Skala niebezpieczeństwa:  
  (9/100)

Usuń Main.exosrv.com (Poradnik usuwania) - Ostatnia aktualizacja, Lut 2021

stworzone przez Lucia Danes - - | Rodzaj: Oprogramowanie generujące reklamy

Main.exosrv.com – sieć reklamowa dla dorosłych powodująca przekierowania na sponsorowane strony

Przekierowanie Main.exosrv.com

Main.exosrv.com to nazwa strony, na którą możesz natrafić podczas przeglądania stron dla dorosłych. Ta zwodnicza domena została dodana do kategorii adware z powodu możliwości wyświetlania sponsorowanych treści, wliczając w to irytujące wyskakujące okienka nad i pod witryną pojawiające się w przeglądarce oraz na pulpicie komputera. Co więcej, wraz z innymi poddomenami, należy do serwisu reklamowego dostarczającego treści komercyjne użytkownikom stron dla dorosłych. Uważaj, gdyż reklamy Exosrv mogą przekierowywać użytkowników na inne strony promowane przez ich twórców. Działanie to może poskutkować jednak konsekwencjami rodzaju ataku malware z podejrzanej strony. Jeśli więc cierpisz z powodu przekierowań na podejrzane witryny, powinieneś sprawdzić stan komputera zaufanym antywirusem.

Nazwa Main.exosrv.com
Typ Adware
Podtyp Aplikacja niepożądana
Cel Głównie użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Niemczech
Inne domeny
 • exosrv.com
 • exdynsrv.com
 • ads.exosrv.com
 • main.exosrv.click
Atakowane przeglądarki Chrome, Firefox, Edge, Explorer, itd.
Zadanie Dostarczanie reklam
Metody dystrybucji Zwodnicze strony, bundle oprogramowania
Proces eliminacji Zainstaluj ReimageIntego, by znaleźć komponenty powiązane z adware

Adware Main.exosrv.com posiada wiele innych domen, na które użytkownicy także mogą zostać przekierowani. Przykładowo:

 • exosrv.com,
 • exdynsrv.com,
 • ads.exosrv.com.

Stamtąd, użytkownicy mogą zostać przekierowani przez wirusa Main.exosrv.com na kolejne strony komercyjne, phishingowe i oszustwa. Na podstawie badań wiemy, że przez większość czasu domeny te przekierowują na fałszywe strony farmaceutyczne. Użytkownicy informują też o niepożądanych wizytach na złośliwych stronach. Bez wątpienia aktywność ta zwiększa szanse szkód wynikłych z ataków malware, strat finansowych lub kradzieży tożsamości.

Obecnie, większość użytkowników będących celem tych przekierowań są użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii i Niemczech także mogą być atakowani przez tą aktywność. Zauważ, że nie znaczy to, że użytkownicy z innych krajów nie mogą zostać zaatakowani przez Main.exosrv.com. Nigdy nie wiesz, kiedy deweloperzy będą chcieli rozprzestrzenić ten adware gdzieś indziej.

Main.exosrv.com

Main.exosrv.com posiada też inne irytujące funkcje. Ta potencjalnie niepożądana aplikacja może zmodyfikować przeglądarkę, zmieniając jej stronę domową bez pozwolenia. Co więcej, adware może zbierać informacje powiązane z historią przeglądania oraz nawykami. Szczegóły te mogą zawierać listę odwiedzanych stron, klikniętych linków, oglądane pliki wideo i zdjęcia, zapisane zakładki, adresy IP i podobne.

Jeśli jednak ten wspierany reklamami program wniknął do komputera, możesz nie tylko mieć problem z powodu niechcianych wizyt na podejrzane strony, lecz także zauważyć zwiększoną liczbę agresywnych, irytujących reklam. Największym problemem jest fakt, że niektóre z tych reklam mogą być złośliwe i rozpowszechniać ransomware, trojany i inne malware. By pozbyć się adware, powinieneś uruchomić pełny skan systemu zaktualizowanym narzędziem anty-malware typu ReimageIntego. Pomoże to całkowicie pozbyć się problemu Main.exosrv.com.

Jednakże, jeżeli nie chcesz używać dodatkowego oprogramowania, możesz spróbować usunąć Main.exosrv.com ręcznie. Szczegółowy poradnik znajdujący się na końcu artykułu powinien w tym pomóc. By usunąć wirusa ręcznie, będziesz musiał oczyścić przeglądarki takie, jak Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge, Safari, itd. Wszystkie niechciane rozszerzenia, pluginy i dodatki muszą zostać z powodzeniem usunięte.

Adware Main.exosrv.comMain.exosrv.com to adware, które może przekierować na podejrzane lub złośliwe witryny

Niechciana aktywność przeglądarki może zacząć się po błędnej instalacji freeware

Adware odpowiedzialne za przekierowanie na podejrzane strony zazwyczaj rozpowszechniają się jako opcjonalne komponenty w paczkach oprogramowania. Dlatego, aplikacje wspierane reklamami, tak samo jak porywacz przeglądarki i inne niechciane aplikacje mogą być oferowane wraz z inną aplikację. Możesz jednak nie zauważyć tej oferty i doświadczyć niechcianej aktywności, jeśli zainstalujesz program nieprawidłowo. Instalacje Szybka/Zalecana są znane jako „złe”, ponieważ zazwyczaj nie ujawniają one informacji na temat zewnętrznych aplikacji.

Aby uniknąć niepożądanych zmian w przeglądarce, użytkownicy muszą polegać tylko na instalacji Zaawansowanej/Własnej oraz aktywnie monitorować proces instalacji. Ważnym jest zapoznanie się ze wszystkimi powiadomieniami i nie pozostawi zgód na instalację niechcianych aplikacji. Dodatkowo, eksperci związany z cyberbezpieczeństwem zalecają pobranie i instalację zaufanego oprogramowania, które automatycznie będzie dbać o zabezpieczenie komputera.

Usuwanie wyskakujących reklam Main.exosrv.com

Jeśli przekierowania na podejrzane strony mają miejsce nadal nawet, jeśli nie odwiedzasz stron przeznaczonych dla dorosłych, oznacza to infekcję komputera adware'm. Musisz więc usunąć wirusa Main.exosrv.com z pomocą oprogramowania ochronnego bądź badania systemu i ręcznego pozbycia się podejrzanych komponentów. Automatyczna eliminacja jest prostszym rozwiązaniem polegającym na skanie systemu programem anty-malware i pozwoleniu na usunięcie komponentów adware z systemu.

Jeśli jednak preferujesz ręczną eliminacje Main.exosrv.com, znajdziesz instrukcje w tym celu na końcu artykułu. Upewnij się, że wykonałeś każdy krok tak, jak jest napisane w instrukcjach. W przeciwnym wypadku program adware może powrócić. Co więcej, upewnij się, że nie zapomnisz podjąć kroków zapobiegawczych przy kolejnym przeglądaniu sieci.

Możesz usunąć szkody spowodowane przez wirusa za pomocą ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner i Malwarebytes są zalecane do wykrywania potencjalnie niechcianych programów i wirusów wraz ze wszystkimi związanymi z nimi plikami i wpisami do rejestru.

Oferta
zrób to teraz!
Download
Reimage Gwarantujemy
zadowolenie
Download
Intego Gwarantujemy
zadowolenie
Program jest kompatybilny z Microsoft Windows Supported versions Program jest kompatybilny z OS X Supported versions
Co zrobić w przypadku porażki?
Jeśli nie udało się Tobie usunąć wirusa z pomocą Reimage Intego, zadaj pytanie naszemu zespołowi, zapewniając tak wiele szczegółów, jak to możliwe..
Reimage Intego posiada ograniczony limitem darmowy skaner. Reimage Intego oferuje więcej przy skanowaniu, kiedy kupisz jego pełną wersję. Kiedy darmowy skaner wykryje problemy, możesz naprawić je używając darmowej naprawy ręcznej lub możesz zdecydować się na zakup pełnej wersji, by naprawić je automatycznie.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Reimage, spróbuj uruchomić SpyHunter 5.
Alternatywne oprogramowanie
Poszczególne oprogramowania przeznaczone są do różnych celów. Jeśli nie udało ci się naprawić uszkodzonych plików przy pomocy Intego, spróbuj uruchomić Combo Cleaner.

Instrukcja ręcznego usuwania Main.exosrv.com:

Usuń Main.exosrv.com z rodziny systemu Windows

Zastosuj się do tych kroków, by usunąć adware z komputera z systemem Windows:

 1. Kliknij na Start Control Panel Programs and Features jeśli jesteś użytkownikiem Windows XP, kliknij na Add/Remove Programs). Kliknij na 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows XP', kliknij na 'Add/Remove Programs').
 2. Jeśli jesteś użytkownikiem Windows 10 / Windows 8, kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się Quick Access Menu, wybierz Control Panel oraz Uninstall a Program. Jeśli jesteś użytkownikiem 'Windows 10 / Windows 8', kliknij prawym przyciskiem myszy w dolnym lewym rogu ekramu. Kiedy pojawi się 'Quick Access Menu', wybierz 'Control Panel' oraz 'Uninstall a Program'.
 3. Odinstaluj Main.exosrv.com oraz powiązane programy
  W tym miejscu, poszukaj Main.exosrv.com lub jakiegokolwiek ostatnio zainstalowanego podejrzanego programu.
 4. Odinstaluj je i kliknij na OK by zapisać te zmiany. Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym podejrzanym wpisie i zaznacz 'Uninstall'

Usuń Main.exosrv.com z systemu Mac OS X

 1. Jeżeli korzystasz z OS X, kliknij przycisk Go na samej górze strony i wybierz Applications. Wciśnij przycisk 'Go' i wybierz 'Applications'
 2. Poczekaj aż zobaczusz folder Applications i poszukaj w nimMain.exosrv.com czy też innych podejrzanych pogramów, króre mogą się w nim znajdować. Teraz kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z tych wyników i wybierz Move to Trash. Kliknij na każdą podejrzaną pozycję i wybierz 'Move to Trash'

Usuń Main.exosrv.com z Internet Explorer (IE)

By zatrzymać przekierowania w Internet Explorerze, wykonaj te kroki:

 1. Usuń niebezpieczne dodatki
  Otwórz Internet Explorer, kliknij na ikonę Koła zębatego (menu IE) w górnym prawym rogu przeglądarki i wybierz Manage Add-ons. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Manage add-ons'
 2. Zobaczysz okno Manage Add-ons. W tym miejscu, poszukaj Main.exosrv.com oraz innych podejrzanych pluginów. Wyłącz te wpisy klikając w Disable: Klknij prawym przyciskiem myszy na każdym szkodliwym wpisie i zaznacz 'Disable'
 3. Zmień swoją strone startową jeśli została zmieniona przez wirusa:
  Kliknij w ikonę Koła zębatego (menu) w górnym prawym rogu przegladarki i zaznacz Internet Options. Zostań w zakładce General.
 4. W tym miejscu, usuń szkodliwy adres URL i wpisz pożądaną domenę. Kliknij na Apply by zapisać zmiany. Usuń szkodliwe adresy URL i wpisz swóją wybraną nazwę domeny a następnie kliknij 'Apply' by zapisać zmiany.
 5. Zresetuj Internet Explorer
  Kliknij ponownie na ikonę koła zębatego (menu) i zaznacz Internet options. Przejdź do zakładki Advanced.
 6. W tym miejscu zaznacz Reset.
 7. Znajdując się w nowym oknie, sprawdź Delete personal settings i zaznacz ponownie Reset by dopełnić usuwania Main.exosrv.com. Przejdź do zakładki 'Advanced' i kliknij w przycisk 'Reset'.

Usuń Main.exosrv.com z Microsoft Edge

Zresetuj ustawienia pierwszej metody

 1. Uruchom aplikacje Microsoft Edge i kliknij More (trzy kropki w prawym gornym rogu ekranu)
 2. Otwórz Settings aby zobaczyc wiecej opcji
 3. Jak tylko zobaczysz okno Settings kliknij na przycisk Choose what to clear pod opcja Clear browsing data Przejdz do ustawien i wybierz 'Choose what to clear'
 4. Tutaj wybierz wszystko co chcesz usunac i wybierz Clear Wybierz klawisz 'Clear'
 5. Teraz powinienes kliknac prawym przyciskiem na klawisz Start (logo systemu Windows). Teraz przejdz do Task Manager. Otwórz menu start i wybierz 'Task Manager'
 6. Kiedy znajdziesz sie w zakładce Processes, przejdź do Microsoft Edge
 7. Prawym przyciskiem wybierz opcję Go to details. Jezeli nie mozesz zobaczyc opcji Go to details przejdz do More details i powtorz poprzednie kroki Kliknij prawym przyciskiem na 'Microsoft Edge' i wybierz 'Go to details' Wybierz 'More details' jezeli nie pojawi sie opcja 'Go to details'
 8. Jak tylko ujrzysz zakladke Details to znajdz wszystkie wpisy z nazwa Microsoft Edge. Kliknij na nie prawym przyciskiem i zakoncz ich dzialanie przy pomocy przycisku End Task Znajdz wpisy zwiazane z Microsoft Edge a nastepnie wybierz 'End Task'

Zresetuj ustawienia przegladarki Microsoft Edge (Metoda 2)

Jezeli metoda numer 1 ci nie pomoze bedziesz musial skorzystac z metod zaawansowanych

 1. Uwaga: dobrym pomyslem bedzie wykonanie kopii zapasowej oprogramowania przed skorzystaniem z tej metody
 2. Znajdz ten folder na swoim komputerze: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Zaznacz kazdy wpis ktory zapisales i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Nastepnie skorzystaj z opcji Delete Przejdz do folderu Microsoft Edge na swoim komputerze a nastepnie kliknij prawym przyciskiem na kazdy wpis i wybierz 'Delete'
 4. Kliknij przycisk Start (logo systemu Windows) a nastepnie wpisz $2$s w linijke $3$s
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy w Windows PowerShell a nastepnie wybierz Run as administrator. Znajdz na swoim komputerze Windows PowerShell a nastepnie kliknij na niego prawym przyciskiem i wybierz $1$s
 6. Jak tylko przejdziesz w tryb administratora: Uruchom Windows PowerShell a nastepnie wprowadz te komende zaraz po PS C:\WINDOWS\system32> i wcisnij klawisz Enter:
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  Skopiuj i wklej odpowiednia komende a nastepnie wybierz 'Enter'

Jak tylko wykonasz nastepujace kroki to Main.exosrv.com powinienes zostac usuniety z twojej przegladarki Microsoft Edge

Usuń Main.exosrv.com z Mozilla Firefox (FF)

Zresetuj Mozille Firefox, by zatrzymać niechciane aktywności powodowane przez aplikację wspieraną reklamami.

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz Mozilla Firefox, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Add-ons Extensions. Kliknij na ikonę menu i zaznacz 'Add-ons'
 2. W tym miejscu zaznacz Main.exosrv.com oraz inne podejrzane pluginy Kliknij na Remove by usunąć te wpisy. Zaznacz 'Extensions' i poszukaj szkodliwych wpisów. Kliknij na 'Remove' by pozbyć się każdego z nich
 3. Zresetuj Mozilla Firefox
  Kliknij na menu Firefox w górnym lewym rogu i klknij na znak zapytania. W tym miejscu, zaznacz Troubleshooting Information. Kliknij na ikonę menu, a następnie na '?'. Zaznacz 'Troubleshooting Information'
 4. Teraz zobaczysz wiadomość Reset Firefox to its default state z przyciskiem Reset Firefox. Kliknij w ten przycisk kilka razy i dokończ usuwanie Main.exosrv.com. Kliknij na przycisk 'Reset Firefox' kilka razy

Usuń Main.exosrv.com z Google Chrome

Instrukcje te pomogą Ci w usunięciu adware'a Main.exosrv.com z systemu:

 1. Usuń szkodliwe pluginy
  Otwórz Google Chrome, klknij na ikonę menu (górny prawy róg) i zaznacz Tools Extensions. Kliknij na ikonę menu. Zaznacz 'Tools' oraz 'Extensions'
 2. W tym miejscu, zaznacz Main.exosrv.com oraz inne szkodliwe pluginy i zaznacz ikonę kosza na śmieci by usunąć te wpisy. Poszukaj szkodliwych wpisów i usuń każdego z nich klikając ikonę kosza na śmieci
 3. Klknij na ikonę menu ponownie i wybierz Settings Manage Search engines w sekcji Search. Znajdując się w 'Settings', zaznacz 'Manage search engines...'
 4. Znajdując się w Search Engines..., usuń szkodliwe strony wyszukiwania. Powinieneś zostawić jedynie Google lub swoją preferowaną nazwę domeny. Kliknij 'X' by usunąć szkodliwe adresy URL
 5. Zresetuj Google Chrome
  Klknij na ikonę menu w prawym górnym rogu twojego Google Chrome i znaznacz Settings.
 6. Przescrolluj w dół do końca strony i kliknij na Reset browser settings. Znajdując się w 'Settings', przescroluj w dół do przycisku 'Settings' i kliknij w niego
 7. Klknij na Reset by potweirdzić tę akcję i dopełnić usuwanie Main.exosrv.com. Kliknij w przycisk 'Reset' by zakończyć usuwanie

Usuń Main.exosrv.com z Safari

 1. Usuń niebezpieczne rozszerzenia.
  Otwórz przeglądarkę Safari następnie kliknij na Safari po lewej górze na lewej stonie ekranu. Jak tylko to zrobisz wybierz Preferences. Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Preferences'
 2. Tutaj wybierz Extensions i poszukaj Main.exosrv.com i innych podejrzanych pozycji. Przejdź do przycisku Uninstall i pozbądź się każdego z nich. Przejdź do 'Extensions' i odinstaluj podejrzane dodatki
 3. Zresetuj Safari
  Otwórz Safari i przejdź do Safari w sekcji menu w lewym górnym rogu ekranu. Tutaj wybierz Reset Safari.... Przejdź do 'Safari' i wybierz 'Reset Safari...'
 4. Teraz zobaczysz okno dialogowe windowsa przepełnione opcjami resetowania. Wszystkie te opcje zostały przez nas sprawdzone, jednakże możesz sam sprecyzować które z nich chcesz usunąć. Przejdź do rzycisku Reset i dokończ proces usuwania Main.exosrv.com. Wybierz wszystkie opcje i przejdź do przycisku 'Reset'

Po odnstalowaniu tego potencjalnie niechcianego programy i naprawieniu swoich przeglądarek polecamy ci przeskanowanie swojego komputera sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym. Z pewnoscia pomoże ci to pozbyć się Main.exosrv.com i jego wpisów w rejestrze, program dodatkowo będzie w stanie rozpoznać powiązane pasożyty i inne infekcje malware na twoim kompterze. Aby tak się stało polecamy skorzystanie z wysoko ocenianego przez nas programu zdolnego do usuwania oprogramowania malware: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner lub Malwarebytes.

Nie pozwól, by rząd cię szpiegował

Rząd ma wiele problemów w związku ze śledzeniem danych użytkowników i szpiegowaniem obywateli, więc powinieneś mieć to na uwadze i dowiedzieć się więcej na temat podejrzanych praktyk gromadzenia informacji. Uniknij niechcianego śledzenia lub szpiegowania cię przez rząd, stając się całkowicie anonimowym w Internecie.

Możesz wybrać różne lokalizacje, gdy jesteś online i uzyskać dostęp do dowolnych materiałów bez szczególnych ograniczeń dotyczących treści. Korzystając z Private Internet Access VPN, możesz z łatwością cieszyć się połączeniem internetowym bez żadnego ryzyka bycia zhakowanym.

Kontroluj informacje, do których dostęp może uzyskać rząd i dowolna inna niepożądana strona i surfuj po Internecie unikając bycia szpiegowanym. Nawet jeśli nie bierzesz udziału w nielegalnych działaniach lub gdy ufasz swojej selekcji usług i platform, zachowaj podejrzliwość dla swojego własnego bezpieczeństwa i podejmij środki ostrożności, korzystając z usługi VPN.

Kopie zapasowe plików do późniejszego wykorzystania w przypadku ataku malware

Problemy z oprogramowaniem spowodowane przez malware lub bezpośrednia utrata danych w wyniku ich zaszyfrowania może prowadzić do problemów z twoim urządzeniem lub do jego trwałego uszkodzenia. Kiedy posiadasz odpowiednie, aktualne kopie zapasowe, możesz z łatwością odzyskać dane po takim incydencie i wrócić do pracy.

Bardzo ważne jest, aby aktualizować kopie zapasowe po wszelkich zmianach na urządzeniu, byś mógł powrócić do tego nad czym aktualnie pracowałeś, gdy malware wprowadziło jakieś zmiany lub gdy problemy z urządzeniem spowodowały uszkodzenie danych lub wpłynęły negatywnie na wydajność. 

Posiadając poprzednią wersję każdego ważnego dokumentu lub projektu, możesz oszczędzić sobie frustracji i załamania. Jest to przydatne, gdy niespodziewanie pojawi się malware. W celu przywrócenia systemu, skorzystaj z Data Recovery Pro.

O autorze
Lucia Danes
Lucia Danes - Ekspert od wyszukiwania wirusów.

Jeżeli ten darmowy poradnik usuwania plików pomógł ci i jesteś zadowolony z działania naszego serwisu, prosimy o rozważenie dotacji, aby serwis mógł pozostać aktywny. Nawet najmniejsze sumy są mile widziane.

Skontaktuj się z autorem
O firmie Esolutions

Poradniki w innych językach