Skala niebezpieczeństwa:  
  (58/100)

Usuń wirusa MSN (Poradnik usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Malware

Wirus o nazwie MSN jest niebezpiecznym koniem trojańskim, który używa komunikatora MSN w celu rozprzestrzeniania się

MSN virus

W zasadzie można powiedzieć że wirus wnika do komunikatora MSN, do listy kontaktów i wysyła zainfekowaną wiadomość do wszystkich kontaktów z listy aby się rozprzestrzenić. Jednakże jeśli uzywasz takiego samego hasła do wszystkich swych kont możesz także być narażony na ich utratę z powodu ataku wspomnianego wirusa. Jeśli ściągnąłeś wirusa MSN na swój komputer powinieneś, oprócz przeprowadzenia pełnego skanu uaktualnionym programem antywirusowym powinieneś także zmienić hasło do swojego konta MSN i innych kont.

Jak mogę się zarazić wirusem MSN?

MSN wirus przedostaje się do komputera poprzez wiadomość ukazującą się podczas rozmowy. Wygląda na taką wysłaną przez każdego innego użytkownika. Przeważnie wyświetla teksty typu “zobacz, jestes na tym zdjeciu”, “lol, smieszne obrazki” zawiera jakis link prowadzący do podejrzanej strony. Bądź pewien że wiadomość ma na celu tylko i wyłącznie pobudzenie twojej ciekawości i ma cię przekonać do wejścia w link.

Oprócz tego możesz być poproszony o ściągnięcie pliku photo656.pif, który uruchamia wirusa na twoim komputerze tak szybko jak tylko zostanie on ściągnięty. Jak tylko PC zostanie zarażony wirusem MSN zaczyna wysyłać swoje kopie do każdego kontaktu na twojej liście w MSN. Proszę ignorować takie wiadomości pojawiające się podczas rozmowy z twoimi znajomymi. Dodatkowo należy usunąć wirusa MSN tak szybko jak to tylko możliwe, ponieważ może wykraść twoje dane prywatne jak i te bankowe.

MSN virus

Jak usunąć MSN wirus?

Pytania dotyczące MSN virus

Jeśli chcesz usunąć wirusa MSN z twojego komputera powinieneś użyć do tego celu automatycznego programu antywirusowego i zapomnieć o metodach manualnych ponieważ wirusy często mutują i używają innych nazw na różnych komputerach. Spróbuj użyć SpyHunter 5Combo Cleaner albo ReimageIntego który z prawie stu procentowa skutecznością usuwa te zagrożenia za nas. Nie zapomnij o uaktualnieniu tego programu do najbardziej aktualnej wersji i przeprowadzenie skanu systemu w celu wykrycia i usunięcia zarażonych plików.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa MSN:

Usuń MSN korzystająć z Safe Mode with Networking

 • Krok 1: Zresetuj swój komputer Safe Mode with Networking

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Kliknij Start Shutdown Restart OK .
  2. Kiedy już włączysz swój komputer, zacznij wciskać przycisk F8 tak długo aż zobaczysz okno Advanced Boot Options
  3. Wybierz $1$s z listy Wybierz 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Wciśnij przycisk Power w oknie logowania oznaczonym Windows. Następnie wciśnij i przytrzmaj Shift, który znajduje się na twojej klawiaturze i wciśnij dodatkowo Restart.
  2. Teraz wybierz Troubleshoot Advanced options Startup Settings a na końcu dodatkowo wybierz Restart
  3. Jak tylko włączysz swój komputer wybierz -Enable Safe Mode with Networking w oknie Startup Settings Wybierz 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Krok 2: Usuń MSN

  Zaloguj się na zainfekowane konto a następnie uruchom przeglądarkę internetową. Pobierz ReimageIntego lub też inny sprawdzony program antyszpiegujący. Zaaktualizuj go przed wykonaniem pełnego skanu systemu a następnie usuń podejrzane pliki powiązane z wirusem ransomware, zakończ usuwanie MSN.

Jeżeli program ransomware blokuje skorzystanie z Safe Mode with Networking, skorzystaj z innej metody

Na końcu powinienes dodatkowo pomyśleć o ochronie swojego komputera przed oprogramowaniem ransomware. Aby chronić swój komputer przed MSN i innym szkodliwym oprogramowaniem polecamy skorzystanie ze sprawdzonego oprogramowania antyszpiegującego takiego jak ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach