Usuń oprogramowanie adware Media Downloader (Instrukcj usuwania) - zaaktualizowano, Sty 2021

stworzone przez Ugnius Kiguolis - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

MediaDownloader istnieje jako program adware

Oficjalna strona pobierania Media Downloadera

Media Downloader przedstawiany jest jako użyteczne narzędzie pozwalające na pobieranie i konwersję różnych plików. Jest to jednak bardzo podejrzany program często rozpowszechniający się w paczkach programów i będący w stanie po cichu wniknąć zarówno do Windowsa jak i do Mac OS X. Po wniknięciu do systemu zaczyna on wyświetlać irytujące reklamy, przekierowania na nieznane strony oraz podobne.

Po ataku, Media Downloader wykorzystuje warstwę wirtualną pozwalającą na umieszczanie zewnętrznych treści na każdej stronie, na jaką wchodzi użytkownik. Reklamy mogą wyglądać na wiarygodne – szczególnie, jeśli pojawiają się na ulubionej stronie. Mogą być też one umieszczane w różnych częściach strony oraz zasłaniać ważne treści.

Większość reklam Media Downloadera oferuje aktualizacje z podejrzanych źródeł, takich jak related-offers.com. Według ofiar wirusa, ten program wywołuje reklamy typu „A new Media Downloader version is available,” „Do you want to update MediaDownloader?” i podobne, które mogą przekierowywać na strony trzecie, promujące podejrzane oprogramowanie.

Eksperci jednak zalecają trzymać się z daleka od reklam MediaDownloader, gdyż mogą one przekierowywać na zewnętrzne strony promujące podejrzane programy. Rzeczone „aktualizacje” mogą się nawet okazać programami typu malware.

Jak widzisz, MediaDownloader działa jak adware, bądź jak program wspierany reklamami,. Z tego powodu jest on stworzony tak, by generować przychód swoim twórcom. Nie zwracają oni jednak uwagi na uczciwość współpracujących z nimi stron. Problemy z reklamami nie są jednak jedynym problemem.

Po tym, jak (pośrednio lub nie) wyraziłeś zgodę na instalację MediaDownloadera na komputerze, mogłeś też zainstalować wiele zewnętrznych aplikacji, takich jak:

Niektóre z tych aplikacji to potencjalnie niepożądane programy, które mogą wpływać na działanie wszystkich przeglądarek – przez to możesz zobaczyć reklamy na Safari, Google Chrome, Mozilli Firefox, Internet Explorerze, Microsoft Edge i innych. Jeśli cierpisz z ich powodu, możesz usunąć Media Downloadera z pomocą ReimageIntego.

Zapoznałeś się z Polityką Prywatności? MediaDownloader Cię szpieguje!

Na oficjalnej stronie pobierania Media Downloadera, twórcy zapewnili Warunki Użytkowania i Politykę Prywatności. Dokument ten wywołuje najwięcej obaw. Twórcy mówią, że mogą zbierać informacje jednoznacznie identyfikujące użytkownika.

Informacje osobiste są zbierane tylko wtedy, gdy użytkownik zarejestruje się do MediaDownloadera bądź wyśle wiadomość email jego twórcom. Pozostałe rodzaje danych są zbierane z pomocą ciasteczek i agentów.

Informacje te obejmują rodzaj urządzenia, na którym program jest zainstalowany, aplikacje z którymi program współpracuje, obejrzane reklamy, rodzaj używanej przeglądarki język klawiatury, adresy stron i czas odwiedzin tychże, a także rodzaj domeny i serwera.

Głównym problemem jest to, że twórcy mają prawo dzielić się tymi danymi z „trzecimi stronami, w tym reklamodawcami, sponsorami, partnerami biznesowymi, inwestorami i konsultantami”. W efekcie twoja przeglądarka może zwiesić się przez treści reklamowe z powodu zwiększonej liczby podejrzanych ofert sklepowych. Dlatego powinieneś zastanowić się nad usunięciem Media Downloadera.

Prezentacja wirusa Media DownloaderPo instalacji Media Downloadera, możesz znaleźć liczne nieznane dodatki i rozszerzenia w swoich przeglądarkach.

Źródła pobierania adware

Istnieje kilka sposobów, w jakie użytkownik może zainstalować MediaDownloadera na swój komputer:

 • Oficjalna strona pobrania;
 • Darmowe strony z oprogramowaniem;
 • Strony promocyjne pytające się o instalację;
 • Paczki oprogramowani.

Nawet, jeśli użytkownicy mogą pobrać program dobrowolnie, w większości wypadków dostaje się on do systemu niezauważony. Zwykle dostaje się on do systemu wraz z innymi programami promowanymi na zewnętrznych stronach, takimi jak Ez Software Updater. Uważaj, gdyż nawet najbardziej zaufane źródła mogą promowa oprogramowanie z dodatkowymi komponentami – lepiej sprawdzić przed instalacją.

By unikać takich cyberzagrożeń w przyszłości, eksperci z Finlandii sugerują sprawdzać zaufanie aplikacji zapoznając się z raportami użytkowników i innymi informacjami. Następnie podczas instalacji, musisz wybrać instalację Zaawansowaną oraz ostrożnie monitorować cały proces instalacyjny. Upewnij się, że rozejrzysz się za różnymi dodatkami, paskami narzędzi i rozszerzeniami, które są promowane jako użyteczne oraz odznaczysz je bez żadnych oporów.

Wyeliminuj MediaDownloadera z systemuMac OS X

W celu pełnego usunięcia Media Downloadera, zalecamy dwie metody Możesz przeprowadzić pełny skan systemu zaufanym anty-spywarem i pozbyć się tego downloadera automatycznie bądź skorzystać z instrukcji eliminacji ręcznej. Poradniki te zostały przygotowane przez naszych ekspertów, którzy chcą pomóc ludziom z ich informatycznymi problemami. Musisz jednak uważnie korzystać z poradników, by uniknąć niespodziewanych problemów na komputerze.

Poza tym, powinieneś nie tylko usunąć MediaDownloadera, lecz także i inne aplikacje, które zostały zamieszczone w paczce z programem. Jak wspomnieliśmy na początku, program ten rozpowszechnia się z wieloma podejrzanymi aplikacjami, które także nie powinny zostać na urządzeniu.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania adware Media Downloader:

Usuń Media Downloader z rodziny systemu Windows

Aby usunąć MediaDownloadera z systemu Windows, musisz się pozbyć każdego komponentu związanego z tym adwarem. Są to następujące programy: Media Downloader v1.5VideoDownloader, Ez Software Updater, MPlayerX, NicePlayer, MyShopMate.

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Media Downloader oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Media Downloader lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Media Downloader z systemu Mac OS X

Użytkownicy urządzeń Apple są głównym celem wirusa Media Downloader. by się go pozbyć i zapobiec jego powrotowi w przyszłości upewnij się, że usuniesz wszystkie komponenty tego adware'a. W takim wypadku powinieneś usunąć Media Downloader v1.5Ez Software Updater, MyShopMate, VideoDownloader, MPlayerX, NicePlayer i podobne aplikacje.

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMedia Downloader czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Media Downloader z Internet Explorer (IE)

Zalecamy reset Internet Explorera w celu szybkiego usunięcia podejrzanych dodatków, które mogły zostać zainstalowane wraz z MediaDownloaderem.

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Media Downloader oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Media Downloader. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usun Media Downloader adware z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Media Downloader powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Media Downloader z Mozilla Firefox (FF)

Otwórz listę rozszerzeń Firefoksa i usuń paski narzędzi Conduit, Babylon oraz inne podejrzane dodatki.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Media Downloader oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Media Downloader. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Media Downloader z Google Chrome

Z pomocą tych kroków pozbędziesz się podejrzanych rozszerzeń, które mogły się pojawić wraz z Media Downloaderem.

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Media Downloader oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Media Downloader. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Media Downloader z Safari

W taki sposób oczyścisz i naprawisz Safari:

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Media Downloader i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Media Downloader. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Media Downloader i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Mózg

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach