Usuń Nsmaking.com (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, lut 2019

Instrukcja usuwania Nsmaking.com

Czym jest Nsmaking.com?

Nsmaking to potencjalnie niebezpieczna strona prosząca użytkowników o włączenie powiadomień w celu wyświetlania agresywnych reklam

adware Nsmaking.com

Nsmaking.com to domena blisko powiązana z adware – potencjalnie niepożądaną aplikacją rozpowszechnianą w bundlu oprogramowania. Ta zwodnicza metoda infiltracji może sprawić, że wielu użytkowników nie spostrzeże się o ataku na pierwszy rzut oka. Jednakże tak szybko, jak ofiara otworzy przeglądarkę Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari czy inną, zauważy podejrzane przekierowania na strony 59.nsmaking.com, 7.nsmaking.com, 85.nsmaking.com i podobne. Podejrzana strona promuje film, który może zostać obejrzany tylko po kliknięciu przycisku „Zezwól” włączającego powiadomienia. Jest to największym błędem, jaki mogą wykonać użytkownicy – poza wyskakującymi okienkami, linkami, ofertami i podobnymi, zaczną oni otrzymywać zwiększoną liczbę reklam. Adware ten może zaatakować zarówno system Windows, jak i Android. Z tego powodu, wirus Nsmaking powinien być unikany, a niepożądany program – wyeliminowany.

Nazwa Nsmaking.com
Typ Adware/Aplikacja niepożądana
Infiltracja Bundling oprogramowania, niezabezpieczone strony
Atakowane systemy Android, Windows
Objawy Niechciane przekierowania na różne poddomeny Nsmaking, wyskakujące okienka i inne niepożądane treści
Główne zagrożenia Infekcja malware, utrata danych
Eliminacja Skorzystaj z naszej istrukcji znajdującej się w artykule
Optimaliizacja Pobierz FortectIntego, by pozbyć się szkód wykonanych przez niepożądaną aplikację

Gdy infekcja wirusa Nsmaking.com zachodzi zazwyczaj na komputerach, niektóre z urządzeń działających na systemach Android i iOS także zostały zaatakowane. Zgodnie z informacjami, strony nie można zamknąć – nie można też powrócić do strony domowej. By zatrzymać taką aktywność na telefonie Android lub iPhone'ie, usuń powiadomienia Nsmaking.com czyszcząc cache i skanując urządzenie oprogramowaniem anty-malware.

Ludzie stojący za tą domeną korzystają z technik socjoinżynieryjnych przy tworzeniu takiej zwodniczej wiadomości:

Can’t play this video!
Perhaps your browser doesn’t allow video playback. Please click the Allow button to watch the video.

Nie daj się zwieść – wiadomość ta jest oszustwem. Nie ma tam żadnego wideo i nie potrzeba też klikać na cokolwiek na tej stronie. Dlatego też, zamknij przeglądarkę i przystąp do usunięcia Nsmaking.com z Windowsa lub Androida. Możesz wykonać to zadanie korzystając z naszego poradnika bądź z pomocą antywirusa specjalizującego się w wykrywaniu niepożądanych aplikacji.

Gdy zwodnicze, wyskakujące okienka i przekierowania mogą zirytować wielu użytkowników, głównym zagrożeniem Nsmaking jest ryzyko wystawienia na działanie malware, które potem ofiary pobiorą wbrew sobie. Wiele stron w sieci jest stworzonych tak, by wyglądały rzeczowo, w rzeczywistości ukrywając wirusy.

Przykładowo, jedną z najbardziej zniesławionych metod infiltracji malware są fałszywe aktualizacja Flash – adware typu Nsmaking.com mogą służyć za link przekierowujący na nie użytkownika. Dodatkowo, typowym dla niepożądanych aplikacji jest przekierowywanie użytkownika na strony z oszustwami, z których ci są proszeni o pobranie i instalację zwodniczego oprogramowania bądź kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym.

Ewidentnie strona ta nie jest zaufana – nie ma potrzeby klikać „Zezwól”, gdyż jeśli coś to zmieni, to tylko doda jeszcze więcej reklam na przeglądarkę. Zamiast tego, pozbądź się Nsmaking.com na dobre, a następnie przeskanuj urządzenie programem FortectIntego. Pomoże on oczyścić sprzęt i przywrócić go do działającego stanu.

Wirus powiadomień Nsmaking.comNsmaking.com to wirus powiadomień, który próbuje przekonać użytkowników do włączenia powiadomień, które następnie spamują przeglądarkę różnym, niechcianym kontentem.

Bundle oprogramowania mogą ukrywać potencjalnie niepożądane programy w Zaawansowanych ustawieniach instalacji

Zastanawiałeś się może kiedyś, skąd pochodzą niepożądane aplikacje? Jeśli nie, powinieneś sprawdzić programy freeware i shareware, które ostatnio instalowałeś. Wiele stron z darmowym oprogramowaniem nie jest całkowicie darmowa – polegają one na przesadnych reklamach umieszczanych na każdej stronie pobierania, a także zawierają dodatkowe komponenty w instalatorach (korzystając z systemu pay-per-install).

Tyczy się to także użytkowników Androida i iPhone'a, gdyż wiele złośliwych aplikacji ukrywa się na zewnętrznych stronach. Dlatego, polegaj na zaufanych źródłach typu Google Play, Amazon lub Apple Store, by pobierać aplikacje i unikać zewnętrznych źródeł. Poza tym – podejrzane strony mogą dostarczać nie tylko adware, lecz także malware na twoje telefony i tablety.

By uniknąć podejrzanych niepożądanych aplikacji przy pobieraniu i instalacji nowych programów, nie pomijaj kroków instalatora i zawsze wybieraj instalację Zaawansowaną/Własną. Wtedy, przy nadarzającej się okazji, odznacz wszystkie pola przy rozszerzeniach przeglądarki, optymalizatorach systemu, zwodniczych anty-spyware'ach, aktualizatorach sterowników i podobnego, bezużytecznego oprogramowania.

Pozbądź się wirusa powiadomień Nsmaking.com

Nsmaking.com nie jest pierwszym i nie będzie ostatnim sposobem, jaki oszuści stworzyli, by wpędzić użytkowników w ciągłe kampanie reklamowe zapewniające im przychód. Zapomnij o obietnicach i rzeczonym filmie – nie jest on prawdziwy. Korzystaj z zaufanych stron do streamowania filmów (takich, jak YouTube, Vimeo, Netflix, i podobne), a następnie usuń powiadomienia Nsmaking.com z ekranu.

By ukończyć eliminację Nsmaking.com, możesz pobrać i zainstalować odpowiednie oprogramowanie, które zajmie się niepożądaną aplikację bądź skorzystać z poniższego poradnika. Jeśli chcesz zatrzymać powiadomienia na Google Chrome, skorzystaj z następujących kroków:

 • Wejdź w Menu i wybierz Ustawienia
 • Kliknij na Zaawansowane
 • W zakładce Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Ustawienia treści
 • Kliknij na Powiadomienia
 • Znajdź Nsmaking.com w zakładce Zezwól
 • Kliknij na Więcej akcji i wybierz Zablokuj

Mozilla Firefox:

 • Wejdź w Menu i wybierz Opcje
 • Kliknij na Prywatność i Bezpieczeństwo
 • W zakładce Uprawnienia wybierz Powiadomienia
 • Wejdź w Ustawienia
 • Znajdź Nsmaking.com i z rozwijanego menu wybierz Zablokuj

Safari:

 • Wejdź w Safari i wybierz Preferencje
 • Wybierz Powiadomienia
 • Zaznacz Zablokuj przy Nsmaking.com i innych podejrzanych stronach

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Fortect Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Program jest kompatybilny z macOS
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Fortect Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Fortect Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Fortect Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Fortect, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Nsmaking.com

Odinstaluj z systemu Windows

By usunąć Nsmaking.com z systemu Windows, zastosuj się do tych kroków:

Aby usunąć Nsmaking.com z komputerów z systemem Windows 10/8, wykonaj te kroki: 

 1. Wpisz Panel sterowania w pole wyszukiwania Windows i wciśnij Enter lub kliknij na wynik wyszukiwania. 
 2. W sekcji Programy wybierz Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Znajdź na liście wpisy powiązane z Nsmaking.com (lub dowolny inny niedawno zainstalowany podejrzany program).
 4. Kliknij prawym przyciskiem myszy na aplikację i wybierz Odinstaluj.
 5. Jeśli pojawi się Kontrola konta użytkownika, kliknij Tak.
 6. Poczekaj na ukończenie procesu dezinstalacji i kliknij OK. Odinstaluj z systemu Windows

Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 7/XP, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami: 

 1. Kliknij Start > Panel sterowania zlokalizowany w prawym oknie (jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Dodaj/Usuń programy).
 2. W Panelu sterowania wybierz Programy > Odinstaluj program. Odinstaluj z systemu Windows
 3. Wybierz niechcianą aplikację klikając na nią raz. 
 4. Kliknij Odinstaluj/Zmień na górze.
 5. W oknie potwierdzenia wybierz Tak.
 6. Kliknij OK kiedy proces usuwania zostanie zakończony. 

Usuń Nsmaking.com z systemu Mac OS X

Jeśli twój Mac cierpi z powodu infekcji adware, wykonaj następujące kroki, by wyeliminować zagrożenie:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimNsmaking.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Usuń niechciane rozszerzenia z MS Edge:

 1. Wybierz Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki i wybierz Rozszerzenia.
 2. Wybierz z listy rozszerzenie i kliknij na ikonę koła zębatego.
 3. Kliknij Odinstaluj na dole. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pliki cookie i inne dane przeglądania: 

 1. Kliknij na Menu (trzy poziome kropki w prawym górnym rogu okna przeglądarki) i wybierz Prywatność i bezpieczeństwo.
 2. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 3. Zaznacz wszystko (oprócz haseł, chociaż możesz chcieć uwzględnić licencje na multimedia w stosownych przypadkach) i kliknij Wyczyść. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Przywróć ustawienia nowej karty i strony głównej:

 1. Kliknij na ikonę menu i wybierz Ustawienia.
 2. Następnie znajdź sekcję Uruchamianie.
 3. Kliknij Wyłącz, jeśli znalazłeś jakąkolwiek podejrzaną domenę. 

Zresetuj MS Edge, jeśli powyższe kroki nie zadziałały:

 1. Wciśnij Ctrl + Shift + Esc, żeby otworzyć Menedżera zadań.
 2. Kliknij na strzałkę Więcej szczegółów u dołu okna.
 3. Wybierz kartę Szczegóły.
 4. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj wszystkie wpisy zawierające Microsoft Edge w nazwie. Kliknij na każdy z nich prawym przyciskiem myszy i wybierz Zakończ zadanie, by zatrzymać działanie MS Edge. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Jeżeli to rozwiązanie ci nie pomogło, możesz musieć skorzystać z zaawansowanej metody resetowania Edge. Pamiętaj, że zanim przejdziesz dalej, musisz wykonać kopię zapasową swoich danych. 

 1. Znajdź na swoim komputerze następujący folder: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Wciśnij Ctrl + A na klawiaturze, by zaznaczyć wszystkie foldery.
 3. Kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge
 4. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na przycisk Start i wybierz Windows PowerShell (Administrator).
 5. Kiedy otworzy się nowe okno, skopiuj i wklej następujące polecenie, a następnie wciśnij Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Instrukcje dla Edge opartej na Chromium

Usuń rozszerzenia z MS Edge (Chromium):

 1. Otwórz Edge i kliknij Ustawienia > Rozszerzenia.
 2. Usuń niechciane rozszerzenia klikając Usuń. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn:

 1. Kliknij na Menu i idź do Ustawień.
 2. Wybierz Prywatność i usługi.
 3. Pod Wyczyść dane przeglądania wybierz Wybierz elementy do wyczyszczenia.
 4. Pod Zakres czasu wybierz Wszystko.
 5. Wybierz Wyczyść teraz. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj MS Edge opartą na Chromium:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Z lewej strony wybierz Zresetuj ustawienia.
 3. Wybierz Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 4. Potwierdź za pomocą Resetuj. Zresetuj MS Edge/Chromium Edge

Zresetuj Mozillę Firefox

By pozbyć się niechcianych okienek i innego podejrzanego kontentu na Firefoksie, zresetuj go z pomocą tego poradnika:

Usuń niebezpieczne rozszerzenia: 

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij na Menu (trzy poziome linie w prawym górnym rogu okna). 
 2. Wybierz Dodatki.
 3. W tym miejscu wybierz wtyczki, które są powiązane z Nsmaking.com i kliknij Usuń. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj stronę główną: 

 1. Kliknij na trzy poziome linie w prawym górnym rogu, by otworzyć menu.
 2. Wybierz Opcje.
 3. W opcjach Strona startowa wpisz preferowaną przez siebie stronę, która otworzy się za każdym razem, gdy na nowo otworzysz Mozillę Firefox.

Wyczyść pliki cookie i dane stron: 

 1. Kliknij Menu i wybierz Opcje.
 2. Przejdź do sekcji Prywatność i bezpieczeństwo.
 3. Przewiń w dół, by znaleźć Ciasteczka i dane stron.
 4. Kliknij na Wyczyść dane…
 5. Wybierz Ciasteczka i dane stron oraz Zapisane treści stron i wciśnij Wyczyść. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Mozillę Firefox

Jeżeli nie usunięto Nsmaking.com po wykonaniu powyższych instrukcji, zresetuj Mozillę Firefox:

 1. Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox i kliknij Menu.
 2. Przejdź do Pomoc i wybierz Informacje dla pomocy technicznej. Zresetuj Mozillę Firefox
 3. W sekcji Dostrój program Firefox, kliknij na Odśwież Firefox…
 4. Kiedy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź działanie wciskając Odśwież Firefox – powinno to zakończyć usuwanie Nsmaking.com. Zresetuj Mozillę Firefox

Zresetuj Google Chrome

By naprawić Chrome'a (Windows lub Android), skorzystaj z następujących kroków i pozbądź się wirusa:

Usuń złośliwe rozszerzenia z Google Chrome:

 1. Otwórz Google Chrome, kliknij na Menu (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu) i wybierz Więcej narzędzi > Rozszerzenia.
 2. W nowo otwartym oknie zobaczysz zainstalowane rozszerzenia. Odinstaluj wszystkie podejrzane wtyczki klikając Usuń. Zresetuj Google Chrome

Wyczyść pamięć podręczną i dane witryn w Chrome:

 1. Kliknij na Menu i wybierz Ustawienia.
 2. W sekcji Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Wyczyść dane przeglądania.
 3. Wybierz Historia przeglądania, Pliki cookie i inne dane witryn oraz Obrazy i pliki zapisane w pamięci podręcznej.
 4. Kliknij Wyczyść dane. Zresetuj Google Chrome

Zmień swoją stronę główną:

 1. Kliknij menu i wybierz Ustawienia.
 2. Poszukaj podejrzanych stron w sekcji Po uruchomieniu.
 3. Kliknij Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron i kliknij na trzy kropki, by znaleźć opcję Usuń.

Zresetuj Google Chrome:

Jeśli poprzednie metody ci nie pomogły, to zresetuj Google Chrome, by wyeliminować wszystkie komponenty:

 1. Kliknij Menu i wybierz Ustawienia.
 2. Przewiń sekcję Ustawienia i kliknij Zaawansowane.
 3. Przewiń w dół i zlokalizuj sekcję Resetowanie komputera i czyszczenie danych.
 4. Teraz kliknij Przywróć ustawienia do wartości domyślnych.
 5. Potwierdź za pomocą Resetuj ustawienia, by ukończyć usuwanie. Zresetuj Google Chrome

Zresetuj Safari

Usuń niechciane rozszerzenia z Safari:

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. W nowym oknie wybierz Rozszerzenia.
 3. Wybierz niechciane rozszerzenie powiązane z Nsmaking.com i wybierz Odinstaluj. Zresetuj Safari

Wyczyść pliki cookie i inne dane witryn w Safari:

 1. Kliknij Safari > Wymaż historię…
 2. Z rozwijanego menu pod Wymaż, wybierz cała historia.
 3. Potwierdź za pomocą Wymaż historię. Zresetuj Safari

Zresetuj Safari, jeśli powyższe kroki nie pomogły: 

 1. Kliknij Safari > Preferencje…
 2. Przejdź do karty Zaawansowane.
 3. Zaznacz Pokazuj menu Programowanie na pasku menu.
 4. Kliknij Programowanie na pasku menu i wybierz Wyczyść pamięć podręczną. Zresetuj Safari

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Nsmaking.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Polecane dla ciebie:

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach