Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń My System Mechanic (Poradnik prostego usuwania) - Poradnik

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

My System Mechanic – fałszywy optymalizator systemu, który użytkownicy mogą przypadkowo zainstalować

Fałszywe narzędzie My System Mechanic

My System Mechanic to fałszywy optymalizator systemu posiadający stronę oficjalną. Użytkownicy często jednak są wrabiani w techniki reklamowe tej aplikacji – przez to niektórzy użytkownicy instalują ją na urządzenia. Po rozpoczęciu działania, My System Mechanic imituje pełny skan systemu i bombarduje system zwodniczymi reklamami ogłaszającymi „znalezienie licznych infekcji wirusowych oraz luk zabezpieczeń”. Cała ta aktywność jest robiona, by przekonać łatwowiernych użytkowników do zakupu klucza do wersji licencjonowanej programu.

Nazwa My System Mechanic
Kategoria Narzędzie systemowe
Pod-kategory Aplikacja niepożądana
Cel Wrobić łatwowiernych użytkowników w zakup licencjonowanej wersji oprogramowania
Objawy Regularnie wyskakujące okienka powiązane z My System Mechanic, liczne alarmy na temat podejrzanych luk w zabezpieczeniach komputera
Dystrybucja Narzędzie to może rozpowszechniać się poprzez stronę oficjalną bądź być zabundlowane z innym oprogramowaniem
Zapobieganie Unikaj zewnętrznych instalatorów aplikacji, zainstaluj ochronę antywirusową, bądź ostrożny przy przeglądaniu sieci
Eliminacja Usuń My System Mechanic automatycznie z pomocą oprogramowania ochronnego bądź sprawdź poniżej instrukcje ręcznej eliminacji
Przywrócenie Skorzystaj z ReimageIntego, by cofnąć wszystkie zmiany dokonane przez aplikację

Obecność My System Mechanic jest widoczna poprzez następujące objawy:

 • Losowo inicjowane skany wyświetlające liczne „błędy komputera”, o których aplikacja mówi, że są poważne i wymagają naprawy;
 • Wyskakujące okienka i inne reklamy w przeglądarkach Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox i innych promujące fałszywy optymalizator My System Mechanic.

Co więcej, My System Mechanic oznacza przedawnione wpisy rejestru i sugeruje, że te małe klucze są szkodliwe dla komputera. Niektórzy użytkownicy są „zastraszani” takimi informacjami – przez co płacą za pełną wersję, która „naprawia” błędy. Jeśli zakupisz licencję, program wykona kolejny skan – tym razem jednak mówiąc, że wszystkie problemy zostały rozwiązane.

Jest to jednak kolejna sztuczka. My System Mechanic w rzeczywistości nie posiada żadnej realnej wartości, nie naprawia problemów systemowych ani nie pozbywa się wirusów. Możesz sprawdzić system komputera instalując zaufane oprogramowanie i wykonując z jego pomocą pełny skan systemu. Następnie, porównaj wyniki z tymi, które zostały dostarczone przez My System Mechanic. To powinno zaspokoić Twoją ciekawość.

Zauważysz, że nie ma prawie żadnych podobieństw do alarmów, z którymi miałeś do czynienia z powodu fałszywego optymalizatora. Teraz możesz być pewien, że nie ma czego się obawiać i że powinieneś usunąć My System Mechanic z pomocą naszych instrukcji. By przywrócić komputer do poprzedniego stanu, przeskanuj go programem ReimageIntego.

Musisz usunąć wirusa My System Mechanic – nie przynosi on nic poza irytującymi, wyskakującymi okienkami oraz fałszywymi alarmami. Nie ma potrzeby marnować pieniądze na bezużyteczny program taki, jak ten. Uważaj na fałszywe optymalizatory następnym razem, przejrzyj nasze sposoby na unikanie niepożądanych aplikacji i upewnij się, że nigdy więcej nie trafisz na strony typu epcbooster.com, które promują takie fałszywe narzędzia.

Optymalizator My System MechanicMy System Mechanic - fałszywy optymalizator systemu, który można pobrać z jego oficjalnej strony bądź w formie zabundlowanej z innymi freeware.

Sposoby unikania niepożadanych aplikacji

Według ekspertów z Virusai.lt, wiele potencjalnie niepożądanych programó takich, jak fałszywe optymalizatory może posiadać swoje własne strony internetowe. Deweloperzy tworzą strony, które wyglądają na atrakcyjne i przekonujące, by nakłonić użytkowników do instalacji niechcianego programu. Bądź ostrożny jednak, gdy wejdziesz na taką stronę – będziesz mieć do czynienia ze stratami finansowymi przy zakupie fałszywego optymalizatora, który nie posiada żadnej wartości. Nie zwracaj uwagi na to, w co deweloperzy chcą, być wierzył.

Co więcej, niepożądane aplikacje mogą być także zabundlowane ze zwykłym freeware lub shareware.. Jeśli więc znalazłeś jakieś dziwne aplikacje w systemie, mogły one po cichu wniknąć podczas pobierania aplikacji z sieci. Powinieneś wybrać instalację Własną bądź Zaawansowaną, by być w stanie uniknąć takiej instalacji. W takiej sytuacji będziesz w stanie przesledzić i uniemożliwić instalację niepożądanych komponentów.

Zakończ działanie My System Mechanic

Musisz usunąć wirusa My System Mechanic tak szybko, jak tylko zauważysz fałszywy alarm – program ten może nie tylko wyłudzić od Ciebie pieniądze, lecz także zaburzyć działanie komputera. W tym celu możesz skorzystać z zaufanego oprogramowania anty-malware. Ten rodzaj eliminacji będzie dużo szybszy i efektywniejszy – antywirus wykryje i usunie wszystkie podejrzane komponenty w tym samym czasie.

Jeśli jednak preferujesz pozbyć się My System Mechanic ręcznie, możesz rzucić okiem na nasze instrukcje, zamieszczone na dole tekstu. Po pozbyciu się cyberzagrożenia upewnij się, że podejmiesz odpowiednie kroki, by uniknąć instalacji niepożądanych aplikacji w przyszłości – miej bezpieczny komputer.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania My System Mechanic:

Usuń My System Mechanic z rodziny systemu Windows

Usuń My System Mechanic z systemu Windows OS wykonując następujące instrukcje:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj My System Mechanic oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj My System Mechanic lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń My System Mechanic z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj My System Mechanic oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania My System Mechanic. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń My System Mechanic z Microsoft Edge

Pozbądź się wszystkich niepożądanych komponentów z aplikacji Microsoft Edge z pomocą następujących instrukcji:

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to My System Mechanic powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń My System Mechanic z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz My System Mechanic oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie My System Mechanic. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń My System Mechanic z Google Chrome

Przywróć Chrome w następujący sposób:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz My System Mechanic oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie My System Mechanic. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń My System Mechanic z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj My System Mechanic i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania My System Mechanic. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się My System Mechanic i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach