Wielu użytkowników nie zauważy nawet zmian w systemie, gdy odwiedzają strony kopiące kryptowalutę typu Openload.co i są zajęci konwersją lub streamem filmów. Bez względu na to, jest kilka objawów działających skryptów kryptokopiących. Wlicza się w to:

 • Zwiększone zużycie procesora
 • Zużycie baterii (w laptopach)
 • Chłodzenie działające na pełnych obrotach
 • Gorące powietrze wydostające się z komputera

Ze względu na wszystkie te objawy, wielu użytkowników określa stronę mianem wirusa Openload.co. Wiemy jednak, że to nie jest malware – żadne złośliwe treści nie są uruchamiane na urządzeniu. Zamiast tego skrypty są uruchamiane w przeglądarce, gdy strona jest odwiedzana. Jedynym sposobem na usunięcie Openload.co to zamknięcie strony i nie odwiedzanie jej ponownie.

Niestety, Openload jest jedną z najczęściej odwiedzanych stron streamingowych, z około 330 milionami odwiedzin miesięcznie. Wydobywanie kryptowaluty zaczyna się od razu po rozpoczęciu filmu. Dodatkowo, filmy te często są umieszczane na innych stronach, co zwiększa efektywność kopacza.

Badacze z AdGuard twierdzą, że złośliwy skrypt został umieszczony na stronie przez nieznanych hakerów:

We doubt that all the owners of these third-party sites are aware that the hidden mining has been built in to these players.

Bez względu na to, przychód generowany przez złośliwe wydobywanie kryptowaluty jest kierowany do osób, które hostują skrypt..

Crypto-jacking może być także powiązany z malware kopiącym kryptowalutę, które infekuje komputer. W takim wypadku usunięcie malware Openload.co musi być wykonywane z pomocą potężnego oprogramowania ochronnego. Jeśli coś zostało znalezione, upewnij się, że wirus zostanie usunięty. Następnie, przeskanuj urządzenie z pomocą ReimageIntego, by przywrócić różne ustawienia systemowe – takie, jak Rejestr Systemu – z powrotem do normy.

Krypto-kopacz Openload.coOpenload.co to strona pomagająca złoczyńcom do zdobywania kryptowaluty nielegalnie wykorzystując moc obliczeniową komputerów

Unikaj malware krypto-jack'ującego oraz krypto-kopiącego

Bezpieczeńśtwo komputerów jest ważne nie tylko dla ważnych korporacji, lecz także dla zwykłych użytkowników. Jak już wspomnieliśmy, niektórzy użytkownicy mogą być w porządku z wykorzystaniem części mocy procesora do wspierania twórców, zamiast walki z irytującymi reklamami. Muszą być jednak o tym poinformowani. Dlatego, strony uruchamiające takie skrypty powinny być natychmiast zablokowane. Istnieje kilka aplikacji zdolnych do blokowania stron powiązanych z riskware. Upewnij się, że korzystasz z odpowiedniej ochrony, jeśli przejmujesz się sprzętem oraz rachunkiem za prąd.

Malware'y kryptokopiące mogą także zostać umieszczone na różne sposoby:

 • Jak pobranie typu drive-by (nadużywanie luk oprogramowania)
 • poprzez zhakowane bądź przejęte instalatory
 • Cracki, keygeny, nielegalne pobierania oprogramowania, etc.
 • niezabezpieczona konfiguracja protokołu dostępu zdalnego
 • Wysłanie poprzez mail phishingowy, itd.

Dlatego, nie klikaj na cokolwiek, co znajdziesz w sieci. Korzystaj z odpowiednich narzędzi, wykorzystaj silne hasła i łątak oprogramowanie, jak tylko dostępne będą aktualizacje.

Powstrzymaj złośliwą aktywność Openload.co

Jeśli chodzi o krypto-jacking, najprostszym sposobem na usunięcie niechcianych działań Openload.co to zamknięcie przeglądarki i nie wracanie na tą stronę. Niektóre programy ochronne mogą zablokować wejście na stronę – zawsze możesz jednak dodać wyjątek, jesli tego chcesz. Nie jest to jednak zalecane przez ekspertów.

Usunięcie Openload.co jest ważne, jeśli nie chcesz, by złoczyńcy korzystali z twojego dysku. Dodatkowo, jeśli zamieszane jest w to krypto-kopanie, będziesz musiał zrobić nieco więcej niż zamknięcie przeglądarki. Zalecamy użytkownikom na wejście w Tryb Awaryjny z Obsługą Sieci i wykonaj pełny skan systemu z pomocą ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes, lub innego oprogramowania ochronnego.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Openload.co

Usuń Openload.co korzystająć z Safe Mode with Networking

Jesli podejrzewasz, że twój komputer jest pod wpływem adware wydobywającego nielegalnie kryptowalutę, sugerujemy skan komputera w Trybie Awaryjnym z Obsługą Sieci:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń Openload.co

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie Openload.co.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Usuń Openload.co korzystająć z System Restore

Możesz także wyłączyć wirusa z pomocą Przywracania Systemu:

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Command Prompt
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Command Prompt w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Krok 2: Przywróć ustawienia fabryczne i pliki systemowe
  1. Jak tylko zobaczysz okno Command Prompt, wpisz cd restore i wybierz Enter Wpisz 'cd restore' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  2. Teraz wybierz rstrui.exe a nastepnie kliknij Enter jeszcze raz. Wpisz 'rstrui.exe' bez cudzysłowia a nastepnie wybierz 'Enter'
  3. Kiedy pokaże ci się nowe okno wybierz Next a nastepnie wybierz punkt przywracania systemu, który wypada przed zainstalowaniem Openload.co. Zaraz po tym wybierz $3$s. Kiedy pojawi się okno 'System Restore' wybierz 'Next'. Wybierz punkt przywracania systemu i wybierz 'Next'
  4. Teraz wybierz Yes aby rozpocząć przywracanie systemu Kliknij 'Yes' i rozpocznij przywracanie systemu.
  Jak tylko przywrócisz system do poprzednich ustawien, pobierz na swoj komputer program ReimageIntego i z jego pomoca dokonaj skanowania swojego systemu, upewnij się że udało ci sie usunąć oprogramowanie Openload.co

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed Openload.co i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach