Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Nuesearch.com (Poradnik usuwania wirusów) - Ostatnia aktualizacja, Sty 2021

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Dodatki do przeglądarek

Czy mogę ufać aplikacji Nuesearch.com?

Wirus Nuesearch.com (lub po prostu NueSearch) jest raczej potencjalnie niechcianym programem, niż sprawdzoną wyszukiwarką, podobnie jak jej ”kuzyn” wirus Amisites.com, ta wyszukiwarka została przez nas zakwalifikowana jako robak przeglądarkowy. Na szczęście możesz dość łatwo usunąć ją z pomocą sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego, tak więc nie trać czasu na walkę z tą aplikację. Dodatkowo nalezy wiedziec ze aplikacja moze przeniknac do komputera uzytkownika bez jego wiedzy, program moze takze przeniknac do niemalze kazdej przegladarki. W rezultacie moze zmienic strone domowa twojej przegladarki a takze domyslna wyszukiwarke za kazdym razem kiedy ja otwierasz. Mozesz byc pewien ze korzystanie z Nuesearch.com nie dostarczy ci dobrych wynikow wyszukiwania informacji. Udało się nam zaobserwować że przeglądarka może pokazywać zmienione wyniki wyszukiwania celem przekierowania uzytkownika na podejrzane strony. Nigdy nie powinienes korystac z tego typu domen ponieważ najczęściej prowadzi to do przenikniecia oprogramowania malware do twojego komputera. Tego typu strony wysokiego ryzyka najczesciej sa wykorzystywane do infekowania ludzi z pomoca oprogramowanie adware, robakow przegladarkowych czy tez innych zagrozen ransomware.

Powinienes pomyslec o usunieciu oprogramowania Nuesearch.com nie tylko ze wzgledu na to ze program moze cie przekierowywac na rozne strony. W nawiazaniu do naszych ekspertow tego typu wyszukiwarka moze takze sledzic to co robisz w sieci podczas przegladania internetu. Z pomoca tego robaka przegladarkowego oszusci moga starac sie poznac to czego szukasz w wyszukiwarce, moga poznac twoj adres emailowy, lokalizacje twojego komputera i inne informacje. Uwazaj poniewaz dane moga zostac sprzedane do obcych podmiotow, ktore moga je wykorzystywac zgodnie ze swoimi potrzebami. W tym momencie nasza rada sprowadza sie do jednej rzeczy – powinienes usunac oprogramowanie Nuesearch.com ze swojego komputera tak szybko jak to tylko mozliwe. W tym celu mozesz skorzystac z instrukcji podanej ponizej lub tez po prostu zainstalowac sprawdzony program antyszpiegujacy taki jak ReimageIntego.

Nuesearch.com browser hijacker replaces browser's homepage

W jaki sposób mogę zarazić swój komputer wirusem NueSearch.com?

Tego typu robak przeglądarkowy moze dosc latwo przeniknac do twojego komputera bez twojego pozwolenia ze wzgledu na korzystanie z techniki zwanej bundling. Z pomoca tej metody autorzy oprogramowania moga ukrywac podejrzane wyszukiwarki wsrod dodatkowych opcji nie wzbudzajac podejrzen, co jest trudno wykrywalne przez uzytkownika. Jezeli nie chcesz monitorowac procesu instalacji oprogramowania freeware mozesz zainstalowac aplikacje NueSearch jako dodatkowa. Jednakze ze swojej strony wysoko polecamy ci niekorzystanie z niej poniewaz jest wspierana przez oprogramowanie, ktore moze prowadzic do przenikania oprogramowania malware do komputera.

Celem ochrony przed dodatkowym oprogramowaniem powinienes korzystac z odpowiednich ustawien instalacyjnych i skonfigurowac je. Pamietaj o tym ze nalezy korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika, nigdy nie nalezy korzystac z opcji instalacji podstawowej czy tez rekomendowanej. Jak tylko otworzysz opcje instalacji zaawansowanej czy tez uzytkownika przejdz przez sugerowane pozycje i odznacz je. Dodatkowo polecamy ci przejrzenie polityki prywatnosci a takze warunkow uzytkowania ktore zawieraja przydatne dla ciebie informacje.

W jaki sposób mogę usunąć oprogramowanie Nuesearch.com z mojego komputera?

Wirus Nuesearch.com powinien zostać czym prędzej usunięty z twojego komputera poniewaz moze cie przekierowywac na podejrzane strony w internecie, dodatkowo mzoe generowac problemy z prywatnoscia. Jezeli nie chcesz miec stycznosci z tego typu stronami to nie korzystaj z podejrzanych wyszukiwarek i poszukaj lepsze alternatywy. Celem odinstalowania tego robaka przegladarkowego skorzystaj z zaufanego oprogramowania, ktore bedzie w stanie skutecznie wykryc jak i usunac oprogramowanie spyware a takze malware. Jezeli nie chcesz korzystac z dodatkowych programow to dobrym pomyslem bedzie usuniecie tego potencjalnie niechcianego oprogramowania, zapoznaj sie z instrukcja ponizej. Zaraz po przejsciu przez wszystkie kroki twoj komputer nadal nie bedzie bezpieczny, az do czasu kiedy przeprowadzisz pelne usuniecie oprogramowania Nuesearch.com z pomoca automatycznego oprogramowania do usuwania oprogramowania malware. Z pewnoscia bedzie w stanie przeskanowac twoj komputer i wykryc a takze usunac zloslwie aplikacje.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Nuesearch.com:

Usuń Nuesearch.com z rodziny systemu Windows

Z powodzeniem mozesz usunac robaka przegladarkowego ze swojego komputera manualnie jesli tylko odinstalujesz wszystkie jego komponenty. W tym wypadku nalezy odinstalowac NueSearch Uninstall, Uninstall – amz, Amisites, Browser Defender, Yontoo i jemu podobne. Argumentem przemawiającym za tym ze powinienes usunac te skroty bedzie: http://www.nuesearch.com.com/?ts=[timestamp]&v=[version]&uid=[uid]&ptid=[unknown]&mode=[unknown]

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Nuesearch.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Nuesearch.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń Nuesearch.com ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń Nuesearch.com z systemu Mac OS X

Podczas usuwania NueSearch z systemu Mac OS X, powinienes odinstalowac nastepujace wpisy: Uninstall – amz, NueSearch Uninstall, Amisites, Browser Defender, Yontoo, i tym podobne

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimNuesearch.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Nuesearch.com z Internet Explorer (IE)

[/GI

[GI=mozilla-firefox]

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Nuesearch.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Nuesearch.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Nuesearch.com z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Nuesearch.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Nuesearch.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Nuesearch.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Nuesearch.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez Nuesearch.com to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Nuesearch.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-nuesearch-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Nuesearch.com