Skala niebezpieczeństwa:  
  (18/100)

Usuń Nsmaking.com (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Gabriel E. Hall - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Nsmaking to potencjalnie niebezpieczna strona prosząca użytkowników o włączenie powiadomień w celu wyświetlania agresywnych reklam

adware Nsmaking.com

Nsmaking.com to domena blisko powiązana z adware – potencjalnie niepożądaną aplikacją rozpowszechnianą w bundlu oprogramowania. Ta zwodnicza metoda infiltracji może sprawić, że wielu użytkowników nie spostrzeże się o ataku na pierwszy rzut oka. Jednakże tak szybko, jak ofiara otworzy przeglądarkę Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Safari czy inną, zauważy podejrzane przekierowania na strony 59.nsmaking.com, 7.nsmaking.com, 85.nsmaking.com i podobne. Podejrzana strona promuje film, który może zostać obejrzany tylko po kliknięciu przycisku „Zezwól” włączającego powiadomienia. Jest to największym błędem, jaki mogą wykonać użytkownicy – poza wyskakującymi okienkami, linkami, ofertami i podobnymi, zaczną oni otrzymywać zwiększoną liczbę reklam. Adware ten może zaatakować zarówno system Windows, jak i Android. Z tego powodu, wirus Nsmaking powinien być unikany, a niepożądany program – wyeliminowany.

Nazwa Nsmaking.com
Typ Adware/Aplikacja niepożądana
Infiltracja Bundling oprogramowania, niezabezpieczone strony
Atakowane systemy Android, Windows
Objawy Niechciane przekierowania na różne poddomeny Nsmaking, wyskakujące okienka i inne niepożądane treści
Główne zagrożenia Infekcja malware, utrata danych
Eliminacja Skorzystaj z naszej istrukcji znajdującej się w artykule
Optimaliizacja Pobierz ReimageIntego, by pozbyć się szkód wykonanych przez niepożądaną aplikację

Gdy infekcja wirusa Nsmaking.com zachodzi zazwyczaj na komputerach, niektóre z urządzeń działających na systemach Android i iOS także zostały zaatakowane. Zgodnie z informacjami, strony nie można zamknąć – nie można też powrócić do strony domowej. By zatrzymać taką aktywność na telefonie Android lub iPhone'ie, usuń powiadomienia Nsmaking.com czyszcząc cache i skanując urządzenie oprogramowaniem anty-malware.

Ludzie stojący za tą domeną korzystają z technik socjoinżynieryjnych przy tworzeniu takiej zwodniczej wiadomości:

Can’t play this video!
Perhaps your browser doesn’t allow video playback. Please click the Allow button to watch the video.

Nie daj się zwieść – wiadomość ta jest oszustwem. Nie ma tam żadnego wideo i nie potrzeba też klikać na cokolwiek na tej stronie. Dlatego też, zamknij przeglądarkę i przystąp do usunięcia Nsmaking.com z Windowsa lub Androida. Możesz wykonać to zadanie korzystając z naszego poradnika bądź z pomocą antywirusa specjalizującego się w wykrywaniu niepożądanych aplikacji.

Gdy zwodnicze, wyskakujące okienka i przekierowania mogą zirytować wielu użytkowników, głównym zagrożeniem Nsmaking jest ryzyko wystawienia na działanie malware, które potem ofiary pobiorą wbrew sobie. Wiele stron w sieci jest stworzonych tak, by wyglądały rzeczowo, w rzeczywistości ukrywając wirusy.

Przykładowo, jedną z najbardziej zniesławionych metod infiltracji malware są fałszywe aktualizacja Flash – adware typu Nsmaking.com mogą służyć za link przekierowujący na nie użytkownika. Dodatkowo, typowym dla niepożądanych aplikacji jest przekierowywanie użytkownika na strony z oszustwami, z których ci są proszeni o pobranie i instalację zwodniczego oprogramowania bądź kontaktu z fałszywym wsparciem technicznym.

Ewidentnie strona ta nie jest zaufana – nie ma potrzeby klikać „Zezwól”, gdyż jeśli coś to zmieni, to tylko doda jeszcze więcej reklam na przeglądarkę. Zamiast tego, pozbądź się Nsmaking.com na dobre, a następnie przeskanuj urządzenie programem ReimageIntego. Pomoże on oczyścić sprzęt i przywrócić go do działającego stanu.

Wirus powiadomień Nsmaking.comNsmaking.com to wirus powiadomień, który próbuje przekonać użytkowników do włączenia powiadomień, które następnie spamują przeglądarkę różnym, niechcianym kontentem.

Bundle oprogramowania mogą ukrywać potencjalnie niepożądane programy w Zaawansowanych ustawieniach instalacji

Zastanawiałeś się może kiedyś, skąd pochodzą niepożądane aplikacje? Jeśli nie, powinieneś sprawdzić programy freeware i shareware, które ostatnio instalowałeś. Wiele stron z darmowym oprogramowaniem nie jest całkowicie darmowa – polegają one na przesadnych reklamach umieszczanych na każdej stronie pobierania, a także zawierają dodatkowe komponenty w instalatorach (korzystając z systemu pay-per-install).

Tyczy się to także użytkowników Androida i iPhone'a, gdyż wiele złośliwych aplikacji ukrywa się na zewnętrznych stronach. Dlatego, polegaj na zaufanych źródłach typu Google Play, Amazon lub Apple Store, by pobierać aplikacje i unikać zewnętrznych źródeł. Poza tym – podejrzane strony mogą dostarczać nie tylko adware, lecz także malware na twoje telefony i tablety.

By uniknąć podejrzanych niepożądanych aplikacji przy pobieraniu i instalacji nowych programów, nie pomijaj kroków instalatora i zawsze wybieraj instalację Zaawansowaną/Własną. Wtedy, przy nadarzającej się okazji, odznacz wszystkie pola przy rozszerzeniach przeglądarki, optymalizatorach systemu, zwodniczych anty-spyware'ach, aktualizatorach sterowników i podobnego, bezużytecznego oprogramowania.

Pozbądź się wirusa powiadomień Nsmaking.com

Nsmaking.com nie jest pierwszym i nie będzie ostatnim sposobem, jaki oszuści stworzyli, by wpędzić użytkowników w ciągłe kampanie reklamowe zapewniające im przychód. Zapomnij o obietnicach i rzeczonym filmie – nie jest on prawdziwy. Korzystaj z zaufanych stron do streamowania filmów (takich, jak YouTube, Vimeo, Netflix, i podobne), a następnie usuń powiadomienia Nsmaking.com z ekranu.

By ukończyć eliminację Nsmaking.com, możesz pobrać i zainstalować odpowiednie oprogramowanie, które zajmie się niepożądaną aplikację bądź skorzystać z poniższego poradnika. Jeśli chcesz zatrzymać powiadomienia na Google Chrome, skorzystaj z następujących kroków:

 • Wejdź w Menu i wybierz Ustawienia
 • Kliknij na Zaawansowane
 • W zakładce Prywatność i bezpieczeństwo wybierz Ustawienia treści
 • Kliknij na Powiadomienia
 • Znajdź Nsmaking.com w zakładce Zezwól
 • Kliknij na Więcej akcji i wybierz Zablokuj

Mozilla Firefox:

 • Wejdź w Menu i wybierz Opcje
 • Kliknij na Prywatność i Bezpieczeństwo
 • W zakładce Uprawnienia wybierz Powiadomienia
 • Wejdź w Ustawienia
 • Znajdź Nsmaking.com i z rozwijanego menu wybierz Zablokuj

Safari:

 • Wejdź w Safari i wybierz Preferencje
 • Wybierz Powiadomienia
 • Zaznacz Zablokuj przy Nsmaking.com i innych podejrzanych stronach

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Nsmaking.com:

Usuń Nsmaking.com z rodziny systemu Windows

By usunąć Nsmaking.com z systemu Windows, zastosuj się do tych kroków:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Nsmaking.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Nsmaking.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Nsmaking.com z systemu Mac OS X

Jeśli twój Mac cierpi z powodu infekcji adware, wykonaj następujące kroki, by wyeliminować zagrożenie:

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimNsmaking.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Nsmaking.com z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Nsmaking.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Nsmaking.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Nsmaking.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Nsmaking.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Nsmaking.com z Mozilla Firefox (FF)

By pozbyć się niechcianych okienek i innego podejrzanego kontentu na Firefoksie, zresetuj go z pomocą tego poradnika:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Nsmaking.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Nsmaking.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Nsmaking.com z Google Chrome

By naprawić Chrome'a (Windows lub Android), skorzystaj z następujących kroków i pozbądź się wirusa:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Nsmaking.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Nsmaking.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Nsmaking.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Nsmaking.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Nsmaking.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Pasjonat wyszukiwania wirusów komputerowych.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-nsmaking-com.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Nsmaking.com