Skala niebezpieczeństwa:  
  (30/100)

Usuń Olpair.com (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Jake Doevan - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Olpair.com – strona pairingowa, która może powodować irytujące, wyskakujące okienka po wybraniu jej do streamowania wideo

Wirus Olpair.com

Olpair.com to usługa pomagająca użytkownikom Kodi połączyć ich urządzenia z Openload.co w celu streamowania wideo, muzyki i innych treści na systemy operacyjne Windows, Android i inne. Kodi to odtwarzacz tworzony metodą open-source, pierwotnie wydany w 2002 roku, który do tej pory zdobywa popularność. By streamować treści poprzez aplikację, użytkownik musi skorzystać z zewnętrznej usługi – jedną z takich usług jest popularna wśród użytkowników https://olpair.com. Muszą oni tylko odwiedzić stronę i potwierdzić adres IP – dzięki temu mogą streamować aż do 4 godzin. Jest to czynione tylko w jednym celu – twórcy chcą zmonetyzować reklamy wypełniające stronę pairingową. Efektem ubocznym powodowanym przez wirusa Olpair.com są liczne reklamy i przekierowania na nieprzyjazne strony, takie jak Directlinkkpush.com or Cgg.peakexc.com. Co więcej, badacze cyberbezpieczeństwa odkryli, że strona jest wykorzystywana do krypto-jackingu, gdy użytkownicy oglądają filmy – czyni to usługę jeszcze bardziej niebezpieczną.

Podsumowanie
Nazwa Olpair.com
Typ Adware
Powiązania Openload.co
Główne zagrożenia Podejrzane przekierowania mogą prowadzić do stron wypełnionych malware
Objawy Przesadne i niebezpieczne reklamowanie
Removal Aby usunąć okienka powiązane z Olpair.com, skorzystaj z programu anty-malware bądź sprawdź poniższe instrukcje.
Optimization Zalecamy też przeskanować urządzenie programem ReimageIntego po jego wyczyszczeniu, by naprawić szkody wyrządzone przez jakąkolwiek infekcję, która była na komputerze.

Usługa sama w sobie nie jest groźna, chociaż z powodu przesadnych i niebezpiecznych praktyk reklamowych, użytkownicy zaczęli określać go „wirusem Olpair.com”. Irytujące reklamy i przekierowania na przeglądarkach Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox lub Safari mogą być powstrzymane poprzez proste wyjście ze strony. Wielu użytkowników jednak dalej woli korzystać z usługi pozwalającej na streaming multimediów.

Ci, których interesuje dalsze korzystanie z usługi powinni pamiętać, że reklamy Olpair.com będą bombardować przeglądarki dopóki te będą wykorzystywane przez stronę. Co więcej, osoby, które kliknęły na treści (własnowolnie lub przypadkowo) mogą zainstalować niebezpieczne oprogramowanie na swoim urządzeniu. W takim wypadku usunięcie Olpair.com powinno być wykonane z pomocą odpowiedniego programu anty-malware.

Niektóre malware jednak nie pokazują żadnych oznak czy objawów dzięki pomocy kampanii phishingowych tworzonych przez przestępców. Najlepiej więc wykorzystać oprogramowanie ochronne z funkcją ochrony czasu rzeczywistego aktywną przez cały czas. Dodatkowo, program ten może też zapobiec groźnym powiadomieniom Olpair.com, które mogą prowadzić do stron z pobieraniem drive-by.

Ponieważ te usługi korzystają z adresu IP do parowania urządzeń, wiele innych urządzeń – tablety i telefony – także mogą stać się ofiarą spamu Olpair.com. Raklamy, banery, promocje, hiperlinki, autoodtwarające się filmy i inne śmieci zaleją Twoją przeglądarkę. Nawet przypadkowe kliknięcia mogą skutkować adware, porywaczami przeglądarki lub inną infiltracją niepożądanych aplikacji. Dlatego też, powinieneś usunąć oznaki działania Olpair.com z Chrome'a i innych przeglądarek.

Jeśli korzystasz już z tej usługi jakiś czas, a twoja przeglądarka przekierowuje Cię na liczne podejrzane strony, zalecamy przeskanować komputer programem ReimageIntego. Oprogramowanie zajmujące się naprawą komputera może przywrócić do normalności wszystkie ustawienia uszkodzone przez niepożądane aplikacje.

Wyskakujące reklamy Olpair.comOlpair.com to usługa pairingowa dla aplikacji Kodi, które sama była powiązana z kilkoma atakami malware

Sposoby podróży adware'ów w cyberprzestrzeni

Adware to irytujący sposób infekcji, która może wniknąć do komputerów nawet ogarniętych użytkowników. Jest jednak sposób na zmniejszenie szansy infekcji poprzez korzystanie z następujących wskazówek ekspertów:

 • Wykorzystywanie oprogramowania anty-malware;
 • Zaktualizuj oprogramowanie na komputerze od razu, po wydaniu łatek;
 • Nie klikaj na podejrzane reklamy;
 • Nie klikaj na podejrzane strony;
 • Powstrzymaj się od odwiedzania stron udostępniających pliki;
 • Nie pobieraj crackowanego oprogramowania;
 • Skorzystaj z zaufanych źródeł pobierania oprogramowania;
 • Zawsze wybieraj instalację Zaawansowaną lub Własną podczas instalowania aplikacji freeware i shareware.

Pamiętaj, że strony udostępniające darmowy streaming zawsze próbują uzyskiwać przychody (często w nieczysty sposób). Gdy jednak jedna grupa czerpie zyski, druga może ponosić ogromne straty, wliczając w to awarie systemu z powodu cyberinfekcji bądź stratę informacji osobistych.

Usuń wirusa Olpair.com z komputera PC

Trudność usunięcia Olpair.com z przeglądarki zależy od wielu czynników. Jeśli twoje urządzenie zostało zainfekowane podejrzaną aplikację, mądrym krokiem jest wyjście ze strony i nie odwiedzanie jej więcej. Jeśli jednak jesteś jednym z użytkowników, którzy klikają na wszystko, czas na wykonanie pełnego skanu systemu by upewnić się, że nie ma żadnego adware'a w systemie. Drugą wskazówką jest reset Chrome'a, Firefoksa oraz pozostałe przeglądarki.

Jeśli nie jesteś pewien, że twój komputer jest zainfekowany agresywną aplikację, możesz sprawdzić Panel Sterowania (Windows), Findera (MacOS) lub Aplikacji i Powiadomień (Android) pod kątem podejrzanych aplikacji, które zostały zainstalowane bez twojej zgody. Upewnij się, że pozbędziesz się ich bez żadnych problemów. Poniżej zaś znajduje się szczegółowa instrukcje, jak usunąć wirusa Olpair.com z systemu Windows i Mac. Jeśli masz do czynienia z niechcianymi wyskakującymi okienkami na Androidzie, skorzystaj z tego poradnika:

 1. Wejdź w aplikację Ustawienia na urządzeniu;
 2. Wejdź w Powiadomienia i aplikacje;
 3. Zaznacz wszystkie aplikacje, których nie znasz bądź które wyglądają na podejrzane, i kliknij Odinstaluj;
 4. Jeśli nie widzisz aplikacji, kliknij na Zobacz wszystkie aplikacje lub Informacje o aplikacji.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Olpair.com:

Usuń Olpair.com z rodziny systemu Windows

By wyeliminować reklamy Olpair.com z Windowsa, wykorzystaj te kroki:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Olpair.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Olpair.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Olpair.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimOlpair.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Olpair.com z Internet Explorer (IE)

Upewnij się, że zresetujesz IE po eliminacji niepożądanego programu:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Olpair.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Olpair.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Olpair.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Olpair.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Olpair.com z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Olpair.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Olpair.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Olpair.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Olpair.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Olpair.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Olpair.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Olpair.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Olpair.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Jake Doevan
Jake Doevan - Życie jest za krótkie na walke z wirusami komputerowymi

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-olpair-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Olpair.com