Skala niebezpieczeństwa:  
  (8/100)

Usuń My Inbox Helper (Chrome, Firefox, IE, Edge) - Poradnik usuwania

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Robak przeglądarkowy

My Inbox Helper to porywacz przeglądarki twierdzący, że zapewnia łatwy dostęp do adresów mailowych

Prezentacja My Inbox Helpera

My Inbox Helper to potencjalnie niepożądany program rozpowszechniany jako rozszerzenie przeglądarek Google Chrome, Mozilla Firefox, Internet Explorer i innych popularnych. Oficjalna strona mówi, że aplikacja ta jest stworzona do zapewniania łatwego dostępu do kont mailowych oraz regularnie odwiedzanych stron społecznościowych. Eksperci ostrzegają jednak, że możesz mieć problem z deinstalacją My Inbox Helpera, jeśli pozwolisz mu na zagnieżdżenie się w systemie.

Nazwa My Inbox Helper
Typ Porywacz przeglądarki
Podtyp Potencjalnie niepożądana aplikacja (PUP)
Kompatybilne systemy Windows 7/8/10/Vista/XP
Reklamowana jako Użyteczna narzędzie, która ma ułatwić użytkownikom korzystanie z ich skrzynek mailowych i innych witryn
Dystrybucja Rozpowszechnia się jako rozszerzenie przeglądarki, które może pojawiać się w bundlach oprogramowania
Objawy Przejmuje zaatakowaną przeglądarkę i modyfikuje ustawienia, by zmienić stronę nowej karty 
Eliminacja Uruchom skan systemu programem ReimageIntego, który wykryje i usunie My Inbox Helpera z komputera

Jeśli zastanawiasz się, czym jest My Inbox Helper, odpowiedź jest prosta — jest to porywacz przeglądarki wnikający do systemu i inicjujący różne zmiany w ustawieniach przeglądarki. Innymi słowy, przejmuje przeglądarkę, infekuje pasek narzędzi i zmusza Cię do wyszukiwania poprzez niezaufane wyszukiwarki. 

Nie powinniśmy jednak nazywać My Inbox Helpera wirusem, gdyż aplikacja ta sama w sobie nie jest złośliwa. Mimo to, eksperci określają ją jako potencjalnie niepożądany program, ponieważ może śledzić swoich użytkowników i zbierać informacje nieidentyfikujące osoby w celach marketingowych. 

Zazwyczaj, po ataku My Inbox Helpera. program zaczyna monitorować następujące dane na urządzeniu::

 • Adres IP;
 • Dostawcę połączenia;
 • Kliknięte reklamy;
 • Historię przeglądarki.

Informacje te pozwalają  My Inbox Helperowi na dostarczenie spersonalizowanych reklam użytkownikom. Innymi słowy, modyfikuje je, by pasowały do preferencji i zwiększały szanse na kliknięcie reklamy. Niektóre z tych danych mogą jednak zawierać informacje prywatne, takie jak adres email, jeśli tylko wpiszesz je w wyszukiwarkę. 

Ilustracja My Inbox Helpera

Mimo tego, co mówią opinie My Inbox Helper, powinieneś chronić system przed tym porywaczem przeglądarki. Zauważ, że nowa wyszukiwarka może dostarczać zmodyfikowane wyniki wyszukiwania i prowadzić do powiązanych z nią stron, a nawet do źródeł dystrybucji malware. 

Jeśli nadal masz wątpliwości odnośnie usunięcia My Inbox Helpera, eksperci ostrzegają: reklamy, jakie ten program generuje mogą zawierać złośliwe skrypty. Innymi słowy, jeśli klikniesz na fałszywą reklamę, może ona zainicjować automatyczną instalację malware. Nie wahaj się więc i już teraz usuń My Inbox Helpera z pomocą ReimageIntego.

Podejrzane rozszerzenia przeglądarki mogą być zabundlowane z freeware'ami

Użytkownicy mogą pobrać tą potencjalnie niepożądaną aplikację bezpośrednio z jej strony. Jej twórcy korzystają także z bundlingu, by rozpowszechniać to podejrzane rozszerzenie wraz z aplikacjami freeware. Jeśli chcesz ujawnić wszystkie komponenty bundla, by odrzucić podejrzane rozszerzenia, skorzystaj z następujących kroków:

 1. Zapoznaj się z Polityką Prywatności i Warunkami Użytkowania;
 2. Zmień tryb instalacji z Szybkiej/Zalecanej na Własną/Zaawansowaną;
 3. Nie pomijaj żadnych kroków i przeczytaj informacje;
 4. Odznacz domyślnie zaznaczone komponenty sugerujące wprowadzenie zmian w przeglądarce.

Instrukcja deinstalacji My Inbox Helper

Użytkownicy, którzy chcą usunąć My Inbox Helpera z ich systemów mogą wybrać pomiędzy dwiema metodami. Mogą oni pozbyć się porywacza ręcznie poprzez instrukcje zawarte na końcu tego artykułu bądź zainstalować zaufanego antywirusa i dokonać automatycznej eliminacji My Inbox Helpera. 

Bez względu na sposób, musisz potem zresetować każdą z przeglądarek. Poniżej znajdziesz szczegółowe instrukcje mówiące, jak usunąć podejrzane rozszerzenia z Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox, oraz Microsoft Edge. Dodatkowo, nasi eksperci prezentują poniżej rekomendowane przez nich programy antywirusowe zdolne do tego.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania My Inbox Helper:

Usuń My Inbox Helper z rodziny systemu Windows

Na początek pozbądź się podejrzanych programów z systemu Windows.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj My Inbox Helper oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj My Inbox Helper lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń My Inbox Helper ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń My Inbox Helper z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj My Inbox Helper oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania My Inbox Helper. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń My Inbox Helper z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to My Inbox Helper powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń My Inbox Helper z Mozilla Firefox (FF)

Po deinstalacji niepożądanych rozszerzeń z Mozilli Firefox, zresetuj przeglądarkę.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz My Inbox Helper oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie My Inbox Helper. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń My Inbox Helper z Google Chrome

Zresetuj ustawienia Chrome'a po ataku tak, jak pokazano poniżej:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz My Inbox Helper oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie My Inbox Helper. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-my-inbox-helper.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: My Inbox Helper