Skala niebezpieczeństwa:  
  (10/100)

Usuń Monarimo (Poprawione instrukcje)

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Adware

Opis wirusa Monarimo

Mimo tego ze autorzy wirusa Monarimo twierdza ze sa pasjonatami bezpieczenstwa na komputerze to wyglada bardziej na to ze ich jeszcze wieksza pasja jest oszukiwanie uzytkownika. Monarimo jest programem wspieranym przez reklamy, ktory zostal zakwalifikowany przez naszych ekspertow jako oprogramowanie adware czy tez potencjalnie niechciana aplikacja. Tego typu oprogramowanie ma za zadanie generowac bardzo wiele reklam za kazdym razem kiedy uzytkownik bedzie przegladal internet. Oprogramowanie wspolpracuje z systemami Windows XP, 7, Vista a takze Windows 8. Niestety autorzy tego orprogramowania pracuja takze nad stworzeniem wersji dla systemu Mac.

Oprogramowanie Monarimo adware korzysta z oprogramowania cookies do sledzenia aktywnosci uzytkownika w internecie. Program twierdzi ze sledzi tylko niepersonalen dane takie jak reklamy, wyniki wysziiwania, informacje na temat adresu URL, linki a takze specyficzne produkty na temat ktorych kiedys szukales informacji. Jak pewnie widzisz to podejrzane oprogramowanie jest w stanie zebrac o tobie calkiem sporo informacji. Najgorsza rzecza jest to ze moze dzielic sie tymi wiadomosci z innymi podmiotami.

This data is used, sold, and shared with other parties for business purposes […] displaying more relevant ads and content […] providing and selling analytics services and research data to third-parties.

Jezeli nie chcesz ujawniac tego typu informacji autorom oprogramowania i nie chcesz dac sob manipulowac powinienes czym predzej usunac oprogramowanie Monarimo ze swojego komputera. W tym celu skorzystaj z ReimageIntego

Examples of Monarimo ads

Jednakze warto wspomniec o tym ze zbieranie danych nie jest jedynym zajeciem oprogramowania Monarimo. Program korzysta z tego typu danych do zbierania informacji na temat uzytkownika. Reklamy Monarimo sa niebezpieczne ze wzgledu na mozliwosc spowolnienia twojego komputera. Ten denerwujacy program adware moze dostarczac spore ilosci reklam pop-up, banerow reklamowych a takze moze wklejac hiperlinki do tekstow na stronach ktore odwiedza ofiara. Powinienes uwazac na to ze Monarimo stara sie dostarczac ci przydatne reklamy – jego jedynym zadaniem jest chec przyciagniecia twojej uwagi aby kliknal na reklamy Monarimo. Nie powinienes tego robic poniewaz istnieje bardzo wiele reklam ktore tylko na to czekaja aby przyciagnac cie w swoje sidla. Wysoko polecamy unikanie tego typu reklam.

W jaki sposób Monarimo moze przeniknac do mojego komputera?

Monarimo jest oprogramowaniem adware, ktore posiada nawet swoj wlasna strone, ktora jednak wyglada podejrzanie. Strona w zaden sposob nie informuje uzytkownika o tym w jaki sposob dziala. Mozesz dosc latwo pobrac oprogramowanie Monarimo ze strony, jednakze wiekszosci uzytkownikow komputerow ktorzy odkryli tego typu oprogramowanie an swoich komptuerach twierdzi ze nie pobierali go samodzielnie z jakiejkolwiek strony. Dlatego tez oczywistym wydaje sie ze oprogramowanie rozpowszechnia sie korzystajac z innych metod. Oprogramowanie rozpowszechnia sie z pomoca metody bundling – jednej z bardziej skutecznych metod rozpowszechniania. Oznacza to ze dostajesz zapytanie odnosnie instalacji Monarimo przy kazji instalacji innego oprogramowania freeware. Jednakze oferta nie jest przedstawiana bezposrednio. Jezeli chcesz uniknac instalacji oprogramowania Monarimo czy tez innego potencjalnie niechcianego oprogramowania to powinienes skorzystac z opcji instalacji zaawansowanej czy tez instalacji uzytkownika podczas instalacji oprogramowania w swoim systemie. Tam zobaczysz liste polecanych programow. Wysoce polecamy ci usuniecie wszystkich z nich ze wzgledu na mozliwosc zainstalowania dodatkow ktore niemalze zawsze okazuja sie pelnic role potencjalnie niechcianych aplikacji.

WAZNE. Prosze zauwazyc ze poprzez wybranie opcji instalacji standardowej czy tez ogolnej automatycznie zgadzasz sie na instalacje dodatkow. Uwazaj poniewaz mozesz przez przypadek zainstalowac oprogramowanei adware razem z tym oprogramowaniem. Przejdz do strony numer 2 gdzie znajdziesz instrukcje usuwania tego typu oprogramowania.

W jaki sposób skutecznie pozbyć się Monarimo?

Monarimo jest wirusem, ktory niemalze w zaden sposob nie przyda sie uzytkownikowi, dodatkowo nie polecamy trzymania go na komputerze poniewaz moze zbierac duzo informacji na temat tego co przegladasz i moze pogarszac twoj komputer. Dodatkowo reklamy Monarimo nie sa w stanie dostarczac ci promocji czy tez przydatnych rzeczy, tak wiec nie ma zadnego powodu dla ktorego mozesz tolerowac tego typu oprogramowanie na twoim komputerze. Jezeli chcesz zatrzymac tego typu reklamy i nie dopuscic do ich rozpowszechniania czy tez zbierania informacji na twoj temat to czym predzej usun je ze swojego komputera. Jezeli chcesz odinstalowac Monarimo to mozesz skorzystac z jednego z ponizszych programow antyszpiegujacych. Alternatywnie mozesz odinstalowac go manualnie, w tym celu zapoznaj sie z instrukcja usuwania oprogramowania ktora przedstawiamy ponizej.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Monarimo:

Usuń Monarimo z rodziny systemu Windows

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Monarimo oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Monarimo lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Monarimo z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMonarimo czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Monarimo z Internet Explorer (IE)

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Monarimo oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Monarimo. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Monarimo z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Monarimo powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Monarimo z Mozilla Firefox (FF)

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Monarimo oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Monarimo. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Monarimo z Google Chrome

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Monarimo oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Monarimo. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Monarimo z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Monarimo i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Monarimo. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Źródło: https://www.2-spyware.com/remove-monarimo.html
Poradniki w innych językach

Twoja opinia na temat: Monarimo