Usuń Nuesearch.com (Poradnik usuwania wirusów) - Ostatnia aktualizacja, lip 2016

Instrukcja usuwania Nuesearch.com

Czym jest Nuesearch.com?

Czy mogę ufać aplikacji Nuesearch.com?

Wirus Nuesearch.com (lub po prostu NueSearch) jest raczej potencjalnie niechcianym programem, niż sprawdzoną wyszukiwarką, podobnie jak jej ”kuzyn” wirus Amisites.com, ta wyszukiwarka została przez nas zakwalifikowana jako robak przeglądarkowy. Na szczęście możesz dość łatwo usunąć ją z pomocą sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego, tak więc nie trać czasu na walkę z tą aplikację. Dodatkowo nalezy wiedziec ze aplikacja moze przeniknac do komputera uzytkownika bez jego wiedzy, program moze takze przeniknac do niemalze kazdej przegladarki. W rezultacie moze zmienic strone domowa twojej przegladarki a takze domyslna wyszukiwarke za kazdym razem kiedy ja otwierasz. Mozesz byc pewien ze korzystanie z Nuesearch.com nie dostarczy ci dobrych wynikow wyszukiwania informacji. Udało się nam zaobserwować że przeglądarka może pokazywać zmienione wyniki wyszukiwania celem przekierowania uzytkownika na podejrzane strony. Nigdy nie powinienes korystac z tego typu domen ponieważ najczęściej prowadzi to do przenikniecia oprogramowania malware do twojego komputera. Tego typu strony wysokiego ryzyka najczesciej sa wykorzystywane do infekowania ludzi z pomoca oprogramowanie adware, robakow przegladarkowych czy tez innych zagrozen ransomware.

Powinienes pomyslec o usunieciu oprogramowania Nuesearch.com nie tylko ze wzgledu na to ze program moze cie przekierowywac na rozne strony. W nawiazaniu do naszych ekspertow tego typu wyszukiwarka moze takze sledzic to co robisz w sieci podczas przegladania internetu. Z pomoca tego robaka przegladarkowego oszusci moga starac sie poznac to czego szukasz w wyszukiwarce, moga poznac twoj adres emailowy, lokalizacje twojego komputera i inne informacje. Uwazaj poniewaz dane moga zostac sprzedane do obcych podmiotow, ktore moga je wykorzystywac zgodnie ze swoimi potrzebami. W tym momencie nasza rada sprowadza sie do jednej rzeczy – powinienes usunac oprogramowanie Nuesearch.com ze swojego komputera tak szybko jak to tylko mozliwe. W tym celu mozesz skorzystac z instrukcji podanej ponizej lub tez po prostu zainstalowac sprawdzony program antyszpiegujacy taki jak FortectIntego.

W jaki sposób mogę zarazić swój komputer wirusem NueSearch.com?

Tego typu robak przeglądarkowy moze dosc latwo przeniknac do twojego komputera bez twojego pozwolenia ze wzgledu na korzystanie z techniki zwanej bundling. Z pomoca tej metody autorzy oprogramowania moga ukrywac podejrzane wyszukiwarki wsrod dodatkowych opcji nie wzbudzajac podejrzen, co jest trudno wykrywalne przez uzytkownika. Jezeli nie chcesz monitorowac procesu instalacji oprogramowania freeware mozesz zainstalowac aplikacje NueSearch jako dodatkowa. Jednakze ze swojej strony wysoko polecamy ci niekorzystanie z niej poniewaz jest wspierana przez oprogramowanie, ktore moze prowadzic do przenikania oprogramowania malware do komputera.

Celem ochrony przed dodatkowym oprogramowaniem powinienes korzystac z odpowiednich ustawien instalacyjnych i skonfigurowac je. Pamietaj o tym ze nalezy korzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika, nigdy nie nalezy korzystac z opcji instalacji podstawowej czy tez rekomendowanej. Jak tylko otworzysz opcje instalacji zaawansowanej czy tez uzytkownika przejdz przez sugerowane pozycje i odznacz je. Dodatkowo polecamy ci przejrzenie polityki prywatnosci a takze warunkow uzytkowania ktore zawieraja przydatne dla ciebie informacje.

W jaki sposób mogę usunąć oprogramowanie Nuesearch.com z mojego komputera?

Wirus Nuesearch.com powinien zostać czym prędzej usunięty z twojego komputera poniewaz moze cie przekierowywac na podejrzane strony w internecie, dodatkowo mzoe generowac problemy z prywatnoscia. Jezeli nie chcesz miec stycznosci z tego typu stronami to nie korzystaj z podejrzanych wyszukiwarek i poszukaj lepsze alternatywy. Celem odinstalowania tego robaka przegladarkowego skorzystaj z zaufanego oprogramowania, ktore bedzie w stanie skutecznie wykryc jak i usunac oprogramowanie spyware a takze malware. Jezeli nie chcesz korzystac z dodatkowych programow to dobrym pomyslem bedzie usuniecie tego potencjalnie niechcianego oprogramowania, zapoznaj sie z instrukcja ponizej. Zaraz po przejsciu przez wszystkie kroki twoj komputer nadal nie bedzie bezpieczny, az do czasu kiedy przeprowadzisz pelne usuniecie oprogramowania Nuesearch.com z pomoca automatycznego oprogramowania do usuwania oprogramowania malware. Z pewnoscia bedzie w stanie przeskanowac twoj komputer i wykryc a takze usunac zloslwie aplikacje.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Nuesearch.com

Odinstaluj z systemu Windows

Z powodzeniem mozesz usunac robaka przegladarkowego ze swojego komputera manualnie jesli tylko odinstalujesz wszystkie jego komponenty. W tym wypadku nalezy odinstalowac NueSearch Uninstall, Uninstall – amz, Amisites, Browser Defender, Yontoo i jemu podobne. Argumentem przemawiającym za tym ze powinienes usunac te skroty bedzie: http://www.nuesearch.com.com/?ts=[timestamp]&v=[version]&uid=[uid]&ptid=[unknown]&mode=[unknown]

Aby usunąć Nuesearch.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Nuesearch.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Nuesearch.com z systemu Mac OS X

Podczas usuwania NueSearch z systemu Mac OS X, powinienes odinstalowac nastepujace wpisy: Uninstall – amz, NueSearch Uninstall, Amisites, Browser Defender, Yontoo, i tym podobne

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimNuesearch.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj Google Chrome

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Nuesearch.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Nuesearch.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach