Skala niebezpieczeństwa:  
  (11/100)

Usuń wirusa MPC (Poradnik usuwania wirusa)

stworzone przez Olivia Morelli - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Czy powinieneś usunąć oprogramowanie MPC (More Powerful Cleaner)?

Wirus MPC opisuje potencjalnie niechciany program, lub tez grupe potencjalnie niechcianych aplikacji ktore sa wzajemnie ze soba powiazane. Niektóre z tych programów są instalowane na komputerze razem i rozpoczynaja generowanie podejrzanych aktywnosci w systemie. Oprogramowanie MPC moze zostac zainstalowane nawet bez wiedzy uzytkownika, jednakze niespodziewanie w sprawdzony sposob. Uzytkownicy ktorzy doswiadczaja tego oprogramowania powinni usunac zarowno ten plik jak i powiazane z nim programy tak szybko jak to tylko mozliwe ze wzgledu na to ze nie generuja one zadnego zysku dla uzytkownika. Nasi eksperci do spraw bezpieczenstwa sugeruja usuniecie podejrzanych aplikacji korzystajac z oprogramowania do usuwania oprogramowania spyware czy tez malware ze wzgledu na wysoka skutecznosc i usuwanie potencjalnie niebezpiecznych aplikacji. Naszym zdaniem oprogramowanie ReimageIntego jest najlepsze jezeli chodzi o usuniecie oprogramowania MPC.

Wersje podejrzanego oprogramowania

MPC Cleaner. Jest głównym programem, który generuje problemy uzytkownikom komputerow. Wyglada na to ze jest rozpowszechiane razem z MPC AdCleaner ktory jest w stanie zmienic strone domowa uzytkownika na strone search.mpc.am. Na jego oficjalnej stronie jest prezezntowany jako najszybszy i najlzejszy program do czyszczenia komputera, jednakze pragniemy dodac ze program nie jest godny twojego zaufania. Wyglada na to ze tego typu program wyswietla falszywe wyniki skanowania twojego komputera i pokazuje nieprawdziwe wyniki wyszukiwania ktore maja przekonac uzytkownika ze twoj komputer powinien zostac natychmiast naprawiony. Celem tego oprogramowania jest przekonanie uzytkownika do zakupienia pelnej wersji oprogramowania, co jest w gruncie rzeczy niepotrzebne, dlatego tez wierzymy w to ze ten program powinien zostac usuniety z twojego komputera tak szybko jak to tylko mozliwe.

MPC AdCleaner. Jest kompatybilny z wiekszoscia przegladarek w tym Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera a takze Internet Explorer. Mimo tego ze obiecuje polepszenie doswiadczen z przzegladaniem poprzez blokowanie reklam to wyglada na to ze program nie jest w stanie wypelnic swoich zobowiazan. Instaluje sie razem z oprogramowanie MPC CLeaner, to podejrzane narzedzie umieszcza swoje pliki w systemie uzytkownika i rozpoczyna blokowanie danych poprzez dodanie oprogramowania szpiegujacego do wiekszosci przegladarek. Informacje zebrane przez ten program moga byc wykorzystywane do celow marketingowych, program moze je sprzedawac innym podmiotom i wykorzystywać do pokazywania okreslonych stron. Jezeli nie chcesz ujawniac danych takich jak twoj adres IP i informacje na temat stron ktorych szukasz to po prostu usun oprogramowanei MPC AdCleaner z twojego komputera.

Search.mpc.am. Jest rodzajem robaka przegladarkowego, rodzajem infekcji twojego komputera. Mimo tego ze program nie do konca jest zlosliwy to trzeba przyznac ze jest wyjatkowo denerwujacy. Program pojawia sie jako robak ktory przekierowuje uzytkownika na strone Search.mpc.am i stara sie z niej uczynic strone domowa, sugeruje takze zmiane wyszukiwarki. Podczas naszych testow tego oprogramowania zauwazylismy ze wyswietla on bardzo duzo sponsorowanych stron, ktore skutecznie uniemozliwiaja uzytkownikowi szybkie znalezienie informacji. Kazda strone posiada na sobie znaczne ilosci reklam prowadzac do tego ze uzytkownik zostaje przekierowany na roznego rodzaju witryny. Niestety niektore z tych stron moga byc niezabezpieczone i jest to powod dla ktorego eksperci do spraw bezpieczenstwa polecaja unikanie tego typu wyszukiwarek czy tez klikanie na wyniki wyszukiwania. Najlepiej byloby jezeli usunalbys ten adres ze swojej przegladarki, czy to strony domowej czy tez domyslnej wyszukiwarki. Polecamy ci skorzystanie z innej wyszukiwarki.

MPC virus claims that it can clean the computerW jaki sposób ten program zdołał przeniknąć do mojego komputera?

Mowiac szczerze, musimy przyznac ze bardzo latwo zainstalowac na swoim komputerze tego typu potencjalnie niechciany program nawet bez swojej wiedzy. Jezeli nie pobierales zadnego z programow MPC samodzielnie to istnieje dosc duza szansa na to ze zdolal przedostac sie do twojego komputera razem z innym darmowym programem. Z tego powodu dobrze bedzie jezeli jeszcze raz przemyslisz to jakich darmowych aplikacji potrzebujesz a jakie zainstalowales na swoim komputerze. Najczesciej niemalze kazdy darmowy program oferuje zainstalowanie dodatkowych aplikacji tak wiec dobrze bedzie odnalezc te sugestie i zrezygnowac z ich instalacji. Jezeli chcesz tego dokonac powinienes przejsc do sposobu instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika i wybrac opcje instalacji. Prosze nie polegac na opcji instalacji standardowej czy tez instalacji uzytkownika gdzie mozesz po prostu ukryc wszelkie propozycje instalacji dodatkowego oprogramowania. Jezeli skorzystasz z tradycyjnej metody instalacji to wszelkie dodatki zostana dolaczone.

Sposoby usunięcia oprogramowania MPC:

Istnieją dwie główne metody w jakie możesz skutecznie usunąć wirusa MPC ze swojego komputera. Jezeli jestes doswiadczonym uzytkownikiem mozesz starac sie samodzielnie usunac wszelkie dodatkowe skladniki tego oprogramowania. Jezeli czujesz ze nie jestes do konca pewny tego co robisz jednakze ciagle chcesz usunac ten program to prosze zapoznac sie z instrukcja usuwania przedstawiona ponizej. Najlepszym rozwiazaniem moze byc automatyczne usuniecie tego typu aplikacji. W tym celu zapoznaj sie z nastepujacymi aplikacjami:

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania wirusa MPC:

Usuń MPC z rodziny systemu Windows

Usuń wszelkie aplikacje należące do firmy MPC software: MPC Cleaner, MPC AdCleaner, a nastepnie wyczysc swoje przegladarki poprzez usuniecie rozszerzen powiazanych z tym oprogramowaniem..

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj MPC oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj MPC lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń MPC ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń MPC z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj MPC oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania MPC. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń MPC z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz MPC oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie MPC. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń MPC z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz MPC oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie MPC. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń MPC z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj MPC i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Otwórz swoją przeglądarkę Safari i wybierz Safari na liście menu. Tutaj wybierz Preferences tak jak był poprzednio wyświetlany i wybierz General.
 4. Tutaj poszukaj pola Homepage. Jeżeli zostało zmienione przez MPC to usuń stamtąd niechciane linki i wpisz wyszukiwakę której najczęściej używasz do wyszukiwania. Pamiętaj o wpisaniu przed wszystkim protokołu "http://" przed wpisaniem adresu głównego strony. Kiedy już przejdziesz do 'General', usuń podejrzane adresy URL i wpisz stronę docelową
 5. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 6. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania MPC. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Olivia Morelli
Olivia Morelli

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mpc-virus.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: MPC virus