Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń MPC AdCleaner (Darmowy poradnik)

stworzone przez Julie Splinters - - | Rodzaj: Narzędzia systemowe

Dlaczego powinieneś uważać na oprogramowanie MPC AdCleaner?

”Pożegnaj się z reklamami w internecie a także wyskakującymi okienkami” – jest to główny slogan oprogramowania MPC AdCleaner który ma zachecic uzytkownikow do pobrania tej aplikacji. Mimo tego ze ”wirus” jest określeniem zbyt mocnym jak na tej rodzaj aplikacji. Mimo tego spolecznosc skupiajaca ludzi do spraw ochrony ciagle przypatruje sie tej aplikacji. Ciagle pojawiaja sie nowe watki które warto opowiedziec o tej aplikacji i chcielibysmy je przeanalizować w tym artykule.

An illustration of the MPC AdCleaner software

MPC AdCleaner jest aplikacja stworzona przez aplikacje zwana DotCash Limited która jest znana jako autor podejrzanego oprogramowania, MPC Cleaner to skrót od More Powerful Cleaner, oprogramowanie samo o sobie mówi ze prowadzi kampanie antyreklamowa w całym internecie. To narzedzie do optymalizacji pozwala na przyspieszenie twojego komputera i polepszenie doswiadczen zwiazanych z usunieciem reklam pop-up, banerów reklamowych oraz innych reklam wystepujacych na odwiedzanych przez ciebie stronach. Niespodzianka jest to zez narzedzie jest darmowe co juz sugeruje ze istnieje inny sposob w jaki autorzy oprogramowania czerpia z niego zyski. Oprocz tego warto wiedziec ze program nie jest wirusem, jednakze ciagle mozna na forach spotkac uzytkownikow ktorzy maja z nim problem. Zdecydowana większość uzytkownikow i ekspertow ktorzy pobrali ten program poleca jego natychmiastowe usuniecie. Jest to dosc znaczna ilosc jezeli chodzi zarówno o ekspertow jak i uzytkownikow ktorzy pobrlai to oprogramowanie i usuneli je. Znaczna ilosc jest dzwignia dla autorow oprogrmaowania ktorzy chwala sie tym ze ich program jest liderem jezeli chodzi o skutecznosc i powszechnosc na swiecie. Tak wiec co tak naprawde prowadzi do tego ze ludzie usuwaja ze swoich komputerow oprogramowanie MPC AdCleaner?

Jak tylko oprogramowanei znajdzie się na twoim komputerze, oprogramowanie AdCleaner rozpoczyna dokonywanie zmian w ustawieniach twojej przegladarki poprzez ustawienie strony domowej jak i domyslnej wyszukiwarki na witryne search.mpc.am. Pamietasz o generowaniu zyskow o ktorym wspominalismy? Wlasnie to jest glownym narzedziem ktorym posluguje sie program MPC AdCleaner. Search.mpc.am jest platforma której uzytkownicy staraja sie reklamowac inne witryny i produkty na takie zeby wygladaly na sprawdzone i prowadzily na odpowiednie strony. Problemem jest to ze tego typu strony moga zawierac potencjalnie zlosliwe aplikacje ze wzgledu na to ze autorzy wyszukiwarki nie biora absolutnie zadnej odpowiedzialnosci czy tez skutkow dzialania tej wyszukiwarki. Jezeli ciagle obawiasz sie jakichkolwiek skutkow usuwania AdCleaner – to zapomnij o tym. Istnieje szereg sprawdzonych aplikacji ktore moga ci pomoc pozbyc sie tego typu reklam bez zmuszania cie do korzystania z okreslonych wyszukiwarek i narazania swojego komputera na infekcje.

W jaki sposób tego typu aplikacja pojawiła się na moim komputerze?

Po pierwsze, chcielibysmy podkreslic ze program korzysta z podejrzanych technik rozpowszechniania wsrod potencjalnych klientow. Z tego wzgledu DotCash Limited posiada swoja oficjalna strone która promuje roznego rodaju produkty, MPC AdCleaner jest dosc czesto sugerowana aplikacja w witrynach takich jak download.com, cnet.com. Oprócz tego bezposrednie pobrania to nie jedyne zrodlo przez jakie tego typu oprogramowanei moze przeniknac do twojego komputera. Dosc czesto tego typu aplikacje moga przeniknac do twojego komputera poprzez opcje zaawansowana czy tez opcje instalacji uzytkownika. Nalezy zawsze bezwzglednie z nich korzystac zamiast z opcji szybkiej czy tez polecanej. Nastepnie nalezy postepowac zgodnie z zasadami instalacji i nie korzystac z niechcianych aplikacji.

W jaki sposób mogę usunąć oprogramowanie MPC Adcleaner z mojego komputera?

Odkad MPC AdCleaner tak właściwie nie jest wirusem to nie powinienes miec problemow z jego usunieciem. Po prostu usun go w ten sam sposob jaki usuwasz inne oprogramowanie ze swojego komputera. Jednakze warto dodac ze uzytkownicy ktorzy zauwazyli podejrzane pliki na swoich komputerach po usunieciu MPC AdCleaner, dlatego lepiej bedzie jezeli usuniesz oprogramowanie w sposob automatyczny, z pomoca oprogramowania ReimageIntego lub innego sprawdzonego oprogramowania antywirusowego, które bedzie w stanie usunac zainfekowane pliki i upewnic sie ze twoj system nie jest zainfekowany. Jezeli chcesz zresetowac swoja przegladarke to po prostu zapoznaj sie z instrukcja podana ponizej tego artykulu. Tam znajdziesz instrukcje odnosnie tego w jaki sposob usunac oprogramowanie MPC AdCleaner z przegladarki Internet Explorer, Mozilla Firefox czy tez Google Chrome.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania MPC AdCleaner:

Usuń MPC AdCleaner z rodziny systemu Windows

Celem skutecznego usuniecia oprogramowania Search.mpc.am i zresetowania opcji wyboru swojej ulubionej wyszukiwarki zapoznaj sie z instrukcja ponizej.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj MPC AdCleaner oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj MPC AdCleaner lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'
 5. Usuń MPC AdCleaner ze skrótu Windows
  Kliknij prawym przyciskiem myszy na skrót Mozilla Firefox i zaznacz Properties. Klknij prawym przyciskiem myszy na ikonę przegladarki i zaznacz 'Properties'
 6. Przejdź do zakładki Shortcut i spójrz na pole Target. Usuń szkodliwy adres URL, który jest powiązany z twoim wirusem Zaznacz zakładkę 'Shortcut' i usuń 'http://isearch.babylon.com...' lub inne podejrzane adresy URL

Powtórz kroki podane powyżej ze wszystkimi skrótami od swoich przeglądarek, na przykład Internet Explorer i Google Chrome. Upewnij się, że sprawdziłeś wszystkie adresy tych skrótów, takich jak Pulpit, Menu Start i pasek zadań.

Usuń MPC AdCleaner z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj MPC AdCleaner oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania MPC AdCleaner. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń MPC AdCleaner z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz MPC AdCleaner oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij na menu (górny prawy róg), wybierz Options General.
 4. W tym miejscu usuń szkodliwy adres URL i wpisz preferowaną stronę lub kliknij w Restore to default.
 5. Kliknij na OK by zapisać zmiany. Kiedy znajdujesz się w zakładce 'General', usuń szkodliwy adres URL z sekcji 'Home Page' lub kliknij na przycisk 'Restore to Default'. Kliknij na 'OK' by zapisać zmiany
 6. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 7. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie MPC AdCleaner. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń MPC AdCleaner z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz MPC AdCleaner oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Zmień swoją stronę startową i domyślną przeglądarkę jeśli została zmieniona przez tego wirusa.
  Klknij na ikonę menu i wybierz Settings.
 4. W tym miejscu, znajdź Open a specific page or set of pages pod opcją On startup i kliknij na Set pages. Po kliknięciu w menu oraz 'Settings', zaznacz 'Set pages'
 5. Teraz powinieneś zobaczyć kolejne okno. W tym miejscu usuń szkodliwe strony wyszukiwania i wpisz taką, której chcesz używać jako swoją stronę startową. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 6. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 7. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 8. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 9. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 10. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie MPC AdCleaner. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Julie Splinters
Julie Splinters - Specjalistka od usuwania oprogramowania malware

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-mpc-adcleaner.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: MPC AdCleaner